Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 120 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
U našich busů to máme tak, že je světýlko potvrzující zmáčknutí buď nad kabinou (červené už moc nejsou, předěláno na bílé Zastavíme), nebo u reko/řady 900 i nadedveřmi (ale některým lidem to vůbec nevadí a i když jim to světýlko svítí přímo do ksichtu, stejně to zmáčknou pro jistotou alespoň ](*,) 2x ((rozdíl mezi výstup s kočárkem-zastavit v zastávce na znamení je každýmu šumafuk)), samozřejmě že těch lidí je tam více najednou).
Tak teď si to zmáčkli, možná se za kabinou něco rozsvítilo (když funguje tlačítko), ale v kabině u řidiče se nemusí rozsvítit světýlko (prasklá žárovka) a bzučák je na hodně vozech odpojenej, protože to ustavičný zbytečný mlácení pacošů do tlačítka je na nervy, hlavně ten zvuk bzučáku. Ale i když všechno svítí a bzučí, řidič se může zamyslet (je přece taky jenom člověk) a nebo řešit nějakou situaci na silnici a znamení přehlídne. Taky se mi někdy stane. Nic není 100%.

K tomu bavení za jízdy: ten zákaz je tam hlavně z důvodu, aby se řidič soustředil a nebafl na něho nějakej poťap za jízdy, to docela vykolejí z klidu (taky běžný jev, lidi sou fakt paka). Když se bavím s kamošem, tak vím, že se s ním bavím a neleknu se toho, když na mě promluví a zahrnu to do strategie jízdy. K tomu že můj kamoš stojí u kabiny: on aspoň ví, kdy uhnout, když otočím hlavou, aby nezavazel a já viděl. To té cestující stádové veřejnosti taky nikdy nedojde, když stojí jak péro, já nejedu a koukám se na něho, že zavazí.

A jestli dotyčnému kamarádovi řidiče někdo závidí, že si povídají, tak ať si taky najde kamoše u šofců místo toho, aby na něho řval přes celej bus P*** zastav, p*** jeď...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Angel: Tím jsem chtěl říct, že se může stát, že funguje červený světýlko, ale nefunguje bzučák u řidiče.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
avlm:
S touto "stížností" je třeba se obrátit přímo na dopravce. Pokud je na voze nějaká závada, o které řidič evidentně neví, je nejlepší si zapsat SPZ/RZ a vše popsat např. v mailu. Dopravce by si tento problém měl ve vlastním zájmu srovnat.


No samozřejmě že při rozsvícení zabzučí bzučák u řidiče a snad je tak inteligentní aby si pamatoval že mu před zastávkou někdo zmáčkl tlačítko a že teda má zastavit.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Když funguje červený světýlko, tak to ještě neznamená, že funguje signalizace u řidiče. Předpokládám, že to se to rzosvítí automaticky po zmáčknutí. Je to spíše informace pro cestující, že už to někdo zmáčknul.


Offline
5
12 led 2008 23:15
Angel píše:
Některý :a-: SEBUSU a pár trajfů DPMB to má tak že po stisknutí tlačítka se rozsvítí za kabinou světýlko, malý červený. To by myslím ten problém vyřešilo.


no toto jsem přsně myslel, jemže ten co jezdí na 48, nemá světýlko ani nad kabinou, ani nad dveřma, i když tam má prohlubeň, ale jak řikám vyřešil jsem to tím, že vystupuju předkem, aby o mě řidič věděl a zastavil:)

PS:
prostě nelze srovnávat busy dpmb a tourbus co se týče vybavení


Některý :a-: SEBUSU a pár trajfů DPMB to má tak že po stisknutí tlačítka se rozsvítí za kabinou světýlko, malý červený. To by myslím ten problém vyřešilo.


Offline
5
12 led 2008 23:15
Citace:
v zastávce na znamení,protože jinak se mi 4x stalo, že řidič nereagoval na znamení STOP, prostě mu nejde stopka u zadních dveří, takže ,když je autobus napěchovanej zastávku přejede,když je autobus volnej tak ej to v pohodě vžicky koukne dozadu jeslti někdo nevystupuje

to je běžný i u jinách dopravců, setkal jsem se i s tím, že nefungovalo žádné tlačítko


No ono mě ani tolik nenaštvalo to že nezasatvil,ale že se divil, proč by měl zastavovat na zastávce,když je na znamení a nikdo pri nezvonil, možná by to vyřešily panely ve voze,kde by se jasně ukázalo, že byla STOPKA stisknuta a né spoléhat se na to, že snad jim to funguje,je pravda, že tam sice oznamuje ve chvili stisknutí tlačítka bzučák,ale ten je přes zvuk motoru u zadních dveří přeslechnutelné.

PS: netrvám na stejnokroji, ten řidč na 202, taky neměl stejnokroj, ale jeho chování bylo uplně jiné, nehledě na to, že ten z 48 porušil minimálně 2 pravidla(bavil se a jízdy s dcerou ,která mu nvíc po celou cestu přebýhala kolem kabiny),hlavně že normální lid řidiči vyhazujou s tím, že přes ně nevidí, což je logický a oprávněný požadavek


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Tourbus je jeden z dopravců, který řidičům platí nejméně.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
AvlM píše:
Připadá mi že TOURBUS, je asi nejhorší dopravce v IDS JMK

to je subjektivní dojem

Citace:
jako jedni zmála dopravců, nejsou schpni zajistit stejnokroj řidíčům

já v práci taky nenosím stejnokroj

Citace:
co se týče technického stavu vozů,taky katastrofa

opět subjektivní dojem, údržba vozů není nejlepší ani u Tourbusu, ani u DP, ani nikde jinde. Ono udržovat v provozu některý vozy je spíš o nervech, než o chuti opravovat.

Citace:
jsem nucen vstupovat předními dveřmi v zóně 101

a nastupovat?

Citace:
v zastávce na znamení,protože jinak se mi 4x stalo, že řidič nereagoval na znamení STOP, prostě mu nejde stopka u zadních dveří, takže ,když je autobus napěchovanej zastávku přejede,když je autobus volnej tak ej to v pohodě vžicky koukne dozadu jeslti někdo nevystupuje

to je běžný i u jinách dopravců, setkal jsem se i s tím, že nefungovalo žádné tlačítko

Citace:
jinak by taky mohli dávat na městské linky jako je třeba linka 48 (Brno,úzká-PRACE) busy s městkou úpravou, například spoj s odjezdem ve 13:38 jezdí pouze linkáče

Tourbus nemá dostatek městských vozů, pokud vím, tři B95xE a jednu B93x, proto na některých spojích jezdí linkáč

Citace:
a bohuzél pořád ten samý "ochotný řidič", kdybych ho potkal u nádraží myslel bych,že je to bezdomovec

:)

Citace:
Nadruhou starnu na lince 202 Brno-Hostěnice, jezdí uplný opak tohoto řidiče,pravda bus má sice minimálně o 9 let starší,ale v lepším stavu,řidič je příjemnější a spolehlivější.Asi je to kus od kusu.

je to řidič od řidiče, všeobecně platí, ženikdo si nemůže dovolit vyhazovat zaměstnance jen kvůli vzhledu

Citace:
SHRNUTÍ:
asi by měl TOURBUS na městké linky nasazaovat spoje s městskou úpravou a hlavně ve 100% stavu, za další by se měli starat o to aby jejich řidiči reprezentovali firmu.
Možná je to pouze moje skutečnost

viz nahoře, jinak máme tu i diskuzi, kam by to patřilo lépe - Obecné téma o IDS JMK


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
No myslím že chceš nemožné :-D Neříkám že neoprávněně, ale nemožné :pray:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
5
12 led 2008 23:15
Připadá mi že TOURBUS, je asi nejhorší dopravce v IDS JMK,jako jedni zmála dopravců, nejsou schpni zajistit stejnokroj řidíčům,co se týče technického stavu vozů,taky katastrofa, jsem nucen vstupovat předními dveřmi v zóně 101, v zastávce na znamení,protože jinak se mi 4x stalo, že řidič nereagoval na znamení STOP, prostě mu nejde stopka u zadních dveří, takže ,když je autobus napěchovanej zastávku přejede,když je autobus volnej tak ej to v pohodě vžicky koukne dozadu jeslti někdo nevystupuje,jinak by taky mohli dávat na městské linky jako je třeba linka 48 (Brno,úzká-PRACE) busy s městkou úpravou, například spoj s odjezdem ve 13:38 jezdí pouze linkáče a bohuzél pořád ten samý "ochotný řidič", kdybych ho potkal u nádraží myslel bych,že je to bezdomovec. Nadruhou starnu na lince 202 Brno-Hostěnice, jezdí uplný opak tohoto řidiče,pravda bus má sice minimálně o 9 let starší,ale v lepším stavu,řidič je příjemnější a spolehlivější.Asi je to kus od kusu.
SHRNUTÍ:
asi by měl TOURBUS na městké linky nasazaovat spoje s městskou úpravou a hlavně ve 100% stavu, za další by se měli starat o to aby jejich řidiči reprezentovali firmu.
Možná je to pouze moje skutečnost


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
mauricio píše:
copak to dnes bylo za Tourbus akci kolem druhé až třetí u KP nádraží? Krom krátkých i dlouhých manů přítomna i LC936 a nějaké sedmikilo... Předpokládám, že normální linka to nebyla.

To vypadalo hodne zajimave. pak okolo 15.55 vsici odjeli, ale pak zase 16.30 tam sice nebyly busy, ale davy lidi, takze nake mega zajezd.

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
copak to dnes bylo za Tourbus akci kolem druhé až třetí u KP nádraží? Krom krátkých i dlouhých manů přítomna i LC936 a nějaké sedmikilo... Předpokládám, že normální linka to nebyla.


V pátek měl nějakej bus SEBUSU poruchu a tak nastoupil záložní zájezďák ala linkové upravení. Zadní dveře se odmítly u Bedřichovic zavřít a tak je řidič zavřel ručně a pak je již nezkoušel. No a odpoledne jsem měl štěstí a jel jsem 734. Ráno vrakem a odpoledne pro jistotu taky. No a jak jsem čekal na 702 tak jsem viděl jednu 934 a ta měla dveře prorezlejší než ta 734.


No dneska sem jel tím buse a dokonce i tím řidičem o kterém se tu poslední dobou hodně mluví. No bus celkem v poho, je pravda, že u těch šroubů už to vypadá že to každou chvilku upadne ale to má tento vůz snad u všech míst kde se zdržuje voda. Řidič v pohodě(v létě měl kolem krku ručník - to mělo dost řidičů) přijel včas a JŘ dodžoval. No jinak zvuk motoru bych řekl že je možná i lepší než minimálně u jedné 731/732(si nejsu jistej v tom typu - jednou sem tím jel a hlášení zastávek jsem skoro vůbec neslyšel přes zvuk motoru). No ale zas tak dobrej sluch nemám, takže nechám spíš promluvit někoho chytřejšího. A při výstupu jsem se protahoval zadními dveřmi, protože se jich otevřela jenom půlka. Zkusil jsem to odtlačit ale nešlo to, a nemíním aby mě ty dveře zůstaly v ruce :-D(přes tu rez bych se ani nedivil). No a takovej dodatek, jel jsem s ním ráno a odpoledne jsem ho taky viděl jezdit.


Abych tak řekl ze své denodenní zkušenosti SEBUS- ve všední dny - hlavně špičky jezdí všechny vozy 934,954 a asi i ta 734(tu tak často nepotkávám, ale jezdí), sedle už jezdí jen 934 a 954, a v nepracovní dny 954 výjimečně 934.


Offline
Uživatelský avatar

946
14 říj 2004 16:45
Úsuší
Ta zájezdová sice nejezdí ale Sebus jí porad vlastní.
Zhrnuto a podtrzeno.Kdyby mel kazdy dopravce mimo Bors Breclav takový voz. park jako Sebus tak by bylo myslím hodně dobre.Ty vrzající sedadla, uhnilé šroubky jsou napr. u Tredosu, Čadu , a i napr u Tourbusu bezný jev a nejen u nich.Myslím si že Sebus ma hned po Borsu co se týče IDSJMK nejlepsí voz.park.


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Tak přesně s tímhle autobusem sem nedávno jel... Ve Slatině nastoupila taková robustní bába a sedla na sedadlo přede mnou a ten zvuk byl odpravdu nechutnej, zprvu sem si myslel že to je to co si myslím, ale když se zvedla tak ten samý zvuk a v Sivicích nastoupila slečna, tentokrát ne tak robustní a sedla si a opět ten samý zvuk, pak ž mi to docvaklo, že to delá sedadlo :wink: ... ještě štestí že sem tam neseděl já! :-D

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Toť otázka... :-$ :dancing:

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


No to jede, ale to brždění :pray:


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Ale z kopce jede dobře ne? :-P

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


No já seděl na sedačce a bál jsem se, že každou chvíli upadnu, jak to bylo rezavý ty šroubky. No a zvuk toho motoru je velmi špatný.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Řidič jo autobus ne... :-D

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


V létě jsem tím jel a u Bedřichovic to začalo brzdit a z motoru se začalo kouřit. Řidič vypnul motor, pak tam něco v motoru upravil a najelo to a jelo se dál. Jinak občas tím jezdím z/do školy. A ten řidič je v pohodě.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 23:27
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]