Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 16 z 34    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 34  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Staníku,
neřešíš blbosti, díky za připomenutí. Tvoje fotky rád pustím ven, jak už jsme si tu psali před nedávnem, máš trochu jiný a dle mne velmi vítaný styl.

Rozděl ale, prosím, tu megaaktualizaci na menší (aby bylo v jedné aktualizaci do 20 fotek). Pak to můžeme postupně pouštět ven.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2491
28 lis 2007 23:00
Brno
Dal by se ustanovit zástupce, co by ty aktualizace mohl vypouštět?

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Určitě by se to urychlilo tím, kdyby se dodržovalo tempo aktualizací třeba jednou za tři dny.

Ale to už je problém u manila, který občas někam odjede a na vypouštění aktualizací prostě zapomene. Ač tu existuje možnost naplánovat vypouštění aktualizací dopředu.

Osobně už nevím, co víc pro to pravidelné vypouštění aktualizací mám udělat. Jednu dobu jsem se snažil to stále urgovat, ale vedlo to akorát k hádkám...


Offline
Uživatelský avatar

3972
25 led 2006 16:11
všudezdejší
No ty voe...tyhle starosti mít.. sarcastic

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6162
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Zásoba čekajících aktualizací je tak velká, že se prostě čeká. Pokud máme nějak rozumně prostřídat jednotlivé autory, jednotlivé náměty a různě staré fotky a přitom nechrlit každý den novou aktualizaci, tak jsou ty 2 měsíce čekání ještě docela málo. Jsou autoři a aktualizace čekající ještě mnohem déle.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

1631
19 led 2014 12:31
Brno - Maloměřice a OBŘANY
Znovu asi trochu rozvířím emoce... ale přes dva měsíce čekat na zveřejnění jedné aktu s fotkama mi přijde už opravdu přehnané. Nevím, jestli jsou moje aktualizace méně zajímavé než (budu se opakovat) opětovné obohacení galerie o desítku aktu jen se šalinami, kterých je v galerii mraky...
Ano, zase budu za toho, který fňuká a řeší blbosti zároveň, ale prostě mi to, že se od května nenašel prostor na zveřejnění, nejde na rozum...
Samozřejmě nikdo mě nenutí do galerie nějak přispívat a jedna zveřejněná aktualizace za půl roku mi dává impulz o tom popřemýšlet. A nebo tam holt budu házet snímky po stovkách...


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Nevím, Zoner ani Gimp nepoužívám, tak nemůžu říct.


Offline
Uživatelský avatar

377
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Díky, vyzkouším, ale momentálně jsem v zahraničí :D.
Je ve výsledku XnView lepší na zmenšení než třeba Zoner nebo GIMP?
Etrusan mi zmenšil fotku v GIMPu a musím říct, že výsledek nebyl o nic moc lepší než ten Solaris, který jsem sem dával. Je celkem škoda, že je problém s ,,blbým" zmenšením, troufám si tvrdit, že fotky nejsou zas tak špatný a kvalita nezmenšené je taky celkem ujde. :D
Ještě než to vzdám, tak bych chtěl zkusit, jak mi poradil Etrusan, změnit si kvalitu na RAW, ale jak jsem říkal, jsem pryč, tak až kdoví kdy :D.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
odd píše:
Stáhl jsem si, ale jsem na tyhle programy docela velkej antitalent, takže jsem nenašel jak nastavit tu kvalitu. Ještě jako bonus to je v angličtině (jako jo, domluvil bych se, ale takhle ne normálně používaný slova nezvládám) :D, českou verzi jsem nenašel. Chtěl bych poprosit o trochu podrobnější návod biggrin. Já vím, jsem strašnej #-o :D

Ad XnView:
Já ho měl kdysi Česky, ale asi na starém pc...nevím.

Zmenšení fotek:
Tools -> Batch Processing
Pomocí "add folder" si zvolíš zdrojovou složku
V kolonce "output" si zvolíš cílovou složku
tlačítko "options" -> jpeg quality si nastavíš kvalitu, já dle typu snímků dávám 70 - 90 (nejčastěji 85) - bezproblémový poměr komprese a velikosti souboru
v kartě "transformations" klikneš na "resize" a tlačítko "add" a nastavíš si šířku "width" (v případě fotek do galerky 1024 Pix)
No a pak dáš "GO" a projede Ti to všechny snímky, co máš v té zadané složce.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Eda píše:
odd: Ta tvoje (jinak celkem pěkná) fotka má spíš problém v tom, že je sama o sobě rozmazaná. Podle mne to není zmenšením.

Není rozmazaná, spíš má mírně slabší hloubku ostrosti, což se dá opravit lehkým doostřením (obzvláště mluvíme-li o fotce do galerie, kde to bude naprosto dostačující).


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Opraveno.


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
Ale dost mozna je vzadu jeji ridic. biggrin


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
http://seznam-autobusu.cz/bmhd-foto/101 ... =203#photo
Já tam ten čumák Scanie prostě nevidím :-)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Tak máš teď foťák špatně nastavený na nízkou kvalitu, protože na originální neoříznuté fotce jsou zřetelně vidět stopy po kompresi (zejména kolem drátů, ale i kolem sloupu a na přední masce busu).
Při úpravě se tyto fragmenty vyhladí (=rozmažou) a pak už to ukládáš s dobrou kompresí a viditelné fragmenty nevznikají.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

377
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Používám Canon EOS 100d, ten by to měl zvládat.
Jinak, možná to je taky tím, že je ta fotka víckrát přeposílaná, tam mohla ztratit na kvalitě - notebook -> disk google -> telefon -> rajče

Ale šve mě, že to to zmenšení tak podělá. Jde mi to trochu proti logice - zvětšení, OK, to nebude taková kvalita, to je jasný, ale když zmenšuju, tak by ta kvalita měla zůstat, ne?

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
Ale ostrá také není (z mého subjektivního pohledu).
Myslím si, že to je (ne)kvalitou fotografického přístroje nebo jeho špatným nastavením, protože na té originální fotce jsou vidět stopy po jpg-kompresi!

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

377
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Ne, opravdu není rozmazaná :D
Původní velikost:
http://odd.rajce.idnes.cz/solaris/#
(Ještě neořezaná)

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6672
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
odd: Ta tvoje (jinak celkem pěkná) fotka má spíš problém v tom, že je sama o sobě rozmazaná. Podle mne to není zmenšením.


Offline
Uživatelský avatar

377
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
Díky za tipy, vyzkoušel jsem TinyPic, IrfanView a XnView + ten Zoner.
Zatím nejlíp se mi to povedlo u Zoneru (s trochu jiným nastavením než psal Mr. Black) - používám Zoner Photo Studio X, dám exportovat, možnost uložit JPEG - vysoká kvalita pro archivaci, kvalita 100, velikost 1024.
Nevím, jestli bude stačit kvalita.
EDIT: No, ta kvalita by snad mohla být dobrá, když se dívám třeba na toto: http://foto.bmhd.cz/foto.php?156341


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
Uživatelský avatar

606
06 led 2011 14:32
Brno
Prosím o změnu na vůz 7817:
http://foto.bmhd.cz/foto.php?163902


Offline
2814
01 úno 2006 10:39
Já používám na zmenšení fotek TinyPic a uplně v pohodě a jednoduchej, taky stáhlej zdarma.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nevím, jakou verzi sis táhl, ale mělo by to být i česky, minimálně tady: http://www.stahuj.centrum.cz/grafika_a_ ... ku/xnview/

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

377
29 led 2015 21:34
Brno - Žebětín
manil píše:
Já na hromadné zmenšení fotek používám, XnView. Lze tam nastavit stupeň komprese (kvalita) a je to rychlé. Prográmek je zadarmo.


Stáhl jsem si, ale jsem na tyhle programy docela velkej antitalent, takže jsem nenašel jak nastavit tu kvalitu. Ještě jako bonus to je v angličtině (jako jo, domluvil bych se, ale takhle ne normálně používaný slova nezvládám) :D, českou verzi jsem nenašel. Chtěl bych poprosit o trochu podrobnější návod biggrin. Já vím, jsem strašnej #-o :D

_________________________________
http://seznam-autobusu.cz/uzivatel/odd


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Fantomas píše:
A nemá tam ten Zoner nějaké nastavení kvality?

Já když potřebuji hromadně zmenšit fotky, tak používám IrfanView. GIMP/Photoshop jsou na pouhé zmenšování fotek trochu overkill. Picturez neznám, odkaz se neotvírá.


Má má, ale poněkud zvláštní. Každopádně já používám fci uložit JPEG pro Web s nastavením Velikost: 100kb, Kvalita 20-100, Vzorkování 2:1 a pak zaškrtlé políčko progresivní. Fotky vypadaj použitelně a komprese podle mě solidní.

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6162
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Já používám Photoshop. :-)

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 827 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 34  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 kvě 2024 17:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]