Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 12 z 80    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 80  Další
Autor Zpráva
Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
Chtělo by to se ještě pohrát si s vyhledáváním ve vypravenosti. Když jsem chtěl třeba vyhledat nový kloub Urbany, stačilo ve staré verzi do ev. čísla zadat např "20" a ve výsledcích vyhledávání se mně zobrazily všechny záznamy vozů s ev. číslem 20 + něco k tomu (např 2008, 2020,...). Teďka to ukáže prázdno.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Mám to podobně jako Tin a navíc bych měl ještě jednu prosbu k BMHD stránce s aktualitama a výlukama, šlo by ty výluky udělat jako tabulku? Trochu by to urychlilo navigaci s odečítačem obrazovky, teď musím vyvolat zkratkovou klávesou seznam odkazů, zatímco dřív jsem jen stiskl t jako table a skočil mi kurzor hned do první tabulky na stránce a rovnou jsem viděl aktuální/budoucí výluky. Díky za případnou úpravu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jiricek: Opravím.

kazlík: Jasný, tohle v dohledné době bude. Mám to už zkušebně nasazené tady: http://www.bmhd.cz/historie/pohledy.php


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Eda: Nechceš do budoucna ještě implementovat nějaký lightbox na obrázky (u novinek)? Aby se otevřely "nad stránkou" a ne na nové záložce, viz např. http://dimsemenov.com/plugins/magnific-popup/, opět je to věc, která vylepší fungování stránek :)


Offline
Uživatelský avatar

532
28 črc 2013 14:13
Mohl bych též vznést jednu připomínku? Týká se to v sekci "Rozcestník evidence" a to konkrétně vpravo, kategorie "Výpis podle stavu vozu". Bylo by možné přepsat odkaz z "předám TMB" na "muzejní"? Přece jenom jsou tam i retro vozy DPMB. Předem děkuji :-)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jo. Večer to udělám.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Bylo by možné udělat jednu úpravu ve vypravenosti? Jde o sekci "Tabulkový výpis podle typu", vyhodit typ B951E a doplnit Urbanway 18M CNG.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tin: Každopádně díky za podněty. Zkusím to nějak promyslet a v ideálním případě i sjednotit :-)


Offline
102
23 bře 2014 19:59
[OT]
Tin: Taky mám stejný problém, že klikám do míst, kde se dříve nacházelo fórum a jaksi se pokaždé dostanu na iRIS biggrin
Ono se to nezdá, ale zvyk je železná košile. Ale pořád lepší než když na jednom fóru přehodili logo z pravé strany doleva a na původní místo vložili reklamu. Ale on si na to člověk stejně časem zvykne, takže to za chvíli nebude vůbec štvát.
[/OT]


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Eda: alespoň vidíš, jak mě to zmátlo :-) Věděl jsem, že původně byly čtyři (ale nechybělo mi nic, tak jsem si na ten chybějící čtvrtý odkaz ani nestěžoval), a že místo na fórum lezu na iRIS.

Já osobně chápu fórum a stránky jako jeden web a očekávám, že hlavní navigace bude společná.
Včetně toho, že logo BMHD v levém horním rohu fóra odkazuje na stránky. A třeba až ten popisek Diskuzní fórum by mohl mířit na index fóra (tj. stejně, jako to je ve Fotogalerii).
Tím by se uvolnil prostor pro odkaz na iRIS (místo současného odkazu bmhd.cz, ale prohodit pořadí s fotogalerií).

Až na chybějící odkaz na iRIS z fóra souhlasím, že odkazy plní svou funkci dobře. Ale pocit, že už jich je moc, ten já nemám. A teď, když už se do nich stejně sáhlo, vidím to jako promarněnou příležitost k vylepšení.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Tin:

1) Já! :-D Ale nejsou přeházené, jen se odkaz na seznam přesunul do menu do sekce zajímavosti. Zabíral tam místo a zas tak propagovat už ho nepotřebujeme, protože cílovka už ho stejně zná a chodí tam pravidelně.

2) Seš si sice naprosto jistý, ale blbě :-) Fórum bylo druhé zprava.

3) Hluboká myšlenka opravdu není moc hluboká, protože nedomýšlí věci do důsledku. Potřeby návštěvníků fóra jsou jiné než návštěvníků BMHD. Dostat se z fóra na jeden klik do vypravenosti a evidence je must-have. Kvůli absenci menu to nejde udělat jinak, než dát to do záhlaví. Kdybych tam přidal i ten iRIS, tak už by to bylo docela dlouhé. Je pravda, že pořadí i stejných odkazů je na každém webu jiné, ale je to logické. Na druhou stranu dávat na BMHD na tohle místo odkazy na vypravenost a evidenci by bylo zbytečné, když už jsou v menu. Asi by šlo vymyslet i lepší řešení (nějaké odkazy v úplném pravém horním rohu nebo tak něco), ale za současné situace si myslím, že ty odkazy plní svou roli dobře v tom rozložení, jak jsou.


Jirka R.: Proč? Současný nick vypadá mnohem seriózněji.


Offline
345
11 pro 2011 19:39
Pravděpodobně to někam zapadlo, ale prosím o změnu jména na Aradym :-)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
No ono odtam hlavně zmizel s-a, žejo.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Kdo přeházel odkazy v záhlaví stránky? Jsem si naprosto jistý, že Diskuzní fórum bývalo druhé zleva.

Co kdyby (pozor, hluboká myšlenka) ty odkazy v záhlaví byly na stránkách a na fóru stejné (jen odkaz stránky/fórum by vždy mířil na to druhé)?

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Vario1523: Díky, 31Tr doplním, B951 zčervením.

Cracatit: Ten stav vozu na BMHD je vždy "z pohledu DPMB". Tu zápůjčku DPMB vrátil, proto je tam stav předán jinému dopravci. Jinak jsem rád, že se ti to zdá velmi podobné, hlavní změny se odehrály "pod kapotou" a chtěl jsem zvenčí udělat jen co nejmíň změn, protože současný, byť už trošku zastaralý, layout funguje dobře a lidi jsou na něj zvyklí.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jen taková poznámka na okraj: u Solarisu Urbino 18 IV, zapůjčeného mezi jinými i DPMB svítí stav "předán jinému dopravci," zatímco jezdí podle téže stránky u PMDP, nemá být jiný dopravce pro tzv. neznámé dopravce, když je bus prodán a není v provozu/neví se kde? Jinak to na mě působí skoro beze změn oproti starému seznamu na současném BMHD.
Jen jsem to zkusil, jak stránka vypadá, nějaké opravdu detaily jsem nezkoumal.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Miky: Typ B951E by se mohl přesunout do červeného pole, do bězného provozu již nezasahuje.

(v přehledu trolejbusů chybí typ 31Tr, v přehledu tramvají by se RT6 mohly také přesunout do červeného pole)


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Aktuálně máme na nové verzi stránek upravený přehled typů autobusů v evidenci včetně funkčních odkazů (http://new.bmhd.cz/evidence-dpmb/evidence.php), za což patří Edovi dík. Pokud někde objevíte, že se něco nevypisuje správně, chybí typ v přehledu nebo něco jiného, ozvěte se prosím. Momentálně se nezobrazujou kořistní vozy, o tom vím a už jsem to předával Edovi. Díky za spolupráci.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
prototyp401 píše:
...Jestli si myslíš, že je špatně zvolena barva textu/pozadí, to to nejde napsat normálně místo nějakého sarkasticko-útočného příspěvku? Třeba s návrhem, jak si myslíš, že by to bylo lepší?...

Omlouvám se, vždy, když vidím šedý text, na šedém pozadí, tak jdu do vývrtky. Nedávno jsem musel číst článek o rozsahu 2xA4 v takovémto designu. Po deseti řádcích mě z toho bolela hlava a četl jsem to s odporem bez ohledu na obsah. Pravda, BMHD je proti tomu zlaté a oceňuji tvůrce, že jdou cestou maximálního zachování původního vzhledu a ovládání.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
Přimlouval bych se za zachování nadpisů aktualit zarovnaných vlevo, jak tomu je v aktuální verzi. Stejná vertikální linie začátku výrazně urychluje čtení oproti stavu, kdy při zarovnání na střed musí oči hledat každý začátek nadpisu zvlášť.


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Eda: Jedná se o http://fontawesome.io/, ikonky máš v menu pod Icons. Po kliknutí na ikonu se to zobrazí kód pro vložení na stránku.
Kód:
<i class="fa fa-user" aria-hidden="true"></i>

Případně s popiskem kvůli přístupnosti
Kód:
<i class="fa fa-user" aria-hidden="true" title="Autor příspěvku"></i>

Případně to jde vložit i přímo do CSS pomocí :before či :after když nastavíš prvku font "FontAwesome" a jako content vložíš unicode hodnotu znaku, např.
Kód:
.post .footer .author:before{
    font-family: FontAwesome;
    content: "\f007";
    margin-right: 3px;
}


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
MKzB: Řazení přidám. Na kontrast se podívám, ale nejsou to žádné podstatné informace dole.

odd: Nene, stará administrace zatím zůstává. Právě protože tam chybí doprogramovat administraci galerie.

kazlik: To se mi líbí! Pošleš ty ikonky v SVG?


Offline
102
23 bře 2014 19:59
Jak se na to dívám, nechceš to trochu oikonkovat? Přece jen obrázky/piktogramy se čtou rychleji a přijde mi, že to s ikonkami vypadá líp (Vlevo u vyhledávání, v první aktualitě, pod aktualitami RSS a sociální sítě (tam bych přidal FB ať to je vše na jedné hromadě), vpravo nahoře u odkazů)

Viz obrázek:
http://obrazkuj.kazlik.cz/images/origin ... 31256e.png


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Předpokládám správně, že se spuštěním new.bmhd se zruší taky stará administrace? Potom bych prosil o udělení práv do fotogalerie i na novou administraci :)

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Zápatí je dle mě OK - přečtu v pohodě - navíc evidentně to, co je v zápatí není klíčová informace, ale jen "jakási poznámka/dodatek".
P.S. Jestli si myslíš, že je špatně zvolena barva textu/pozadí, to to nejde napsat normálně místo nějakého sarkasticko-útočného příspěvku? Třeba s návrhem, jak si myslíš, že by to bylo lepší?...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1984 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 80  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 11:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]