Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 1 z 5    Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
-kitty-


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
V tom případě si nechám vytetovat na rameno stroj T3M a pod to popis 1575 aby bylo vidět, že jsem taky nadšenec, neb mám levé ruce a draka vyrobit neumím :( sarcastic

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

243
02 zář 2014 12:02
Brno
surprised


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
On je velkým nadšencem hromadné dopravy v Brně. Samozřejmě to musel dát najevo.


Offline
Uživatelský avatar

243
02 zář 2014 12:02
Brno
Ad kubusova příhoda:
v té 57 jsem jel a nevšiml jsem si, že by někdo mačkal.
Mimochodem, v té 57 vystupovaly děcka a měli draky, a na jednom bylo napsany DPMB 7490. Neví někdo, o co jde?


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
No, a pak je tu druhý extrém (mnohem častější), že cestující sedí na pr.... do poslední chvíle a "na znamení" si zmáčkne jako "na dveře" v zastávce bez znamení. Čili při průjezdu čela vozu okolo označníku, kde chtěl vystupovat. Pokud na zastávce na znamení nestojí "zachránce", který chce nastupovat, jede se dál a je z toho obrovský křik (většinou)...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
MartinV: Nenechám, zmiňuji čeho he schopen, což o něčem asi taky svědčí.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Rem: On to dal do špatného vlákna. Místo "Poznáte vůz?" to mělo být v tématu "Poznáte autora?" :D


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Rem: mícháš dvě věci dohromady.
Kubus41: doporučuji mačkat POD až po vyjetí ze zastávky. Vidím to stejně jako Mogul, řidič si při výjezdu musí hlídat mnohem důležitější věci.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Co taky chtít po jedinci, kterej je schopnej ukrást fotku z galerie bmhd a dát vůz na ní jako hádanku do tématu. ](*,)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

902
02 lis 2006 07:32
Brno
Kubus41 píše:
... Dám řidiči xxxxx znamení hned po výjezdu z předchozí zastávky, ale on i přesto nezastaví. Nakonec jsem ho uprosil a on mi otevřel mimo stanici (další porušení pravidel).....

Není nic inteligentnějšího, než mačkat tlačítko hned při výjezdu z předchozí zastávky. Ideální je to ve chvíli, kdy řidič vyjíždí a kouká po okolí, odkud mu co vyjede. To si fakt bezpečně všimne, že někdo se už dožaduje vystoupit na další zastávce... Navíc je dobré se přesvědčit, jestli zmáčknuté tlačítko svítí nebo ne. Ono taky nereaguje pokaždé...
Ukecat řidiče, aby někomu zastavil tam, kde nemá a pak ho za to napráskat je prasečina nejhrubšího zrna. To není na popotahování řidiče, ale na přesdržku tomu druhému...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Agent: to nevíš? Přece je jednodušší sedět doma před klávesnicí a psát to na fórum, nebo DP mail. :mrgreen:
Souhlas, cyklista taky jezdí po chodníku, řidiči aut na červenou (ideálně přes přejezd ve Studénce) atp.


Offline
42
30 čer 2015 20:05
musím souhlasit i když jsem napsal něco podobného ale je to pravda


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Kubusi, uvědom si, že řidič je člověk a ne stroj. Člověk, který má svoje starosti, který občas chybuje, zapomíná... Zapomněl zastavit U buku, nemělo se to stát, ale věřím, že se ti omluvil, a že si na to dá příště sakra pozor.
Brnpate: Nebylo by lepší zajít přímo za řidičem, a zeptat se ho, jestli by příště mohl počkat, až všichni v klidu nastoupí? Třeba mu to v jeho kebuli docvakne. Rozhodně to bude mít větší efekt, než mu dělat naschvály nebo na něj psát stížnosti.


Offline
42
30 čer 2015 20:05
nenadávejte jenom na slatinu v každé vozovně a u každého dopravce jsou řidiči kteří tyto věci dělají


Offline
Uživatelský avatar

365
08 čer 2015 19:07
Brno-sever, u staré nepoužívané smyčky
Když už tady tak nadáváte na řidiče ze Slatiny, přidal bych i svoji dnešní příhodu z a-57. Chci vystoupit na zastávce na znamení, konkrétně U Buku. Dám řidiči xxxxx znamení hned po výjezdu z předchozí zastávky, ale on i přesto nezastaví. Nakonec jsem ho uprosil a on mi otevřel mimo stanici (další porušení pravidel). Proto se ptám, zda je na tomto fóru aktivní řidič , který dnes po obědě řídil xxxx xxx na xxxxx a zda by se k tomu nechtěl vyjádřit.


Naposledy upravil Fafner dne 30 črc 2015 19:12, celkově upraveno 3
Zcenzurováno. Pokud zde řidič je, tak se jistě pozná. Pokud zde není, což je pravděpodobnější, a chceš ho prásknout, použij oficiální kanály, ne toto fórum.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brnpat: nedáváš tady na chování řidičů, ale nadávání jim a rozrážení dveří svědčí o velmi vysoké inteligenci někoho trochu jiného. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
A neznalost tlačítek? Bezpředmětny argument, ve starších vozech bylo tlačítko nouze to samé kterým se dávalo znamení na zastávce na znamení či výstup s kočárkem, hen se lišil počet zmáčknutí. Tak ať mi není vykládano, ze se neví kde je. U novějších vozů je tlačítko nouze v takové poloze, aby bylo jeho užití v případě potřeby co nejsnazší a nejrychlejší, a je označeno příslušným piktogramem. To ze lidi se ve významu tlačítek nevyznaji, a to i přes letakovou kampaň, neni chyba řidiče!
Řidičů se nijak nezastavam, jen se ohrazuji proti vulgární výrokům a vandalismu, o čemž tu bylo psáno a marně se to pokoušís zakecat. Pokud ty rozrazis dvere a poskodis je, je to vina tvá, nebo jsi snad pověřena osoba k řízení a usměrňování prepravy? Nejsi, a pokud jednas vulgárně, můžeš počítat že dle toho bude s tebou jednáno.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Převlečený pan kolega J*M* by se měl uklidnit, nebo bude opět usměrněn (eliminován) pro své invektivní vyjadřování vůči všem a všemu. Jeho psycho radikální postoje a zjitřování nálady na fóru nejsou žádoucí.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
124
18 čer 2015 20:20
Rem píše:
..., ze schválně rozražíš (ničíš)

Už je to tu zase, nic nikdo nerozráží a úmyslně neničí, došlo-li by k poškození, tak to není moje vina, je to vina řidiče (úmyslné zavírání dveří, aby cestující nemohli vy/nastoupit) a přepravce (dveře nesplňují normu)
Rem píše:
Narozdíl od tebe se nemám za co stydět ...

Neznám kolegu Rem, takže nemohu posoudit, zda se má za co stydět. Ale já tu napsal, že by se měl stydět za své kolegy, viz
brnpat píše:
Nepřeháníš to s tou loajalitou ke kolegům, za které bys ses měl spíš stydět?
což je trochu rozdíl ...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
brnpat: Nereaguji na původní příspěvek, což inteligentnímu člověku jistě došlo ale na tvé výroky "pořvavám na řidiče hej ty hovado počkej" a na to, ze schválně rozražíš (ničíš)
Narozdíl od tebe se nemám za co stydět chování jak z chléva vůči ostatním neprovozuji.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
124
18 čer 2015 20:20
MartinV - asi máš štěstí na spoje, které nejsou provozovány řidiči ze Slatiny, já mám jinou zkušenost, statisticky často při mých cestách autobusem MHD jsem svědkem, že signalizace "opusťte prostor dveří" je v činnosti spíš než se otevřou dveře a důchodci sedící na místech určených pro invalidy (a včas připravení k výstupu a před zastavením v zastávce stisknuvší tlačítko POD) jsou odvezeni na další zastávku za slušného i neslušného pokřiku ostatních cestujících a dávání znamení k řidiči. Dávání znamení a pokřik jsou naprosto zbytečné, opustil-li autobus zastávku (to by se řidič dopustil dalšího přestupku, zastavil-li by mimo zastávku). Dle mého mínění (osoby nijak nesvázané s DP) by takového "uneseného" důchodce měl dispečink okamžitě odvézt do cíle jeho cesty a náklady na to by měly být strženy z platu "únosce".

Zůstat stát mezi zavírajícími dveřmi a rukama tlumit úder dveřních křídel je úmyslné ničení cizího majetku? Jsou-li dveře dle norem, tak by k žádnému poškození nemělo dojít. Nic jiného jsem zde nepopisoval, to jen jeden nesoudný zaměstnanec DP se tu všem snaží podsunout, že diskutující popisující nešvar některých jeho kolegů je zločinec rozrážející zavřené dveře. A další nesoudní mu to "žerou".

Moderátorů tu je milion, nenajde se jeden, co tuto diskuzi přesune do vhodnějšího tématu? Díky.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brnpat: ti nevím, ale s popisovaným jsem se nikdy nesetkal, až na jednu výjimku, kdy mi řidič přivřel ruku u ZOO a chtěl s vozem odjet. Byl jsem tam s oddílem, ne všichni tehdy stihli vystoupit, proto jsem nechal ruku vevnitř. Ale proboha, nic jsem neničil! Myslíš, že zavřené dveře jsou důvodem k ničení cizího majetku? Ne, to by ani pracovníci DP nepochopili. To je spíš na odvoz do určitého typu zdravotnického zařízení.
Navíc - stalo se mi to jednou. A vzhledem k počtu jízd MHD je to jeden případ z tisíců.


Offline
124
18 čer 2015 20:20
Pro Rem, aby nemusel hledat původní námět
Robert píše:
Zdravím tímto řidiče vozu 3006 a nabízím mu zcela bezplatně konzultaci na téma zvukové znamění před zavřením dveří. Podle jeho výkladu jsem nesměl ani nastoupit, ani vystoupit, neb jej spouštěl ještě před tím, než se dveře dokořán otevřely. Doufám, že je to jeden z těch, co dnes a denně nadávají na lidi, co lezou do/z vozu v době, kdy je spuštěna výstraha...

Mohu jen potvrdit, že tento "sport" je řidiči provozován dost často, setkávám se s tím téměř pravidelně na autobusových linkách provozovaných vozovnou Slatina. Rem: kde má vystupující hledat tlačítko "znamení k řidiči", je-li u dveří jen tlačítko POD? To se má cestující nechat odvézt na další zastávku a při této cestě mačkat tlačítko "znamení k řidiči"? Nepřeháníš to s tou loajalitou ke kolegům, za které bys ses měl spíš stydět? Když už tu je pracovní porada DP, neměli byste si to vyřídit s takovými sami mezi sebou, když se ti tak příčí nahlášení nevhodného chování na kolegu?


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ona je to hlavně reakce na toho vyplašeného cestujícího, který neví jak se při signalizaci chovat a mnohdy i co ona znamená, a tak se chová vulgárně (nadává řidiči) případně ničí cizi majetek (rozrazí dveře) přičemž stačí dát opakovaně signalizaci nebo zvolit POD, přičemž je tak jasné, že se děje ještě něco u dveří a je třeba počkat.

Šikanou je myšleno co? Že ti řidič DLE TVÉHO MÍNĚNÍ provedl 100% schválně nejakou nepříjemnost a tak je potreba všem dokázat ze jsou hovada? Aha a bonzování... aneb co se v mládí (za komunistů) naučiš, ve stáří jako když najdeš. Víc k tobě nemám co reagovat, neb se s binzáky napaktuji od školy.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 01:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]