Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 22 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zas tolik těch rychlíkových linek v IDS JMK není a většinou na nich jezdí ti samí průvodčí. Největší problém může být u linky R18, kde je v IDS JMK jenom jediný pár mezi Veselím a Starým městem a těch pár integrovaných spojů na Ex3. Ale věřím, že i to se vyřeší. Stejně, jako se určitě vyřeší RegioJet. To právě na Os a Sp bude těch průvodčích k vybavení čtečkami mnohem víc, než u R.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
148
30 říj 2019 16:42
U autobusů mi to přijde logická kontrola na terminálu
U Skových vlaku mi to přijde taky
Ale u rychlíků úplně nečekám zrušení QR kódu přeci jen by to znamenalo vybavit celé ČD čtečkami karet


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Kordis na Facebooku napsal, že průvodčí dostanou čtečky bankovních karet, předpokládám podobné, jaké mají revizoři v Brně, které umí jen přečíst jízdenku na kartě a nic jiného. Stejně tak půjde číst jízdenky na kartě terminály v autobusech. Takže od 1. 7. už žádné QR kódy. Toto by mělo být vyřešeno, tedy za předpokladu, že Kordis stihne včas vybavit všechny průvodčí a vyměnit všechny pokladny v autobusech a zejména o tom druhém mám při pohledu do iRISu své pochyby.

Nicméně jak přesně to bude fungovat u kombinovaných jízdenek by zajímalo i mě. Snad se to dozvíme až / jestli Kordis vydá nový tarif a přepravní podmínky.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
790
25 led 2006 09:46
Tak ten QR kód samozřejmě používám, akorát, že řidič v busu jej doteď kontroloval jen vizuelně. Proto se ptám, jak bude od 1.7. probíhat kontrola jízdenky na platební kartě v regionální a železniční dopravě.


Offline
148
30 říj 2019 16:42
TMB píše:
V souvislosti s blížící se možnosti pořízení jízdenky na platební kartu jsem zatím nepochopil jednu věc. Jak bude probíhat kontrola jízdenek na kartě zakoupených v MHD v Brně v regionálních autobusech a vlacích? Možnost pořízení vícezónových a celodenních jízdenek bude k dispozici.
Pokud pořídím k roční elektronické šalinkartě jednorázovou jízdenku na x zón, bude se to automaticky tvářit jako kombinovaná jízdenka pro x + 2 zóny?


Už teď to tak funguje jen do vlaku musíš mít vytištěný QRkod nebo uložený v mobilu který dokazuje že máš 100+101 zaplaceno plus jízdenka zbylé zóny.
Takže očekávám že to minimálně s těmi QR kódy bude fungovat dál popřípadě se ty nosiče naučí číst ta mašinka ČD a třeba až budou ty nové Škodovky tak budou mít přímo terminály takže to půjde přes ně


Offline
790
25 led 2006 09:46
A co když pořídím jízdenku na x zón pro spolucestujícího (třeba dítě), který má pro zóny 100 + 101 papírovou předplatní jízdenku?


Offline
790
25 led 2006 09:46
V souvislosti s blížící se možnosti pořízení jízdenky na platební kartu jsem zatím nepochopil jednu věc. Jak bude probíhat kontrola jízdenek na kartě zakoupených v MHD v Brně v regionálních autobusech a vlacích? Možnost pořízení vícezónových a celodenních jízdenek bude k dispozici.
Pokud pořídím k roční elektronické šalinkartě jednorázovou jízdenku na x zón, bude se to automaticky tvářit jako kombinovaná jízdenka pro x + 2 zóny?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Mně ty vozy nevadí. Ale je to dost neobvyklá výprava. O tom svědčily i udivené pohledy cestujících, kteří se pětkrát podívali na pragotron, pětkrát na cedulu a nakonec se šli zeptat průvodčího, jestli je to opravdu osobák do Tišnova a jestli staví ve všech zastávkách. Ani bych se nedivil, kdyby si to někdo nechal ujet v domnění, že je to rychlík.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zlaté Béčko. Tam se dá aspoň větrat.


Offline
615
17 říj 2011 09:57
Brno-Bystrc
Jestli béčko nebo honekr - to je prašť jak uhoď...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To pak jo. Holt k nám jezdí jen pantery a syslografy.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
xxx, Robert: Nesouvisí. Na některých vlacích S2, S3, připadně R56 jezdí už od ledna snad co týden nějaká béčka. Obvykle se vyskytnou pouze na pár ranních vlacích, teď na S3 ale mají i celodenní oběh. Příčina je stále stejná: vysoký správkový stav vozů Bdmtee a nízký stav záloh u ČD.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Jak to s tím souvisí?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Zřejmě následek poruchy výhybky v Šakvicích.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Na S3 jede souprava béček.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
InterPanteři na S2 a S3 plánovány nejsou, ale občas se objeví. Před Covid-omezeními se čas od času objevoval 3dílný 660 na třech ranních vlacích Brno - Křenovice - Rájec - Brno (když zrovna byly všechny čtyři krátké 660 provozní). Teď v době Covid-omezení nejsou na R19 posily třeba, takže se v posledním cca týdnu častěji objevují na celodenním výkonu S3 do Židlochovic místo vratné soupravy 242+2xBdmtee+sysel.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
To je něco oficiálnějšího nebo vlastní tvorba?


Offline
45
24 říj 2011 23:31
Když už se o tom tady před časem mluvilo, tak se ta magenta fakt asi líbí...

Příloha:
idsjmk magenta 2020.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Určitě nebyl, jezdil 14 dní v kuse od rána do večera. Těch 14 dní byl ale asi rekord, ale jinak vidět InterPantera na S2 bylo možné minulý i předminulý rok docela často, ale většinou jen pár dní v měsíci. Jednou jsem s ním jel dopoledne Brno-Blansko a odpoledne jsem na něj měl štěstí i zpět. Od prosincových změn grafikonu už jsem ho tam ale neviděl.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Mexa píše:
Vyjimečný stav, ale zas nic tak vzácnýho. Na S2 jezdí InterPanter relativně často. Jednou jezdil už asi 14 dní v kuse. V Židlochovicích nejspíše premiéra, ale určitě se to ještě bude v budoucnu opakovat.

Není to jenom přejezd z R19? Loni takhle jezdival ze Skalice na hlavas kolem půl šesté jako S2 ale od novýho JR už jede jako R19.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Nevím, jestli to bylo na Židlochovicích, ale InterPantera jsem viděl stát minulý týden v Rajhradě.


Offline
Uživatelský avatar

182
27 pro 2011 22:32
Blansko
Vyjimečný stav, ale zas nic tak vzácnýho. Na S2 jezdí InterPanter relativně často. Jednou jezdil už asi 14 dní v kuse. V Židlochovicích nejspíše premiéra, ale určitě se to ještě bude v budoucnu opakovat.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Do Židlochovic jede InterPanter. Běžná výprava, nebo výjimečný stav?


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Cracatit píše:
klidně něco jak je na Mozolkách v Žabinách, tenká placka, třeba i na solár, nebo s určitě menší váhou i odběrem

Už není. :-(


eInk je fajn, data jsou dneska taky všude (LTE, nb-iot, lorawan), už zbejvá vyřešit jenom ty lidi. :mrgreen:

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

3339
13 lis 2004 11:58
Nic jinýho než solární napájení by ani moc reálný nebylo, ono zbudování elektrické přípojky přeci jen něco obnáší...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 00:33
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]