Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 2 z 5    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
Offline
124
18 čer 2015 20:20
Rem - velice pěkné slohové cvičení na téma, co je povinen cestující. Ale nějak se v něm vytratilo původní téma - šlendrián pracovníka DP, za který při nabonzování by byl citelně finančně postižen. Tady nebyla řeč o situaci, kdy je v ní řidič nevinně, ale o úmyslném šikanování cestujících. MHD je tady, aby vozila cestující, kteří si za tu službu platí (a to nejen zakoupením lístku). Nelíbí-li se někomu vozit cestující, tak ať rozváže pracovní poměr a jde třeba rozvážet pizzu.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Ono totiž né vždy je do vnitřku dveřního prostoru vidět (tím myslím schody) když je například plný vůz přes dav tam řidič nemá jak dohlédnout že někdo vy/nalézá pomalu. Nehledě na to, že i SPP na toto myslí. Cestující je povinen se postarat o včasný výstup a nástup z/do vozidla. Pokud mu něco z toho trvá déle a mohlo by hrozit přivření či zranění, tak je dobré dát znamení že výstup či nástup dotyčnému bude trvat déle, nebo nastupovat 1. dveřma (ono v praxi kolikrát vyjde nastejno nástup 1. dveřma, nebo došourání se k 3. nízkopodlažním dveřím)

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Navíc u vozidla MHD dle norem by se nemělo stát, aby se dveře zavřely a skříply cestujícího.

Tím pádem není důvod, aby třetí cestující ty dveře rozrážel, nehledě na to, že většina vozů je vybavena POD a všechny vozy jsou vybaveny výstražnou signalizací k řidiči, která slouží k signalizaci nebezpečí tj. tím může být signalizováno řidiči, ať ty dveře otevře, že v nich někdo je a nemůže včasně prostor dveří opustit.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
124
18 čer 2015 20:20
MartinV píše:
... ničíš cizí majetek na potkání?

Já? Já ty dveře nezavírám v době, kdy by měli cestující vy/nastupovat. Já jen se chovám, jak vyplašený cestující zmatený neobvyklým chováním dveří. Snažím se vy/nastoupit a zkoprním jak ratlík, když si uvědomím, že signál mi přikazuje ukončit pobyt mezi dveřmi, ač jsem neměl možnost vy/nastoupit. Myslím, že já nic nepoškozuji a že by to by uznal i dispečink. Případnou škodu by jistě navrhl dát původci, řidiči vozidla MHD. Navíc u vozidla MHD dle norem by se nemělo stát, aby se dveře zavřely a skříply cestujícího. Poškození by mohlo nastat jen v případě, že dveře nesplňují normy, což je opět záležitost, která jde mimo mě.


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
...tak schválně zůstávám mezi dveřmi a záměrně se snažím dveře poškodit...

Tak na takovej xindl bych velmi rád zavolal dispečink, nebo raději MP za dopouštění se vandalismu na cizím majetku.

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
42
30 čer 2015 20:05
souhlasím s MartinV


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
...tak schválně zůstávám mezi dveřmi a záměrně se snažím dveře poškodit...
S prvním bych ještě i souhlasil, ale to druhé snad nemyslíš vážně, nebo ničíš cizí majetek na potkání?


Offline
124
18 čer 2015 20:20
MartinV - a cestující snad nejsou lidi? Určitě jsou a z jejich peněz je takový hov..do placené.

Mnohokrát jsem toto viděl (téměř vždy na stejných linkách), když nikdo nevystupoval, tak jsem se neozval. Ale znemožnilo-li takové počínání výstup, či nástup, nějaké starší osoby neschopné se bránit, tak jsem okamžitě reagoval křikem: Co děláš ty hovado! Vystupuji-li, nebo nastupuji-li, a toto mi řidič provede, tak schválně zůstávám mezi dveřmi a záměrně se snažím dveře poškodit. Jednou jsem v tramvaji i rozbil sklíčko a shodil bezpečák, když starou osobu nenechal tímto způsobem vystoupit. Je zajímavé, že jenom jednou řidič vylezl z kukaně a slintal. Po mém oznámení, že má vysílačku a na drátě dispečink, tak ať je na mne zavolá, že velice rád s dispečinkem o události sepíši protokol, tak sklapl, zalezl do kukaně a kopl do vrtule. Takže myslím, že jsem dostatečně vystoupil z anonymity a po zkušenostech, ač jsem ještě nebonzoval, si myslím, že bez toho bonzu to nepůjde, jinak toto budou jistí řidiči provozovat dál a tím kazit pověst všech poctivých a slušných zaměstnanců DP.

A nejvíc člověka naštve, když to tak udělá na dvou následujících zastávkách a na třetí se dává do času. Za to by zasloužil víc než bonz vedoucímu.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brnpat: možná to někteří dělají záměrně, ale po několika zkušenostech to radši řeknu řidiči, než bych to bonzoval DP. Řidiči jsou taky jen lidi, občas dělají chyby. Proč jim strhávat Bůh ví kolik CZK ze mzdy, když to jde řešit i jinak? To ale s sebou nese vystoupení z anonymity substrátu. :D


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Při nástupu jsem to považoval na úklik a neřešil to, po výstupu to už jaksi nešlo.


Offline
124
18 čer 2015 20:20
Dejvik - a k čemu by to bylo to říkání z očí do očí? Určitě k ničemu, i když mnoha zaměstnancům DP by se to líbilo. Na takový ho..da platí jen finanční postih a ten je postihne jen bonzem jeho vedoucímu, nebo stížností na DP.


Offline
7
01 zář 2009 19:30
Další drsňák,co to radši napíše v teple domova,než to říct na rovinu řidiči do očí.....


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zdravím tímto řidiče vozu 3006 a nabízím mu zcela bezplatně konzultaci na téma zvukové znamění před zavřením dveří. Podle jeho výkladu jsem nesměl ani nastoupit, ani vystoupit, neb jej spouštěl ještě před tím, než se dveře dokořán otevřely. Doufám, že je to jeden z těch, co dnes a denně nadávají na lidi, co lezou do/z vozu v době, kdy je spuštěna výstraha...


Offline
Uživatelský avatar

1891
01 srp 2006 14:13
Bezkov
Chlapi, ty štoly sú tady tak spletité, že jesi se mi tady někdo zamoce, tak se mi odtud nevymoce.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Pokud víte o dalších podobných případech, kde se objevuje stejný problém a dá se to takhle pěkně hromadně popsat, Eda bude mít určitě radost, když je tu sepíšete. Hádám, že není problém vytvořit sadu "sanity check" skriptů, které se mohou třeba co týden spouštět, ale je potřeba se odpíchnout od něčeho jiného, než "blabla k...t blabla zase je to blbě blabla dobrovolně se zavázaly blabla d...l".

Ale konečně to vypadá, že jsme se dostali k něčemu konstruktivnímu.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
- jsou mladší než 24.3.1966

Tak, tak. Jen teď nevím, proč se má někdo vypisovat s nějakými chybovými hlášeními, když stačí aby admin jednou za čas zkontroloval zápisy a trochu u toho myslet


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Ano.

Tzn. požadavek zní:
U všech fotek které:
- mají ulici Hlinky
- mají přiřazenou alespoň jednu tramvaj
- jsou mladší než rok ?
=> změnit MČ na Pisárky.

Je to tak?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Nevím, zda správně pochopeno, je možné např vyfiltrovat snímky jedné trakce na jedné ulici?


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
I takovéto zadání je možné. Tzn. i podle trakce můžu filtrovat.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Protože po roce XY jsou snímky z obou městských částí, na Starém Brně trolejbusů a autobusů všech typů, v Pisárkách tramvají, trolejbusů a autobusů všech typů. Asi není klíč na vyhledání zároveň dle trakce a ulice, to ať vysvětlí ti, co fg stvořili, mě s tím nikdo neobeznámil


Offline
143
10 lis 2012 09:29
Pořád mi není jasné, z jakého důvodu nejde napsat připomínku ve stylu „U ulice Hlinky, prosím, u všech fotografií po roce XY opravit čtvrť na Pisárky. Děkuji.“?


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
PavelS píše:
Tak já nevím. Asi si sedím na vedení, ale nějak mi to dohromady nedává smysl.

Pro ty, co si sedí na vedení: V aktualizaci jsou 3 snímky označené Brno-Staré Brno. Tramvaj kdysi jezdila po Hlinkách jak v části Brno-Staré Brno, tak v Brno-Pisárky. Dnes je možno vyfotografovat na ulici Hlinky tramvaj jen v Brno-Pisárky. Ve fg je vedena ulice Hlinky, část snímku z této ulice je vyfotografována v části Brno-Staré Brno, část v části Brno-Pisárky, takže nelze automaticky opravit všechny popisy na jednu městskou část, jak si Eda představuje


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Fafner
V prvém mém dnešním příspěvku jsem napsal
Citace:
Takhle tu fg nedovedeme k dokonalosti
. Vezmu-li doporučení mh obrazně doslova a vezmou-li si jeho doporučení k srdci i jiní, tak se současným přístupem adminů (o staré chyby nezájem, nové chyby snaha donutit napsat někam, kde se o nich nikdo nedoví) lze jím jen doporučit: založte si uměleckou fotogalerii a na dokumentaci MHD zapomeňte. V umělecké galerii popisy nejsou potřeba.
A ke stylu příspěvku, je mi u pozadí, co si o mně kdejaký k...t myslí, ale jak se volá, tak se ozývá. A ozývá se tímto stylem, když místo diskuze o problému, se tu někdo s úmyslem degradovat osobu a její příspěvek snaží hledat pravopisné chyby a jiné kok...iny s problémem nesouvisející. Ano, není to dobrá vizitka pro mne, ale mohu si ještě něčím pohoršit? Vizitku jste mi tu dávno stvořili, tímto ji už nezhorším


Offline
143
10 lis 2012 09:29
J*M* v tématu Fotogalerie foto.bmhd.cz píše:
(…) ulice Hlinky se rozkládá ve dvou městských částech, ale tramvaj lze nafotit dnes jen v jedné (té druhé než je popis) (…)
J*M* v tématu Neverending story píše:
U ulic je to složitější, viz např ulice Hlinky. Část této ulice leží na Starém Brně, část v Pisárkách (a to je u mnoha ulic, třeba u zmíněné Purkyňové). Takže bych ti musel napsat ulici, seznam co je potřeba opravit a soupis výjimek.

Tak já nevím. Asi si sedím na vedení, ale nějak mi to dohromady nedává smysl.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Narozdíl od Tvých příspěvků... (zrovna tenhle je zářným příkladem)

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]