Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 93 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 111  Další
Autor Zpráva
Jasně, díky moc. Takže si běžím koupit univerzální jízdenku(to budou spolužáci koukat jak spadlí z višně co to je :-D )


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Ne ... hlavně si vem s sebou tu šalinkartu ... neboť 10 polí = 9 zon na které nemáš šalinkartu ...

Pokud bys jel na normální jízdenku tak tě to příjde s použitím šalinkarty na 54 Kč ... salinkarta + 10/20 univerzální jízdenky = 47 Kč :-)

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Mám takovou otázku na ty co se vyznají v tarifu IDS JMK lépe než já. Když mám šalinkartu na zóny 100+101+610+720 a pojedu 301 až do Bystrého je něco levnějšího než si koupit normální univerzální jízdenku za 94 Kč(na cestu tam i zpět)? Klidně tady nebo přes SZ.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
kuba píše:
Spy: Když pojede DP, tak si můžu koupit na nádraží taky za 10.

Samozřejmě. Tady byla řeč o tom, když žádnej lístek nemáš a kupuješ si jej u řidiče.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Izidor: Nebo alespoň automaty, už se to tu řešilo v souvislosti se zavíráním pokladen na nádražích, což je podobný problém, když je zavřená, jedete podle ceníku ČD - 2x-3X dráž.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
No toto vadí i mě, nechť jsou i ve všech linkách zajíždějících mimo Brno pokladny,vždyť jednotný tarif je jednou ze zákldních předností IDS...

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Spy: Když pojede DP, tak si můžu koupit na nádraží taky za 10.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Jo ještě k těm různým cenám: představte si, že vylezete v Kuřimi na nádraží a budete se chtít svést 2 zastávky k Lidlu (1300m) a nebudete mít u sebe žádnou jízdenku:
- pokud pojede Tourbusí 310, zaplatíte 7 Kč
- pokud pojede Tourbusí či Tišnovská 71, zaplatíte 10 Kč
- pokud pojede DPmB, zaplatíte 15 Kč.
Zajímavé, že? :-D


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
No tak aspoň jako podnět do Kordisu, aby s tím něco udělali..


Tasa píše:
Angel: troufám si říct, že u řidičů DPMB by jsi problém neměl, ale u řidičů jiných dopravců je to se znalostmi tarifu horší, několikrát jsem se dohadoval s řidičem na 201 o platnosti naší šalinkarty, když jsem chtěl jet ze Staré osady na Vinohrady.


No právě někteří řidiči SEBUSU to ví a někteří ví tak leda jak se vydává 4zónovka do Brna.


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Spy píše:
Angel: Roční jízdenky: v nepracovních dnech platí pro 2 dospělé a 3 děti do 15 let v zónách, pro které byla vydána.
Ives: Stěžovat si můžeš, ale je to linka s číslem do 100... :-(

Tato výhoda však platí pouze pro obyčejné roční. Slevněné studentské roční tuto výhodu postrádá.


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Angel: troufám si říct, že u řidičů DPMB by jsi problém neměl, ale u řidičů jiných dopravců je to se znalostmi tarifu horší, několikrát jsem se dohadoval s řidičem na 201 o platnosti naší šalinkarty, když jsem chtěl jet ze Staré osady na Vinohrady.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


No ale je otázka jestli by mi to řidič vzal, kdybych mu ukázal tu roční a jela na to celá rodina. Bych si asi musel vzít přepravní podmínky. Například dostat od některých zpožděnku, při 25 minutovým zpoždění je nadlidský úkol #-o protože ta pokladna tam má tolik funkcí a oni se v tom nevyznají.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Angel: Roční jízdenky: v nepracovních dnech platí pro 2 dospělé a 3 děti do 15 let v zónách, pro které byla vydána.
Ives: Stěžovat si můžeš, ale je to linka s číslem do 100... :-(


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No nevím, jak by to uspělo. Mají na www napsáno:

Prodej jízdenek
Prodej jízdenek IDS JMK zajišťují řidiči, Prodejní místa, Prodejní střediska a Informační a prodejní centra.
U řidičů lze zakoupit pouze jednorázové jízdenky pro jednu jízdu (u linek s číslem menším než 100 pouze omezený sortiment s příplatkem).
Prodejní místa (nejčastěji trafiky) prodávají jednorázové jízdenky a přenosné předplatní jízdenky. Nepřenosné předplatní jízdenky neprodávají.
Prodejní střediska (většina železničních zastávek a stanic s pokladnami) prodávají jednorázové i předplatní jízdenky.
Informační a prodejní centra zajišťují nejen prodej kompletního sortimentu jízdních dokladů, ale poskytují navíc i podrobné informace a rady týkající se IDS JMK.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
s tou a-75 bych si stěžoval na Kordisu. Mimo Brno má prostě platit tarif daný IDS..


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Musela by na to být spešl dekáda.Jen na 2/41 se de facto "točí" všech 12 medláneckých Citybusů,někdy i ten záložní,třináctý,7612...A to samé zhruba platí i pro 4/41 a 6/41.Pak je tu i linka 43,na které je o víkendu 5 vozů,které se tu a tam podívají na Vranov.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jasné, že u sebe nemůže mít řidič 150 druhů jízdenek. Ale měl by na takových linkách (kdy jede mimo Brno) bus mít pokladnu.
Nehledě na to, že jsme měli jen stovku, tak chudák nám to tam sypal v drobných a obrali jsme ho i o padoše. Ale byl super a milej. Mohl nás poslat do ryti :)


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
To Zlaťák: Bohužel je to tak,jak píšeš...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jak je to s prodejem jízdenek v buse mimo zóny 100+101?
Jsme dneska nastupovali do 75 busu v Bílovicích a neměl pokladnu. No tak jsme si museli koupit lístky místo za 10Kč za 15Kč.


Takže když si někdo koupí roční jízdenku na Brno a nějakou další zónu tak to platí o víkendu ve všech zónách na ročence?


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Jo platí to i mimo 100 a 101


Offline
Uživatelský avatar

3692
28 úno 2006 19:00
Jak známo,roční jízdenka jednoho rodinného příslušníka lze o víkendu využít jako rodinná jízdenka pro celou rodinu,event. pro dalšího dospělého + 2 děti. Ale: Platí toto i mimo zóny 100+101?Dnes se mi suverénně hrnula ve 12.54 v České do busu kočena s borcem a mávala mi roční jízdenkou na zóny 100+101+310 před nosem a já na stačil říct jen ...heh... #-o


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Ives píše:
no Vydos asi taky zaspal.. na a-731 sem si teda řekl o lístek za starou cenu, tak třeba jen vytisknul, co se po něm chtělo.. :-) :-)

Sice trochu pozdní reakce.

Vzhledem k tomu, že se do strojků, kromě nového tarifu, instaloval i nový firmware tak proto bylo povoleno jezdit do 15.1. na staré lístky. Do té doby se počítalo s tím, že už budou všechny strojky přehrané, takže opravdu v předchozích dnech bylo (a oficiálně stále je) možné jet ráno do práce dle starého tarifu a odpoledne dle nového i když třeba s tím samým řidičem.

Nově strojky např. neumožňují vydat úsekovou jízdenku pokud v tom úseku neplatí. Navíc lze v rámci jednoho linkospoje po výběru cílové zastávky vydat správný lístek, aniž by řidič musel znát zóny (v rámci linky).

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Teď ze spolužáka na VŠ (a není první) vypadlo, že si myslel, že s ISICem může jezdit na slevněné jízdenky, tak jezdí jen za ně a revizorům to nikdy nevadilo. Docela husté.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 dub 2024 19:03
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]