Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 79 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Martin V:Kdyby se podařilo postavit SJKD, tak by už nevadilo ani nádraží ve stávající poloze, resp. by se odsun stal zbytečným. Ale ani projekt SJKD zatím není úplně bezvadný, zejména se nedokázal vypořádat s napojením na ferdinandku a střelickou trať.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
O nádraží mají podle mě rozhodovat odborníci. - jenomže, to je ta tragedie, že se ti odborníci nedovedou shodnout. A to už od dob starýho Procházky, kdy brněnský uzel přestal vyhovovat, a řešilo se to přištípkařením. Nehledě na to, že se dopravní poměry už od těch dob značně a mnohokrát změnily. V půli minulého století vymysleli odsunuté nádraží ve značně nedomyšlené podobě a za zcela jiné situace. Od té doby se pořád tento nešťastný návrh, ač se situace několikrát změnila, stále opakuje, aniž by byly zohledněny návrhy na jeho vylepšení a jiné varianty řešení, vyplývající ze změněné dopravní situace. Tak místo nejednotných odborníků nastupují k rozhodování politici, kteří díky tomu, že stejně nezískají z centra finance, rozhodují podle toho, jakoby peníze byly na cestě, tj cestou nejmenšího odporu. Takové rozhodování bez jakékoliv koncepce pak nahrává tzv "odborníkům" z různých občanských iniciativ, kteří potom zhatí jakoukoli snahu o vylepšení koncepce brněnského železničního uzlu a brněnské dopravy. A navíc tato nekoncepčnost zabíjí jakékoliv budoucí řešení napojení Brna na VRT, nejlepší by bylo za této situace, aby se taková trať, aby měla nějakou naději na její postavení, Brnu naprosto vyhla


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Možná bude dřív SJKD, než nové nádraží. Potom by už posunutí o pár set metrů nemuselo vadit.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Takhle asi uvažuje víc lidí, podle současné situace.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Moje připomínka byla ryze faktická, tak mi nic nepodsouvej. Jinak je mi jedno, kde nádraží bude, protože se toho stejně nedožiju.


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
mceza: Názor Ti nikdo nebere. Jen se vymezuji proti jednání můj názor nebo nic. Obě varianty mají své plusy a mínusy, jen mi vadí, že každá strana argumetnuje tak, že ta jejich varianta je úplně nej a všechno tam bude úžasný a ta druhá je absolutní nesmysl. Čimž napříklád prohlášením "klidně si nechte zkomplikovat dopravu" přispíváš. Vytáhnu ten jeden nej bod, který nadsadím, a tím tu druhou varinatu potopím. Obdobně Vojtík s vlakama stojícíma až po Tišnov. Samozřejmě odsunovači to je to stejný.
O nádraží mají podle mě rozhodovat odborníci. Což mám takový pocit, že se dosud neděje. Analýzy jedné i druhé strany s jasně zadaným cílem nepočítám.


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Mít ty peníze, které se zbytečně promrhaly za odsun nádraží a stavbu "metra" v Brně za minulé a toto století, tak zaplatím všechny dluhy, nadělané touto republikou po roce 1993.


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
mceza píše:
A víte co? Odsun nádraží už dál neřeším. V Brně budu dokud nedostuduji - to nebude víc jak 5-8 let (možná i méně...). Do té doby se nové nádraží stavět nezačne. A pak už je mi celkem šumák, že si tu chcete zkomplikovat dopravu. Váš problém...


Jo, všichni jsme kreténi.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ale na tom přeci není nic špatného, že mne případná studie, která prokáže výhodnost odsunu, nepřesvědčí. Kdo jsem, abych si nechal diktovat, co si mám myslet?

Zároveň, ale to, co si myslím není zásadní a ti, kdo to budou stavět by se měli řídit právě tou studií.

Protože já jsem ovlivněn osobními věcmi - každý týden jezdím do a z Brna vlakem. Centrum je pro mne tak velkou výhodou. Nákladní doprava mne nezajímá, vlaky, které jedou kdekoli jinde než na té mé trase mne nezajímají a je mně úplně fuk, kolik to bude stát...

Takže já mám svůj názor. Jednak je postaven na tom, že pro mne to je nejlepší řešení. Jedinné, co případná studie ukazující opak může ukázat, že to uznám jako kompromis a prostě se s tím smířím. Ale že bych najednou otočil a začal tvrdit opak, to po mně nechtěj!


Offline
1072
09 lis 2006 18:16
Já doufám, že zvítězí zdravý rozum a to nádraží se postaví a je jedno jestli u stávajícího nebo Zvonařky. I na této diskusi je vidět, že každý má svoji pravdu a odmítá ustoupit. Navíc dokud se budou dělat takové analýzy, které stejně nikdo neuznává, tak se nikam nedostaneme. Navíc je smutné, že aji kdyby se udělala pořádná analýza a vyhrál odsun, tak už bylo deklarováno, že stejně budou proti němu. A styl moje pravda nebo nic opravdu nic neřeší. Prostě si evidentně Brno nové nádraží nezaslouží. Takže to vidím tak, že se nádraží vymaluje a pojedeme dál.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Ani to nebude stačit. nejsou peníze ani na odsun ani na rekonstrukci stávajícího. A to se nezmění.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Já myslím, že se nezačne dokud se nestane nějakej velkej průšvih.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

Zabanovaný
3619
26 srp 2007 15:26
Brno
Taky tipuji, že se stavět nezačne, jen je otázka, zda budou vůbec vlaky do Brna zajíždět, vlaky jezdí po (možná) zasypaných objektech, po kterých se začalo jezdit v roce 1838 (1838, v roce 1839 zahájen pravidelný provoz až do Vídně) a jejichž stav nikdo nezná. Obě navržené varianty jsou špatné a nedomyšlené. Návrhy, jak je aspoň trochu domyslet, jsou už půl století smetávány ze stolu.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A víte co? Odsun nádraží už dál neřeším. V Brně budu dokud nedostuduji - to nebude víc jak 5-8 let (možná i méně...). Do té doby se nové nádraží stavět nezačne. A pak už je mi celkem šumák, že si tu chcete zkomplikovat dopravu. Váš problém...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
mceza píše:
A tam by jezdilo to metro? Krátký úsek, dvě zastávky, odkoupit jednu jetou soupravu z Prahe? :D


Ano :mrgreen:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
k.ondra89 píše:
- totéž platí pro následnou realizaci, která bude moci probíhat bez omezení, nebo dokonce přerušení provozu na stávajícím nádraží (přisunutá varianta nezaručuje, že bude na stávajícím nádraží zachován, po dobu stavby, provoz. Nikdo neví v jak moc špatném stavu je viadukt v tělese pod kolejištěm, který by nemusel slibovaný omezený provoz dovolit.)


A nákladní vlaky budou stát od Břeclavi po Tišnov a budou čekat na alespoň jednu jedinou volnou kolej na hlavním.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Z mého pohledu stavaře-dopraváka jsou argumenty následující:

- na zelené louce se snáz a lépe projektuje, než někde ve stísněných podmínkách, kde je nutno dělat více kompromisů, než by bylo vhodné
- totéž platí pro následnou realizaci, která bude moci probíhat bez omezení, nebo dokonce přerušení provozu na stávajícím nádraží (přisunutá varianta nezaručuje, že bude na stávajícím nádraží zachován, po dobu stavby, provoz. Nikdo neví v jak moc špatném stavu je viadukt v tělese pod kolejištěm, který by nemusel slibovaný omezený provoz dovolit.)
- nezávislost stavby může být výhodou i v případě, že dojdou peníze (viz třeba exministr Bárta), nebo když si nějaký zelený usmyslí, že bude stavbu blokovat. Co potom s rozestavěným nádražím?
- možnost lépe řešit napojení MHD, čímž by se mohl alespoň částečně vyřešit přetížený úsek Moravské náměstí - Nové sady. V případě přisunuté polohy již nejde kapacitu tramvají, za současného stavu, dál navyšovat. A stavbu diametru považuji v dnešní finanční situaci za SCI-FI.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
A tam by jezdilo to metro? Krátký úsek, dvě zastávky, odkoupit jednu jetou soupravu z Prahe? :D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
Samozřejmě v plánu by byla nadzemní propojka starého a nového nádraží.
Který by na tento problém pamatoval. sarcastic

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Jakožto student pravidelně dojíždějící mezinárodním vlakem do Brna nesouhlasím :D Teda za předpokladu, že vlaky, kterými bych jezdil já, mimořádně zastavovaly na starém nádraží jsem ochoten ustoupit :D


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2489
28 lis 2007 23:00
Brno
Já bych chtěl dvě nádraží, jedno zachovat v centru pro regionální dopravu a v odsunuté poloze pro zbytek. :D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
k.ondra89 píše:
Pořád doufám, že vyhraje zdravej rozum, a nádraží se odsune.


Tak to já zas doufám, že vyhraje zdravej rozum a nádraží zůstane.


Hmm, a kdo má ten rozum zdravější? To, že si myslím (a mám pro to dost argumentů), aby nádraží zůstalo znamená, že můj rozum je méně zdravější než tvůj? Aha, to je vlastně ta svoboda a demokracie - "mysli si co chceš, je to tvoje svoboda, ale jakmile si budeš myslet něco jiného než já, jsi hlupák"...


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
k.ondra:měřit zdraví rozumu postojem k odsunu nádraží je pozoruhodná psychiatrická metoda. Doporučoval bych sednout na a47 a vystoupit u kruháče, tam už se s tím nějak popasují.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Paradoxně argument "toto je výhrou zdravého rozumu" je téměř svým opakem - říká jej někdo, kdo a) nemá argumenty (ta lepší varianta), nebo b) snaží se vyhrát argumentaci urážkou protistrany. To považuji za dost ubohé...

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6159
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Pořád doufám, že vyhraje zdravej rozum, a nádraží se odsune.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron
Právě je 18 dub 2024 03:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]