Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 75 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Peno: jako nemyslet si, že se mi zdražení líbí, jen trochu porovnávám. Jinak se omlouvám za dezorientaci, píšete s ČD úsek Brno - Břeclav a já psal o Hodoníně.
Copak vadí na univerzálce za 156? Stále výhodná, po Brně 15 minut za 13Kč místo 20
Taky sleduji, jak při každém zdražení se zde objeví někdo ,kdo chtěl zrovna teď přestat jezdit autem a díky novému tarifu bude autem jezdit dál, vždyť to víme už poměrně dlouho, že se bude zdražovat, dokonce pozorný čtenář odhalil i těch 10Kč za úsekovou jízdenku už zhruba před měsícem kdy bylo řečeno, že bude MHD na jihu Moravy zdražovat.
Jinak se píše, že se v souvislosti s novým tarifem budou měnit jízdní řády, jediné, co by se mohlo měnit jsou úseky, že by je o jednu zastávku prodloužily?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
Hmm, tak to udelam jinak :). Chtel sem zrusit auto a risknout do jara socku. Ale radsi obratem koupim druhy, pac to vyjde levnej ...
Timhle moc lidi do mhd nenalakaj a z aut uz vubec ne.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Nechci vidět blázna, co by jel z Popovic do Rapotic vlakem. Kdyby šel rovnou pěšky, nejspíš půjde kratší cestu než na zastávku z té druhé na místo určení. A má-li kolo… To není vůbec určující ani zajímavá trasa.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk, 1. příspěvek po mém: Jo, taky se na to teď dívám. Předtím jsem vycházel jenom z té reportáže ČT, kde uvedli, že jízdenka za 14 Kč podraží na 16, aniž by uvedli podrobnosti. No jo, novináři. Takže nejlevnější jízdenka IDS pro cesty vlakem bude za 20 Kč. To už se fakt na kratší cesty jen vlakem, bez dalšího přestupu, spíš vyplatí jízdné ČD. Tohle fakt vymýšlel magor.
A 10 zón za 78, ještě horší, než jsem čekal. To těch Hodoňáků (ale asi i Znojmáků) s auty v Brně dost přibude. Ale potěšilo zachování 24 hod. jízdenky pro všechny zóny a pro všechny zóny mimo 100+101, které jsou tímto ještě výhodnější. Mimochodem, tyto jízdenky zůstávají na svých cenách už od svého zavedení v září 2004 ;-)
Zato univerzálka za 156 :shock:

A k tomu druhému příspěvku: Tento argument slýchám často, a možná byste se opravdu divil, kolik lidí jelo jen na Zvonařku a dál šli pěšky. Ale i když k těm 56 přičtu 10 (tehdejší cena 10 min. jízdenky, která mnohdy ze Zvonařky stačila), tak jsem na 66 Kč, což je stále méně než současná cena.

Mouka: Přesně o tom píšu. Už teď ta disproporce někde existuje a teď ještě naroste, i kdyby ČD zdražily o těch 5%.

Zdeněk 3. Příspěvek: Ano, z Hodonína do Brna se IDS i nadále vyplatí, ale to jen díky tomu, že koleje prostě nevedou nejkratší možnou cestou. Navíc při cestě přes Čejč, i když by tak jel z Hodonína asi jen blázen, je cena jízdnky ČD o něco nižší ;-) Stále to nic nemění na tom, že chtít za cestu z Hodonína do Brna 78 je příliš.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
No ale zrovna trasa Brno - Hodonín v porovnání IDS / ČD IN25 vychází levněji s IDS i po zdražení levněji, než současný tarif ČD. A slevu IN25 evidentně také nikdo nezapočítává, možnost cestovat po Brně také ne. A ještě zůstanu u toho Hodonína, nejlevnější jízdné u ČSAD Hodonín, tedy pásmo 1 - 4 km stojí už téměř dva roky rovněž 10Kč.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Peno:
Už teď by se něco našlo:
Vysoké Popovice - Rapotice:
IDS: 14 Kč
ČD: 11 Kč


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Ještě jedna věc na pena. Kolik lidí z Hodonína jezdilo před IDS jen na Zvonařku? Porovnáváte cenu Hodonín - Brno, ačkoliv většina lidí stejně pokračuje MHD, na kterou si dříme museli kupovat jízdenky, to jen tak naokraj.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: ve středočeském kraji jsou na tom ještě hůře, tam je nejlevnější jízdenka za 12Kč. Jízdenka na 10 minut je zrušená, za těch 16Kč je doplatek na jednu zónu.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

617
14 úno 2005 15:12
Bystrc
Nařízení Rady Jihomoravského kraje o Tarifu IDS JMK od 01.01.20012: vizte zde . Na posledním řádku oné zprávy je i odkaz na tabulku se starými i novými cenami kompletního sortimentu jízdenek a šalinkaret.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
A je to tu: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 11020.html a také http://www.ceskatelevize.cz/porady/1032 ... nech-plus/ min. 5:06.
Já doufám, že s tím zdražením úsekové z 8 na 10 si někdo jenom dělá nechutnou srandu. I těch 8 Kč je už na hraně, co je běžný venkovan ochotný zaplatit za pár zastávek, 10 Kč už tuto hranici podle mě překonalo. A zdražení 10 min. jízdenky na 16 Kč je také trochu moc. I na západ od našich hranic bych takovou cenu za nepřestupní desetiminutovou jízdenku asi hledal hodně dlouho. Taky mě zajímá, o kolik podraží 10 zónová jízdenka, tedy cesta z Hodonína do Brna. Před IDS stála tato cesta 56, po zavedení IDS 59 resp 52 s univezálkou, ale to trvalo jen tři a půl měsíce a poté cena navzdory slibům o levnějším cestování v IDS, narostla na v té době nehorázných 68 Kč a ani univezrzálka moc nepomohla, protože s ní cena klesla jen o 3,80 Kč. Pokud dobře počítám oněch jedenáct procent, tak se u 10 zón dostávám k 75 Kč a to už je opravdu dost za nějakých 60 km jízdy.
A Je tu ještě jeden paradox, ČD oznámily zdražení o 4-5 procent. Už teď v některých relacích (např. Břeclav – Brno) nastává situace, kdy je jízdné s IN25 levnější než jízdné ČD. I pokud bychom počítali vyšší variantu zdražení tarifu ČD, stále IDS podraží o dalších 6% a může tak nastat paradoxní situace, kdy IN25 jízdné bude v mnoha případech výrazně levnější než jízdné IDS a v některých relacích možná nastane i to, že i obyčejné jízdné ČD bez slevy může být levnější. A pak budou úniky tržeb pro Kordis dosti vysoké.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
pepola píše:
...se nedivím, že to bude dražší, když to bude provozovat ÖBB biggrin

Kdo ví, třeba ÖBB začne ve Znojmě provozovat Postbusy, z Retzu to není daleko :D

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

3694
28 úno 2006 19:00
Fantomas píše:
trochu OT: ty ilustrační fotky jsou čím dál lepší... sarcastic

...se nedivím, že to bude dražší, když to bude provozovat ÖBB biggrin


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
trochu OT: ty ilustrační fotky jsou čím dál lepší... sarcastic

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
http://brno.idnes.cz/znojmo-zvysi-ceny- ... zpravy_bor

Bude se zdražovat, tentokrát ve Znojmě.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
609
24 čer 2005 20:56
V tomto případě opravdu porovnáváte jablka s jahodami :-)

Ve vašem porovnání: 10:15 = 1,5, 14:20 = 1,5 (přibližně)

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Tarif z roku 2004 platil i v roce 2007, proto jsem to napsal takto.
A srovnávám záměrně jízdenku 10 minutovou s 15 minutovou, protože v obou případech se jedná o nejlevnější jízdenku.


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
agent_s_teplou_vodou: to srovnání jízdenek není ideální, tarif platil od roku 2004, ne od roku 2007. Rovněž zde porovnáváš jízdenky, jejihž platnost se měnila. Pro příští rok by se měla porovnávat jízdenka za 20Kč s dnešní jízdenkou za 18Kč, neb ta v brně platí těch 15 minur už nyní. Tím neříkám, že to zdražování DP nežene do pekelných hlubin, jen je tradičně to porovnávání pojato tak, aby to vypadalo co nejhůře

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


by mě zajímalo kolika běžným lidem vzrostla o tolik i mzda. Průměrná mzda v tomhle bordelu mě nebere


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Srovnání jízdného za posledních pět let:

Jízdenka 10/15min: 2007:8Kč 2008:10Kč 2009:14Kč 2012:20Kč (rozdíl 2007/2012 +150%!!!)
Jízdenka 40/60min: 2007:13Kč 2008:15Kč 2009:22Kč 2012:25Kč (+92%)
Jízdenka měsíční: 2007:410Kč 2008:450Kč 2009:530Kč 2012:550Kč (+34%)
Jízdenka roční: 2007:3800Kč 2008:3700Kč 2009:4430Kč 2012:4750Kč (+25%)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Martan píše:
Nicméně k P. problému: Nevidím důvod, proč by nebylo možné si zakoupit úsekovku Újezd - Otnice nebo opačně, když na z. 610 máš šalinkartu, ale nejedná se o kombinaci jízdenek.


Díky za objasnění, tak nějak jsem to předpokládal. S ohledem na smluvní přepravní podmínky je to ale tak trochu slovíčkaření: kombinace brněnské šalinkarty s úsekovou sice povolena není, ale když je tam ještě mezi Brnem a tím úsekem alespoň jedna zóna, tak se tváříme, že nejde o kombinaci. :mrgreen:


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Tin píše:
No tak řeknu, že cestu zahuju až na hranici zón, do té doby to byl jen přesun na místo zahájení cesty.

Co je v IDS JMK hranice zón?

Nicméně k P. problému: Nevidím důvod, proč by nebylo možné si zakoupit úsekovku Újezd - Otnice nebo opačně, když na z. 610 máš šalinkartu, ale nejedná se o kombinaci jízdenek.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Domis píše:
Nevím proč vystupovat z busu, stačí na zastávce zajít za řidičem pro novou jízdenku. Alespoň takto to dělá většina cestujících a nesetkal jsem se s řidičem, kterému by to vadilo.


A je tu další paradox. Kdo mi v takovém případě dokáže, že jsem cestu zahájil opravdu v zastávce mimo Brno a ne ve středu Brna (případ výslovného zákazu použití kombinace s úsekovou jízdenkou)? :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
ds píše:
Kombinace s úsekovou jízdenkovou by šla jedině v případě, že bys v poslední zastávce zóny 610 vystoupil, znovu nastoupil a u řidiče si koupil úsekovou pro zbylý úsek - i tak je to ale obcházení tarifu.

Nevím proč vystupovat z busu, stačí na zastávce zajít za řidičem pro novou jízdenku. Alespoň takto to dělá většina cestujících a nesetkal jsem se s řidičem, kterému by to vadilo.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
No tak řeknu, že cestu zahuju až na hranici zón, do té doby to byl jen přesun na místo zahájení cesty.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No právě, pokud bych přestupoval v Újezdu a ne v Sokolnicích, tak normálně vystoupím a počkám na navazující spoj, kde si rovnou koupím úsekovou jízdenku. Totéž v opačném směru a nikdo mi nic nemůže.

Ale zaujala mě ta uvedená citace z pravidel:
ds píše:
a) při zahájení cesty si označí jednorázovou jízdenku na počet zón, pro něž nemá
předplatní jízdenku;


Není to tak dávno, co se tu řešila otázka, kdy vlastně označit tu doplňkovou jízdenku, a když jsem řekl, že ihned při nástupu do prvního vozidla a ne až během přestupu nebo dokonce za jízdy na hranici zón, tak se tu na mě všichni sesypali s tím, že to je blbost a že to je úplně jedno. :mrgreen:


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 09:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]