Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 178 z 212    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 212  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Janatak píše:
V té druhé fotce vadí jedna věc....

Mě tam vadí stín fotografa.
Sice nefotím moc MHD, spíš obec.. Ze zkušenosti můžu říct, že focení není zas tak jednoduchý. Musí se to umět a to chce fotit a fotit. Máme tu výhodu, že v digitální době nás experimentování prakticky nic nestojí. Dále je umění být ve správnou hodinu na správném místě, abych mohl vyfotit to, co chci.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
V té druhé fotce vadí jedna věc....

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Antipatie k busům: To jsem neřekl ani já:) Ale že celkově je jim věnována menší pozornost a to teda i v galerce, z čehož usuzuju i na menší zájem o autobusové fotky. Nechtěl jsem tím kohokoliv napadnout..
Saturace: beru názor na vědomí, toto je asi na každém fotografovi, jak se mu to líbí.
Bílá: Tím jsem myslel to, že třeba v podvečer je světlo žluté až oranžové, v noci svítí oranžové výbojky. Pokud jsem si správně všiml, je v galerce bmhd snaha tyto barevné nádechy odstranit.
Pro srovnání
http://bmhd.goo.cz/foto.php?7413_3:20071018:nove
http://kruci.vasnovyweb.cz/7299-u.jpg
(vím, tato Manilova fotka je focená v dřívější hodinu, jen pro ukázku, co tím "výkladem" myslím:))


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Kdyz bude nekdo chtit udelat kazdy mesic autobusovou aktualizaci o treba 60 fotkach, klidne muze, pokud budou fotky dost dobre. Pak by se casem podil tramvaji oproti nekolejovym trakcim zmensil.
Nechapu, kde berete nejakou antipatii k autobusum, to nikdo nikdy nerekl :-)


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
jzb:
ad fotky autobusů/trolejbusů: Ikdyž mají tramvaje v galerii majoritní podíl, žádné antipatie vůči fotkám busů nemáme. Je to dáno zejména tím, že na tramvaje se specializuje více lidí, než na autobusy.

Co se týče saturace, to beru spíše jako pozitivum. Lepší, než aby byly barvy nevýrazné nebo zašedlé. S "bílou" přesně nerozumím, co jsi tím chtěl říct. Občasnou přeostřenost uznávám.


Offline
Uživatelský avatar

872
07 čer 2006 12:14
Brno
jzb: To jo, s těmi autobusy bych to taky něják tak viděl. Převažují předevšim tramvaje. Samozřejmě nic proti. :-)


Offline
520
03 dub 2006 14:42
Jednou mne tu někdo napomínal, když jsem dával fotku k hádance "Poznáte vůz". Nelíbilo se mu, že je na snímku i něco jiného než vůz a že nebylo vyretušováno žluté sluneční osvětlení. (pak taky, že se fotka kácí, což bylo oprávněné). Když prohlížím galerku, fotky jsou vesměs kvalitní, avšak dle mého názoru poněkud unifikované.
A co bych třeba Manilovi vytkl, je občasná přeostřenost, právě barevná unifikace (u všech snímků je bílá prostě bílá, ať už je násvit jakýkoliv) a dost vysoká saturace barev.
Nemám proto moc chuť své fotky vůbec do zdejší galerky nabízet. (a navíc mám pocit, že není přílišné nadšení z fotek autobusů, na které se dalo by se říct specializuju:) )


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
trochu MM: http://bmhd.goo.cz/foto.php?2360:20071003:nove nezapomenutelná situace... Nováčci z policejní školy :applause:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Eda:
Lépe bych to nenapsal :-)

2all:
Děkuji všem za slova chvály k fotkám, k ostatnímu, co zde proběhlo bych rád přidal pár slov.

Fotky od různých autorů mi stále chodí, moc vám za ně děkuji. Bohužel, jak zde již několikrát padlo, výběr fotek je docela přísný, proto se bohužel všechny fotky do galerie dostat nemohou. Další věc je, že práce s fotkama je činnost časově velice náročná, proto se zaslané fotografie mohou v galerii objevit třeba za několik měsíců, nebo až za rok. Stále mám v zásobě spoustu pěkných fotek, které jste mi poslali a které se v galerii časem objeví.

Nemalý podíl na fungování galerie má pd, který se stará o "technický chod a zmiňované "korigování" :)


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Neni pravda, ze foti jenom manil. Cas od casu se objevi i smisena aktualizace, nebo moje aktualizace (treba: http://bmhd.goo.cz/aktualizace/nove.php?nove=20071003) :-)

Je dobre, ze kvalita a pozadavky na fotky jdou porad nahoru, spoustu lidi se tak diky tomu treba nauci aspon zakladni veci, ktere jsou potreba dodrzovat, pokud chceme hezkou fotku. Jeste tak pred rokem jsem manila taky nechapal, ale postupem casu jsem na fotky zacal mit podobny nazor a dnes uz je to se mnou skoro tak spatny, jako s manilem :-) Kazdopadne to ma sve plody a kdyz srovnam svoje fotky ted a pred rokem, tak je na prvni pohled zrejme, ktere jsou lepsi :-)
Zase ale na druhou stranu je dobre, ze je nekdo jako pd, kdo to z poza deni trochu koriguje, aby se to nedostalo az do uplneho extremu. Nekdy je totiz vice jak vhodne do galerky fotku dat i kdyz zrovna neni nejlepsi a to pro jeji unikatnost, cos se manilovi obcas nechce.
Stavajici chod galerky mi prijde celkem dobry a myslim, ze neni potreba nic menit. Jeste by se mozna hodil nejaky dalsi clovek, co by byl zainteresovany a sbiral by fotky od fotografu a daval dohromady aktualizace, aby to manil nemusel delat sam (neni to prace na pet minut, kazda aktualizace znamena pro administratora praci v radu hodin (sber, selekce a uprava fotek, psani tabulky, preformatovani, nahrani...)).


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
tohle je osud všech webových galerií...získávají čím dál větší prestiž a objevují se tam jen čím dál méně špatné fotky...a autoři odpadají jeden za druhým. ale manil fotí skvěle, nechť jeho fotky září v síni slávy :)


Offline
Uživatelský avatar

3311
24 úno 2006 20:32
Brno
To není pravda, posílal jsem Manilovy fotky, a říkal, že je při některé další aktualizaci zveřejní, takže sečkejte času, třeba se dočkáte jiných autorů... :-D


Jestli třeba někdo má pocit, že mu manil zamítl kvalitní fotky, tak ať mě je pošle.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
anarchia99 píše:
Ne, ale nekoho jinyho fotky se tam tezko dostavaj. To je proste fakt.


To je ovšem pěkná blbost, se podívej, kolik autorů se podílí na fotogalerii svými fotkami. Akorát Manil fotí hodně, a vcelku dělá pěkné obrázky, tak nevidím důvod, proč by jich tu neměl mít většinu.
Foť taky a když budou fotky na patřičné úrovni, admini ti rádi poskytnou prostor....

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tasa píše:
To nefotí nikdo jinej než Manil?

fotí, ale třeba já mu fotky neposílám... navíc manil je znám tím, že si vybírá kvalitu, a kvalitu, kterou on preferuje, málo kdo dokáže poskytnout...


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Tasa píše:
To nefotí nikdo jinej než Manil?

Ne, ale nekoho jinyho fotky se tam tezko dostavaj. To je proste fakt.

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
To nefotí nikdo jinej než Manil?

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Hezké obrázky :applause:

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
http://bmhd.goo.cz/aktualizace/nove.php?nove=20071018


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To jsem si vůbec nevšiml, ani když jsem to fotil:-)
Zajímavé.


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Manil:
http://bmhd.goo.cz/foto.php?1597:20071003
http://bmhd.goo.cz/foto.php?1536:20071003

Koukám že speciálně kvůli fotografování tam nechali i špatnou ceduli :roll: :lol:

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
http://bmhd.goo.cz/aktualizace/nove.php?nove=20071003


David Jaša: prostor je jakože "neomezený", momentálně galerie zabírá 1,7 GB.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
jzb píše:
ds: Není lepší se mrknout do mapy pořádně, než kecat blbosti? :wink: Kosmákova ulice sice existuje, nicméně ta fotka je na ulici Kosmova (Semilasso).

Jen jsem chtěl naznačit, že Kosmákova ulice existuje (taky vím že po ní nejezdí tramvaje ;-) )

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
pd píše:
... a tím se ušetřilo už dobrých 100 MB dat...

Kolik máte na hostingu místa?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5285 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181 ... 212  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]