Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 102 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
125
06 srp 2013 22:29
A od kterého prosím? Já jen abych se tím jednou mohl ohánět kvůli důchodu. Neříkám, že nemáš pravdu, ale tohle bych na stařeckou demenci nesváděl.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No, od určitého věku jde rozum zase dolů. Říká se tomu stařecká demence...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
125
06 srp 2013 22:29
Hmm 77 let. Člověk by řekl, že už bude mít rozum.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Rozhovor s dotyčným


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Chudáci ti na druhé straně, nic neviděli...


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Myslím, že ten človíček může slavit druhé narozeniny. A předpokládám, že příště si rozmyslí podlézat šraňky. Jinak je to horký kandidát na Darwinovu cenu...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

164
11 pro 2012 15:43
Daleko od linek, na kterých jezdí sanitky
Kdyby tam tak dlouho nestál, nečučel a raději přeběhl co nejdřív, ušetřil by si aspoň nohu :D

_________________________________
Kolik šotomíst znáš, tolikrát jsi šotoušem. :D


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Já bych na něho s**l taky. Nevidím jediný důvod, proč sebevrahovi bránit v jeho snažení nebo se přesvědčovat, zda je v takovém stavu, aby to (ne)zkoušel znova.


Offline
514
30 zář 2011 07:06
Brno u linek 3, 11, 12, 81, 92, 93, 99
Baví mě jak na něj ty auta s***u...

_________________________________
Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Tady je video z toho rájeckého střetu. Důchodce vyvázl jen s lehce poraněnou nohou.

Jinak v létě se díky výluce mezi Otrokovicemi a Hulínem budeme v Brně moci setkat s odkloněnými vlaky. Určitě pojede v noci EN Chopin, ale jestli i EC přes den, to nevím.


Offline
Uživatelský avatar

771
12 bře 2009 21:57
kousek od Tasy
To se to pěkně sešlo .. na jednom R 362.021, na tom druhým 362.019


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
http://www.zachranny-kruh.cz/nehody-na-zeleznici/video-vlak-zastavil-pred-sebevrazedkyni-uklidnili-ji.html
V neděli policie zachránila ženu se sebevražednými úmysly v žst. Chrlice.

A jinak včera došlo ke dvěma střetům s osobou na Blanensku.
Konkrétně R 864 v 17:25 mezi žst. Rájec-Jestřebí a žst. Skalice nad Svitavou a R 837 ve 23:32 mezi žst. Rájec-Jestřebí a žst. Blansko.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V 19:30 spatřen Panter mezi Skalicí a Doubravicí jedoucí ve směru do Brna.
Ráno pro změnu podle káčka jezdil mezi Brnem a Břeclaví.


Offline
340
12 čer 2012 17:51
Ten panťák v najbrtu, mě nepřestává udivovat :D


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Zavřenými dveřmi hra nekončí, zkus další zastávku...
Ten, kdo neprojede zelenou u zimáku, není u mě řidič...


Offline
17
19 bře 2014 15:36
miropiro píše:
Tak jak jsem avizoval, cestoval jsem o tomto víkendu vlakem, tak jsem požádal i o ten zjednodušený daňový doklad.

Tak to porovnejte, házím sem sken jízdenky i ZDD a pak své vlastní porovnání údajů na obou dokumentech. Podle mne by opravdu stačilo vhodně nastavit tiskopis a zvládlo by se to...


Jo jenomže to jsou úplně nové typy tiskopisů a jsou jen v několika málo stanicích. Až se staré spotřebují, tak by to šlo. Proto se taky na zadní stranu tiskly ty údaje. Ale kdoví jak to nakonec bude.


Offline
17
19 bře 2014 15:36
miropiro píše:
Tak jak jsem avizoval, cestoval jsem o tomto víkendu vlakem, tak jsem požádal i o ten zjednodušený daňový doklad.

Tak to porovnejte, házím sem sken jízdenky i ZDD a pak své vlastní porovnání údajů na obou dokumentech. Podle mne by opravdu stačilo vhodně nastavit tiskopis a zvládlo by se to...


Jo jenomže to jsou úplně nové typy tiskopisů a jsou jen v několika málo stanicích. Až se staré spotřebují, tak by to šlo. Proto se taky na zadní stranu tiskly ty údaje. Ale kdoví jak to nakonec bude.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
peno píše:
To mi stačilo při loňské výluce, kdy Sp od Hodonína přijel na hlavák, ale Ex do Prahy odjížděl z Dolního, prakticky ve stejnou dobu, bez možnosti ho chytit buď na Dolním nebo v Židenicích, takže jsem pak prakticky musel čekat hodinu v Brně na další EC, které už ovšem jelo od Břeclavi, takže jsem si mohl ušetřit cestu do Brna.
To se holt stává. Když jedete třeba z Brna do Plzně vlakem (přes Prahu), tak v Praze čekáte 50 minut, a ne kvůli výluce, ale protože je to tak nastavené. Stejně jako když budete chtít třeba z Blanska do Střelic, taky budete čekat v Brně cca 40 minut.

Ale jinak teda musím říct, že se zachováním stávajícího nádraží pro regionální vlaky bych souhlasil jen v případě, že by ty regionální vlaky zastavovaly i na novém nádraží.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Kterak opilý dlaždic vydláždil peron na nádraží v Ivančicích.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: hlavní přínos těch 2 nádraží by byl dle mého názoru takový, že budeme mít odsunuté nádraží s velkým přednádražním prostorem, ke kterému nebude problém v budoucnu přidat VRT, a zároveň bude doprava do centra města řešena vlakem, nikoliv převážně MHD. Tzn. na hlavasu bude moct každý, kdo chce do centra, přestoupit na vlak spojující Brno - hl. n. s nádražím Brno - střed. I kdyby to byl jenom pendlující vlak.


Offline
45
27 srp 2013 10:12
Masarykova čtvrť
A kde má vlastně u varianty v centru být autobusové nádraží?

_________________________________
...and as always - thanks for watching.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
MartinV píše:
Mně přijde smutné, že se neuvažuje o variantě 2 nádraží:
Brno-střed pro regionální dopravu (cestující z JMK, většinou za prací, tolik pro ně není důležité, jak nádraží vypadá)
Brno-hl. n. odsunuté, kam primárně pojedou dálkové vlaky, protože cizinec stejně sedne do taxíku, tzn. je mu jedno, kde nádraží je. A pro tento typ cestujícího je důležitější velký prostor před nádražím. Důležitější je, pokud někdy bude VRT, absence tunelů.

To mi stačilo při loňské výluce, kdy Sp od Hodonína přijel na hlavák, ale Ex do Prahy odjížděl z Dolního, prakticky ve stejnou dobu, bez možnosti ho chytit buď na Dolním nebo v Židenicích, takže jsem pak prakticky musel čekat hodinu v Brně na další EC, které už ovšem jelo od Břeclavi, takže jsem si mohl ušetřit cestu do Brna. A navíc, kdo by rozhodoval, co je ještě regionální a pojede na staré nádraží a co je už dálkové a pojede na nové? Je R v IDS regionální? A pokud ne, je Sp v prokladu s ním dálkový? Tudy cesta opravdu nevede. Obzvlášť v době, kdy i ve světě je trend sjednocování nádraží a ne jejich dalšího drolení. Ne, pro Brno je jedinou možností jedno nádraží. Jen je potřeba už konečně rozetnout kde.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Janatak píše:
Ona každá sranda něco stojí, ale tady bych nadřadil dostupnost, a návaznost k mhd nad náklady. Jednoznačně!

Jenže ta dostupnost a návaznost na MHD je v tomto případě taky pouze o nákladech.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
colt274 píše:
město možná zacáluje nádraží

Město žádný nádraží cálovat nebude. Možná nepatrnou část.
Ano jsem možná naivní, ale v těch pozemcích je velký potenciál a budoucí investice do čtvrti nepůjdou z veřejných peněz. Kdysi na polích kolem Paláce Tivoli taky nestavěli zdejší konšelé, ale místní průmyslníci. Konšelé "jen" dotáhli šalinu.
A dokud se neví, co kolem Rosičáku bude, nikdo o ten úhor eurem nezavadí...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Tvoje představy jsou opravdu naivní, nový nádraží dopadne přesně jako Zvonařka - smrdící díra bez MHD a slušnýho přístupu, protože město možná zacáluje nádraží, ale díky výmluvě "už nejsou peníze" nebude realizována většina navazujích staveb, to se klidně vsadím, opravdu městu nevěřím ,že to dokončí podle původního plánu...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
No nevím, nevím. Jak chceš dělit regionální a dálkovou dopravu? A regionální linkou (v IDS) do, za každou cenu zachovaného, centrálního nádru, cizinec jako přijet nemůže? A jak se asi bude tvářit, když první, co z DRUHÉHO největšího města (říkajícího si UNIVERZITNÍ) uvidí, bude žalostně vypadající budova a drážní inventář jako za předminulého století, kdy sem přijel první vlak? Protože pro lidi jezdící za prací není důležité, jak nádraží vypadá.
Nebo přijede supermoderním EC dálkáčem kamsi na periférii k bývalému Rosičáku, kde sice bude obrovské veleparkoviště, miliarda taxíků, ale MHD tam nebude, protože veškeré linky se motají kolem současného nádraží v centru, aby odvezly ty davy pracujících. A nebude nutnost tam MHD mít, protože ti cizinci, co přijedou a nedbaje výzev bedekerů vystoupí, stejně pojedou taxikem.
Modelový příklad: jsem cizinec a chci projet všechny památky UNESCO. V plánu mám jet z Lednice na Tugendhatku. Pojedu regionální s-3 na "střed" a pak budu muset sáhodlouze hledat taxík nebo vzít zavděk zlou šalinou. A na druhou stranu pracuji ve Vyškově a denně jezdím domů do Brna. Dálkový vlak (v JMK označen r-7) mě vyhodí na "novém" a poněvadž nádraží je jen pro dálkáče, musím buď pěcha k Vaňkovce nebo cálovat za tágo... To asi nee, že?
Já osobně preferuji nádraží (regionální, dálkové, a potenciálně VRT) a veškeré podpůrné záležitosti (autobusový terminál, terminál MHD, parkoviště těch taxíků i IGK) v jednom místě. A poněvadž pro to všechno pod Petrovem není místo, musíme se porozhlédnout jinde, U řeky.
Jsem přesvědčen, že časem vznikne z těch bezprizorních pozemků plných polorozpadlých továrních hal, nefunkčních drážních těles, zahrádkářských kolonií, doupat bezdomovců a další verbeže nová čtvrť, která sroste s centrem na jedné straně, Komárovem na druhé straně a office parkem u Heršpické ulice na třetí straně. A že za pár let nikoho nenapadne říct, že nádraží je daleko. Protože už to nebude neutěšený průmyslový prostor. Vřed na tváři města. Ale normální intravilán. Stejně jako dnes nikoho nenapadne říct, že od Čáry je to daleko k Botanické zahradě. Protože je to zastavěná plocha domy. Od Úvozu přes Veveří až po Lidickou. To taky kdysi bývávaly pole a louky a zahrady.
Mě osobně by varianta určitého zachování Brno-střed nevadila. Ale pro určitou formu SJKD. Rekonstruovat těleso, otevřít historický viadukt (odkopat ty tuny hlíny u Uhelné ulice), zbourat u Tesca budovy, co tam historicky nepatří, totálně zrekonstruovat a provzdušnit těleso mezi centem a Židenicemi a pak se dá uvažovat o vnitroměstské lince mezi Židenicemi, Modřicemi a letištěm v Tuřanech. A linku provozovat (ne nutně ČD ani RJ) vozy odpovídající kvality. Ne 242+bdmtee nebo 560... A ani ne vlaky, spíš rychlošalina.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 29 bře 2024 08:38
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]