Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 76 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
NE :)

viz tarifní pravidla ids jmk - odst. III:

Cestující s nepřenosnou předplatní jízdenkou vydanou pro dvě a více zón může pro svou
cestu použít kombinace předplatní a jednorázové jízdenky za níže uvedených podmínek:
a) při zahájení cesty si označí jednorázovou jízdenku na počet zón, pro něž nemá
předplatní jízdenku;
b) časová platnost takto vzniklé kombinované jízdenky se stanovuje podle časové
platnosti jednorázové jízdenky na stejný počet zón, jako součet zónové platnosti
jízdenek, z nichž je kombinovaná jízdenka vytvořena, tedy počtu zón, pro něž platí
předplatní jízdenka, a počtu zón, pro něž platí jednorázová jízdenka. U předplatní
jízdenky se počítají pouze zóny, kterými cestující během cesty projede. Jednorázová
jízdenka dvouzónová s délkou platnosti 10 minut se počítá pouze jako 1 zóna;
c) úsekové předplatní jízdenky uvedené v čl. 3 přílohy 1 nelze kombinovat;
d) kombinaci jízdních dokladů mohou využít i spolucestující držitelů ročních předplatních
jízdenek dle čl. III. odst. 10;
e) kombinaci jízdních dokladů nemohou využít cestující s právem na bezplatnou
přepravu, kteří se neprokazují jízdním dokladem.
Jiné kombinace předplatní a jednorázové jízdenky nejsou povoleny

Vzhledem k tomu, že máš zónovou předplatní jízdenku, tak si můžeš jen jednorázovou jízdenkou doplnit chybějící zónu. Kombinace s úsekovou jízdenkovou by šla jedině v případě, že bys v poslední zastávce zóny 610 vystoupil, znovu nastoupil a u řidiče si koupil úsekovou pro zbylý úsek - i tak je to ale obcházení tarifu.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Pro znalce tarifu mám další perličku. :-)

Jsem majitelem ročního předplatního kupónu na zóny 100+101+610. Občas potřebuji cestovat ze zóny 610 do zóny 620. Mohu k tomu použít úsekovou jízdenku? Je mi jasné, že pro cesty z/do Brna to nelze, ale co když nastupuji až v zóně 610? Jde mi o konkrétní příklad trasy Šlapanice (zóna 610) -- přestup v Sokolnicích (610) -- Újezd (610) -- Otnice (620), kdy bych až do Újezdu cestoval na předplatní jízdenku a zbytek na úsekovou jízdenku.


Offline
Uživatelský avatar

1435
15 zář 2005 13:43
čtvrť s největší koncentrací rozjezdů v Brně
navíc na univerzálce 3 pole - ekvivalent jízdence za 18, platí 45 minut i v Brně


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Co se týče kombinace, jsou jízdenky za 18 a za 22 rovnocenné. Tedy ve výsledku 4 zóny a tomu z tarifu plynoucí odpovídající platnost 90 minut, jak už napsal Karlos.

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Postačuje za 18 Kč a platí v kombinaci 90 minut ;-)

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Když potřebuju jet dvě zóny mimo Brno a mám šalinkartu na 100 a 1O1, můžu si koupit jízdenku za 18Kč(15/45min) nebo musím za 22Kč (60 min)? By měla stačit ta levnější, ne? Jaká bude výsledná časová platnost, když ju cvaknu normálně už v Brně? Zónově je to jedno, když obě jsou dvouzónové, ne?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
supr výběrko, jako kvalifikační předpoklad minimální roční obrat 18mega každý rok, to teda musí bejt stavba století, když je potřeba tak velká firma :roll:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

618
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Ohledne tarifni kalkulacky jsem se loni s market. oddelenim KORDISu take bavil a proto si troufnu rict, ze nejaka penezni odmena by velmi pravdepodobne byla (radove asi jako odmena za brigadu). Neco jsem i zacal tvorit, ale skoncilo to (jako vetsina veci) ropzracovane v supliku.

Predstava byla asi takova: formular, ktery by se klienta dotazoval na:
- odkud a kam klient zamysli cestovat (stacila by vychozi a cilova zona)
- kudy - kvuli cislum projizdenych zon > predstava byla v klikaci mape IDS, v niz by klient naklikal projizdene zony. Bohuzel, toto vidim jako nejvetsi soucasny problem tarifu pro klienty s predplatni jizdenkou, napr. na trase Brno - Hodonin, kdyz musite jet busem, protoze brzo rano ci vecer R5 nejede. Tedy bud opravdu zadat cisla zon cele zamyslene trasy, anebo napojit na vyhledavac spojeni a navrhovat jizdne pro konkretni spojeni.
- jestli (a jakou, pozor na zakovske / studentske jizdne v regionu) ma predplatni jizdenku IDS > dotaz na zony jeji platnosti
- jestli jde o jednorazovou jizdu anebo se hleda jizdenka pro pravidelne jizdy
- ktery den (ktere dny) v tydnu jsou pro jizdu zamyslene
- vek, resp. status: zak / student / duchodce do 70 / nad 70 let / ostatni
- klient jede sam / s rodinou (skupinou)
- bonus: na trasach, kde existuje zeleznicni spojeni se zeptat i na vlastnictvi IN (ci podobne) karty > pro urcite skupiny klientu je vyhodne kombinace IN karta + CD jizdenka + IDS jizdenka na MD a reg. busy.
- u kratkych spojeni (do 3 mimobrnenskych zon) (alespon) uvest odkaz seznam moznych 2/3usekovych jizdenek

Pro IDS jizdenky je potreba znat cisla zon na zamyslene ceste klienta, cisla zon predplatni jizdenky. Casovou platnost jde resit jen pro konkretni spojeni > jinak klientovi nabidnou vice jizdenek s ruznou casovou platnosti (pri dodrzeni minimalni zonove platnosti). Pri zeleznicni jizde jsou potrebne tarifni kilometricke vzdalenosti. Vsechny tyto udaje (vcetne jizdnich radu) jsou v datech JDF pro IDOS. Proto ten odkaz KORDISu na IDOS, tam by opravdu stacilo jen doprogramovat formular kalkulacky a algoritmus pro vypocet.

Ale neco treba vznikne i jako vysledek teto zakazky.


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
I kdyby byla možnost cestovat různými způsoby přes různé zóny, mohla by ten program vypočítat cenu každé trasy. To by snad byl ten nejmenší problém. Zkrátka něco, jak idos najde několik spojení a taky vyhledá různé ceny. Ten argument existence více tras je více než výmluvný.


Offline
Uživatelský avatar

3689
08 čer 2005 23:12
Odpověď Kordisu mi přijde spíš jako výmluva. Podle mě těch tras, kde je víc variant, které se liší počtem zón (a tudíž) cenou, je minimum.

Pokud samozřejmě mluvíme o nějakém efektivním cestování, a ne třeba Židlochovice-Břeclav přes Znojmo a podobné výmysly, pak je samozřejmě různě oceněných variant mnoho.

V podstatě se jedná o docela základní úlohu teorie grafů s pár výjimkami, jako MHD Brno nebo absence zóny 101 při cestě do Bílovic nad Svitavou, takže možná už někdo někde má naprogramované hotové řešení, které by stačilo jen napasovat na IDS JMK.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
není nemožné, aby se něco takového stalo.
Což by byl další hřebíček do rakce webové prezentaci DPMB :D
Takovou kalkulačku velmi schvaluji, zní zajímavě a i mě by pomohla.

Ale co zas na IDS JMK kecaj - není třeba žádné vyhledávání spojení, dyť si trasu můžete zadat i manuálně...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Mauricio píše:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nechceš se vrátit zpět do reality?

Řekl bych, že na tom není nic nereálného. S lidmi z marketingového odd. na Kordisu se dá docela fajnově domluvit. A pokud bude mít aplikace smysl a perspektivu, není nemožné, aby se něco takového stalo.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nechceš se vrátit zpět do reality?


Offline
7
28 zář 2008 17:27
No, jestli se to nekomu povede sestavit tak, aby to fungovalo bez chyb a i pro region, treba i KORDIS za to zaplati:-)


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
A co to nějak rozchodit tady na BMHD nebo u Ondry P. na JRBRNO a pak to ukázat Kordisu (nejlépe s počtem přístupů), že to funguje?

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Vzhledem k tomu, že většina držitelů předplatních jízdenek pro Brno (100+101) nerozumí tomu, zda, a jaké jízdenky je potřeba označit při cestě za zónu 101, kontaktoval jsem písemně Kordis JMK s tím, aby na jejich weby vytvořili a umístili tzv. Tarifní kalkulačku, do které bych jenom zadal:

- odkud a kam jedu,
- jaký jízdní doklad již vlastním,
- nárok na slevu,
a kalkulačka by mě sdělila, jaké jízdenky musím mít a označit.

Dočkal jsem se této odpovědi:

"Souhlasíme s Vámi, že existence takové kalkulačky by cestujícím velmi pomohla. Proto o jejím vytvoření uvažujeme. Problém je však v tom, že trasa jízdy není vždy jednoznačná a cestující by musel nějakým způsobem manuálně volit, kudy pojede. Ideální by tudíž bylo propojit kalkulačku s vyhládávačem spojení. O to zatím společnost CHAPS, která celostátní vyhledávač provozuje, neprojevila zájem."


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Jo to taky nechápu. V každém vagóně místo pro kola a pro kočárek, ale ve dveřích madlo, prostor taky žádnej. Kdyby raději nechali jen v prvním a posledním článku místo, s tím, že by odoperovali ty madla ve dveřích a třeba jednu dvojici sedaček, udělali by líp.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
To mě vykládej.
Mladýmu jsme slíbili, že pojedeme vlakem z KrPole do Modřic a dostat tam kočárek byl výkon. A to máme relativně malý sporťák...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Do Bdmtee to jde celkem v pohodě, horší je panťák 560, má užší dveře. Kdyby ve dveřích nebylo to protivné madlo, všechno by bylo jinak.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Hm, než tahat kolo do Bdmtee, tak na něm radši přes to Brno pojedu... :mrgreen: U NP jednotky jo, to jo.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Sice v Brně nemá železnice takový význam pro přepravu mezi jednotlivými částmi jako v Praze, ale i tak, tohle je fajnová změna: http://www.cd.cz/infoservis/aktuality/-9977/

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Kupón platí do 28. 9., tzn. kdybych ho vracel k 31. 3., tak to bude po 184 dnech, a jestli dobře počítám, dostal bych zpět 1169 Kč. Investice do čtvrté zóny je fakt zbytečná, stačí 100 + 101 + kousek zóny 610 (Bedřichovice).


Offline
609
24 čer 2005 20:56
P. Haluza píše:
Mám jeden zapeklitý dotaz ohledně nejlepšího řešení následujícího problému: Mám roční kupón na zóny 100 + 101 a potřebuji jej rozšířit i na zónu 610. Napadají mě tři řešení:

1. Dokoupit čtvrtletní nebo pololetní kupón jen na tu jednu zónu.
2. Dokoupit čtvrtletní kupón na 1 úsek bezprostředně za hranicí města.
3. Vrátit ten roční kupón a koupit rovnou nový roční na 3 zóny.

Kupóny na jednu zónu asi neexistují, kombinace úseků s Brnem nejde, takže jako jediná alternativa vychází možnost třetí. Nebo se pletu?

Záleží na tom, jak dlouho ti zbývá do konce platnosti té šalinkarty na 100+101. Pokud zbývá kousek, tak asi nejlepší dojezdit s kombinací na nudli (univerzální jízdenka), pokud zbývá více než časový úsek dle MartinV pak bude nejspíš nejvhodnější vrátit nebo si spočítej, jestli se ti spíše nevyplatí investice do další zóny navíc a pak tedy provozovat 2 šalinkarty.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Pozor od 1.4.2011 při prodeji jízdenek ZDE.
Hlavně pro zdejší řidiče, až se jim bude pokoušet někdo vnutit papírovou padesátikorunu...


Offline
Uživatelský avatar

6900
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
K vracení jízdného bych doplnil jeden podstatný údaj: v případě vrácení začnete DOPLÁCET u roční šalinkarty po 250. dnu, u čtvrtletní po 66. dnu a u měsíční po 22. dnu.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 21:01
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]