Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 99 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 111  Další
Autor Zpráva
No a ještě jsem si všiml pozůstatku po bitvě - na vnitřním tablu to při průjezdu Rohlenkou stále píše AUSTERLITZ. No snad to brzo opraví.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
No takže v režiji Kordisu a Sebusu... Pěkné.... Se nám ten Sebus pěkně vybarvuje.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Na posilách bylo 8 Sebusů - klasiky (70221-70228), 5 Vydosů (4 Aresy 15M 70231-70234, 1 Karosa 70235) a 3 Tourbusy (2 Karosy 70241-2 a Volvo 70243).
Posily jezdily od 10,25 do 14,45 z Úzké a od 15,25 do 18,00 z Rohlenky dle potřeby a pokynů zaměstnanců Kordisu.
Myslím, že to bylo zvládnuté dobře...


Já jel tou posilou a bylo to celkem v pohodě. Jinak jezdily sóla - no asi půlka všech autobusů Sebusu, taky jsem tam viděl nějaký 15M VYDOSU a jinak si lidi normálně štípali lístky. A podle čísel co byly na vozech tak tam jezdilo cca 30 busů.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
A to mě zajímá, jak byl zvládnutej nápor na Bitvu, když nejezdil DP?

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Já taky slyšel v sobotu super hlášku v 702(posila na Bitvu tří cisařů):"Příští zastávka Motorest Rohlenka, zastávka je na znamení, konečná stanice." No kdo si nezazvoní tak prostě pojede až do garáží :-D :-D :-D


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
taky uz sem mel moznost si poslechnout rano kdyz sem jel t-30 do skoly...a bud mam spatny usi nebo nevim ale 3/4 toho sdeleni nebylo moc rozumet :-? ...a taky sem premyslel proc je tam na zacatku 2x to cinknuti (vzdyt driv tam byvala ta kratka znelka ne?)

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Dneska rano jsem si v saline vyslechl hlaseni "Upozornujeme cestujici, ze od 1. ledna se meni ceny jizdenek. Prosim, pozor. Stare jizdenky nebude mozne vratit ani vymenit. Opakujeme. Stare jizdenky nebude mozne vratit ani vymenit. Podrobne informace najdete na ..."


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Sakra pánové přečtěte si ty podmínky ...
"Zakoupením SMS jízdenky cestující souhlasí s tím, že k ověření platnosti této jízdenky předloží k nahlédnutí přepravnímu kontrolorovi nebo jiné pověřené osobě dopravce mobilní komunikační zařízení pro ověření veškerých přijatých dat SMS jízdenky (tj. nejen samotného textu přijaté SMS zprávy, ale též i jejích dalších detailů)."
Nikde ale není uvedeno, že revizorovi musíš dát mobil do ruky ... čili ti co mají 7mi řádkový display a lépe tak ukážou SMS jízdenku ... kliknou dolů a ukážou odkud byla odeslána ... ti co mají menší display tak musí zarolovat dvakrát (či víckrát) ... mobila z ruky bych v žádném případě nedával :!: :!: vzhledem k tomu, že revizoři jsou relativně mladí tak by nemuseli mít problém se čtením z diplaye ...
Mno a nehledě na to, že nevím co by si počali třeba s takovým HTCéčkem Artemis, které těch čudlíků moc nemá :-)

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
mauricio píše:
v tom případě by mě zajímalo, jak jsou v Praze revizoři ochotní ukazovat odznaky a další věci, nerad bych strčil mobil do ruky falešnýmu revizorovi, přeci jen hodnota mobilu je někde jinde než hodnota jízdenky...

Je jedno jak so ochotni, so proste povinni :)

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
v tom případě by mě zajímalo, jak jsou v Praze revizoři ochotní ukazovat odznaky a další věci, nerad bych strčil mobil do ruky falešnýmu revizorovi, přeci jen hodnota mobilu je někde jinde než hodnota jízdenky...


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No řekl bych, že ten mobil musíš dát z ruky (souhlasíš s přepravníma podmínkama). Neukážeš = jedeš načerno. A hlavně tam něco bylo o tom, že ta kontrolní sms příjde na telefon cestujícímu i revizorovi.


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Jen jsem nepochopil,jak to chtějí kontrolovat.Protože při "nechtěném smazání" to prý pošle to samé ještě jednou,kamarád rád přepošle atd...Jak to budou na těch mobilech luštit,když mobil nemusím dát z ruky atd. Myslím,že se hlavně napakují mobilní operátoři!


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Tom píše:
Je to nedomyšlené.
A jak bys to chtěl udělat?

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
38
19 srp 2007 14:46
V tom případě, se v novinovém článku lže. Jinak spoléhat na to, že sms opravdu příjde do 2 min, a že bus přijede za 2 min, je dost na nic. Je to nedomyšlené.


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Cituji Dodatek k Tarifu Pražské integrované dopravy
"7. Cestující je povinen nastoupit do vozidla nebo vstoupit do přepravního prostoru metra nebo lanové dráhy na Petřín s již přijatou platnou SMS jízdenkou na svém mobilním komunikačním zařízení."

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
38
19 srp 2007 14:46
Cituji http://www.novinky.cz/domaci/za-prazsko ... m2np8.html
"Jízdenka sice platí už při odeslání zprávy, nicméně cestující by měli počkat s nástupem do vozidla až po obdržení SMS."


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Já taky .. jenom doufám, že to číslo a text bude napsanej na každym rohu ... :-)
Ještě bych bral celodenní jízdenky ... pak uz mi v práglu bude chybet jenom pocit bezpečí aby mi nekdo nečornul telefon :-D
Každopádně tohle je varianta krátkodobých jízdenek ... dlouhodobé bych házel na čipovou kartu ... prostě a jednoduše bych udělal takového křížence Prahy, Brna a Hradce Králové ... to by pak bylo žůžo :-)

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Tom píše:
A pro černé pasažéry se to taky vyplatí, v okamžiku, kdy uvidí revizora, už odesílají zprávu a jízdenka platí hned. Pokud by jízdenka platila až při příchodu zprávy zpět, tak je taková služba celkem na nic, nebudu přece spoléhat, že mi za 2 minuty opravdu přijede bus podle jř...
Plati az od prichodu te SMS. Navic soucasti SMS zpravy je cas a datum, takze ... Pokud ti tato varianta nevyhovuje, tak ji nepouzivej.

Osobne to beru jako krok spravnym smerem - nekterym lidem to zjednodusi zivot. Sam to nejspis budu vyuzivat.


Offline
38
19 srp 2007 14:46
A pro černé pasažéry se to taky vyplatí, v okamžiku, kdy uvidí revizora, už odesílají zprávu a jízdenka platí hned. Pokud by jízdenka platila až při příchodu zprávy zpět, tak je taková služba celkem na nic, nebudu přece spoléhat, že mi za 2 minuty opravdu přijede bus podle jř... Další nedomyšlená věc odborníků na dopravu...


Tak nam, tedy jim, zavedli v Praze sms jizdenky, tak jsem zvedav, kdy je zavedou v Brne. Jizdenku s volnym datem jsme zavadeli s desetiletym zpozdenim. Nevi nekdo o tajnych planech DPMB na evolucni krok v placeni jizneho?


Papírové jízdenky by samozřejmě měly zůstat zachovány. Komu se nechce datlovat ty tři písmenka (mimochodem všechny tři jsou náhodou na první stisknutí), tak si tu smsku může uložit jako šablonu :wink: A předpokládám, že po nějakém zkušebním provozu bude systém rozšířen o další typy jízdenek, popř. o možnost zakoupení více jízdenek na jednu smsku.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
To je jasny, ale nikdo te nenuti pres sms nakupovat. Ma to ale rozhodne vyznam v okamziku kdy potrebuji jet a neni pobliz automat, nebo nemam drobny...

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Nezlob se na mě, ale než tam něco vydatluju na mobil,..... Nehledě na to, že těch jízdenek budu potřebovat třeba víc (rodina).


http://www.novinky.cz/domaci/za-prazsko ... m2np8.html

Takhle nějak si představuju budoucnost odbavování v MHD, a ne čipové karty. I když teda nevím, jak by při nástupu předními dveřmi ověřovali řidiči platnost jízdenky, resp. jestli by to příliš nezdržovalo odbavování.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 03:50
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]