Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
MHD je pořád v IDS. Takže jak už tu bylo psáno, asi by pak už nebyla. No jednotný barvy lidem hrozně pomůžou no :applause:

Lidi nedokážou číst ani tabla, a kdo umí, ten ví čím jede a je mu zase jedno jakou má bus barvu. Takže zbytečný něco měnit a vyházet za to miliony.


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Myslel jsem, že doprava je v prvé řadě pro cestující, a ne pro šotouše.
MHD není krajská, ale městská.
Zbytek nekomentuji, ale troufám si tvrdit, že se mýlíš.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
K jednotným barvám:

Je tu spousta lidí a každého na dopravě v kraji zajímá něco jiného. Ok. Ale kdyby to alespoň nebyla ta růžová "magenta". Ale i kdyby to byla jiná barva, vás by to bavilo? Focení by odpadlo úplně, fotili by se busy ve stejných barvách možná první rok, pak by to nemělo smysl nikoho by to nebavilo. Je to jako u spotterů v letecké dopravě. Bílé letadlo = nuda. Barevné = k plotu se seběhnou spotteři. Čím výraznější barvy, tím většinou lepší. (zjednodušeně napsáno)

ČAD Blansko a jejich bílá - nuda. PSOTA, BORS: nejlepší barvy v kraji a vždy to potěší když je vidím.

Mimo to, jak už tu bylo psáno, jak by se řešila MHD? To by neprošlo. A nejde jen o MHD, právě zmiňovaný BORS nebo PSOTA, ti jsou na svoje barvy pyšní. To by byly ještě dohady, někteří dopravci se barev prostě nevzdají. A já se jim nedivím, je to taky i image firmy, mají to tak několik let, pak si Kordis (kraj) řekne a všechno do růžova? To nebude tak jednoduchý. Už dnes nevím o dopravci který má dobrý vztahy s Kordisem, a stupňuje se to neustále a jednou se ti dopravci fakt naštvou.

A taky si myslím že jednotný barvy nepřinesou nikomu nic. Co by z toho měl kdo mít? Chápu že má jít o jednotnost v kraji, ale myslím že je to dnes nějak jedno. Nepřinese to nic, jen to bude stát peníze.

Dalo by se nad tím aspoň uvažovat kdyby Kordis navrhnul nějaký hezký barvy, zelená, bílá, žlutá, s tím že dopravci si po stranách mohou nalepit svoje logo o velikosti jako má třeba PSOTA. Sice nechci jakékoliv jednotné barvy, ale vypadalo by to aspoň hezky a pořád by díky boční nálepce dopravce zůstala i nějaká pestrost. Ale růžová? Na jihu moravy? Proč? Ať na logu, vlaku nebo busu. Ne, díky.

Logo jihomoravského kraje se nemělo nikdy změnit, a když už, šlo by to staré jen zmodernizovat. Logo vyrobené v malování za miliony. Fuj. Třeba se Kordis také plánuje převlíknout do růžové. Aspoň by to ladilo, protože tohle co se plánuje (prvně ty vlaky) nedává smysl. Reálně se to někomu líbí? Viděli jste ty rudě červené a modré Pantery v návrhu? Tak by to vypadalo moderně a mohli to být jedny z nejhezčích barev na železnici. A oni schválí růžový proužek. Asi cena, jinak nevím. Nevěřím tomu že tohle se někomu na radnici líbilo.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Richie píše:
Například Arriva na 261 má zjevně výjimku, nejen pokud jde o barvu (má oranžovou), ale konečné častou nejsou přes celý transparent ale jenom malým písmem na jednom řádku. A ICOM na 815 údajně nemá transparenty vůbec...

Výjimku má danou ze smlouvy, protože nemá smlouvy s JMK, ale s OCK. Obdobně ICOM.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Opravdu je nemá? V té oblasti jsem dlouho nebyl, ale vozy, co dle vypravenosti linku 815 a 832 zajišťují, na fotkách na Seznamu autobusů panely mají.


Offline
2668
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jako větší problém bych viděl, když třeba Icom z Jihlavy nemá panely vůbec, jednu dobu to chybělo i u Tredosu nebo dalších firem, jestli je mít bílé nebo zelené, bych fakt neřešil.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert: Samozřejmě chápu výjimky pro okrajové spoje, nicméně to je přesně to, na co jsem také upozorňoval v jednom ze svých předchozích příspěvků, že je prakticky nemožné zajistit jednotné zbarvení právě tam, kde se přechází mezi dvěma různými kraji a tedy dvěma různými systémy. A než toto řešit formou výjimky z výjimky pro výjimku, to je lepší dát dopravcům volnou ruku, ať si to zbarvení vyřeší podle sebe. O to mi nakonec šlo.

A ten žlutý SOR jsem viděl asi před dvěma týdny, pořád s bílými panely. Jestli to od té doby vyměnili, netuším, ale pochybuji o tom.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
peno: souhlasím, bílé panely jsou nejlépe čitelné jak vedne tak v noci. Aspoň pro mě.


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
A jak chceš zajišťovat jednotné panely třeba u Arrivy, která je zase vázána v Olomouckém kraji povinností mít panely bílé? A linka je OL kraje, to, že v ní platí tarif IDSJMK, je v podstatě bonus. Taky se mohlo v Protivanově přestupovat. Totéž linka PV-VY v režii FTL. Prostě bez výjimek se neobejdeš. Jak je to se zmíněným vozem ČSAD Hodonín, netuším, vůz jsem naživo ani na fotce v době, kdy by podle S-A měl patřit ČSAD, neviděl.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Já osobně jsem za ten požadavek zelených panelů rád, protože oranžové panely jsou pro mne skoro nečitelné, resp. čitelné tak z půl metru a to jaksi postrádá informační hodnotu. Se zelenými panely mám občas problém, když jsou přesvětlené, ale to už se poslední dobou moc nestává, protože dopravci a/nebo výrobci to už docela vychytali. Podobně mi nevadí bílé panely, které jsou také dobře čitelné. Takže já za sebe toto řeším, protože když nepřečtu, kam autobus jede, je to pro mě problém a to dost zásadní.

Ale pointa, alespoň z mé strany, byla v tom, že když Kordis nedokáže zajistit ani jednotné panely, jak potom může chtít zajistit jednotné zbarvení. O tom to celé pro mě je.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Nikdo nic přelakovávat nemusí. Proč by měl? Zelená tabla jsou v podmínkách snad od začátku IDSky, v tom bych taky neviděl problém. M2ní se jen v případě odkoupených předváděček, na které se vztahuje výjimka, a dopravce obvykle má nějakou sadu z vyřazených vozů, takže ho to stojí max. čas chlapů na dílně.


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
Mauricio: všechna vozidla.....
jj je to tak, nějakej jouda vymyslel, že vše musí být uplně stejný, nejlépe jak jsem psal v celé ČR nebo nejlépe na celém světě a bacha a pozor na tebe jestli nemáš nálepku o 1cm jinde nebo nedej bože jinou, to se hroutí svět....
Dle mě je to blbost a pokud jo a tato blbost musí být, protože bez toho svět nefunguje a nemůže být barevnější a vše musí být stejné a unifikované a bla bla bla tak při nákupu nových vozidel nebo při velkých opravách, ale něco co mám předělávat, přelakovávat a vyřazovat funkční informační panely jen kvůli tomu, že jsou trochu jiné je vyhazování peněz a velkých peněz a naprosto zbytečně. Ty peníze mohou být použity jinde a lépe a užitečněji. A na barvu nebo informační systém to nejezdí.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Mauricio píše:
Myslim, ze podoba je definovana v TPS, takze to uplne jedno neni. Ale jako na vse, i na tohle lze udelit vyjimku...

Například Arriva na 261 má zjevně výjimku, nejen pokud jde o barvu (má oranžovou), ale konečné častou nejsou přes celý transparent ale jenom malým písmem na jednom řádku. A ICOM na 815 údajně nemá transparenty vůbec...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Všechna vozidla musí být vybavena v přední části vozidla osvětleným elektronickým směrovým panelem umístěným v horní části čelního okna přes celou jeho šířku (případně zabudovány do karoserie v horní části čela vozidla přes celou jeho šířku).
Parametry panelu jsou minimálně 140 x 19 bodů. Na panelu je zobrazeno číslo a konečná zastávka linky. Barva osvětlených bodů na panelu musí být zelená.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Myslim, ze podoba je definovana v TPS, takze to uplne jedno neni. Ale jako na vse, i na tohle lze udelit vyjimku...


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
Podlě mě je to uplně šumák co tam je a jakou to má barvu, vůbec nechápu, že to tak řešíte.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zvlášť, když se to neřeší ani u vozů, jako je tento :wink:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
b1: to jsou zkušební vozy, nevím proč by se barva transparentů měla řešit u vozů, které tu nikomu nepatří a testují se jen pár dní.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
MHD je něco jiného, tam ať si mají svůj nátěr (Brno, Znojmo, ale také třeba Vyškov, Blansko nebo Kyjov). Na to jsou vydané i jiné licence.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Mauricio píše:
Jenom nevím, proč zrovna ta růžová.

Je to přece tradiční barva spojená s korporátní identitou Kordisu a kraje... :mrgreen:

peno píše:
A jak by se řešily pronájmy, či nákupy od jiných dopravců z jiných regionů? To by museli dopravci takové autobusy okamžitě přebarvit? Kdo by jim to proboha zaplatil?

Jak se to řeší teď, kdy Kordis požaduje, aby elektronický informační systém měl zelenou barvu, a přitom tu jezdilo toto nebo toto nebo toto nebo toto a nebo dokonce toto?


Offline
2810
01 úno 2006 10:39
S jednotným nátěrem celého kraje či celé integrované dopravy taky nesouhlasím, je to blbost, to zrovna můžeme zavést to, co tu už bylo: červená město, modrá linková a žlutá dálková doprava a pokud možno pro celou republiku.....


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jednotný nátěr je totální nesmysl všude a o to víc v kraji, kde část autobusů přejíždí mezi různými kraji a tím i různými systémy. Navíc tu máme dopravce, který si rád hraje na jakéhosi naddopravce, pro kterého platí jiná pravidla. Do toho je tu pak MHD ve Znojmě, která má také své specifické zbarvení, vyžadované městem. Kdyby jim ho chtěl Kordis vzít, věřím tomu, že to povede jedině k tomu, že znojemská MHD z IDS vystoupí. A jak by se řešily pronájmy, či nákupy od jiných dopravců z jiných regionů? To by museli dopravci takové autobusy okamžitě přebarvit? Kdo by jim to proboha zaplatil? Prostě, takováto unifikace je totálně zbytečný, drahý a nepromyšlený špás, který ve výsledku nic nepřinese ani cestujícím, ani dopravcům a nakonec ani kraji.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jednotná barva vozidel sloužících na IDS je samozřejmě krok správným směrem, kor v kraji, kde se míchá více IDS systémů či linky mimo IDS. A mimo to to je dobrá reklama. Jenom nevím, proč zrovna ta růžová. I když chápu, na Kordisu a na "městě", aby se člověk bál ohnout se pro mýdlo, ale je nutné to přenášet i na cestující veřejnost?

Reklama na jízdence je sice fajn, ale jaksi není kam ji dát. Ona zadní strana má přesně definovanou podobu, leda na přední stranu dolů, za cenu "vytočení" většího množství papíru, který samozřejmě není zadarmo. Někde jsem to tak viděl, tuším v IREDu.

DPH se platí samozřejmě z příjmů, tedy v "našem" případě z ceny za kilometr, nikoliv z vybraného jízdného, které jaksi není "moje".


Offline
7107
27 úno 2010 07:40
Mexa píše:
Takže jediná reklama dopravce už je jen nálepka na autobusu případně zbarvení dopravce. Hádám že to Kordis také brzo zakáže ještě než budou jednotné barvy autobusů. (mimochodem jsem proti)

Jaká nálepka? Myslíš označení dopravce? Jako že by KORDIS nutil dopravce porušovat zákon? Nechceš v té paranoie trochu ubrat?


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Počítám, že se začne rozlišovat mezi přepravcem (Kordis, potažmo JMK) a dopravcem, kterýžto bude na základě platné smlouvy zajišťovat dopravu.

K tomu DPH: opravdu platí dopravci? Ono je to totiž tuším tak, že všechny vybrané peníze se posílají na Kordis, dopravce disponuje pouze tím, co má ve smlouvě. Pro něj prachy z jízdného nejsou příjem, tak proč by z toho platil daně?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 20:47
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]