Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 9 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

800
15 srp 2012 14:28
Trošku mě zarážejí ty dekly nad podvozky, tady jsou černé, viděl jsem fotky, kde jsou růžové, to bude mít každá jednotka jinak?

_________________________________
"Všichni se jednoznačně shodli, že Solaris je novou, velmi moderní firmou s kvalitními produkty. A proto budeme mít trolejbusy SOR."


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Automaty tam nejsou z jednoduchého důvodu. O zrušení (resp. nenasazení) vlakového personálu do těchto vlaků není rozhodnuto. Navíc by se to týkalo až nových smluv, tudíž pro ČD do roku 2024 (nebo do kdy to má být) se nic nemění.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Neumí to stejnosměr.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
V čem je kromě nátěru rozdíl oproti RegioPanterovi? Dokonce nevidím ani slibované automaty na jízdenky... A jinak to z těch pár záběrů vypadá totožně.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Velmi povedené. Byl jsem se mrknout a vyzkoušet se psem, kam všude se vejdu a co mě případně čeká. Ještě se mnou byli kamarádi s dalším vodicím psem, tak se dalo zkusit ledacos...

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Nové jednotky Moravia pro IDS dnes představeny veřejnosti:

https://www.youtube.com/watch?v=gTqdj_8NdLg

Myslím, že celkem povedené.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jen mě zajímalo, jak je to jinde, Ostravu znám jen dost zběžně a z tramvaje, takže netuším, jaká kasa má jakou dobu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Mouko, copak já toto nějak rozporuji/rozporoval? Nebo proč mi to sdělení adresuješ?


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Cracatit a FD: Ostrava hlavní i Svinov mají kasu otevřenou nonstop.
Kromě tohou jsou kasy na středu, na Stodolní, ve Vítkovicích, v Kunčicích (možná ještě i další).
Dále pak předprodejní místa ODIS/DPO.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Treba v Portu jsou misto jizdenek papirove cipove karty (jsou levnejsi nez plastove), ktere se daji dobijet. Pokud ji nemam, tak mi ji automat, nebo pokladna vyda za zavratnych 0.6 EUR soucasne s nakupem jizdenky. Pokud chci usetrit, tak ji mohu vyndat nekde z kose/sebrat ze zeme a v automatu ji dobit.

Neni ani problem, aby ridic tramvaje/mestskeho autobusu mel na prodej karty za jednotnou cenu 100Kc (prednabito na 80Kc). Pocet lidi, co to budou potrebovat nebude moc veliky.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Zas to pak narazí na provozní dobu těch pokladen na hlavním nádraží, jak už tu někdo mluvil o automatech a spol. Jinak souhlasím, že by se papír měl celkově v IDSce odbourat.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Cracatit: Narážel jsem jen na to, jak jsi psal, té vždy budou lidé, co platební kartu z nějakých důvodů nebudou moci použít. Což je jistě pravda, ale pokud to budeme brát jako důvod k udržení papírových jízdenek, nikdy se jich nezbavíme.
Plastové kartičky typu Zetka, ODIS apod. určitě ne, v tom se shodujeme.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
Pokud někdo za každou cenu nechce využít některou ze soudobých metod, má v té Ostravě možnost nákupu jízdenky v pokladnách ČD v hotovosti (jízdenka je vytištěna ve formátu a na papír ČD).


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Tak jak v Ostravě. předplacený karty s kreditem


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Robert: Poslední větou myslíš co, že bych nezaváděl ty plastové kartičky? Nebo na co narážíš? Případně, jaké řešení navrhuješ?

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Pokud ale budeme stále argumentovat tak, jak jsi napsal v poslední větě, tak se papíru nikdy nezbavíme.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
PVVS: Souhlas. Kouzlo univerzálky vidím v navazování dokladů, když ti nevyjdou políčka, dáš další a nemusíš mít přesný druh jízdenky, ale pokud by to uměl nějaký clearing na krajské úrovni a hlavně, pokud by dokopali k použitelnosti Poseidona, tak by mi rušení papíru vůbec nevadilo.
Další problém ještě vidím v tom, že sice můžu v krajských spojích platit debetkou nebo Apple/Google pay, ale nemám na základě platby digitální doklad, ve městě ano, DPMB už umí šalinkartu navázanou na debetní kartu nebo anonymní čipovku, ale ve zbytku kraje tahle možnost není.
Líbilo by se mi třeba, kdyby kasy v autobusech i revizorský tablety jen načetly ID karty a podle toho si už samostatně čekli databázi, že mám doklad na x zón, nebo příp. i tu univerzálku koupenu v aplikaci.
Jinak bych celokrajské karty na styl ODISky nebo Zetky nezaváděl, v peněžence se pak lidem hromadí plast a myslím si, že doba internetu a elektronických aplikací už dost pokročila.
Problém vidím v tom, že pořád jezdí lidi za hotové peníze a jsou životní situace, kdy bankovní konto je obstavené, nebo prostě zrovna není, takže by bylo potřeba vyřešit nějak i tuhle otázku.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Jak se mi to ze začátku nelíbilo, tak čím dál víc fandím Ostravě a jejich ukončení papírových jízdenek. Je to tu nachystaný, jen dořešit nějaký turistický a pak najít někoho, kdo se obětuje a zavede to.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
P. Haluza píše:
Zrovna univerzálka je první typ jízdenky, kterých bych v papírové podobě zcela zrušil. Blbě se to kontroluje, zdržuje to, jako řidič nemám čas u každého počítat políčka a ještě kontrolovat správnost údajů. Když už je možné platit kartou nebo využít aplikaci, ztrácí tahle jízdenka trochu smysl.

Přesně tak. A ještě navíc se zasekávají v označovačích a způsobují jejich nefunkčnost.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Richie píše:
A zrovna na tom nádraží máš i trafiky a předprodej ČD a hlavně vozidla MHD, kterýms na to nádraží přijel.

Tehdy jsem na to nádraží přijel EC kolem deváte hodiny večer. A dost často přijíždím do Brna autem, a až z místa, kde přespávám, pak cestuju MHD, a tam už bývá nabídka trafik trochu slabší než na tom nádraží, nehledě na to, že trafiky většinou mají omezený sortiment jízdenek i omezenou otevírací dobu.


Offline
Uživatelský avatar

1868
05 lis 2005 19:50
P. Haluza píše:
Zrovna univerzálka je první typ jízdenky, kterých bych v papírové podobě zcela zrušil. Blbě se to kontroluje, zdržuje to, jako řidič nemám čas u každého počítat políčka a ještě kontrolovat správnost údajů. Když už je možné platit kartou nebo využít aplikaci, ztrácí tahle jízdenka trochu smysl.

Přesně tak, "univerzálka" je v dnešní době aplikací a "pípání" naprosto přežitý produkt.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No právě, já to dělám taky tak, přestože průkazky kontroluji velmi důsledně. Prostě na ty univerzálky nemám nervy ani čas. A samozřejmě si nedělám žádné iluze, že se s tím nepodvádí...


Offline
586
25 říj 2019 10:12
P. Haluza píše:
Zrovna univerzálka je první typ jízdenky, kterých bych v papírové podobě zcela zrušil. Blbě se to kontroluje, zdržuje to, jako řidič nemám čas u každého počítat políčka a ještě kontrolovat správnost údajů. Když už je možné platit kartou nebo využít aplikaci, ztrácí tahle jízdenka trochu smysl.
Tak moje zkušenost je taková, že když občas cestuju někam mimo Brno, tak se na papírovou jízdenku řidič podívá tak na zlomek sekundy ze 2 metrů ještě než nastoupím a mávne rukou, že dobrý... Asi vypadám důvěryhodně. :mrgreen:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A její pořízení a zachování jej napadlo samotného, nebo to měl od tebe?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Robert píše:
A na tom hlavasu mají jedinou možnost v automatu? Protože okýnko s prodejem jízdenek asi na zastávce autobusu nebude. A mít u sebe stále zásobu drobných, z nichž mi ještě půlka propadá, není úplně pohodlné a pro použití VHD motivující. A člověk, co jede jednou za čas neplánovaně, u sebe fakt nebude mít zásobu jízdenek nebo univerzálku.

Budete se smát, ale jestli mne paměť neklame, tak v květnu mi do Brna přijela návštěva z Indie. Nejel jsem mu naproti na nádraží, podle pokynů dojel normálně na Lesnou, protože to tady už znal. A hle, přijel normálně s univerzálkou, kterou měl mezitím asi tak rok v Indii.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:04
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]