Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Richie píše:
(....)* konečně začnu chodit do práce za světla, cvak a už zase chodím za tmy.
To je rozhodně taky subjektivní - (...)


Ale ne ve smyslu že by to byla věc názoru, tohle může způsobit zdravotní potíže. V jedné i druhé variantě, podle toho jestli má člověk biorytmus podle přírody nebo podle hodinek.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
No ale čas, resp. hodiny si lidi přece vymysleli, takže neexistuje nic jako správný čas nebo správné poledne... Podle čeho někdy někdo řekl od čeho se bude počítat čas, proč zrovna po vteřinách/minutách/hodinách....?

[quote=Tin]* na jaře mě začne světlo budit zbytečně skoro o hodinu dřív, pohne se čas a já zase vstávám normálně
* konečně začnu chodit do práce za světla, cvak a už zase chodím za tmy.[/quote]
To je rozhodně taky subjektivní - nevidím na chození do práce za tmy nic špatnýho (os. zkušenost), pro mě je hlavní, aby odpoledne bylo světlo. Buzení světlem taky ne, pokud ti vadí dvětlo,mkup si zatemňovací závěsy/kryt na oči (vadí mně světlo, takže taky osobní zkušenost)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
xcav8 píše:
Trošku demagogie ve 22 hodin praží slunko do okna? A těch 30 stupňů v bytě bude se změnou i beze změny času. #-o
Když už argumentace, tak relevantní.

Obrazné přirovnání.

Tak logicky čím dřív zaleze slunko, tím dřív se začne ochlazovat.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
jediné validní argumenty jsou
* na jaře mě začne světlo budit zbytečně skoro o hodinu dřív, pohne se čas a já zase vstávám normálně
* konečně začnu chodit do práce za světla, cvak a už zase chodím za tmy.

Cokoliv jiného, jako třeba
* poledne má být v poledne
* mám rád dlouhé letní večery
jsou jen osobní dojmy.

Jestli má zrušit střídání letní/pásmový, já říkám držme se pásmového. Protože jinak si někdo vymyslí střídání +2/+1, vše bude jak bylo, jen poledne bude ještě nesmyslnější.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Trošku demagogie ve 22 hodin praží slunko do okna? A těch 30 stupňů v bytě bude se změnou i beze změny času. #-o
Když už argumentace, tak relevantní.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Raději v létě světlo ve 3:30 než v zimě tma do 9:00. A co je na těch dlouhých večerech úžasného? Že ve 22:00, kdy už chcu jít spát mi praží slunko do okna a v obýváku mám 30 stupňů? To je teda fakt super. Usínat se má za tmy, vstávat za světla.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Robert píše:
Nepřešteluješ si budík a šéf tě v práci zabije.

Ten se povedl. :mrgreen:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nepřešteluješ si budík a šéf tě v práci zabije.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Zdravotní problémy a zabíjí? Můžu poprosit o konkrétní příklady?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
Kuba_: Střídání času je největší zlo. Spoustě lidí to působí zdravotní problémy, jiné to zabíjí.
Ano, bude svítat v 03:30. Je to na …? Je. Vyřiď si to s orbitální mechanikou, nevím, co jiného na to říct. Slunce pak ale bude nejvýš na obloze ve 12:00, půlnoc bude doopravdy půlnoc.
Že lidi mají přetočený denní režim, to je zase jiná věc. Představ si, jak to mají dále na severu, kdy slunce třeba nezapadá. Nedokážu si představit větší horor.
Půlhodinové časové zóny jsou rarita, Afgánistán, Indie a pár dalších zemí na jihu Asie to mají. Je to pěkně k ničemu, blbě se s tím pracuje.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Přidám k tomu jednu myšlenku, když už téma nakousnuté. Při SEŠ je sluneční poledne ve 12 hodin, v létě (se SELČ) je to ve 13 hodin. Ale pochybuju, že většina z nás má ve 12 půl dne za sebou, naše polovina dne je spíš někde mezi 13. a 14. hodinou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Souhlasím, raději mám světlo více do večera. :applause:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
16
11 dub 2019 08:54
xxx píše:
Každoroční evergreen. SEČ se lidově říká zimní čas. Všichni to chápou, tak nevidím důvod to každého půl roku v každé internetové diskuzi rozebírat.

Ale jinak souhlasím, že letní čas by se měl zrušit. Vadí mi vstávání do tmy.

Za to spaní v létě, kdy bude podle SEČ svítat někdy v 3:30, bude fakt úžasné. A večer zbytečně brzo tma. Ať radši zůstane střídání času, než jeden zrušit a vybírat, která varianta je méně hrozná. Nebo možná udělat kompromis, posunout čas jednou o půl hodiny = mezi SEČ a letní a tak to nechat nastálo?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Přirozené je vstávat do světla. Někdo je na to citlivější. Já když vstávám do tmy, tak nefunguju tak, jak bych měl. Když už to tu bylo zmíněno, tak by mi možná v zimě vyhovoval i ten zimní čas v pravém slova smyslu. Ale než aby se měl čas čtyřikrát ročně měnit, tak si myslím, že celoroční SEČ je ideálním kompromisem. Snad na to společnost za pár (desítek) let přijde.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Přesně tak


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Naxashi píše:
Žádný zimní neznám a dovolím si tvrdit, že ani neexistuje, tahle problematika mi je blízko.

No a tady se pleteš, zimní čas existuje a dokonce se jeden rok použil i v Československu.
Naxashi píše:
To je jako ještě o hodinu míň, než standardní?

Přesně tak. :-)

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
xxx: Faktem je, že to je špatně. To je celé. A o to mi jde.
Jestli se vstává do tmy nebo ne, mi je vcelku jedno. Jde mi o to, že máme mít nějakou časovou zónu, vzhledem k naší pozici apod. Jsme zkrátka v zóně +1, tak to je to, co máme mít.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Každoroční evergreen. SEČ se lidově říká zimní čas. Všichni to chápou, tak nevidím důvod to každého půl roku v každé internetové diskuzi rozebírat.

Ale jinak souhlasím, že letní čas by se měl zrušit. Vadí mi vstávání do tmy.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
„Přechod na zimní čas“. Hm? Co je to ten „zimní čas“? Vím, že máme letní, jakožto tragický pozůstatek, co se měl zrušit před 50 lety celosvětově, a pak máme náš standardní. O žádném zimním nevím. To je jako ještě o hodinu míň, než standardní? To by byla taky pěkná blbost. Proč prostě nemůžeme mít čas v naší časové zóně normálně, celoročně? Ale to je asi něco jiného.
Pokud dobře vím, tak teď má nastat přechod z té neskutečné ohyzdnosti na normální čas. Žádný zimní neznám a dovolím si tvrdit, že ani neexistuje, tahle problematika mi je blízko.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
428
24 lis 2017 11:40
Nevíte někdo, jak je na bmhd vpravo rámeček výročí, kde se objevují zajímavé historické milníky a události okolo mhd v Brně. Je to někde po kupě? Já to nějak nemohl najít.


Offline
21
27 čer 2020 17:36
Navrhuji doplnit část aktuality "Hygienická opatření" o novou povinnost nosit roušky nejen ve vozidlech, ale i v prostorech zastávek.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
U aktuality o Seniorbusech doporučuji vložit navíc dvě čárky. Ať je ta věta čitelnější. :-)
Citace:
Od začátku září 2020 došlo k rozšíření počtu vozidel, která zajišťují službu Seniorbus. Zatímco do srpna byla v pracovních dnech v provozu 4 vozidla, nově je to celkem 6 vozidel. V nepracovních dnech pak jsou stejně jako dříve v provozu 2 vozidla. Zároveň došlo k organizačním změnám, přičemž vozidla jsou nově, podobně jako vozy MHD, vypravována s kurzovým číslem. Pro Seniorbus byla vyhrazena řada 700xx, tzn. v současné době jsou vypravovány kurzy 70002, 70004, 70005, 70006, 70008 a 70010 (sudé z vozovny Medlánky, lichý z vozovny Slatina).


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
od 4. července 2020 budou trolejbusy a autobusy opět otvírat přední dveře, a to pouze pro výstup

Už dnes to fungovalo.


Offline
Uživatelský avatar

28
24 srp 2019 11:15
Jenda píše:
…tyto dvě fotky, kde vidím nápravu 7Tr místo RT6.

*Po rozkliknutí.


Offline
Uživatelský avatar

616
13 srp 2010 13:44
Eda píše:
Opraveno, díky za report.
Super, díky moc. Ještě bych poprosil o tyto dvě fotky, kde vidím nápravu 7Tr místo RT6.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Parková dráha Olympia Brno: http://www.smpd.cz
Simulace olomoucké tramvajové dopravy: http://mstsolomouc.webnode.cz/
Stavba modelu historické šaliny měřítka 1:8: http://modeltramvaje.webnode.cz/


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]