Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 28 z 34    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Kdyžtak ho zítra vyzpovídám. Jestli teda doleze...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Nechme ho, ať se sám vyjádří...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Někdy ani neleze...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Někdy taky třeba leze. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No nevím, nevím. Leze mrak, Mrak jen jezdí, ten nechodí... sarcastic

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nebo ti tam vleze Mrak a praskne ti čočka...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
MKzB píše:
Myslím, že je lepší napřed začínat s krajinkami, protože u nich máš poměrně dost času. Maximálně chvíli počkáš, až přejde mrak, který zastínil slunce, nebo až odjede auto, které zrovna projíždělo kolem.

A taky se může stát, že člověk fotí tu krajinku a do toho mu tak parádně vjede vůz MHD, že si člověk pak doma při prohlížení fotek říká "proč jsem si tehdy fotil tu tramvaj?" :D


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
odd píše:
Ted odpoledne půjdu něco nafotit a budu se řídit podle vašich rad, ale bude to těžké, zachytit autobus ve správnou chvíli na správném místě.


Hele a o co jde? Potřebuješ to mít nafocené všecko a hned, nejlépe za dvě odpoledne? Když nebude správnej bus na správným místě, tak tam bude zejtra, pozejtří, za týden, chytneš ho jindy. Anebo se můžeš pohybovat po mhd uzlech, kde se točí víc linek a tu odchytávat, a postupně vychytávat další fotoplacy na trasách dané linky.

MKzB píše:
Focení MHD je v tomto dost nevděčné, hlavně na regionálních linkách. Jsi na správném místě, slunce svítí správným směrem, chceš fotit autobus, který tudy projíždí jednou za 2 hodiny a zrovna ti do záběru vjede stádo cyklistů. A to člověka naštve a odradí.


Neodradí, to k tomu patří. Prostě ne vždycky se zadaří, já osobně bych to cvaknul a aspoň si poté doma na pc ověřil kompozici, pozadí, atd...a příležitostně to vyfotil jindy.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Myslím, že je lepší napřed začínat s krajinkami, protože u nich máš poměrně dost času. Maximálně chvíli počkáš, až přejde mrak, který zastínil slunce, nebo až odjede auto, které zrovna projíždělo kolem.
Focení MHD je v tomto dost nevděčné, hlavně na regionálních linkách. Jsi na správném místě, slunce svítí správným směrem, chceš fotit autobus, který tudy projíždí jednou za 2 hodiny a zrovna ti do záběru vjede stádo cyklistů. A to člověka naštve a odradí.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Odd: uvést zdroj (třeba dle ISO 690, v dolní části najdeš jak citovat webové stránky), a také neořezávat fotky, aby ses zbavil copyrightu. To stačí.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Moc se omlouvám, že jsem zkopíroval ty fotky. Hned ted to vymažu a když uvedu zdroj u fotek vyřazených autobusů, můžu je tam ponechat?
Ted odpoledne půjdu něco nafotit a budu se řídit podle vašich rad, ale bude to těžké, zachytit autobus ve správnou chvíli na správném místě.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak nějaká objektivní kritika...

Prohlášení, že se ti na ona místa nechce jezdit, protože to stojí čas - pak doporučuji méně času trávit u počítače kopírováním stránek a více času v terénu focením. Buď chceš kvalitu, nebo kvantitu, pokud kvantitu, nepočítej s tím, že se dostane do galerie.

Na focení nepotřebuješ nutně zrcadlovku, dá se fotit i s levnějšími stroji s přijatelnou kvalitou, jen to nesmí být mobil nebo maličké mejdlíčko za pár stovek - na dobrý kompakt za tři, čtyři tisíce jseš schopnej nafotit fotky v kvalitě, která může být galerijní. Zásadní problém u tvých fotek je kompozice. Nebudu kritizovat, že máš na fotkách mráčky, i když bez nich je to taky o dost lepší.

http://www.autobusy-dpmb.estranky.cz/cl ... /7464.html
- Fotky zezadu nejsou příliš atraktivní, musí být opravdu dobré, aby za něco stály.
- Na fotce by neměl být nikdo další, kdo si fotí na mejdlíčko/telefon
- Násvít - Všimni si, jak jsou vidět stíny na fotkách v galerii (naprosto minimálně), to je způsobeno tím, že sluneční svit dopadá na vůz tak, aby obě strany, které jsou vidět, byly osvětlené. Osobně mi to moc nejde a nemám na to trpělivost, proto radši fotím noční fotky na delší expozici, kde sluníčko nehraje vůbec žádnou roli. To ale bez stativu a aspoň dobrého kompaktu nepůjde.
- Je tam strašně moc silnice a vůz zabírá jen minimum fotky.
- Na úseku, kde očividně nejezdí zrovna moc aut, máš přímo před autobusem auto. Ve městě jsou některá auta tolerovatelná, ale na silnici "mezi poli" ne.

http://www.autobusy-dpmb.estranky.cz/cl ... /7445.html
- Zase násvit - bok autobusu máš úplně tmavý.
- Máš autobus strašně natěsno u okraje fotky, na levé straně fotky máš bordel a na spodku máš silnici. Typicky je na fotce silnice minimum (méně než spodní třetina, ty jí máš více než polovinu).
- Zase auta, kdybys to vyfotil o deset metrů víc vepředu, tak je zakryje autobus a auta vidět nebudou

http://www.autobusy-dpmb.estranky.cz/cl ... /7420.html
- Krom dříve zmíněného (tmavé boky, auto, moc silnice), fotka je rozmazaná, to je naprosto zásadní chyba, takové fotky rovnou maž.

A takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Jestli si chceš aspoň trošku napravit reputaci, doporučuju promazat si na stránkách vše, co není tvoje, a nechat si tam jen svoje fotky. Atraktivitu stejně nemají (máš tam stejné informace, jako na BMHD, a ve výrazně horším formátu).

Každý nějak začíná, proto se snažím být trošku shovívavější, než ostatní, ale mají pravdu. Kopírování je opravdu ten nejhorší možný začátek.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
MartinV píše:
No a nebylo by lepší, pánové fotografové, zkusit napsat pár řádků k jeho výtvorům, v čem by se daly zlepšit? To by mělo větší účinek, než cokoliv z toho, co tu čtu.

Zcela nepochybně bylo, ale to by se dotyčný nesměl uvést tím, že krade fotky a ještě diskutuje o tom, že vlastně ani nemá jinou možnost, než to dělat. Pomáhat začínajícím nemám problém, ale v takovémto případě fakt na to nemám chuť.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
36
28 dub 2015 17:56
pepola píše:
Na focení jedoucích autobusů, vlaků...je potřeba zrcadlovka a kvalitní (tele)objektiv, nejlépe f2,8 po celé délce, aby to stálo za to!.

Ale no tak... Na focení za dobrých světelných podmínek, tzn. slunečný den a fotit se sluncem v zádech, se dají udělat galerkové fotky i kompaktem na automat (ony ty kompakty si stejně nastaví krátký čas, protože na víc jak f8 beztak většinou nezacloní). Na takových fotkách málokdo pozná rozdíl, jestli je to ze zrcadlovky nebo z kompaktu. Učit se fotit se zrcadlovkou a kór s lepším objektivem je podle mě blbost. Problémy ohledně kompozice zrcadlovka nevyřeší, na naučení dnes stačí i lepší mobily. Až když to dotyčného bude bavit a pozná limity svého stávajícího fotovybavení, tak může uvažovat o něčem lepším. Dřív bych se zrcadlovkou nezabýval.

odd: Krádeže fotek se těžko odpouští, to bych doporučoval urychleně napravit... [-X


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Věci okolo zkopírování řešit nebudu, není to moje věc a nebudu se do toho motat.Ale budu řešit rady okolo focení.Naučit se fotit není žádná lehká věc, není to tak, že koupíš zrcadlovku a rázem budeš umět fotit.A většina návodů stojí za "houby", když si to "neosaháš" sám.Takže radím poptat se po nějakém schopném fotografovi, který by si našel čas a až budeš mít lepší foťák či zrcadlo, tak se s ním zkusit domluvit, zda by nešel fotit s tebou a neukázal ti to přímo "prakticky".U mě samotnýho je to tak, že jsem už přes rok nefotil až na výjimky žádné MHD vozidla a teď se do toho také nemůžu dostat a bůhví, kdy se do toho dostanu (jestli ještě vůbec někdy). :-?

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
No a nebylo by lepší, pánové fotografové, zkusit napsat pár řádků k jeho výtvorům, v čem by se daly zlepšit? To by mělo větší účinek, než cokoliv z toho, co tu čtu.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Nevím, co tady řešíte. Stačí jeden e-mail a po jeho stránkách se slehne zem.

To je takovej ten typ, se kterými se občas setkávám ohledně programu BAHN. Chtějí spoustu, ale nechtějí pro to ani hnout prstem, což obvykle schovávají za výmluvy typu "nemám čas" a podobné.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
odd píše:
Ono je to zase časově náročný,
a navíc když, už bych tam jel, tak stejně nedchytnu vždycky úplně všechny.
A jak jsem říkal: ,,a postupem času se budu snažit nahradit ty fotky zkopírováné z bmhd.''

Nic takovýho. Fotky jsou bez zdroje, navíc jsi je ořezal tak, aby nebyl vidět copyright. Tohle je prostě krádež. Že bys jinak na web neměl co dát, není žádný argument, a nikoho z autorů fotek to vůbec nezajímá.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
odd píše:
a postupem času se budu snažit nahradit ty fotky zkopírováné z bmhd.


Vidíš, už jen tvůj přístup je problém. Nejenom, že jsi fotky bez souhlasu použil, ale ještě ses ani neuráčil přidat alespoň zdroj. Porušuješ tím zákony.

Já se taky budu postupem času snažit dodržovat, že na červenou do křižovatky vjet autem nesmím...


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
odd: nezlob se na mě, ale jelikož je to vše bez souhlasu autorů a uvedení zdroje, měl bys je nahradit hned...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Zajímavé, že jiní to zvládají navíc je šotoris. A zvládalo se to i dříve bez šotorisu. Jinak myslím že zdejší osazenstvo by rádo, abys smazal fotky hned a pak nahrál své vlastní nikoliv nahrazoval až je budeš mít své.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Ono je to zase časově náročný,
a navíc když, už bych tam jel, tak stejně nedchytnu vždycky úplně všechny.
A jak jsem říkal: ,,a postupem času se budu snažit nahradit ty fotky zkopírováné z bmhd.''

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ono je tak těžký si jet nějakej autobus odlovit tam, kam jezdí?

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

373
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Já vím, že bych to neměl kopírovat z bmhd, ale nějaké autobusy do oblasti. kde mohu fotit, buď nejezdí, nebo jenom málokdy. Ty fotky zase nejsou katastrofální, ale nejsou na úrovni fotogalerie, to chápu. Ted jsem se díval v jakých cenách se zrcadlovka pohybuje, a levná zrovna není ( okolo těch 10 tisíc ).
Nicméně pokusím se sehnat peníze, ale zatím budu fotit tím foťákem a postupem času se budu snažit nahradit ty fotky zkopírováné z bmhd.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Každý nějak začínal, a pokud vydržel a chtěl se zlepšit (!), fotí dál...
Na focení jedoucích autobusů, vlaků...je potřeba zrcadlovka a kvalitní (tele)objektiv, nejlépe f2,8 po celé délce, aby to stálo za to!
Musí mít totiž dobrou světelnost, abys mohl fotit minimálně časem 1/500s, jinak to ani nemá cenu.
Takže si zařiď nějakou brigádu na prázdniny a zkus si sehnat v kvalitním bazaru nebo lépe nový foťák + objektiv. :wink:
Ale vykrádat galerii proto, že "se to blbě fotí" nemůže vnitřně nikoho uspokojovat...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 34  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:17
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]