Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 114 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Od 9.12. by mělo dojít k přejmenování stanice Chrlice na Brno - Chrlice.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jak jsem psal ráno.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
Z Facebooku: "IDS JMK - oficiální profil V současné době je smlouva o integraci rychlíků mezi Jihomoravským krajem a Českými drahami podepsána do 30. 6. 2013. O prodloužení této smlouvy se v současné době intenzivně jedná. Tato situace se neliší od minulých let, pouze v letošním roce České dráhy tuto informaci nechaly zanést do jízdních řádů. Pevně věříme, že v integraci rychlíků budeme i nadále pokračovat."


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
To je na jednu stranu pravda, ale já tím chtěl říct, že je to furt lepší, než kdyby tam rychlá vrstva nebyla vůbec.


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Jen Sp vlaky na lince R5 ty cestující nemají šanci pobrat.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Rychlíky objednává a platí Ministerstvo dopravy, pokud ovšem kraj požaduje akceptaci jízdenek IDS, musí se na jejich financování podílet. Ministerstvo nemá důvod tyto jízdenky zakazovat, pokud kraj zaplatí. Tady je problém u kraje, který nechce (nemá z čeho?) rychlíky zaplatit.
Naštěstí třeba na R2 a R5 jezdí i Sp vlaky, které platí kraj a jsou v prokladu s rychlíky.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Karlos píše:
Ti kteří se podílejí na průzkumech v rychlících pro Kordis mi jistě dají za pravdu, že zrušení R3 a R4 (možná i R2) z IDS by neznamenalo žádnou tragédii. Naopak R5 a R7 mají velmi silný význam na návaznosti dalších spojů a tady si zrušení nedovedu představit...


Jakékoli zrušení linek Rx v IDS by bylo z mého pohledu až děsivé - většina lidí se chce vlakem přepravit co nejrychleji - přiznejme si, většinou to není příjemné místo kde pobývat (hlavně ty rychlíky), takže se pak kodrcat nějakou Sx linkou zní dost hrozně. Samozřejmě, jsou výjimky, třeba linka S6 nebo S4 a možná nějaké další, ale mám pocit že konkrétně S3 je naprostá šedo-zelená tragédie...

No a o tom jak by to rozbilo celý systém, ani nemluvě.. ale to už napsalo plno lidí...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Ti kteří se podílejí na průzkumech v rychlících pro Kordis mi jistě dají za pravdu, že zrušení R3 a R4 (možná i R2) z IDS by neznamenalo žádnou tragédii. Naopak R5 a R7 mají velmi silný význam na návaznosti dalších spojů a tady si zrušení nedovedu představit...

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Že se peněz v systému zcela nedostává, je známo už dlouho, ale nechce se mi věřit, že by se takto problém řešil. Zmíněný Vyškov nebo třeba i Břeclav by byly v háji. Spíše to vidím, že zatím není uzavřená smlouva od 1.7., tak je v JŘ pro jistotu uvedeno zmíněné omezení.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Někdo ještě zjevně nepochopil,že sice ušetří, ale rozbije celý systém IDS (např. pokud na trase Vyškov - Brno jezdí pouze rychlíky).


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Na R5 jsou také navázány spoje autobusů IDS, hlavně ty večerní.
Aby to nebyl začátek konce IDS...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Já bych to ještě neviděl tak černě, změna JŘ je plánovaná na 9. 6. 2013, od toho data můžou klidně negativní značky zmizet.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
To myslí vážně?! Nevěřím, že si kraj nechá takto debilně rozbít celý systém. Vždyť linka R2 tvoří páteř dopravy v tom směru, na kterou navazuje řada spojů, to platí i o lince R7. Já doufám, že se to časem ještě změní, až to opět prosákne mezi veřejnost. Jen mám strach, že v tom má prsty hlavně ministerstvo dopravy, které rychlíky platí.

Myslím, že oproti tomuto nebyl příplatek za noční MHD nic. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
R5 a R7 také. Zkrátka od července už žádné rychlíky nebudou v IDS. Přijde mi to trošku v rozporu s tvrzením, že páteř systému je železnice. Třeba dojíždějící z Vyškova buďto musí přesedlat na autobusy, nebo si pořídit více jízdních dokladů (osobáky byly zrušeny), což je proti myšlence IDS.
Ale co se dá dělat, kraj musí šetřit. Ona ta akceptace jízdních dokladů ze strany ČD taky něco stojí.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Bohužel i rychlíky na Letovice a Tišnov zaintegrovány pouze do 30.6. Je to velký krok zpět v IDS, ale co naděláme...


Offline
Uživatelský avatar

420
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Rychlíky na Náměšť - to bude zas nějaká provokace ze strany Pseudokraje Vysočina, tam už podobnýma krokama hrozili, když projevilo zájem o zapojení město Bystřice a obce na Křižanovsku.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Na ČD jsou už definitivní jízdní řády. Nemáte někdo tušení, z jakého důvodu má být zaveden v Omicích pro nástup cestujících bez předem zakoupených jízdenek a neoznačených IDS jízdenek jenom předem?
A rychlíky (minimálně na trati 240, na další jsem nekoukal) v IDS jen do 30. 6....

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Co tam proboha chtějí dělat tři roky? Vždyť za tři roky se překutala skoro celá trať z Brna do Třebové...


Offline
Uživatelský avatar

1363
06 zář 2010 15:29
Brno - Masarykova čtvrť
Trať z Brna do Kuřimi čekají opravy. A tříleté výluky


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Jistě, výpravčí se mohl nudit a proto pouštěl vlak na nezajištěnou přivolávačku, která je na JOP určená jen na opravdu extrémně nouzové situace. Proč ne, že.

Osobně tipuji příčinu vykolejení buď na technickou závadu na voze (na fotkách DI chybí celá listová pružnice a kryt ložiskového domku u jedné nápravy; otázkou je, zda je to důsledek či příčina vykolejení), nebo technickou závadu na infrastruktuře (nebyl by to první ani poslední lom koleje). Rád si počkám, co se vyšetří.

A že to vezl soukromník s tím nemá nic společného. Vagon mohl být stejně tak zařazen ve vlaku ČD Cargo. A navíc, případů, kdy vlak ČDC doslova "prosekal" trať od šroubů, pražců, elektromotorických přestavníků a dalších věcí okolo koleje již bylo několik. Jak to jde ven, tak je jedno, čí to je, paseku to dělá tak i tak.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Na nezajištěnou přivolávačku to není problém podhodit.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Aby se mu povedlo podhodit vlak v Adamově, to by musel na té JOPce být hodně šikovnej. Navíc si troufám tvrdit, že by vlak, kterýmu někdo v Adamově podhodí výhybku, opravdu nezvládl dojet až do Brna...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Nebylo by lepší nedělat předčasné závěry a konspirace a počkat třeba na nějaké výsledky vyšetřování? Tomu je samozřejmě taky možné nevěřit, ale bude to rozhodně hmatatelnější.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
vojtik píše:
Úžasná myšlenka.

Já si myslím, že ta ironie není úplně na místě...
Bral jsem to podle autobusových dopravců: Takový Tourbus (např.) má vozy mnohem častěji kontrolované než nějaký garážník, co má za stodolou 3 autobusy a tak-tak proleze na STK...
Nemohl to podhodit ten, kdo stavěl vlakovou cestu v Adamově a nepočkal, až mu to celé projede?


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Reagoval jsem na tuto část:

pepola píše:
a pak na to vjede šrot "soukromého dopravce" (zřejmě jiného než Cargo?) a je po všem. Už to asi nebude nikdy tak, jako předtím.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:54
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]