Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 8 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Oznámení o zahájení správního řízení - rušení vlečky BVV


Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
Cracatit píše:
No, jen kdyby tak neřvaly motory, tak by to byl perfektní stroj, ale takhle je ten dojem trochu rozpačitý. Bavím se teď o hluku ve výkonu. Kamarád nahrál v interiéru zvuk jízdy z Řečkovic na Kuřim.

Nevím co kamarád nahrál, ale žádný velký hluk v soupravě není .. co je slyšet, tak možná při rozjezdu měniče, ale bez toho se asi souprava neobejde ](*,)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, jen kdyby tak neřvaly motory, tak by to byl perfektní stroj, ale takhle je ten dojem trochu rozpačitý. Bavím se teď o hluku ve výkonu. Kamarád nahrál v interiéru zvuk jízdy z Řečkovic na Kuřim.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jojo, podařilo. A nebylo to vůbec špatné. Ba naopak.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Podařilo se: Krajský vlak Moravia vyjel na testovací jízdu, svezl lidi z Brna do Tišnova


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://zdopravy.cz/elektricka-jednotka ... ci-125182/

Růžový panter zítra vyráží. Tedy snad.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
miropiro píše:
(byť systém pípni a jeď je s pravidlem platnosti do konečné taky zajímavý cenově).

Ale to asi budeš na ekvivalentu čtyř políček univerzálky, takže stejně neušetříš.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Cracatit píše:
MTM: Dočkáš se. Minimálně do Kuřimi se nové dvouvozovky podívají už v září/říjnu podle toho, jak přijdou, na Tišnov mají malou kapacitu, ale je možné, že udělají nějaký obrat i tam.
Před prázdninama jinak jezdil stávající ČD Regiopanter i do Tišnova na jednom páru a pak se tam taky občasně objeví dálkový Panter na R9 výměnou za klasiku na R19 Praha - Blansko, četl jsem k tomu něco na Káčku, bližší oběhy neznám, zas tak pečlivě je nesleduju.
P.s. Ta výměna R9 vs. R19 má trvat jen do konce grafikonu, tj. během stávající výluky na Blansko.

Ten panter přes Vysočinu jezdí z Brna po čtvrté hodině odpoledne. A jezdí takto kvůli jízdám do depa. Semtam dříve jezdil (jezdí) i InterPanter na S3.
pepola píše:
Mně to na Kuřimi nebo ve Vranově tam cpou pořád, a někdy tím zničí validátor. :evil:

No jako doplatková jízdenka k šalinkartě je to levnější. A jinak co jsem tu měl návštěvu z ciziny nedávno, tak jí také stačila univerzální jízdenka (vždy 3 pole na 45 minut). Proto ji DPMB nemá rád, bo je to levnější než jednorázová jízdenka na hodinu (byť systém pípni a jeď je s pravidlem platnosti do konečné taky zajímavý cenově).

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
To nejseš moc v regionu. Jak říkám, měl jsem kamaráda ze Svitav a jezdíval na tu univerzálku často, protože ho vyšla nejlevněj, jak po městě, tak po regionu, nikdy nevěděl, jak daleko přesně pojede, pokud nejel dom.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Tak asi jak kde, já mimo Brno jsu nejčastěji Bílovice, Modřice, Kobylnice, Prace, Šlapanice a v Brně letiště, kde se pouřívá kasa a podobně a nic, žádná universálka.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
M píše:
Nevzpomínám si, kdy bych naposled viděl někoho používat universální jízdenku. Snad někdy před Covidem? Turisti většinou platí kartou nebo mobilem - pípají, vyjímečně chtějí lístek u řidiče.


Mně to na Kuřimi nebo ve Vranově tam cpou pořád, a někdy tím zničí validátor. :evil:


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
V regionu se používá stále hodně, pro lidi, co jezdí na 12hodinové směny, se vyplatí. Já jsem ji teď používal pro děcka na příměstský tábor v Brně, pokaždé jsme jeli jinak, tak to bylo ideální řešení.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Nevzpomínám si, kdy bych naposled viděl někoho používat universální jízdenku. Snad někdy před Covidem? Turisti většinou platí kartou nebo mobilem - pípají, vyjímečně chtějí lístek u řidiče.


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
FD píše:
Přesně tak, "univerzálka" je v dnešní době aplikací a "pípání" naprosto přežitý produkt.

Tak buď je to miláček Kordisu, nebo ji stále využívá docela dost lidí (viděl bych to spíš na to druhé, mezi turisty je myslím pořád oblíbená, navíc ne všichni preferují aplikace (i když těch už taky ubývá)).


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
MTM: Dočkáš se. Minimálně do Kuřimi se nové dvouvozovky podívají už v září/říjnu podle toho, jak přijdou, na Tišnov mají malou kapacitu, ale je možné, že udělají nějaký obrat i tam.
Před prázdninama jinak jezdil stávající ČD Regiopanter i do Tišnova na jednom páru a pak se tam taky občasně objeví dálkový Panter na R9 výměnou za klasiku na R19 Praha - Blansko, četl jsem k tomu něco na Káčku, bližší oběhy neznám, zas tak pečlivě je nesleduju.
P.s. Ta výměna R9 vs. R19 má trvat jen do konce grafikonu, tj. během stávající výluky na Blansko.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1317
10 bře 2010 18:00
BRNO-Řečkovice
Cracatit píše:
Jo a prý mají ty dvouvozovky nahradit současné Pantery do Židlochovic, S51 až později po dodání všech kusů.

Hlavně ať to co nejrychleji nahradí na Tišnov ty bdmtee hnusy, kde ČD zaspaly v rekonstrukcích v 90.letech. Horší vozy snad v ČR nejsou. Výklopná okénka, v létě je tak ve voze 50st, neustále nefunkční dveře, takže musíte často pobíhat na zastávce furt po vagónu a ani žádné informační panely, či nic informačního. Aspoň, že ty kožené sedačky vyměnili.
Když jsem tu měl nedávno návštěvu z Trenčína, tak se mi vysmáli, že něco takového jim jezdí maximálně tak na lokálkách už jen.

_________________________________
Ve fotogalerii pod jménem Igor Pukl. :)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Tak to by mě pak zajímalo, jak by dopadla taková Plzeň, kde si navíc opci zdražili..


Offline
307
21 dub 2009 20:30
PvvS píše:
Teď bude otázkou, jak to bude s financováním z dotací, při zpoždění dodávek. A případně jaký penále se vyměří.


Čistě osobní dojem zvenčí: vůbec bych se nedivil, kdyby přišel nějaký celoevropský pardon co se zpoždění v dotačních projektech (jak dodávek, tak i staveb) týká. Kdosi mi vykládal, že tyhle problémy řeší víceméně všude.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jo a prý mají ty dvouvozovky nahradit současné Pantery do Židlochovic, S51 až později po dodání všech kusů.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, pochybuju, že by to bylo penále ve stylu, objednali si 31 čtyřvozovek a dostanou o kus navíc. :smile: prý to tak bylo u nějakých zakázek na mašiny.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Teď bude otázkou, jak to bude s financováním z dotací, při zpoždění dodávek. A případně jaký penále se vyměří.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Bavil jsem se přímo s lidma ze Škodovky a koše jsou většinou v hliníkové skříni, buď přímo u dveří, nebo u sklopných sedaček pro kola. Automaty budou, nesouvisí se smlouvou pro ČD, mají být už od začátku, jen je nestihli domontovat. Prý zatím od dvanáctého září budou dvouvozovky, první čtyřvozová má mít zkoušky do Vánoc, takže se klasické TBZ a shoda s typem budou teprve dělat během podzimu. K tvrzením, že budou všechny dodané na začátku roku jsem skeptický, ale do léta by to ve Škodovce stihnout mohli.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Aby měly Moravie (a nejen ty) příští rok na co jezdit.
Budou příští rok jezdit elektrické vlaky? Dodávat elektřinu do trolejí nikdo nechce


Offline
Uživatelský avatar

565
12 črc 2008 21:51
Brno, Černá pole
miropiro píše:
Richie píše: V čem je kromě nátěru rozdíl oproti RegioPanterovi? Dokonce nevidím ani slibované automaty na jízdenky... A jinak to z těch pár záběrů vypadá totožně.

Okna s vylepšeným průchodem GSM signálu, USB zásuvky a ETCS.

Nové podvozky, jiné rozmístění oken vzhledem k přesunutí bezbariérového WC, hliníkový modul kabiny stojvedoucího, nový ,,euro,, pult strojvedoucího, zmizel schod v uličce, chybí první třída, jiné sedačky, jiné stolečky, chybí odpadkové koše pod sedadly, háky na kola nahradily pásy. Jde o třetí generaci Panterů, tak snad budou úspěšnější než předchůdci :D

Na automaty je tam pouze příprava (1x pro dvouzovou, 2x pro čtyřvozovou).


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Richie píše:
V čem je kromě nátěru rozdíl oproti RegioPanterovi? Dokonce nevidím ani slibované automaty na jízdenky... A jinak to z těch pár záběrů vypadá totožně.

Okna s vylepšeným průchodem GSM signálu, USB zásuvky a ETCS.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]