Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2697 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 108  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 08 led 2019 16:02 

Od: 14 úno 2005 15:12
ad R50: Také to teď beru jako čistě doplňkovou obchodní nabídku, o integraci se hovořit opravdu nedá. Předpokládám, že počet místenek pro tuto relaci je dopravcem omezen, resp. se mění s blížícím se časem odjezdu vlaku, a jako cestující se tedy ani nemohu spolehnout na to, že bude místenka a budu moci cestovat.
Přímo v Poseidonu je před nákupem jízdenky uvedeno: Pozor: jízdenka bude vydána společně s místenkou pro konkrétní sedadlo. Zrušení je možné do 15 minut před odjezdem.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 15:55 

Od: 27 úno 2010 07:40
Teď je to samozřejmě nebolí, ale pokud by proběhla plná integrace s povinnými místenkami (taky rozpor s klasickými podmínkami IDS), už by to pocítit mohl.
Těch výjimek v systému je přece jen víc, DP je toho zářným příkladem.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 15:48 

Od: 17 říj 2011 09:57
Přesně tak, pokud už musí být povinně místenkový, nabízí se řešení, co napsal prototyp401.

Richie: Ano, takto to sice kombinovat jde, ale na denní dojíždění stejně nepoužitelné (20x2x13 Kč měsíčně navíc). Celé mi to přijde docela na hlavu, nechápu, na koho je touto nabídkou cíleno. Zvlášť v případě, kdy jízdenka na Regiojet z Brna do Břeclavi stojí 39 Kč (pochybuji, že místenku dostanu jinam než do LOW COSTU) a IDS lupen v Poseidonu by měl být za 65 Kč.

xxx: Naprosto správně. Jen je těžké něco někomu nařizovat, když danou službu kraj (a potažmo ani stát) neobjednává a hlavně neplatí. Říká se, že za peníze v Praze dům a tady to platí dvojnásob. Vlaky zahrnuté do IDS nevybírá dopravce, ale objednatel! Osobně být na Kordisu, tak takovou nabídku na způsob integrace s díky odmítnu. Buď se chceš připojit do IDS, tady jsou podmínky, nebo nashledanou.

Robert: Vypadá to, že to Regiojet zas až tak nebolí, spíš mu to trochu vylepší obsazenost a zvýší tržby (dnes z Brna do Břeclavi v průměru 200 volných míst ve vlaku s kapacitou cca 300 míst). Docela by mě zajímalo, jak je to s následným rozpočítáním tržeb z jízdného (a případnou další kompenzací, pokud tedy je - předpokládám, že za pěkný úsměv to Regiojet dělat nebude).

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 15:36 

prototyp401 píše:
Představoval bych si to tak, že ve vlaku budou platit všechny jízdenky IDS JMK a místenka půjde koupit přes eshop regiojetu (zdarma).

Jako že by si dopravce, který jezdí na své triko, nechal zadrbat mezinárodní vlak lidmi, kteří si u něj nekoupili jízdenku? Sice by díky těmto místenkám existovala evidence cestujících, čímž by se dala vypočítat kompenzace, ale nevím, jestli by to dopravci za ztrátu lidí chtivých jízdy třeba z Prahy do Bratislavy stálo.
Beru to jako nabídku nad rámec běžných IDS spojů, nic víc.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 15:28 

Od: 13 črc 2009 13:42
To je k ničemu, taková integrace. Takže pokud tomu dobře rozumím, tak nově vzniklá linka R50 je vlastně RJ v úseku Břeclav - Brno? Proč se ta linka teda nejmenuje Ex3, když ji přesně kopíruje? Nařídil bych byl povinné zaintegrování vlaků, které v daném IDS mají více než jednu zastávku; ne jen těch, které si dopravce vybere. Chceš jezdit? Budeš respektovat nastavená pravidla. Nelíbí se ti to? Tak tady nejezdi.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 15:07 

Od: 18 led 2009 10:06
Ptal jsem se na Kordisu, a pokud máte šalinkartu, tak stačí si koupit jakoukoli jízdenku v tarifu /základní, zlevněný...) na jaký máte nárok a to minimálně doplatková, takže v případě majitelů šalinkaret pro zóny Brno - Břeclav "stačí dokoupit v Poseidonu doplatkovou jízdenku za 13 Kč. Jako je to na houby, ale na otázku proč to tak je pochopitelně neodpověděli.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 15:01 

Od: 27 úno 2015 21:19
Představoval bych si to tak, že ve vlaku budou platit všechny jízdenky IDS JMK a místenka půjde koupit přes eshop regiojetu (zdarma).
Případně by se to s místenkama dalo řešit i jinak, chápu, že je vlak místenkový a pokud dopravce nejezdí v závazku veřejné služby, je to jeho rozhodnutí. Ale pokud IDS jmk, tak všechny IDS jízdní doklady, ne jen Poseidon, protože takhle to není žádná integrace :-) to není ani poloviční řešení, ale spíš setinové (vzhledem k tomu, kolik lidí tu appku používá).

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 14:52 

Od: 16 bře 2013 21:03
To by mě zajímalo, jak jinak by šla udělat integrace u povinně místenkového vlaku. :-k
V integraci vlaků EC, RJ a rj jsem ani nedoufal. Maximálně bych ji očekával u vlaků EC, ale u RJ nikdy. :D

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 14:29 

Od: 17 říj 2011 09:57
...
V lince R50 je povolena přeprava pouze s jednorázovým jízdním dokladem IDS JMK zakoupeným prostřednictvím aplikace IDS JMK POSEIDON. Tento jízdní doklad je současně vždy místenkou.
...

Takhle si teda integraci v IDS nepředstavuju. Pravidelní dojížděči z Břeclavi mají smůlu, denní síťovky třeba pro turisty jsou taky nepoužitelné. Za mě palec dolů.

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 13:46 

To teda čumím. A ČD furt nic, že?

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 12:29 

Od: 14 čer 2004 18:56
regiojet

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 12:28 

Od: 29 srp 2009 19:30
Co je Rgj?

PříspěvekNapsal: 08 led 2019 10:00 

Od: 29 lis 2014 18:06
Počínaje dneškem nová linka R50; vlaky Rgj uznávají jízdní doklady IDS JMK mezi Brnem a Břeclaví, podmínkou je nákup místenky v aplikaci poseidon.

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 17:57 

Od: 27 čer 2017 19:11
No vidíte a já si do dneška myslel že zavírání je zakázaný a tak jsem nikdy dveře nezavíral. Udělal jsem to tak dvakrát za celej život a to jezdím vlakem denně, vždycky jsem se ještě obával aby průvodčí neměli nějaký poznámky biggrin

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 16:49 

Řekl jsem, že je zavírat nemusel, ne nesměl. A to ani po neurvalém pořvávání průvodčího. Natož potom sám od sebe. Co se týče zavírání dveří cestujícími, tak ano, zavřít je mohou, zakázáno to není, ale když už to dělají, tak to mají udělat pořádně, ne jenom naoko. Ty to tak možná uděláš, ale většina lidí bohužel ne. Tím dělají víc mnohem víc škody než užitku.

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 15:43 

Nemusel nebo nesměl? Proč do toho pleteš nějaké povinnosti? Mně prostě přijde normální vrátit věc na místo, odkud jsem ji vzal, po projití dveřmi je za sebou zavřít, po odchodu z WC spláchnout a zhasnout atd. Až bude někde výslovně zakázáno dveře zavírat, budu to respektovat, stejně jako na WC v restauraci, že se nemá zhasínat. Ale pohoršovat se nad tím, že za sebou někdo zavře, mi přijde na palicu.

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 14:28 

On ty dveře nemusel zavírat vůbec. Na rozdíl od průvodčího, který to má v popisu práce.

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 13:59 

Vidíš, a kdybys ty dveře zavřel hned po výstupu, a ne až po zavolání průvodčího, tak bys ten vlak určitě stihnul. ;-)

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 12:50 

Od: 11 lis 2008 15:56
No, nějakých patnáct let zpět jsem zažil situaci, která mě od zavírání dveří definitivně vyléčila. Bylo to v Moravském Písku a já jsem přestupoval z rychlíku (tenkrát složeného z těch nejhorších B a AB co měly ČD k dispozici) na motorák do Bzence. Rychlík měl mírné zpoždění, ale osobák počkal. Jenže na mě začal řvát průvodčí, ať zavřu dveře. Protože jsem, zjevně na rozdíl od dotyčného průvodčího, slušně vychovaný, tak jsem to udělal. Bohužel, motorák na mě nepočkal a odjel. Naštěstí čtvrt hodiny po něm jel autobus do Bzence. Jenže to bylo v době před IDS, takže ještě další prachy za ten autobus. Když jsem to pak řešil s pokladní v Moravském Písku, tak mi dala radu, na kterou nikdy nezapomenu. Ta rada zněla, abych si příště hleděl svého a nedělal práci za líného průvodčího. A od té doby se touto radou řídím.

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)

PříspěvekNapsal: 06 led 2019 10:22 

Ono to možná bude tím, že jsem vlaky začal jezdit začátkem 80. let, kdy bylo potřeba mačkat dvě kliky, přehazovat západku apod. A zavíral za sebou každý.

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 22:05 
Moderátor

Od: 11 dub 2010 15:05
Fantomas píše:
No vidíte, a já jezdím vlakem jednou za uherský rok a nikdy mě nenapadlo dveře zavřít, protože jsem předpokládal, že v 21. století se všechny dveře zavírají centrálně.

Přesně tak, taky mě to nikdy nenapadlo za sebou zavřít.

"fejsbůk" BMHD.cz

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 20:34 

xxx píše:
Hlášení zastávek bylo, předpokládám, zapnuté...

Nevím, stěžovala si nějaké spolucestující, ale vypadalo to, že se jí to stává pravidelně.

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 20:05 

Od: 17 črc 2010 21:41
No vidíte, a já jezdím vlakem jednou za uherský rok a nikdy mě nenapadlo dveře zavřít, protože jsem předpokládal, že v 21. století se všechny dveře zavírají centrálně.

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 19:50 

U zalamovacích dveří je to však často na škodu. A to tehdy, nezavře-li je pořádně. To už se ale opakuji.

PříspěvekNapsal: 05 led 2019 19:22 

Od: 31 led 2011 13:46
Normálnímu člověku "neroste z p.rdele strom" a tak je zvyklý za sebou zavírat.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2697 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 108  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata