Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 30 z 34    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Robert: Co je možnost nahrávat dokumentačky, tak bohužel regionálních aktu ubylo :-( už ani já nelítám nikde s foťákem, ale jen vytáhnu mobil a pokud to stojí trochu za to, tak to uložím jako dokumentačku - bohužel

FD: Dobrovolně bych to zpracoval, pokud bys mi to nějak poslal přes uschovnu či podobně :wink:

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Aby byl Robert uspokojen, přidal jsem něco do dokumentaček na s-a.cz, má tam asi tři fotky mimo Brno, resp. kousek za Brnem, místa a vozy jistě důvěrně zná :-D


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Regionálek mám v zásobě spoustu, hlavně hodně dobře uležených. Žel času na zpracování se moc nedostává :(.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
To už tak prostě je. Někdo se o fotky rád podělí z ostatními a doplní nám evidenci, jiný na nich bude sedět a budou mu hnít na disku... :-)


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Měl bych něco regionálního, ovšem staršího data, cca pět až sedm let zpět. To jsem tenkrát ve čtyři ráno vyletěl z Brna, za celej den projel Moravu a kousek Rakouska, a kolem sedmé večer jsem dorazil dom. Ale nejak se nemám odvahu to dát na net a pak číst remci že je to někde přepalene a jinde široké sklo a kdo ví co ještě

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Žádná čistě regionální aktu ani v administraci teď nahraná bohužel není :-(


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Něco mimobrněnského by samozřejmě bylo, ale je to focené jen mobilem, foťák do práce tahám málokdy. Stejný vůz v Hustopečích na nádraží, co je v dokumentačkách a je focen foťákem, ti nestačí? :) A příští týden máš možnost, 7145 má na seznamu jen jednu fotku. A 7148 dokonce žádnou, do toho se budu muset asi vložit zase já.


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Pokud něco nafotíš a bude to stát za to, admini to rádi uveřejní.


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
A něco mimobrněnského by nebylo? Poslední aktualizace regionálek je z října 2014.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Při uvolňování aktualizací se snažíme, aby témata aktualizací byla různorodá a aby se pokud možno trakce střídaly. Obecně ale samozřejmě platí, že co autoři do administrace nahrají, to se vypustí. Nikomu nebudeme nařizovat, co má fotit. To si každý musí rozhodnout sám :-)


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Nemyslím, že by tramvajoví fotiči nějak zvlášť početně převažovali. Spíš jsou asi jen aktivnější. Ještě před nějakým půl rokem jsem tramvaje fotil v podstatě sám. Teď je tu ještě Honza, něco občas dodá Vojtík a Manil zatím dodává spíš starší věci. Řekl bych, že "autobusáků" bude určitě víc.

Další věc asi bude, že tramvaje se oproti autobusům během provozu víc mění, takže je to na focení zajímavější. Ale tohle se zřejmě s postupnou obměnou vozového parku taky změní.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
29
21 pro 2014 16:36
Šotouši prostě mají oko (a foťák) na nějak zajímavé vozy. Šalinošotoušů je trochu víc, tak je i víc fotek, ale třeba 1564 a 1130 jsou vůči době služby ve fotogalerii zastoupeny asi tak stejně jako tvá 2344. Kdyby to fotily dopravní kamery, určitě by bylo zastoupení rovnoměrnější.

_________________________________
Ano jsem nováček, po víc než čtyřech letech jsem se rozhoupal registrovat


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Bylo by možné omezit vydávání aktualizací tramvají?
Jsou poměrně časté a hrozně zastiňují autobusy a trolejbusy, které mají oproti tramvajím málo aktuálních fotek.
Třeba T3R.EV 1531 má celkově 117 fotek a pak třeba takový B941E.1962 2344 má pouze 13 fotek.... a k tomu poslední fotku v roce 2011.....
Autobusy jsou foceny hodně okrajově a trolejbusy fotí ve větší míře snad jen LukinT, za což mu patří velké díky.... :D
Prosím o zvážení....
Děkuji!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
ad 5plus2: Já o ničem nevím a žádný souhlas jsem nedal. Škoda, že tam tu adresu neuvedli aspoň celou...

kakadu2002: Myslím, že když uvedeš v popisku autora a zdroj (bmhd.cz), tak nebude problém.


Offline
2
28 úno 2015 18:30
Brno
Dobrý den,
mohl bych prosím použít obrázek,který je vyvěšen na adrese:http://foto.bmhd.cz/foto.php?101601_nove
Obrázek by byl použit ve videu na youtube.
Napiste,nebo mi dejte nějaký kontakt na autora.
Moc děkuji
Milan Chaloupka


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Zde je účelem zcela zjevně reklama, takže rozhodně ano - to, že tam napíšou zdroj neznamená, že to není nelegální. A určitě by se na tom dalo něco vysoudit, příp. jim napsat o nějaké to vyrovnání.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1291
19 lis 2010 14:53
Cocktown
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/ ... ry=1#photo - u této fotky je v poznámce uvedeno: ".....vůz byl později předán do ?stí nad Labem...."
Prosím o výměnu otazníku za "velké Ú".


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Zákon nezákon, stejně nás jednou koupí Babiš.


Offline
Uživatelský avatar

3690
08 čer 2005 23:12
Kari píše:
MartinV: Kdo se tady baví o citacích? Tady se bavíme o použité fotce.

Dle autorského zákona může i fotka být citací.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
MartinV píše:
Kari: tak sice citace je to nedostatečná, nicméně nějaký pokus uvést zdroj zde byl. A pak přece není potřeba souhlas (myšleno v případě normální citace).
Jinak bych si asi při tvorbě DP musel vyhradit hodně času jen na získávání souhlasů o citování. :mrgreen:

Užít drobná celá díla lze bez souhlasu pro účely kritiky nebo recenze, vědecké či odborné tvorby, pak jde užít dílo při vyučování pro ilustrační účel nebo při vědeckém výzkumu, pokud není účelem přímý hospodářský zisk. Za všech okolností je třeba uvést autora, název díla a pramen.
Takže u diplomové práce souhlas s použitím cizího obrázku není potřeba, ale u reklamy už ano. Aspoň tak to chápu z §31 autorského zákona.
Nejsem si úplně jistý, co lze ještě chápat jako výňatek z díla v odůvodněné míře podle písmena a), kde tato omezení nejsou, ale taková fotografie asi spíš spadá pod drobná celá díla, výňatkem chápu spíš kus textu, kousek skladby, krátký záběr z filmu apod. Jak je to třeba s takovým výřezem z fotky, to už vážně netuším. Ale u této konkrétní reklamy mi stejně přijde, že ta fotka je naprosto neodůvodněná. :mrgreen:

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

760
21 lis 2010 09:08
MKzB: Tady je ovšem fotografie použita v reklamě.

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
LukinT:
Kdysi PvvS psal, že postupuje takto:
Napíše do redakce výhružný mail ve stylu: Dobrý den, bez mého souhlasu jste použili mé fotografie. Buď mi zaplatíte 500,- Kč za každou použitou fotografii (standartní novinářská taxa), nebo Vás budu žalovat. S pozdravem XY. P.S. Kdybyste o ně předem slušně požádali, měli byste je gratis.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Souhlas by třeba nebyl v okamžiku, kdyby šlo o užití tzv. zpravodajskou licencí, tj. během informování třeba o aktuální nehodě. I tak je třeba uvést autora, web nestačí.
Reklama tohle rozhodně nesplňuje.


Offline
Uživatelský avatar

760
21 lis 2010 09:08
Kari: Děkuji za upozornění. Ode mě souhlas nemají.
MartinV: Není potřeba souhlas? Takže je normální, že dneska vyšla v 5+2 moje fotka přes půl strany, aniž bych o tom věděl, a ani tam nejsem uveden jako autor?

_________________________________
Obrázek


Offline
Uživatelský avatar

3073
16 črc 2006 13:52
Na trase linky 201.
MartinV: Kdo se tady baví o citacích? Tady se bavíme o použité fotce.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 20 dub 2024 02:34
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]