Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 41 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
No a teďka ho třeba vozí autem.
Mám v práci hodně lidí, kteří nejedou MHD jen proto, že auto mají a nechce se jim platit. Takto by jeli. Vlastně nejeli, u nás není noční. Ale jinde určitě jo.
Z jednoho pohledu - to je cesta, jak dostat další lidi z aut do MHD, z druhého - ale přece nechceme přijít o žádný příjem (ani o ty, co vlastně nemáme, protože část lidí stejně nejede...). Tak je to diskutabilní, ale myslím, že by se dali najít lepší důvody proč ne, než, že by někdo vzal kolegu do práce...
Osobně to považuji za zbytečné a nevadí mi, že to nebylo schváleno - přišlo mi to takové... k ničemu? Jen pro dobré PR články? To je ale jen můj názor...


Offline
Uživatelský avatar

2484
19 dub 2009 12:06
Brno
Hlavně se tu již řešila. Že by cestující na směny mohl vozit kolegu do práce...

_________________________________
Můj YOUTUBE kanál, obsahující zajímavá videa a foto-videa z oblasti veřejné dopravy.

Moje fotogalerie s dopravní tématikou.


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Odpovím si sám díky e-mailu od DPMB. Tyto úpravy nebyly schváleny, takže to neplatí.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2558
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Tuší někdo, jestli bude realizovaná avizovaná úprava tarifu dle prosincového vydání časopisu Šalina, strana 18?

4. PODPORA VEČERNÍCH NÁVŠTĚV KULTURNÍCH ZAŘÍZENÍ PRO RODINY

Zvýhodnění pro držitele ročních předplatních jízdenek a pro držitele jednodenních jízdenek, které umožňuje v nepracovní dny cestovat společně až 5 osobám (z toho dvěma dětem), se nově rozšiřuje i na období 17 až 02 hodin pracovních dnů. Zvýhodňuje se tak například rodinná večerní návštěva kulturních zařízení.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
MartinV: Na platební kartě není fotka.


Offline
Uživatelský avatar

425
10 bře 2006 08:34
u Gagarina, Armstronga a Remka
Já jsem si ten QR kód dal do obalu ke stávající papírové šalinkartě místo klasického kupónu, to je vlastně taky průkazka s fotkou, které by DPMB mohl důvěřovat.

_________________________________
Moravská národní obec - od roku 1985 Za Moravu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Razítkem vydavatele. Ale jakého vydavatele? Státu? Kordisu? DPMB? ČD? Zase nejasné pravidlo s různými možnými výklady, říkající si o hádky.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Karta nemá fotografii ani datum narození. Viz tarif:
Citace:
V případě kontroly jízdních dokladů ve vlaku nebo u řidiče autobusu se cestující prokazuje informací o jízdním dokladu ve formě QR kódu v tištěné podobě nebo zobrazené na displeji elektronického zařízení získané dle čl. 2, odst. 10. V tomto případě je při přepravní kontrole cestující povinen předložit současně s QR kódem i jakýkoli oficiální průkaz ověřený razítkem vydavatele, který obsahuje jeho fotografii, jméno, příjmení a datum narození.

Myslím, že je to nesmyslný pravidlo, protože i tak s tím půjde podvádět a akorát to bude otravovat platící cestující. Ukazovat QR kód, občanku a ještě si cvakat lístek je dost blbý.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pavel: jaký oficiální průkaz s (...)? Pokud bych měl bankovní kartu?


Offline
1074
09 lis 2006 18:16
Při klasickém použití QR kódu (při cestování regionálními autobusy a vlaky) musím ale na vyžádání předložit oficiální průkaz s fotografií, jménem a datem narození. Tak otázka je, jestli to neplatí i tady.


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Zlaťák, Fantomas: taky se divím, že tato informace zazní jen "kdesi" na FcB. Protože to je fakt, který by možná některé lidi přesvědčil pro použití bankovní karty vlastní.
Přece jenom nechtějí ji vytahovat ve voze a ukazovat revizorovi, když se jedná o přístup k jejich penězům.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Zlaťák píše:
Z DPMB v diskuzi na Facebooku psali, že ke kontrole u sebe člověk nemusí mít kartu, že stačí ten vytištěný QR kód.

Tak proč se vůbec řeší nějaké karty, každý si vytiskne QR kód a je to. :-) Akorát se pak dostáváme k systému, který tu málem byl už od 90. let, jen ty kódy teď nejsou jednorozměrné, ale dvojrozměrné.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P. Haluza píše:
Ale karty nevydává asociace, nýbrž banka.

To sice ano, ale musejí respektovat podmínky karetních asociací. Jinak totiž také mohou i přijít o právo jejich karty vydávat. A když Visa a/nebo MasterCard řeknou že je v pořádku použít jejich karty jako jízdenku na MHD, banky v podstatě nemají jak takovému použití zabránit, aniž by riskovali nějaké sankce od karetních asociací.
Navíc, co se ke mě doneslo, ona není úplně náhoda, že DPMB prodává právě COOP karty, protože prý na celém tomto projektu spolupracuje právě s ČSOB. A tudíž předpokládám, že ČSOB i moc dobře ví, jaké rady DPMB novým majitelům COOP karet dává. A předpokládám, že zadarmo ty karty DPMB také nemá a možná je tam vyjednána i nějaká kompenzace mezi DPMB a ČSOB za neaktivování prodané karty. To jsou ale věci, do kterých nevidíme a nejspíš ani neuvidíme, protože pochybuji, že toto někdy někdo zveřejní.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Z DPMB v diskuzi na Facebooku psali, že ke kontrole u sebe člověk nemusí mít kartu, že stačí ten vytištěný QR kód.


Offline
439
16 led 2015 11:18
polaanek píše:
A dotaz k tomu, že se lidé bojí. Co přesně si revizor načte? Předpokládám, že to stejné, jako když platím v obchodě bezkontaktně. Sice nepravděpodobné, ale možné - falešný revizor se čtečkou. Buď přímo terminálem, nebo jako útok man-in-the-middle, načte data z karty, které pošle někomu, kdo zrovna platí na terminálu v obchodě.
A to bude kupon nahraný na kartě, nebo to bude jen "ukazovátko" a revizor musí byt on-line vůči nějaké databázi? Pokud jen ukazovátko, tak to nemá vůbec smysl.

Nesmíš prostě dávat kartu nikomu bez revizorské placky. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6905
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Výhoda je mít v takové chvíli víc bankovních karet, z nichž jednu používám na různé platby po netu - mám na ní jen tolik, co zrovna potřebuji.
Nevím, jaká jsou rizika nebo ne, ale chápu tu obavu lidí ze zneužití.


Offline
Uživatelský avatar

341
31 kvě 2016 10:01
Brno
Jakub S. píše:
Zrovna to omezení platnosti je poměrně logické, nicméně bych to nepřisuzoval za vinu dopravnímu podniku (ale Global Payments Europe /respektive bance, která to provozuje/, na jejichž portálu registrujeme kartu).
Vzhledem k tomu, že primárním cílem bylo modernizovat systém a omezit nutnost mít zvláštní karty na každou blbost, je logické, že nikdo nepočítal s tím, že by registroval prošlou kartu. Škoda, že se lidi tak bojí...

Jak už tu bylo zmíněno výše. Jsou situace, kdy se to bude hodit. Příklad za vše: v létě pojedu na Prigl se koupat a do vody asi s platební kartou nepolezu. Nechám ji na břehu bez dozoru? Když budu mít extra kartu, tak tu na břehu klidně nechám. Tu když mi někdo ukradne, tak ji večer doma deaktivuji a zadám jinou.


Offline
Uživatelský avatar

341
31 kvě 2016 10:01
Brno
zolex píše:
Mňa by ešte zaujímalo, či sa dá použiť aj mobil s podporou NFC a emulovanou platobnou kartou. Na bezkontaktných termináloch to funguje bez problémov, tak by to mohlo fungovať aj pre šalinkartu.

Já myslím že to fungovat bude. Není nic jednoduššího, než při ověření položit na čtečku mobil. Když to fungovat nebude, položíš kartu.


Offline
Uživatelský avatar

341
31 kvě 2016 10:01
Brno
P. Haluza píše:
Ale karty nevydává asociace, nýbrž banka. A třeba u těch COOP karet je třeba napsáno, že majitel je povinen ji neprodleně aktivovat. Což zase nedoporučuje DP, protože tím pádem při každém použití se odečítají peníze či co. Tak nějak to interpretují na přepážkách.

Nic se neodečítá. Jde o to, že v případě aktivace je vyjádřen souhlas s podmínkami týkající se bankovních operací a teprve potom by se začalo z karty odečítat. Nečetl jsem podmínky, ale ví někdo, jaká je sankce pro uživatele pokud kartu neaktivuje? Dopravní podnik je totiž mimo hru, protože není majitelem karty, na číslo karty v zapečetěném obalu nevidí, dělá pouze funkci trafikanta.


Offline
2793
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
peno píše:
Nevím jak banky, tuplem ty zkostnatělé české, ale když karetní asociace MasterCard a Visa zaváděly bezkontaktní karty, tak počítaly i s tím, že na nich budou i nebankovní aplikace, jako třeba jízdenky na veřejnou dopravu. Takže DPMB jen aplikuje to, co karetní asociace plánovaly už před lety.


Ale karty nevydává asociace, nýbrž banka. A třeba u těch COOP karet je třeba napsáno, že majitel je povinen ji neprodleně aktivovat. Což zase nedoporučuje DP, protože tím pádem při každém použití se odečítají peníze či co. Tak nějak to interpretují na přepážkách.


Offline
118
29 črc 2014 19:57
K neplatným kartám z jiného fóra: Pravda, koukám že na té bráně to vybrat nejde, ale dá se to přidat na přepážce při ověření údajů.


Offline
29
25 kvě 2015 13:01
A dotaz k tomu, že se lidé bojí. Co přesně si revizor načte? Předpokládám, že to stejné, jako když platím v obchodě bezkontaktně. Sice nepravděpodobné, ale možné - falešný revizor se čtečkou. Buď přímo terminálem, nebo jako útok man-in-the-middle, načte data z karty, které pošle někomu, kdo zrovna platí na terminálu v obchodě.
A to bude kupon nahraný na kartě, nebo to bude jen "ukazovátko" a revizor musí byt on-line vůči nějaké databázi? Pokud jen ukazovátko, tak to nemá vůbec smysl.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
P. Haluza píše:
Ono bude vůbec zajímavé, až bankám dojde, k čemu jsou jejich karty zneužívány. Jak už jsem tu kdesi psal, tohle použití je v rozporu s obchodními podmínkami.

Nevím jak banky, tuplem ty zkostnatělé české, ale když karetní asociace MasterCard a Visa zaváděly bezkontaktní karty, tak počítaly i s tím, že na nich budou i nebankovní aplikace, jako třeba jízdenky na veřejnou dopravu. Takže DPMB jen aplikuje to, co karetní asociace plánovaly už před lety.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
P. Haluza: To mi trošku připomíná tuhle kauzu: Leo Express nesmí dávat slevu na věrnostní karty ČD


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
A když už jsme u té histerie, za dva tři roky si stejně nikdo ani nevzpomene a všichni budou brát šalinkartu na platební kartě jako samozřejmost...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 11:51
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]