Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 131    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 131  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Robert píše:
Nikde se nepíše, že stanicující autobus je překážkou v silničním provozu.

A kde se píše, že není?


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
A autobus, který stojí dlouhou dobu na zastávce, cestující nenastupují ani nevystupují, bus má otevřené dveře a nedává znamení o změně směru jízdy naznačující výjezd ze zastávky... Ten stanicuje, nebo již tvoří překážku v silničním provozu?

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Igor Mauricio píše:
Ano.

Tak pak se ale nemůžou divit, že nejsou lidi. To je normální šikana strhnout chlapovi, co je 40 let v Tišnově tři litry...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
při objíždění vozidla, jež zastavilo nebo stojí, nebo při objíždění překážky

Nikde se nepíše, že stanicující autobus je překážkou v silničním provozu.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Překážkou silničního provozu, slovy zákona o provozu na pozemních komunikacích, je vše, co by mohlo ohrozit bezpečnost nebo plynulost tohoto provozu, například náklad, materiál nebo jiné předměty, vozidlo ponechané na pozemní komunikaci nebo závady ve sjízdnosti pozemní komunikace.
Autobus stanicující v zastávce neni přeci překážka v provozu.
Často nastává situace, že autobus stojí na zastávce a přitom je ve vozovce. Právo ho předjet mají řidiči osobáků jen za určitých okolností. „Pokud tam je plná čára a my ji nepřejedeme, tak můžeme autobus objet,” upozorňuje tiskový mluvčí policie Ondřej Moravčík s tím, že v opačném případě je objíždění zapovězeno
https://vzpravy.cz/zpravy/hradecko/hrad ... t-nemuzete

Diskuze původně ale byla o něčem jiném a to o podjetí. V dnešní době nikdo neodjede o 5 minut dřív.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
No dyť. :-)


Offline
586
25 říj 2019 10:12
Citace:
§ 16 Objíždění
Řidič, který při objíždění vozidla, jež zastavilo nebo stojí, nebo při objíždění překážky provozu na pozemních komunikacích anebo chodce vybočuje ze směru své jízdy, nesmí ohrozit ani omezit protijedoucí řidiče a ohrozit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích. Přitom musí dávat znamení o změně směru jízdy.
Citace:
Podélná čára souvislá
Odděluje jízdní pruhy. Značka nesmí být přejížděna nebo nákladem přesahována, pokud to není nutné k objíždění [...]
Citace:
Dvojitá podélná čára souvislá
odděluje jízdní pruhy. Značka nesmí být přejížděna nebo nákladem přesahována, pokud to není nutné k objíždění. [...]


Myslím, že víc netřeba dodávat.

//Edit, snad ještě §15
Citace:
§ 15

(1) Za vozidlem hromadné dopravy osob, které zastavilo v obci v zastávce bez nástupního ostrůvku nebo bez nástupiště na zvýšeném tramvajovém pásu, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo; je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich. V jízdě smí pokračovat teprve tehdy, neohrozí-li již cestující, kteří nastupují nebo vystupují. To neplatí, zastaví-li autobus nebo trolejbus u okraje vozovky.

(2) Za autobusem s označením "Označení autobusu přepravujícího děti", který zastavil v označené zastávce, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo. Pokračovat v jízdě může až po odjezdu autobusu ze zastávky. Řidiči protijedoucích vozidel musí přihlédnout k možnosti vběhnutí dětí do vozovky a jízdu přizpůsobit tak, aby děti nebyly ohroženy.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Robert: pokud se nepletu (což je klidně možné), tak mám za to, že přes plnou čáru vozidlo stojící v zastávce předjet nesmíš. Ale možná to beru z hlediska toho předjíždění.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
M ale mluvíme jeden o voze druhým o koze.
Mám bohaté zkušenosti kdy rodič jelikož klidné o 5 minut dříve. Jinak vozy vás objíždí dokud nedat znamením o vyjetí.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
M píše:
No a pak se divíme, že nás předjíždějí přes plný čáry na zastávkách

A co je na tom z hlediska předpisů špatně? Když uvážím, že tě nepředjíždějí, ale objíždějí.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
JJ teorie a praxe se někdy pěkně rozcházejí. Někdy jsi nucen jet jak šnek abys nepodjel jízdní řád, jindy i tak zůstaneš stát na zastávce kde nikdo neni a vyrovnáváš tam čas, ono se to nezdá, ale zkuste si někdo stoupnout na zastávku kde vás nemůže nikdo předjet a zůstat tam minutu trčet, ta minuta je neskutečně dlouhá a brzdíte provoz. No a pak se divíme, že nás předjíždějí přes plný čáry na zastávkách, že podjíždí auta naše vozidla MHD na zastávkách s ostrůvkem protisměrem a podobně že? I kamoši mě párkrát řekli, že pouštěli MHD při výjezdu ze zastávky, ale občas se pak tak za námi táhnou, že příště nás už nepustí, tak stejně, když pak čumí na zastávce za stojícím busem v koloně, příště už nepustí, protože tam nebude jak osel stát. Navíc pomalou jízdou nesmím blokovat provoz a ono zablokovat provoz někde ve špuntu, taky neni uplně ok, no a pak se nemůžeme divit, že když někde roky vznikají tyto situace, že se radši z konečné odjede později a pak si jede člověk podle dopravních předpisů (dopravní předpisy jsou nadřazené jízdnímu řádu), nikde nezavazí, nikde nezpůsobuje nebezpečné situace (tím, že někde blokuje provoz a ostatní jej pak přes pnou předjířdí a podobně). Je to několik let zpět kdy mě krutě vybrzdila dodávka, ten řidič pak policii řekl, že ho naštvalo, že za nou musel stát a nemohl mě předjet.


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Je to tvrdé, ale nedá se nic dělat. Kázeň musí být.!!!!


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Igor Mauricio píše:
Nevím proč je takový problém že se mi nelíbí logika Kordisu. Stejně tak jako 80% řidičům a nejspíš všem ve vedení dopravců. A je to čímdál horší.
Řidič je od toho aby dělal co se mu řekne. Ano, 80% řidičů má problémy s Kordisem, ale to je zejména proto, že nejsou schopni dělat svoji práci tak, jak se od nich očekává. Já sám si nemohu na spolupráci s kordisem stěžovat, a to ani jako řidič, ani jako cestující. No možná to je tím, že s něma nevymrdávám, jak těch tvých 80%.

A podle Tebe je O.K. strhnout za jedinou podjetou zastávku 600,- ??


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Jaký je teď jízdní řád změny dopravců v Idsjmk?


Offline
153
26 črc 2019 15:18
Doufám, že můj další příspěvek nevyvolá nějaké neshody, jsou vánoce.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Mexo, myslím, že ses už ztrapnil dostatečně a není třeba v tom i nadále pokračovat. Je vidět, že dopravě vůbec nerozumíš a vlastně vůbec nevím, proč s tebou tady ztrácím čas. Nicméně:

Doporučuji to projet i v krátkým buse, docela zajímavá cesta akorát tak pro auta.
V létě jsem tam jel se svým busem 4 kola v rámci jednoho zájezdu, a úplně v pohodě, když u toho člověk přemýšlí a neletí tam jak hovado. Mám to mnohokrát projetý na motorce a nikdy jsem tam neviděl většího problému, i místní s tím počítají, že se tam může objevit něco většího. Jako cestující jsem tam jel nesčetněkrát autobusem (viz robert) a nebyl taky žádný problém. Mimo jiné tam DP s kloubákama týden před výlukou dělal průjezdný zkoušky, protože světe div se, nikdo tam nechtěl pustit autobus jen tak. Zkus místo nesmyslného pindání od stolu zvednout zadek a jít se tam podívat. Ano, není to ideální, ale není to o průser. Mohu tě s klidme ujistit, že je spousta jiných míst, který jsou podstatně víc o problém, a jezdí se tam třeba po 15 minutách. A jsou ve městě.

Kordis je svatej, trasa je úplně ideální a technická závada byla náhoda.
Svatej není, já sám ho považuju za zcela zbytečný podnik, nicméně nevím, proč na něho svádět to, že je řidič trubka a zlomí to tam tak, že po svých neodjede. Nebo že je trubka údržba a nechaj jezdit auto v takovým stavu, že není schopno odjet vlastní silou. Toho jsem si užil před týdnem dost na šlapanicích, tímto zdraví pana Nováka z Borsu, jež svoji práci vůbec nezvládá, ale hlavně, že jste vyrazili Skácela.

Nevím proč je takový problém že se mi nelíbí logika Kordisu. Stejně tak jako 80% řidičům a nejspíš všem ve vedení dopravců. A je to čímdál horší.
Řidič je od toho aby dělal co se mu řekne. Ano, 80% řidičů má problémy s Kordisem, ale to je zejména proto, že nejsou schopni dělat svoji práci tak, jak se od nich očekává. Já sám si nemohu na spolupráci s kordisem stěžovat, a to ani jako řidič, ani jako cestující. No možná to je tím, že s něma nevymrdávám, jak těch tvých 80%.

Kloubáky tam nejsou nutnost.
To soudíš podle prvních dvou dnů výluky, což mimchodem byla sobota a neděle?

A riziko jakékoliv nehody je tam určitě vyšší než na 43 a 57.
Riziko nehody je všude stejné. Nebo snad při průjezdu viaduktem na Opuštěné nehrozí, že vyjedu ven bez klimy? A že tam jezdí podstatně víc spojů než na výluce.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Proč? Protože taky potřebuješ, aby si ty hromady řidičů, které potřebuješ přes týden, vydechly. V dnešní době je úspora každého člověka důležitá. A je to turistická oblast, nejde jen o Adamov, ale i o okolí. Výluka je na rok, ne teď v zimě, kdy tam chcípl pes a jako zpestření i dvě kočky.
A určitě je lepší se cestou vyhýbat jednomu kloubáku než dvěma sólům.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Lepší trasa není. To jsem tu i psal. Není tam moc co vymýšlet. Lidi vozit tak jak to jezdí teď, avšak né s kloubákama. Kloubáky tam nejsou nutnost. A když jsou 12m busy v pracovní den, o víkendu jich určitě bude stát víc.

A pokud se pohybuješ v dopravě tak asi víš že něco jiného je zkoušet a něco jiného na ostro v plném provozu. A je jedno jestli se jedná o letadlo vlak nebo autobus. Jasný že když to projížděli tak to nějak vyjde. Stejně tak jako to vychazí všem. Teda skoro.

Pán měl smůlu, možná si za to může sám. Nebyl první a nebude ani poslední na výluce. S kloubákama to tam žadná sláva nebude. A riziko jakékoliv nehody je tam určitě vyšší než na 43 a 57.

edit: ano, i to je práce řidiče. Někdo si s tim poradí lip, někdo hůř. Tady mohou mít ale problém i sebelepší řidiči. Urcitě se nedá říct že trasa je to idealní, a kloubáky určitě nebyly nutnost. Ano, byly v zadávací dokumentaci, ale proč?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Protisměrem.


Offline
143
10 lis 2012 09:29
V životě jsem autobus neřídil, takže tomu nerozumím, ale ty mosty (resp. ty „tunely“ skrz ně) vypadají fakt docela šíleně. Jak se jezdí třeba tudy? Podle značky by se sem autobus vůbec vlézt neměl, takže se jede přes protisměr? Nebo to o milimetry vyjde, značka neznačka?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Fakt si myslíš, že někdo od stolu vymyslel trasu a řekl DPMB, že takhle to budou jezdit a nazdar? Že se to nezkoušelo, včetně průjezdu podjezdem směr Útěchov pro všechny případy, že to DP vlastně dostal příkazem, neúčastnil se výběrového řízení na dopravce? Trasu mám projetou mnohokrát, i s autobusem, včetně historického, průjezdná je vcelku v pohodě. Jestli víš o lepším způsobu, jak lidi z Adamova dostat směr Brno, pochlub se.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Zajímalo by mě kde hledám ty senzace když se tu ukážu jednou za rok.

Nevím proč je takový problém že se mi nelíbí logika Kordisu. Stejně tak jako 80% řidičům a nejspíš všem ve vedení dopravců. A je to čímdál horší.

Na Facebooku se psalo že se úplně zlomil. To mi přislo jako blbost. Tady se psalo že se pouze šprajcnul. To se mi také nezdálo. Tak jsem pátral a zjistili jsme co se opravdu stalo. Ale já hledám senzace a sem špatnej

Kordis je svatej, trasa je úplně ideální a technická závada byla náhoda. (ale třeba fakt ano) A více problémových situací se včera nestalo. Vse šlo hladce, na kloubáky jako dělaný.

Nemohla to být třeba únava materiálu a v Adamově to dorazili? Ano, stalo by se to později asi stejně. Ale to nic nemění na tom že trasa je to na prd.

Doporučuji to projet i v krátkým buse, docela zajímavá cesta akorát tak pro auta.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Minimalne v celem prvnim odstavci lzes
A pokud to umis lepe, tak prosim, jsme zvedavi na navrhy


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Stalo se to, co se očekávalo protože trasa je pro kloubáky na nic. Nebo náhoda? A ano, štve mě jak Kordis několikrát tvrdil že trasa je OK. Lidi několikrát opakovaně tvrdili že takhle to není ideální a Kordis si pořád mele svoje jako vždy. A je úplně jedno jestli Kordis trasu plánoval nebo ne. Ale přece sami museli tušit že to nebude zrovna OK. Ale nepřiznají to. Pozor, netvrdím že je to nějaká velká katastrofa když to včera všichni až na jednoho zvládli (byť i s větším zpožděním občas).

Nepadlo ani slovo o tom že za něco může řidič, a dokonce ani tak úplně Kordis (byť mě ta jejich logika a myšlení dost vytáčí) Neobvinil jsem tu nikoho.

Ale pravda, všichni tam projeli (byť s odřenýma ušima) takže nějakou vinu na tom řidič asi má. To ale nemusí znamenat že jeden řidič je neschopný. Prostě to někdy nevyjde. A tím jak ta trasa vypadá tak to jde akorát problémům naproti.

Taky to mohla být náhoda. Třeba by se to stalo i po Brně později. Ale nemohla tomu ta trasa xS2A pomoct? Těch problémů tam včera bylo více, naštěstí jen maličkosti. Ale vypadá to podezřele a navíc když se to tak nějak čekalo. Vůbec to na kloubáky není idealní. A byl to teprv první den. Bude to trvat rok.

No pořád se nejspíš nic nestalo u mostů. Nikomu to nepřeju ale je to dle mě jen otázka času. A v létě stačí i slabší bouřka a je to pod vodou. Ale chápu že těch možností tam moc není kama jet.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 131  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:18
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]