Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 3 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 111  Další
Autor Zpráva
Online
7090
27 úno 2010 07:40
Pilotní projekt nástupu všemi dveřmi na regionálních linkách: https://www.jmk.cz/content/29172


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Jara255: to je jako tvrdit, že když soused jako jediný z celého baráku něco odmítá, můžou za to všichni ostatní. Ne - tady si Brno politicky řeklo, že tarif měnit nebude, takže za tu výjimku může Brno. Nikoliv kraj, který to chtěl plošně v celém IDS (celkem logicky).


Offline
Uživatelský avatar

340
31 kvě 2016 10:01
Brno
MartinV píše:
H8crew: nebo se na to můžeš podívat naopak. Kraj, jelikož IDS...

Strůjcem změny je vždy ten, kdo něco změní. Jelikož Brno ceny nezměnilo, tak nemůže za rozdílný tarif.
Nebo mi snad chceš tvrdit, že Slunce obíhá kolem Země??? :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
H8crew: nebo se na to můžeš podívat naopak. Kraj, jelikož IDS je krajská záležitost, se rozhodl (celkem logicky) zvýšit jízdné. Brno si ale duplo "u nás ne", tedy de facto rozdílného tarifu strůjcem je Brno.


Offline
358
20 čer 2008 14:08
P. Haluza píše:
A přitom je to celé pouze o tom, že Brno má zase něco extra (svůj vlastní tarif) a nemůže se sjednotit se zbytkem kraje...



Já nevím, ale jestli se pamatuju dobře (není to ještě ani rok), tak tarify sjednocené původně byly, dokud nevznikl rozdíl rozhodnutím kraje, nikoliv Brna.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
A jak to chceš v té 403 udělat, když tam nejsou validátory? Krom toho jednoho spoje tedy.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Cracatit píše:
Další příklad s A-51, která jede ze špitálu v Bohunicích do Ostopovic, Nebovid a tím pádem mimo město, sice je tam výjimka na platnost jízdenek, ale SMS ani Pípni a jeď tam není, i když by mohlo.
Ani když jedeš například ze Žebětína do Bystrce, tak nemůžeš využít "pípni a jeď"? A co třeba linka 403, když jedete z Točné na Osovou?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Já jsem doteď nepochopil, jak to tam s tou tarifní výjimkou je...


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Urbonaut: na to narážím, třeba Nové Dvory nebo U matky Boží jsou Brno na lince A-303 ze Zoo a přitom zóna 325 nebo jaká třístovka. Třeba taková Rokle nebo Jelenice jsou 310 snad a taky by se na nich hodilo Pípni a jeď, ale není, protože zóny mimo městské 100/101.
Další příklad s A-51, která jede ze špitálu v Bohunicích do Ostopovic, Nebovid a tím pádem mimo město, sice je tam výjimka na platnost jízdenek, ale SMS ani Pípni a jeď tam není, i když by mohlo.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A přitom je to celé pouze o tom, že Brno má zase něco extra (svůj vlastní tarif) a nemůže se sjednotit se zbytkem kraje...


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Navíc rozhodující není území města Brna, ale území tarifních zón 100+101.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Pokud vím, tak se chystá Pípni a jeď i v okolních zónách 410, 510 a dalších včetně šaliny do Modřic a trajflu do Šlapanic, asi i Bílovice. Tohle dělení mi vždycky přišlo debilní, ale když jsem se ptal přímo na kontaktech projektu Pípni a jeď (nejspíš DPMB), tak mi bylo v roce 2019 řečeno, že se chystá i tahle etapa.
Jinak Modřice jsou dost blízko města, takže málokomu dojde, že jsou samostatné město. Olympia navíc měla řadu let na svých webech blbou adresu obsahující Brno...
Kdo to tam nezná, tak se diví.
Mně osobně tenhle systém nepomůže ani po rozšíření, protože Knínice i Říčany jsou zóna 420 a pochybuju, že s tím půjdou kolem přehrady až do Bítýšky.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Proto říkám, že bych to udělal tak, aby se v Brně zobrazovala ta stejná obrazovka, co se zobrazuje mimo Brno. Tedy ta s výběrem jízdenky.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
A jak chceš nastavit jednoduchost systému, když MHD jezdí mimo Brno? Aby se každý vždycky odpípnul, není zrovna pohodlné.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
No ale už ten systém postrádá jednoduchost.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Za blbost se platí, netuším, co tě na tom trápí. Když vlezu bez lupeňu do vlaku a nevím, že se za prodej jízdenky z obsazené stanice platí u průvodčího příplatek, taky je to moje blbost. A informace o platnosti Pípni a jeď jen v zónách 100+101 opravdu není malým písmem na konci toho výlepu, ale je to hned nahoře poměrně velkým písmem v červeném poli.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Nezvykli. Když mám 78, tak za mnou u Olympie suverénně přijdou s SMS jízdenkou s tím, že jim to jako platí. Nejhorší je, že tyhlety hovadiny nejdou stornovat, takže si k tomu musí ještě dokoupit za 20, aby jim to platilo po Zámeckou. Čili vyhodí 49 Kč za jednu jízdu místo 33, nebo dokonce 25, pokud jedou jenom do 101.

Stejně tak když si koupí jízdenku přes validátor místo toho, aby si ji koupili u mě, tak ji taky nestornuju, když pak zjistí, že si ji koupili blbě. Dokonce ani nevidím, co si tam namačkali. Ale to už je zase další věc.

Anebo mně ukazujou celodenní jízdenku. Ta taky neplatí mimo zóny 100 a 101.

Takže ne, opravdu si na složitost a nesystémovost tarifu nezvykli. Možná tak ti, co jezdí denně. Jinak se každej druhej diví, že Modřice nejsou v Brně. Řidiči 49 a 78 můžou vyprávět.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Jestli si lidé zvykli na neplatnost SMS jízdenek mj. mimo zóny 100+101, nevidím důvod, aby si nezvykli i má současný stav.


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Robert píše:
Tak tobě vadí odpípávání, a proto bys to zavedl plošně?

No tak když už odpípávání, tak všude. Anebo ho zrušit i ve městě. Hlavně mi jde o to, aby na validátoru byla vždy stejná obrazovka bez ohledu na zónu. A ne, že vůz přejede do jiné zóny a validátory najednou začnou fungovat v úplně jiném režimu.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Ano, to by bylo ideální a postupně se k tomu snad v JMK dostaneme. BDSka a Tišnov je ve svých vozech na linkách 1-99 mají už teď.


Offline
40
02 čer 2012 19:24
Robert píše:
Mají to i jiní dopravci, ne jen DPMB. A brzy bude validátorů ještě víc.
Že cestující není schopen pochopit, že to platí jen v zónách 100+101, není chyba systému, ale cestujícího.

Jen pro doplnění k původnímu dotazu, jel jsem sice autobusem ICOM, ale na 41 a nastupoval jsem u Semilassa a vystupoval v Ivanovicích. Takže vše v zóně 101. Možná by tedy nebylo od věci požadovat, aby VŠECHNY autobusy, které obsluhují zóny 100 a 101 měly označovače Pípni a jeď. Mimo Brno to plně chápu (tam je akorát občas problém s tím, že si řidič neví rady při nákupu jízdenky přímo u něj, ale to bude předpokládám výjimka).


Online
7090
27 úno 2010 07:40
Tak tobě vadí odpípávání, a proto bys to zavedl plošně?


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Robert píše:
A jak má systém poznat, jestli cestující vylezl na Moravanské, nebo jel až do Modřic?

Podle toho, jestli se odpípl, nebo ne, případně kde? :-k


Offline
1589
18 led 2009 10:06
P. Haluza píše:
Třeba proto, že pak by se kdokoliv, kdo vystupuje ještě v Brně, musel povinně odpípnout.
Systém Pípni a jeď je prostě výmysl platný pouze pro městský tarif MHD Brno.
Stejně jako třeba SMS jízdenky.


Ono stačí chtít, v Londýně a jeho okolí funguje Oyster card, taky na principu Pípni a jeď, ale i mimo Londýn. Nevím, proč se u nás nechce.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Online
7090
27 úno 2010 07:40
xxx píše:
Proč systém nemůže ve spoji jedoucím ven strhnout 33 korun?

A jak má systém poznat, jestli cestující vylezl na Moravanské, nebo jel až do Modřic?


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:12
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]