Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Za 5 let aktivniho denniho využívání linek 38/39 v jakoukoliv denni dobu jsem potkal celkem 1 ks revizora. Nuz…


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, protože to je akorát těch 15 minut. Akorát se mi nechce věřit, že všichni začínají svoji cestu u kostela. To je věc druhá. :mrgreen:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Robert píše:
Mají to i jiní dopravci, ne jen DPMB. A brzy bude validátorů ještě víc.
Že cestující není schopen pochopit, že to platí jen v zónách 100+101, není chyba systému, ale cestujícího.
A jestli je cestujícím jedno, kolik zaplatí, tak nevím, proč pípají při výstupu...


Ted jsem jel 38 domu. U cervenyho kostela 5 lidi pipne, na Marie Pujmanove tech stejnych 5 lidi odpipne…Takze k nepochopeni systemu asi tak.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Třeba proto, že pak by se kdokoliv, kdo vystupuje ještě v Brně, musel povinně odpípnout.
Systém Pípni a jeď je prostě výmysl platný pouze pro městský tarif MHD Brno.
Stejně jako třeba SMS jízdenky.


Naposledy upravil P. Haluza dne 04 led 2024 00:24, celkově upraveno 1

Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Protože si myslí, že to udělat musí. Někteří si dokonce myslí, že když to neudělají, tak jim to naúčtuje celodenní jízdenku.

Robert píše:
Že cestující není schopen pochopit, že to platí jen v zónách 100+101, není chyba systému, ale cestujícího.

A jak to ten cestující má vědět? Jo aha. Má si to přečíst na posledním řádku drobným písmem na tom letáčku, který si řidiči lepí do výhledu. Na základě čeho má předpokládat, že když jede třeba dvojkou do Modřic, že to má najednou udělat jinak, než když s ní jede jenom po hřbitov? Proč systém nemůže ve spoji jedoucím ven strhnout 33 korun?


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Mají to i jiní dopravci, ne jen DPMB. A brzy bude validátorů ještě víc.
Že cestující není schopen pochopit, že to platí jen v zónách 100+101, není chyba systému, ale cestujícího.
A jestli je cestujícím jedno, kolik zaplatí, tak nevím, proč pípají při výstupu...


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Pípni a jeď je nesystémová p*čovina, jejímž účelem je mást cestující a vybrat tak co nejvíce peněz na pokutách.

Pípni a jeď funguje pouze v zónách 100 a 101. No a mají jej jenom vozy DPMB. Takže ve vozech jiných dopravců je skutečně nutno jít za řidičem a koupit si jízdenku (klidně kartou) papírovou. Ano, i v zónách 100 a 101 (strašně systémové). Na tu je pak možno jet po městě i v jiných prostředcích.

Tohle je asi to poslední, co mi na tomto odbavovacím systému vadí. Vidím modrej autobus místo červeného, jdu za řidičem. OK.

Ale co mi na Pípni a jeď vadí, je nutnost pípání při výstupu a jiný způsob kupování jízdenek při jízdě do jiné zóny. Na tom se revizoři rádi přiživují. Cestujícím je jedno, jestli se jim za jednu jízdu naúčtuje 25, nebo 33 korun. Chcou zkrátka pípnout a jet. S jistotou, že mají platnou jízdenku.

Kdyby byli cestující nuceni při nástupu přemýšlet, jakou jízdenku potřebují, nebyl by problém. A nezdržovali by při výstupu.


Offline
40
02 čer 2012 19:24
Jak to je prosím s odbavovacími terminály "Pípni a jeď" v autobusech? Dnes jsem jel a-41 (zajišťovanou myslím ICOM) a měl jen klasické označovače a musel jsem projít dopředu k řidiči, tam mu říct, že chci zprovoznit jeho terminál a poté jsem si tedy pípnul. Nemám s tím takto problém, jen se přiznám, že si to neumím představit ve špičce, kdy nastoupím prostředními dveřmi (a jsem rád, že jsem nastoupil) a nemůžu si pípnout, protože bych se musel dostat do předních dveří k řidiči. A jak bych to vysvětloval revizorovi je mi taky záhadou... Měl jsem za to, že všechny busy to musí mít všude, tj. mají-li označovač, musí mít nový "PaJ". Nebo to skutečně takhle v autobusech mimo DPMB funguje běžně?


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Já myslím, že pořád platí, že lze za kolo koupit i druhou jízdenku v základním tarifu, viz: Edit: Jo sorry, teď vidím, že to tam vlastně zmiňuješ taky, 2-4 zóny za méně než 40...

Citace:
IV. CENA JÍZDNÉHO A DOVOZNÉHO

5. Pro zaplacení dovozného za jízdní kolo se používají předplatní jízdenky pro přepravu
jízdního kola uvedené v čl. 7 a 10 přílohy 1 a dále jednorázové základní jízdenky uvedené
v čl. 1, 6, 8, 9, 10 a 13 přílohy 1 ve shodné zónové a časové platnosti jako jednorázová
jízdenka pro konkrétní cestu cestujícího. V linkách s provozním označením 100 a výše je
přeprava jízdního kola povolena pouze ve spojích vyznačených v jízdním řádu.


Což může být na krátkých trasách (tedy i právě na území Brna) výhodnější než ta 4h za 40 Kč, naopak na delších trasách bude výhodnější ta speciální. Ta mimochodem doteď stála tuším nějakých 32 (či 35?) Kč.

Tarifně je to v autobusu i ve vlaku stejné, jen u autobusu (linky >100) to musí být speciálně označený spoj, u vlaků jsou to všechny.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Když pročítám nový tarif, tak jízdní kolo je buď za 40 Kč (jízdenka na 4 hodiny), nebo 80 Kč (celodenní). S Poseidonem na území Brna za 19,50 Kč, případně na libovolné 2-4 zóny (levněji, než 40 Kč), celodenní za 70 Kč. Hm. Jak je to s cestováním vlakem? Dosud jsem za kolo na území IDS JMK neplatil.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
https://jmk.cz/content/28866
Papírové šalinkarty se pomalu loučí.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No já mám třeba zkušenost, že když tomu smraďochovi chci ujet ( což se vzhledem k jejich sníženým motorickým schopnostem občas podaří), tak na mě půlka autobusu začne křičet: "Moment! Moment! Počkejte! Copak nevidíte, že ještě nastupuje starší pán?! To je otřesný, jak se ti řidiči chovají!" Takže asi tam lidi ty bezdomovce chcou...


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Jara255: já se třeba snažím si je do vozu nepouštět. Ovšem ne vždy má možnost si všimnout. Vždycky mě dostanou cestující, kteří ni přijdou říct na konečné že tam někdo smrdí na půl vozu, místo toho, aby to řekli hned

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
Abych řekl pravdu, černý pasažér mi nevadí, ale naopak mi vadí smradlaví bezďáci, byť třeba platící. Ale MHD má jiné priority, jinak by řidiči do vozu takovou pakáž nepouštěli! Hlavně, ať cestující platí, i když ho budem vozit se smradlavou svoločí.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
miropiro píše:
Taky záleží na tom, kudy člověk jede a kdy. Bylo by asi zajímavé třeba nachytat nějaké cestující ve spoji večer dejme tomu do Útěchova, ale zase tu jsou i náklady na to, aby revizor takovou kontrolu udělal. Ale ano, věřím tomu, že určité úseky a časy jsou hluché a kontroly se konat nebudou.

Neboj, jezdí se všude, kde má podnik vozidla. Jaké bylo (pravda již před pár lety) překvapení na N91 v zastávce Česká, Nádavky směr Lelekovice. Mch. jízdenku na zónu 310 neměl vůbec nikdo a narychlo poslané BRNO20 bylo zcela k ničemu. Ale jen ať si dál pasažéři myslí, že revizoři nejezdí - akorát by se jich hodil minimálně trojnásobek, abychom se přiblížili počtem lovců aspoň ke kýžené stovce...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Věřím, že na 07141 nepojede zadarmo ani ň.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
PvvS píše:
Tak ono všeobecně se to po Brně asi vyplatí. Jsou lidé, kteří už revizora neviděli léta. A já osobně už taky minimálně půl roku.

Taky záleží na tom, kudy člověk jede a kdy. Bylo by asi zajímavé třeba nachytat nějaké cestující ve spoji večer dejme tomu do Útěchova, ale zase tu jsou i náklady na to, aby revizor takovou kontrolu udělal. Ale ano, věřím tomu, že určité úseky a časy jsou hluché a kontroly se konat nebudou.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A já za poslední dva měsíce minimálně 5x. A to jezdím v drtivé většině jen velmi krátké úseky.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Tak ono všeobecně se to po Brně asi vyplatí. Jsou lidé, kteří už revizora neviděli léta. A já osobně už taky minimálně půl roku.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Mouka: dost cyklistů jezdí načerno už teď. Hlavně takoví s barevnými krabicemi na zádech

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Řekl bych, že dost cyklistů bude jezdit načerno. Nebo naloží kolo do auta.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Aha, tak to jsem ani netušil. No tak pak není už vůbec co řešit.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
P.Haluza: a proč poloviční, když se za kolo platí základní?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jo, to by smysl dávalo. Klasické poloviční předplatné jízdné.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
Dovoluji si připomenout, že nikdo nezakazuje přepravu kol v MHD, pouze již není zdarma.

Ale teprve nebude zdarma. Ještě to není schválené. Jinak bych klidně udělal nějakou předplacenku pro kolo.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:30
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]