Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
345
11 pro 2011 19:39
Redblood, Robert:
Ajo, tak tim se to vysvetluje :-)


Offline
18
23 črc 2016 18:21
Robert píše:
Linka 440?


Ano


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Linka 440?


Offline
345
11 pro 2011 19:39
Copak se to děje, že je u Adosy zapsán Crossway LE City? To se chystá MHD Rosice-Zastávka nebo je to jen chyba v zápisu?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Může úplně normálně stát v koloně.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
"Nebliká vůbec" a přitom stojí může taky znamenat, že má před sebou třeba nějakou překážku, třeba protijedoucí vozidlo, se kterým se v daném úseku nevyhne, tak čeká, až bude mít volno. A nebo třeba mobilní semafor.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Směrová světla jsou přežitek, který akorát učí zahřívače sedaček a ovladače volantu spoléhat na toto informativní zařízení, místo aby se učili sledovat provoz.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
M píše:
řeč byla pouze a jen o autobusu městské dopravy ve městě na zastávce kde je plná čára a autobus odbavuje cestující, tudíž tam stojí pár vteřin.

A jak já jako řidič za autobusem jedoucího vozdila mám vědět, jak dlouho tam hodlá stát (nehledě na to, že doba stání či zastavení není v předpisech specifikovaná).

Od toho má ten autobus blinkry, aby (nejen) za ním jedoucím vozdilům dal znamení.
Bliká vpravo - zastavil nebo stojí - smím ho objet (s výjimkou již zmíněné přepravy dětí, o čemž jsem ale opět informován cedulí na autobuse)
Bliká vlevo - vyjíždí ze zastávky - musím ho pustit
Bliká oběma - jedná se o nouzové zastavení - smím ho objet
Nebilká vůbec - jedná se buď o první, nebo o třetí případ.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jestli nechápeš rozdíl mezi objížděním a předjížděním, tak ta debata asi nemá smysl.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
M píše:
mh: to jako fakt? To ze mě děláš vola? Auto které zastaví za účelem vyložení a naložení nákladu je překážka a určitě v místě kde je plná čára použije vystražná světla, takové vozidlo objet můžeš. Nechápu, proč na tomto fóru musí každej pořád vše překrucovat, řeč byla pouze a jen o autobusu městské dopravy ve městě na zastávce kde je plná čára a autobus odbavuje cestující, tudíž tam stojí pár vteřin. A když se vrátím k jádru na co jsem reagoval, tak jsem psal, že blokujeme dopravu když stojíme někde na zastávce a vyrovnáváme čas abysme neodjeli o sekundu dřív na místech kde je to nedovolené, je tam plná čára nebo je tam ostrůvek.
Například zde:
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6671940&y ... tch=-0.007
A taky zde:
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6434120&y ... tch=-0.018


A opravdu se značka zákaz předjíždění vztahuje i na objíždění? Jinak je asi jedno, jestli tam bude stát trabant, tatrovka, nebo autobus. Ve všech případech nemůžu tušit, jak dlouho tam bude stát, takže to v podstatě překážka je. Nebo snad invalidu s vozíkem naložíš za pár vteřin?


Offline
9986
15 led 2005 23:41
S tím nikdo nic neudělá. Měl jsem období, kdy jsem na zaparkovaný auta na blikačkách volal měšťáky, ale tím jsem si z nich udělal akorát nepřátele a pak mě dali 3x flastr za telefonování za jízdy, tak jsem toho nechal, protože body. Oni ti šlapaničtí fízli jsou stejně akční zhruba jako Silvestr Steloun v důchodě. Ale když jim autobus zaparkuješ před služebnou, to jsou venku v cukuletu a buzerujou. Asi pětkrát jsem nepovažoval za nutné takovým uhýbat a šmejkl jsem jim špígle, nicméně jednou jsem to neodhadnul a vysklil jsem v Líšni na busíku sklo ve dveřích. A musel jsem to zaplatit. Nebylo to úplně levný. Tak mě to pak taky přestalo bavit. V dalším období jsem se za ně postavil a použil jsem klakson tak dlouho, dokud dotyčnej neuhnul, nicméně to má efekt jenom když v tom autě někdo sedí, a ještě to nesmí být pako. Pak jsem takto u ústředního hřbitova odvařil klakson, tak mě to taky přestalo bavit. Navíc jsem od cestujících dostal vynadaný, že chtějí jet domů a že probudím na hřbitově zombíky. Takže nakonec si vždycky řeknu něco o zahřívačích sedačky, kteří by neměli dostávat řidičské oprávnění, a nevšímám si jich. A že tento móres stát někde na blikačkách je v našem policejně řízeném státě rozšířenej snad stejně jako pes typu CDU (co dala ulice).


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To je za jízdy nebo při zastavení vozidla. Ne při stání. Jinak je možné výstražná světla použít pouze při nouzovém stání, což zase obnáší povinnost umístit trojúhelník.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
M píše:
Auto které zastaví za účelem vyložení a naložení nákladu je překážka a určitě v místě kde je plná čára použije vystražná světla
Robert píše:
Jestli pustí výstražná světla, aniž by dal za vůz do předepsané vzdálenosti výstražný trojúhelník, spáchá přestupek.
Na základě čeho tak usuzuješ?
Citace:
(3) Je-li nutné upozornit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích na hrozící nebezpečí, zejména v případech, kdy je nutné náhle snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo, dává řidič světelné výstražné znamení zapnutím výstražného světelného zařízení.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jestli pustí výstražná světla, aniž by dal za vůz do předepsané vzdálenosti výstražný trojúhelník, spáchá přestupek.
A když se vrátím k tomu, co píšeš v závěru posledního příspěvku, tak pokud je tam ostrůvek, holt auta počkají. Pokud je tam plná čára, autobus objedou.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
mh: to jako fakt? To ze mě děláš vola? Auto které zastaví za účelem vyložení a naložení nákladu je překážka a určitě v místě kde je plná čára použije vystražná světla, takové vozidlo objet můžeš. Nechápu, proč na tomto fóru musí každej pořád vše překrucovat, řeč byla pouze a jen o autobusu městské dopravy ve městě na zastávce kde je plná čára a autobus odbavuje cestující, tudíž tam stojí pár vteřin. A když se vrátím k jádru na co jsem reagoval, tak jsem psal, že blokujeme dopravu když stojíme někde na zastávce a vyrovnáváme čas abysme neodjeli o sekundu dřív na místech kde je to nedovolené, je tam plná čára nebo je tam ostrůvek.
Například zde:
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6671940&y ... tch=-0.007
A taky zde:
https://mapy.cz/zakladni?x=16.6434120&y ... tch=-0.018


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
M: takže když v podobné situaci před tebou (v pozici řidiče autobusu) zastaví někdo auto k vyložení nákladu, tak čekáš než odjede? Pochybuju.. doporučuji zkonzultovat na OVZ-AŠ, věřím, že kolegové Ti potvrdí zde prezentovaný (a dle mě správný) výklad zákona, resp. vyhlášky.

S tou plnou čárou si zřejmě popletl předjíždění, kde to platí, pokud tam není značka zákaz předjíždění..


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jasně, pokud je vozidlo označeno oranžovou tabulkou, kterou ovšem někteří chytří řidiči dávají dopředu, je povinnost za ním zastavit, i kdyby tam byla čára puntíkovaná.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Objetí je zakázáno pouze v případě, že je vozidlo vybaveno dodatkovou cedulí s piktogramem dětí. To tam bylo zmíněno někde taky (§ 15, odst. 2).


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Říkat sice může, ale bylo by taky dobré kdyby řekl na základě čeho k tomu dospěl. Protože my jsme tu s 361/2000 dospěli k opaku. Respektive nenašli jsme nic, co by objetí zakazovalo. A co není zakázáno...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zrovna PČR mívá občas takový výklad předpisů, že z toho právníkům vstávají vlasy hrůzou. Až mi v zákoně 361 najdeš ustanovení, které to objetí zakazuje, uvěřím.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
https://vzpravy.cz/zpravy/hradecko/hrad ... t-nemuzete

Ten policajt to tam říká celkem jasně.


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Jak říká Robert, klasická oblíbená trojice pojmů v autoškole stát/zastavit/zastavit vozidlo...

xxx píše:
A autobus, který minutu zavazí kdesi u označníku píchnutému na okresce mezi poli neohrožuje plynulost v provozu?
Domnívám se, že neohrožuje. Vzhledem k tomu, že zastávka je označená, tak se tam dá autobus předpokládat. To bys pak mohl za ohrožení plynulosti považovat třeba "stopku", protože "kdyby tam nebyla, tak jedu plynule a nemusím kvůli ní zastavit vozidlo"...


Naposledy upravil Ondrah98 dne 28 pro 2021 20:23, celkově upraveno 1

Offline
7090
27 úno 2010 07:40
king666 píše:
A autobus, který stojí dlouhou dobu na zastávce, cestující nenastupují ani nevystupují, bus má otevřené dveře a nedává znamení o změně směru jízdy naznačující výjezd ze zastávky... Ten stanicuje, nebo již tvoří překážku v silničním provozu?

To je stojící vozidlo. Nebo vozidlo, které zastavilo, pokud nástup či výstup probíhají. Vztaženo k paragrafu 16 zákona 361.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
A autobus, který minutu zavazí kdesi u označníku píchnutému na okresce mezi poli neohrožuje plynulost v provozu?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Kolega M ve 14.08 vztahoval objíždění jen na překážku.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:19
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]