Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 75 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
manil: právě proto, že kurzové jř zajímají jen šotouše, nevidím žádný problém v zveřejnění na stránkách, kam stejně nikdo jiný než šotouši nechodí...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
pd:
To byla spíš oponentura. Neznamenalo to, že souhlasím s tebou, ale že to bylo adresováno spíše tobě. Špatně jsem se vyjádřil.
Tento argument je celkem zajímavý, ale stejně si myslím, že by téměř nikoho nenapadlo podobné věcoi vyhledávat pomocí nějakých kurzových JŘ.


manile, ale já souhlasím s tím, že by se vystavit klidně mohly.
A třeba mě zajímají i čistě z praktického hlediska - příklad: někdy jezdím večer 49 do Olympie, kde přestupuju na 78, podle jízdního řádu je čas na přestup 1 minuta (tímto děkuju řidičům, kteří v Olympii počkají na zpožděnou 49, i když to nemají napsané ani ve služebáku). Někteří pochopitelně nepočkají, takže pouze ve služebáku se dá najít, že jediná jistota je večer 13/49, která plynule pokračuje na 78.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
pd:
Souhlasím s tím, že by se JŘ veřejně vystavovat neměly. Kurzové JŘ kromě zaměstnanců DP zajímají pouze šotouše, kterých je vzhledem k cestující veřejnosti zanedbatelné množství.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
ds píše:
tak teď si mě všichni řidiči a zaměstnanci DP roztrhejte, ale podle mě právě přestupní návaznosti jsou údaj, na kterém nic tajného není. Pokud není garantovaná, nikdo se jí nemůže domáhat, ale jako cestující snad mám právo vědět, kdy spoje navazují a kdy ne :twisted:


pd píše:
Zvlášť, když tam nebude to co píše Kuba (i když přestupní návaznosti bych tam nechal)


Měl jsem na mysli přestupní návaznosti ze služebních JŘ a údaj o případném kontaktování dispečinku radiostancí (např. po 2 minutách čekání volejte RS).


pepola píše:
Naprostý souhlas!!Já taky nemám zájem,aby podle na netu zveřejněného kurzového JŘ si na mě nějaký "bořík" počkal a rozbil mi ústa jen proto,že jsem mu údajně někde ujel(nepočkal...).

Jestli nejezdíš pořád stejný kurz, tak tě přece podle kurzových jř nenajde, ne?


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Milsn píše:
Nevím sice, co nebo kdo je žák a šeda, ale tyto jízdní řády určitě tajné nejsou a ze své podstaty ani tajné být nemohou.

Opravte mě, jestli se mýlím, ale podle mého názoru je Dopravní podnik města Brna, a. s. obchodní společností se 100% majetkovou účastí statutárního města Brna a potažmo se tedy jedná o subjekt na který se vztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím, a tedy kdy poskytnutí takto požadovaných informace může být odepřeno pouze v taxativně vyjmenovaných a odůvodnitelných případech... A to údaj, kde a kdy určitý veřejný dopravní prostředek vyjíždí z garáže a po jaké trase se pohybuje zcela jistě není. Ba naopak, pokud by jsme šli dále do důsledku, tak cestující veřejnost se tímto, jako jedné z forem veřejné kontroly, může přesvědčit o tom, že peníze z veřejných zdrojů, kterými je dopravní podnik financován, jsou vynakládány účelně, příp. že zda není porušována bezpečnost práce spočívající v nedodržování či neumožňování bezpečnostních přestávek řidiči dopravních prostředků. Že k tomuto v některých firmách dochází víme asi všichni...

Samozřejmě chápu, že tyto kurzové jízdní řády jsou zde dávány určitou skupinkou nadšenců a bez jejich obětavosti by se kurzové j.ř. na těchto stránkách těžko objevily.
Pokud to není "počítačově" příliš náročná, klidně s tímto zpracováním pomohu :-)


Tak tedy verejne pozadej o jejich vydani. Pravo kontroly se pokud vim vztahuje na ucetni doklady, ktery se predlkadaji kontrolni komisi, nikoliv obcanum.
Staci se podivat na ne az tak vzdaleny problem Danone69 a CD, kde po zverejneni sluzebnich pomucek (v podstate se jedna taky o sluzebaky), coz vedlo ke zruseni nekolika webu a smerovalo i k zalobe na dotycnyho.

Osobne zastavam nazor ze pokud je na necem napsano Interni material, pripadne pouze pro sluzebni potrebu, tak to nema na verejne pristupnych webech co delat .


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Jinak je mi jasný, že většina nadšenců tady bude na vrcholu blaha, když bude mít doma kompletní znění rozdělení služeb :-) Ale ne všem v podniku se to líbí, zvláště odborům jak mi zrovna dneska bylo naznačeno. V prvé řadě je to informace pro zaměstnance, něco jako interní záležitost. My musíme hlavně vědět, kdy, kde a v kolik musím s vozem stát a kam přejet. Ostatním je po tom putna.
Můj názor na toto je takový, že to striktně nezakazuju, ale na druhou stranu nemusí to vědět každej. Takže asi tak :-)[/quote]

Naprostý souhlas!!Já taky nemám zájem,aby podle na netu zveřejněného kurzového JŘ si na mě nějaký "bořík" počkal a rozbil mi ústa jen proto,že jsem mu údajně někde ujel(nepočkal...).


manil píše:
Milsn:
Máte pravdu, ale myslím, že pro drtivou většinu cestující veřejnosti plně postačí IDOS, kde najdou všechny potřebné informace, včetně výjezdů a zátahů do vozoven, dráhu spoje, návaznosti apod., akorát tam není to číslo kurzu. Ale pokud to člověka zajímá, může si na ten daný spoj počkat a číslo kurzu zjistit.

Všechny potřebné informace ani ne, v jízdních řádech MHD Brno tam třeba chybí všechny spoje, které neprovozuje DPMB.


Verusha píše:
Já si myslím že to tajný rozhodně není, jediné co mě zajímá, k čemu vám to vlastně bude dobrý....

Třeba k tomu, že tu někdo napíše, že wana bude na "prac. dny 8/4, soboty 22/4, neděle 14/4". Kde jinde potom najdu časy odjezdů?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Milsn píše:
...cestující veřejnost se tímto, jako jedné z forem veřejné kontroly, může přesvědčit o tom, že peníze z veřejných zdrojů...

Pokud je ze strany "cestující veřejnosti" jakýkoliv pochyb, jsou tu předmětné ODBORNÉ komise, které na základě OFICIÁLNÍ stížnosti provádí šetření v dané záležitosti, nikoliv jedinec sám na základě své jakékoliv doměnky. Jeho právo je podat stížnost a dostat poté nějakou odpověď. Hotovo dvacet. Není tak?
Jinak je mi jasný, že většina nadšenců tady bude na vrcholu blaha, když bude mít doma kompletní znění rozdělení služeb :-) Ale ne všem v podniku se to líbí, zvláště odborům jak mi zrovna dneska bylo naznačeno. V prvé řadě je to informace pro zaměstnance, něco jako interní záležitost. My musíme hlavně vědět, kdy, kde a v kolik musím s vozem stát a kam přejet. Ostatním je po tom putna.
Můj názor na toto je takový, že to striktně nezakazuju, ale na druhou stranu nemusí to vědět každej. Takže asi tak :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Milsn:
Máte pravdu, ale myslím, že pro drtivou většinu cestující veřejnosti plně postačí IDOS, kde najdou všechny potřebné informace, včetně výjezdů a zátahů do vozoven, dráhu spoje, návaznosti apod., akorát tam není to číslo kurzu. Ale pokud to člověka zajímá, může si na ten daný spoj počkat a číslo kurzu zjistit.


Já si myslím že to tajný rozhodně není, jediné co mě zajímá, k čemu vám to vlastně bude dobrý....


Offline
Uživatelský avatar

13
26 říj 2006 18:35
mauricio píše:
právě, žák, šeda a jim podobní


Nevím sice, co nebo kdo je žák a šeda, ale tyto jízdní řády určitě tajné nejsou a ze své podstaty ani tajné být nemohou.

Opravte mě, jestli se mýlím, ale podle mého názoru je Dopravní podnik města Brna, a. s. obchodní společností se 100% majetkovou účastí statutárního města Brna a potažmo se tedy jedná o subjekt na který se vztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím, a tedy kdy poskytnutí takto požadovaných informace může být odepřeno pouze v taxativně vyjmenovaných a odůvodnitelných případech... A to údaj, kde a kdy určitý veřejný dopravní prostředek vyjíždí z garáže a po jaké trase se pohybuje zcela jistě není. Ba naopak, pokud by jsme šli dále do důsledku, tak cestující veřejnost se tímto, jako jedné z forem veřejné kontroly, může přesvědčit o tom, že peníze z veřejných zdrojů, kterými je dopravní podnik financován, jsou vynakládány účelně, příp. že zda není porušována bezpečnost práce spočívající v nedodržování či neumožňování bezpečnostních přestávek řidiči dopravních prostředků. Že k tomuto v některých firmách dochází víme asi všichni...

Samozřejmě chápu, že tyto kurzové jízdní řády jsou zde dávány určitou skupinkou nadšenců a bez jejich obětavosti by se kurzové j.ř. na těchto stránkách těžko objevily.
Pokud to není "počítačově" příliš náročná, klidně s tímto zpracováním pomohu :-)


Offline
Uživatelský avatar

361
27 pro 2005 18:05
Brno-Vinohrady
Chěl bych se zeptat kde na bmhd berete ty aktuality z vozového parku předem?


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
tak teď si mě všichni řidiči a zaměstnanci DP roztrhejte, ale podle mě právě přestupní návaznosti jsou údaj, na kterém nic tajného není. Pokud není garantovaná, nikdo se jí nemůže domáhat, ale jako cestující snad mám právo vědět, kdy spoje navazují a kdy ne :twisted:


Taky nechápu, proč by to mělo být tajné. Zvlášť, když tam nebude to co píše Kuba (i když přestupní návaznosti bych tam nechal)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
VS píše:
Můžu se zeptat co je na tom tak tajnýho? To se jako můžou dostat do ruk teroristům :-D nebo snad kvůli Šedovi a jim podobým?

právě, žák, šeda a jim podobní


Offline
868
10 pro 2004 20:53
Brno
mauricio píše:
já sem proti kurzovým JŘ na bmhd už delší dobu, přeci jen to není nic, co by se mělo veřejně vystavovat...


Můžu se zeptat co je na tom tak tajnýho? To se jako můžou dostat do ruk teroristům :-D nebo snad kvůli Šedovi a jim podobým?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
já sem proti kurzovým JŘ na bmhd už delší dobu, přeci jen to není nic, co by se mělo veřejně vystavovat...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
kuba píše:
Milsn: Zatím je zadaná jen t-26 (mnou). Stručně řečeno, až je někdo vytvoří, můžeš nám s tím pomoct. :-)

Ještě jsem zapomněl říct, že se nebudou do kurzových JŘ psát:
-přestávky
-přestupní návaznosti
-režijní jízdy autobusů (u tram a trol zůstanou)
-služební jízdy pro zaměstnance
-určení koleje/stopy
-předjíždění busů a trol


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Milsn: Zatím je zadaná jen t-26 (mnou). Stručně řečeno, až je někdo vytvoří, můžeš nám s tím pomoct. :-)


Offline
Uživatelský avatar

13
26 říj 2006 18:35
Neví někdo, zda a kdy na předmětných stránkách konečně přibudou kurzové jízdní řády?


Námětů mám plnou hlavu, ale jako zaměstnanec DP se toho radši účastnit nebudu 8-) Leč na nové číslo se těším!


Nemá tu někdo nějaký vhodný materiál nebo námět do Tlačenice? Možná že vyjde další číslo a jsou v něm ještě volná místa... Návrhy prosím na můj mail, autor bude v Tlačenici pochopitelně uveden, případně anonymita je zaručena.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:03
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]