Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 74 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Snadno lze upravit i ruzny jiny tvary. Bylo to zavedeno, kdyz se zde zacaly nabizet ..
mazat to nehodlam.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
ds píše:
Ať za to třeba dostanu kartu, ale ten člověk co nastavil vyhvězdičkování slova služebák, ja skutečně paranoidní cvok :twisted: (a to mně osobně je šuma fuk, jestli to někde vystavené bude nebo ne)
A je ještě hrozně zajímavý, že se to hvězdičkuje jenom v množným čísle...


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No já k nim třeba přístup nemám a abych se jimi přehraboval, tak to teda taky ne. Proto by se mi nějaký rozumný server toto zpracovávající určitě líbil. Klidně i v nějaké okleštěné podobě, třeba jak mají nově na prazsketramvaje.cz v sekci provoz.


pepola - ono to bude nejspíš tím zaměstnaneckým pohledem, byť já nejsem řidič a navíc se o organizaci provozu jako takovou nezajímám, leda když někde něco chcípne uprostřed ulice. Snažím se to pochopit i z hlediska obyč. lidí, ale když se na to tak dívám, jako obyčejný cestující jsem opravdu nikdy nepotřeboval vědět, kterej autobus se kdy na které konečné předjíždí s jiným a přejíždí z linky A na linku B, a obávám se, že tohle nezajímá nikoho z veřejnosti. Zajímá to opravdu jenom pár lidí, co se tím doma zabývají a mají doma seznamy o objemu leninových spisů, ale pro tyhle lidi specielně to není vůbec potřeba dráždivě vystavovat, protože tihle lidi si to už dávno roznesli ručně nebo přeposlali. opomíjí se tu jedna věc. Dopravce, který si služebáky zveřejní, tak činí oficiálně sám za sebe, kdežto tady se to vyvíjí tak, že se tu budou bez vědomí dopravce zveřejňovat sice ne tajné, ale prostě interní materiály, nabyté bůhví jak. To já jako zaměstanenc nemíním podporovat, stejně jako nemíním podporovat stahování fotek zejména nehod z intranetu a jejich zveřejňování na k-reportu, například.


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Verusha:Jsem rád,že je tady někdo,kdo má zdravý odstup a pod všechno,co jsi napsal,se můžu jen podepsat!


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Ať za to třeba dostanu kartu, ale ten člověk co nastavil vyhvězdičkování slova služebák, ja skutečně paranoidní cvok :twisted: (a to mně osobně je šuma fuk, jestli to někde vystavené bude nebo ne)


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No mně by třeba služebáky sloužily čistě jen ke statistickým důvodům, třeba by mě zajímalo jaké kurzy jsou nejvytíženější, kolik jich každá linka potřebuje, které jezdí málo, které chybí a tak. Jednu dobu sem dokonce uvažoval, že bych vygenerovaná data ze služebáku použil do seminárky ze statistiky.. :-) :-)


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
x96: simulaci provozu ve virtuálních městech už si pár šílenců provozuje, to není nic nového...


Offline
232
23 bře 2005 20:48
No pánové, a co si takhle udělat svoje služAbáky a ty pak tady vystavit. Když tak o ně (ne)stojíte/me. Vybrat třeba 5 či víc linek a udělat na ně každej svůj JŘ. za zadání určitých podmínek, jako třeba max. počet vozů na linku, požadavky MČ, jízdní doby atd. A nebo vymyslet model města (aby nikdo nepodváděl) a na tento model je zkusit udělat.
A mohl by se vybrat i nejlepší návrh
Hned by bylo co vystavovat :-D


Nejenom v této diskuzi, ale na celém fóru..

No, a když teda budou bežně přístupné, tak se z velkých pánů stanou páni malí, ne?

Mimochodem, DP Olomouc uvádí kurzy v autobusových jízdních řádech i pro veřejnost (v knižním vydání i na netu).


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Verusha píše:
zajímavé, jak to vyhvězdičkuje slovo "s l u ž e b á k y". To je to tak sprostý? 8-)

v této diskuzi asi jo


zajímavé, jak to vyhvězdičkuje slovo "s l u ž e b á k y". To je to tak sprostý? 8-)


Opakuji, tajné to není. Ale že něco není tajné, neznamená, že to bude viset někde na netu, běžně přístupné. Se zveřejňováním služebních JŘ já osobně (jako zaměstnanec, kterej vám tady jinak nějaké zajímavé věci z provozu vyžvaní) nesouhlasím, a to mimojiné z důvodu, o kterém píše Izzy. zebezpečit heslem je pěkná myšlenka, leč neuplatnitelná v systému "kamarád kamaráda od kamaráda". Palubní počítače také byly zabezpečeny opravdu nadstardartním heslem (něco ve stylu "123456") a znalo to jen pár lidí - to se samosebou rozkecalo a muselo se to systematicky změnit a je otázkou času, kdy to zase někdo postupně provalí znova.
Kromě toho opravdu stále postrádám nějaký rozumný důvod, proč po tom někteří tolik prahnete. To je krásné vědět, že na tomhle kurzu mi jezdí tahle šalina. Jé a ona tam najednou jezdí nějaká jiná, no toto, okamžitě si to musím zapsat a mít doma tunu bločků s tím, co kde kterej den jezdilo.... Pánové, ubezpečuji vás, že to, kde kterej vůz kudyma proč s kým za kolik jezdí, je opravdu záležitost dispečinku, výpravčího a vozmistra, nikoliv nás jak tu jsme. Jestli se někdo zajímá o provoz jako takový, řazení vozů, přejezdy apod., samosebou i to je možné, proč ne, každý se na tomhle světě zajímá o něco jiného, tak už si to stejně dávno zčekoval někde jinde a našel si plné znění služebních řádů a nečeká na nějaký očesaný "něco", co bude tady. A pokud už si to někdo sehnal, byl by sám proti sobě, kdyby to ukazoval dál a chlubil se tím, i když i takoví mezi námi jsou, kteří mají tendence se chlubit, že mají služebáky. "No fíha, to je teda něco, mít služebák, to budeš asi nějakej velkej pán". Chachá, chce se mi smát.


Já nevím... argument, že díky zveřejnění kurzových jř si někdo může na řidiče došlápnout nebu mu vybílit kvartýr, mě přijde přitažený za vlasy. Existuje spousta dalších povolání, kde je takové "riziko" úplně normální. Kromě toho, jenom z kurzových jř se to zjistit nedá.
Chápu obavy zaměstnanců dp a i adminů fóra a bmhd, ale dá se to přece zveřejnit anonymně.. Já osobně bych klidně dal na net kompletní pdfka, je fakt, že sice obsahují i zřejmě zbytečné údaje, ale nějakou "škodlivost" v nich nevidím.

Spíš tady z toho mám dojem, že se ze služebáků dělá jakási exkluzivita, někdo je má a za žádnou cenu nechce, aby je měl i ten druhý. :-?


Offline
Uživatelský avatar

1378
26 úno 2005 04:51
Brno soukromně / Ostrava studijně
Vzhledem ke zde pusobicim ridicum a take kvuli kontrolam ze strany DP ktere jistojiste na stranky i forum zavitaji nejen obcas bych sluzebni JR nezverejnoval...ti kteri o ne stoji si je dokazi sehnat jinou cestou a uz tato snaha dokazuje ze je potrebuji a jsou ochotni pro to neco udelat...rozhodne by nemely viset jen tak ne netu s pristupnosti pro kazdeho...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
OP píše:
Diskuze ohledne JR kurzu se zajimave rozebehla. Kazdy je jiny a ma (po pravu) sve nazory. Ale navrhne nekdo nejaky kompromis?

P. Haluza: Razeni spoju podle kurzu na IDOSu (ne na Netu) funguje stale (jenom se tam ted bcas priplete nejaky prejezd z jine linky).


Měl bych jeden nápad -- zveřejnit pro šotouše na netu, ale zabezpečit nějakým heslem, které budou znát jen ti, kterých se to týká.


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Diskuze ohledne JR kurzu se zajimave rozebehla. Kazdy je jiny a ma (po pravu) sve nazory. Ale navrhne nekdo nejaky kompromis?

P. Haluza: Razeni spoju podle kurzu na IDOSu (ne na Netu) funguje stale (jenom se tam ted bcas priplete nejaky prejezd z jine linky).


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
A ještě do třetice:V roce 1974 žádný net nebyl a když jsem chtěl jet místo a-busem 2112 raději vozem 2552,to jsem se načekal...Pak mě toto naštěstí přešlo...


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Je sice pravda,že můžeš stáním na zastávce zapsat posloupnost kurzů,ale některý může mít zrovna zákonnou pauzu,a v protisměru ti pak přijedou dva jiné,potažmo nějaký přejezd.Ve finále budete chtít,aby na netu bylo i kompletní rozdělení služeb,takže každý druhý řidič bude mít během služby spolehlivě "vybílený " kvartýr...


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
pd píše:
Jestli nejezdíš pořád stejný kurz, tak tě přece podle kurzových jř nenajde, ne?


Přijde domů,koukne na net a už někde čeká...Na mě už jich teda pár čekalo i bez netu(bylo venku větší teplo)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Nedá mi to si k tomu trošku necvrknout. Pamatuju si, že jsem jednou zkoušel instalovat software pro IDOS nebo co to bylo, a bylo tam i celý Brno. Zajímavé na tom bylo to, že pokud člověk listoval jednotlivými spoji na lince, tak byly seřazeny přesně tak, jak je konají jednotlivé kurzy. Takže se dalo krásně zjistit, které spoje koná tentýž vůz. Samozřejmě nebylo to úplně spolehlivé, ale dost věcí se tam vyčíst dalo.

Osobně si myslím, že utajování služebáků s uváděním důvodu, že je to pro interní potřebu, je blbost, protože když si stoupnu na zastávku a budu sledovat, co tam jezdí, tak si ty kurzy můžu opsat sám (samozřejmě asi nepochytím všechny přejezdy). To je to samé, jako když vám dopravce odmítne sdělit třeba evidenční čísla nebo SPZ svých vozidel...

Zveřejňování takových věcí na stránkách přístupných všem je věc jiná, tam uznávám, že by to šlo zneužít, i když nevím jak. Pochybuju, že zrovna Šeda je natolik inteligentní, aby si našel služebák konkrétního kurzu a šel buzerovat konkrétního řidiče. Jemu je asi jedno, koho buzeruje, hlavně že se baví...


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Citace:
Naprostý souhlas!!Já taky nemám zájem,aby podle na netu zveřejněného kurzového JŘ si na mě nějaký "bořík" počkal a rozbil mi ústa jen proto,že jsem mu údajně někde ujel(nepočkal...).


No nevím, tohle mi připadá trochu divný, riziko podobného chování (a mnohem větší!) je i v jiných povoláních, kde se často zveřejňují nejen služební čísla vozů, ale přímo jména osob - viz paní na přepážce na poště, něbo třeba učitelka - jistě by v zájmu vyšší bezpečnosti učitelů bylo lepší kdyby jejich jména zůstala utajena, aby jim žádný naštvaný rodič nepřišel rozbít šutrem okno nebo něco podobného (což už se rozhodně mnohokrát stalo!), ale tak nějak o tom nikdo ani neuvažoval že?

Chtěl bych prostě říct že riziko zneužití kurzových jízdních řádů je dost nízké (koneckonců se tím identifikuje jen vůz, není to přece tak že by si na řidiče někdo počkal u něj doma, a ve voze je podle mě v poměrně dobré pozici: zamčená kukaň, vysílačka...), takže se mi zdá že někdo buďto dělá z komára velblouda, nebo zakrývá jíný skutečný důvod proč to nechce.

Je ovšem fakt že mě osobně může kurzový jř zajímat reálně v jediném případě - když tu někde vidím čas od času napsáno řekněme že wana jezdí v prosinci na 14/4, tak bych opravdu uvítal kdybych si mohl najít kdy a kde na ni mám čekat, jinak je to informace k ničemu.
Dá se toto zařídit i jinak? Pokud ano tak si pro mě za mě kurzáky utajujte na nejvyšší stupeň...


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
pd píše:
manile, ale já souhlasím s tím, že by se vystavit klidně mohly.
A třeba mě zajímají i čistě z praktického hlediska - příklad: někdy jezdím večer 49 do Olympie, kde přestupuju na 78, podle jízdního řádu je čas na přestup 1 minuta (tímto děkuju řidičům, kteří v Olympii počkají na zpožděnou 49, i když to nemají napsané ani ve služebáku). Někteří pochopitelně nepočkají, takže pouze ve služebáku se dá najít, že jediná jistota je večer 13/49, která plynule pokračuje na 78.

Pravdu díž! Ačkoliv to používá docela dost lidí takhle večer, že přesedá z 49 na 78, zase to není tolik, aby to asi někoho zajímalo. Dokonce i v nových JŘ od 10.12. není žádná návaznost vč. vyčkávání, pouze klasika na bus 510 bo co to tam jezdí :-D V rámci IDS povinné že :-) Ale už se mě na to ptalo hodně lidí co jsem vezl, že aji psali na podnik, ale jak vidno, žádná změna. Třeba v mém případě, když jedu 78, tak odjíždím od MOl opožděně z důvodu, abych na to mohl cestou trochu šlápnout, protože ty večerní časy jsou děsně dlouhý :-) Ale ne vždy si uvědomím, že bych mohl čekat na 49, když ji vidím v dáli vzpomenu si, ale není to pravidlo. Skleróza mno :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
ds píše:
manil: právě proto, že kurzové jř zajímají jen šotouše, nevidím žádný problém v zveřejnění na stránkách, kam stejně nikdo jiný než šotouši nechodí...

myslíš, že na bmhd nechodí nikdo z podniku (nepočítám Verushu, pepolu ap.)? Tím bych si nebyl tak jistej...


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
ds: Náhodou to používá hodně lidí - nešotoušů.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 16 dub 2024 09:16
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]