Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 104 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
vsusicky: Nezlobte se na mne, ale mně to přijde, že někdo potřeboval vykázat práci a řekl si, že se prostě bude používat nový tiskopis, který ale nebude mít ty nutné náležitosti a raději se bude dávat jeden papír navíc...

Skvělá byrokracie!

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Já bych na to odpověděl takto:
Není lepší, když je to jednotné a jízdenka prostě daňovým dokladem je??
Protože vždycky, když cestuji vlakem, dávám jízdenku do účetnictví (cca 15x za rok).

A když se každý účet lepí na bílou A4, těžko můžu papír rozpůlit v potřebném směru (což tak v účetnictví bývá).


Offline
17
19 bře 2014 15:36
vsusicky: Děkuji, že jste se ozval a jako první konečně vysvětlil, co jízdenkám k daňovému dokladu chybí. ČD samy toho schopny nebyly.

Když jsem díval na zde zveřejněné vyjádření ČD, tak si myslím, že to tam v obecné rovině je :-D


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Ono to tak opticky vypadá, ale pro jízdenky existují šablony a místo které se Vám zdá volné se používá k tisku u jiného typu dokladu.


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Momentálně jsou na pokladnách 3 druhy tiskopisů. kdy ve dvou případech jízdenka nemá potřebné náležitosti a jejich zásoby bývají nejméně na 3 měsíce. Takže situace kdy je či není jízdenka daňovým dokladem v závislosti na typu dokladu je dost schizofrenní. Není lepší, když je to jednotné a jízdenka prostě daňovým dokladem není??
Na automatech je ještě jeden typ tiskopisu a toho jsou zásoby výrazně větší (více než rok).


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
vsusicky: Děkuji, že jste se ozval a jako první konečně vysvětlil, co jízdenkám k daňovému dokladu chybí. ČD samy toho schopny nebyly.

Nicméně to nemění nic na mém názoru, nedostatek místa je pouhá výmluva, na tiskopisu je i pro plnou adresu místa dost. Nehledě na to, že na tom starém tiskopise úplně dole byla.
Takže důvod by byl, bohužel není ani trochu přesvědčivý... :-?


Offline
17
19 bře 2014 15:36
A v kterém zákoně je to uvedeno, že nemohou být údaje i na zadní straně dokladu. v ZDPH to na 100% není


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
U nového tiskopisu z kasy (taktéž jako u automatu) nevidím DPH. + do účetnictví (alespoň co znám) jdou účty pouze z jedné strany => co je vzadu, jako by nebylo.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Je teda pravda, že ta první jízdenka z Blanska do Brna uznatelná asi nebude, bo tam chybí adresa...

Nicméně je zajímavé, že den předtím jsem si kupoval jízdenku na pokladně v Nymburku z Nymburku do Poděbrad a tam adresa byla sarcastic

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tak dodatečný daňový doklad nemám, ten seženu asi až v neděli, nicméně našel jsem si doma tyto jízdenky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
3342
21 led 2011 14:19
V čem konkrétně adresa neodpovídá té v rejstříku? V rejstříku vidím "nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Nové Město, 110 00 Praha". Na jízdence vidím "Nábř. L. Svobody 1222, 110 15 Praha 1". Velmi podobně je to i na jízdence od průvodčího, až na to, že je tam "Nábřeží" místo "Nábř.", "Ludvíka" je taktéž zkráceno na "L.", Nové Město chybí všude. Celý obchodní název by se bez problému vešel na tiskopis na místo DIČ, které bylo na starých tiskopisech uvedeno dvakrát.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Někde na záčátku tématu jsou zde dva scany, tak se na ně podívejte. Adresa tam sice je, ale neodpovídá té v OR, protože se nevešla a obchodní název v podobě v jaké je v rejstříku tam bohužel také není. Asi by to finančák uznal ale rozhodně to není v souladu se zákonem.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
vsusicky píše:
DIČ: CZ70994226
České dráhy, a.s.
Praha 1, Nábřeží L.Svobody 1222, PSČ 110 15

Můžete mi sdělit, kde na jízdenkách z loňského roku jsou uvedeny tyto informace???

Tyto údaje tam byly. Nemám teď možnost tu jízdenku ofotit, ale mám u sebe jízdenku z loňského října, kde tyto údaje jsou vytištěné dole pod tím aztéckým kódem....

A jinak tyto tři údaje jsou i na zadní straně jízdenek s novým stylem tisku.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Obyčejní cestující daňový doklad nepotřebují. Těch cestujících, kteří skutečně potřebují daňový doklad je necelých 0,05% z celkového počtu prodaných jízdnek.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
DIČ: CZ70994226
České dráhy, a.s.
Praha 1, Nábřeží L.Svobody 1222, PSČ 110 15


Tyto údaje (nebo alespoň IČ) tam dopisuje ručně náš hospodář (ale jak jsem zjistil, údaj o DPH nepotřebujeme, protože neziskovka není plátce).


Offline
17
19 bře 2014 15:36
Pánové.
Zde uvedené informace jsou nepravdivé.
Do 31.12.2012 museli mít daňové doklady v dopravě náležitosti dle §28, odst.6, jednalo o daňový doklad v hormadné přepravě osob.
Od 1.1.2013 bylo možné vydávat pouze daňový doklad (§29 ZDPH), nebo zjednodušený daňový doklad(§29+§30a ZDPH)
Aby jízdenka ČD mohla být daňovým dokladem znamená to, že na ní musí být mimo jiné vytištěny i tyto údaje (dle OR):

DIČ: CZ70994226
České dráhy, a.s.
Praha 1, Nábřeží L.Svobody 1222, PSČ 110 15

Můžete mi sdělit, kde na jízdenkách z loňského roku jsou uvedeny tyto informace???

Uvedení sazby DPH rozhodně z jízdenky daňový doklad neudělá :-)


Naposledy upravil vsusicky dne 19 bře 2014 16:50, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Edo, díky! :applause:
V takovou reakci jsem ani nedoufal.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Fafner píše:
Nemáte někdo k dispozici onen dodatečný daňový doklad vydaný na pokladně? Něco chystám a celkem by mi to pomohlo :)

V neděli pojedu vlakem z Brna do Svitav, tak si ten dodatečný doklad vezmu. Je ale možné, že si na výlet vyrazím ještě dříve, tak bych to sem hodil.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Jestli se vám stejně jako mně a Fafnerovi nelíbí chování Českých drah a to, že už jízdenky do budoucna nebudou daňovým dokladem, můžete poslat stížnost. Pokud se vám to nechce hledat na webu Českých drah, nabízím jednoduchý formulář, kde už je vše předvyplněno, stačí dodat jen jméno a váš email, na který by vám měla přijít odpověď na vaši stížnost.

http://stiznost.bmhd.cz/

Doufám, že se tento jednoduchý formulář rychle rozšíří (sdílejte!) a poslouží k tomu, že ČD změní názor a po čase zase něco udělají pro obyčejné cestující.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Takže si shrneme myšlenkové pochody ČD:
-> některé jízdenky nejsou daňovými doklady
-> všechny jízdenky stejné
-> žádné jízdenky nejsou daňovými doklady
-> unifikace = nižší náklady

To je moc pěkné, ale tím, že budou muset jejich zaměstnanci vydávat ty dodatečné daňové doklady, tak efektivita celého procesu (a také náklady) bude ta tam. Opravdu chytré.

Hlavně ale nechápu tu motivaci. Proč to z těch jízdenek oddělávali, když to tam doteď bylo a všechno to šlo? Zase někdo asi potřeboval vykázat činnost. Hlavně, že to teda "zefektivnili".


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Nemáte někdo k dispozici onen dodatečný daňový doklad vydaný na pokladně? Něco chystám a celkem by mi to pomohlo :)

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Domis: hurá, takže kromě jízdenky budu na pokladně chtít ještě daňový doklad. :pray:


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Konverzaci s ČD jsem nevzdal a její pokračování sem postnu, pro ilustraci:

Dobrý den,
Vaši aktualitu na webu jsem samozřejmě už dříve četl, tam však odpovědi na mé otázky nejsou.
Přečtěte si prosím, můj původní dotaz, ptal jsem se na to, proč nemůže být sazba DPH na jízdenkách uvedena, ne na to, jak daňový doklad k jízdence získat.
S pozdravem DM


Dobrý den.
V prvé řadě musím upozornit na skutečnost, že jízdenka je především jízdním dokladem ve smyslu §4 a §5 vyhlášky č. 175/2000 Sb o přepravním řádu pro veřejnou drážní a silniční osobní dopravu, kterou se provádí zákon č. 266/1994 o drahách.
Pro tisk jízdenek používáme více druhů tiskopisů s různými rozměry a na různých prodejních kanálech (přenosné pokladny průvodčích ve vlaku, pokladny ČD, jízdenkové automaty stacionární a mobilní) a také různé formy tisku.
V případě tisku jízdenek na pokladních přepážkách a jízdenkových automatech se tisk jízdenky provádí do pevně definovaného rozměru tiskopisu, na kterém není dostatečný prostor pro SW dotisk všech náležitostí zjednodušeného daňového dokladu dle §30a ZDPH. Na přenosných pokladnách průvodčích se do pevného formuláře netiskne, takže tam bylo možné SW tisk náležitostí zjednodušeného daňového dokladu realizovat.
Specifickým prodejním kanálem je pak eShopČD, kde se jízdní doklad SW generuje do formátu A4, ve kterém je prostoru relativně ještě více, takže jízdenka obsahuje všechny náležitosti zjednodušeného daňového dokladu. Řádný daňový doklad však i v eShopu ČD vyhotovujeme na samostatném listu.
V zájmu ČD je řešit tisk dokladů na všech zařízeních koncepčně stejně, což povede mj. i ke snižování nákladů spojených s průběžnou realizací změn podle zákonných úprav.
Cílový koncept ČD je takový, že žádné jízdní doklady nebudou v budoucnu doklady daňovými, ale v souladu se zákonem o DPH vyhotovíme daňový doklad osobě povinné k dani. Projektovanou součástí nového řešení tisku jízdních a daňových dokladů je také vytvoření webové aplikace na stránkách http://www.cd.cz, která umožní dodatečné vyhotovení daňového dokladu přímo zákazníkem.

Omlouváme se Vám za vzniklé problémy.
S pozdravem ...


Takže odpověď je více než prostá, i když v textu přímo není. Žádná změna legislativy v tomto ohledu nenastala, jen ČD plní svůj plán, že že nechtějí vydávat jízdenky jako daňové doklady. Ale jaký o má důvod? Přemýšlím, proč ČD o tolik jde, aby co nejméně cestujícím muselo vydávat daňový doklad... ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Taky se mi to nějak nezdá :D Doma jsem si teď našel jízdenku z automatu z loňského října, kde je sazba DPH a i DIČ uvedeno na přední straně. Dole na jízdence je jasně napsáno, kdo jízdenku vydal a k tomu adresa na jisté nábřezí...

Pak tu mám jízdenku z automatu z letošního února, DIČ je uveden dole, DPH chybí (WTF???). Pak tu mám jízdenku z minulé neděle s novým tiskopisem. Adresa a DIČ jsou uvedeny na zadní straně, DPH chybí.

Jízdenka z e-shopu má navíc datum vystavení / datum platby, což jsou údaje, které vidím na tom dokladu, kterým mává ta novinářka v reportáži.

Jestli na jízdence z pokladny nebo z automatu dosud chybělo jen tohle, tak se mi nechce věřit, že by se takový údaj nevlezl na ten tiskopis. I kdyby to písmo muselo být menší, tak by se to snad vše vlezlo na jeden papír a nemusel bych žádat o další papírek navíc.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Nevím, jestli jste postřehli zprávu tom, že jízdenky ČD (včetně předplatních kupónů IDS JMK) vydávané na pokladnách nově nejsou daňovými doklady, tedy je nelze dávat do účetnictví, nechat proplácet apod.

Trable se zákonem: základní jízdenky ČD jako daňový doklad už nestačí

Doporučuji se na reportáž podíval. Ale já mám pocit, že tu někdo někoho tahá za nos. Do Nového roku na všech jízdenkách sazba DPH a DIČ firmy byly, teď se tam ale nevlezou. Nějak mi uniká, jak toto může být problém nové legislativy. ](*,)

Na můj naprosto jasně mířený dotaz ČD, v čem je tedy problém a proč na jízdenkách údaje nezůstaly, jsem dostal nicneříkající odpověď:
"Vážený zákazníku,
zde jsou informace: http://www.cd.cz/infoservis/aktuality/-19435/"


Ví tu o tom někdo víc? A je mi to někdo schopný vysvětlil, když ČD to nedovedou?
Příloha:
CD-srovnani.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 20 dub 2024 08:02
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]