Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 27 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
Po běžném návštěvníkovi ovšem nemůžete chtít aby ovládal univerzální jízdenky, předpokládá že nastoupí do autobusu a zaplatí. Že zpátky bude poslán na vlak a že nebude kde koupit jízdenku nepředpokládá a pak se diví, hlavně mladí co si schovají přesně na autobus a ve vlaku se po nich che 121

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Ja netvrdím, že nejsou výjimky, ale co mám zkušenost s dopravou na podobné akce, tak 90 % lidí jezdí min. ve dvojici.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Jo ty auta... Taky určitá skupina lidí vlastně (teď to nemyslím zle). Nicméně i bez univerzálky se
s šalinkartou celodenní jízdenka nevyplatí (2x 64 = 128). Já jsem tam třeba byla mockrát sám, protože jsem nesehnal nikoho, kdo by sdílel mou vášeň pro vinobranní :) Letos s manželkou a se synem a ta jela na jeho celosíťovou šalinkartu, takže zase by se mně to nevyplatilo :).

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Cestují. Autem, protože je to vyjde s rodinou levněji, popř. nejsou vázáni na určitý čas.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Tak máš asi specifickej okruh známých, co necestujou :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Už vidím, jak tam někdo jede sám... Popravdě bych nevypravoval autobus žádný, po zkušenostech, v jakém stavu lidi z těchto akcí jezdí...

Mimochodem, k čemu pak lidem ta univerzálka bude? Mám v Brně hromadu známých, ale neznám nikoho, kdo by cestoval IDSkou mimo Brno...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Robert píše:
Kordis od počátku nabádal lidi, aby jeli tím vlakem. Nevidím důvod, proč by to mělo být dvakrát dražší. Každý rozumný člověk z Brna jel na celodenní jízdenku tam i zpět.

Nevidím důvod proč bych jel něčím co jede 2x tak dýl a smrdí a hrká. V noci sakra rozdíl jestli se dostaneš do postele o hodinu dřív nebo později. A každej "rozumnej člověk", co neměl s kým sdílet celodenní jízdenku by použil univerzálku (pakliže má šalinkartu na 100+101) * to máš 8 zón, čili 2 * (9 * 6,5) = 117 a pokud šalinakrtu nemá, tak se to pořád vyplatí - 2* (11 * 6,5) = 143.

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1625
10 čer 2006 20:45
Brno
... Moc rozumných lidí v tom vlaku nebylo, většina si kupovala jízdenky u revizora. Teda ta většina, která měla tu smůlu a měla drobné, protože revizor po chvíli neměl čím vracet. A deklarovaný apoj ve 23.02 odjel skoro o 20 minut dříve, taky fajn. A přijet do Brna na rozjezd 1.30 místo na pulnoc, taky rozdí, hlavně když tam byli lidi co jeli do Brna na flamendráky o půl jedné z Brna. Na vlak dispečer začal lidi posílat až po jedenácté hodině s tím že jede už jeden autobus, přitom už dávno bylo plné nástupiště.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Kordis od počátku nabádal lidi, aby jeli tím vlakem. Nevidím důvod, proč by to mělo být dvakrát dražší. Každý rozumný člověk z Brna jel na celodenní jízdenku tam i zpět.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Vcerejsi odjezd ze znojemskeho vinobraní Kordis absolutně nezvládl spoj ve 23.12 jediný vůz, zájemců o sezení 3x víc. Vetsina byla poslána do vedle čekající ho vlaku, který jel dvakrát déle a dvakrát dráž. Nekup to.


Naposledy upravil xcav8 dne 16 zář 2018 13:14, celkově upraveno 1
odpraseno


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Ano, přesně toto mě napadlo taky.


Offline
2793
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A přitom by stačilo tak málo. Dávat studentské šalinkarty pouze v elektronické podobě, a po přiložení čipu systém sám ověří, zda je dotyčný stále student (aktualizace dat třeba každý týden). Ale to by se muselo chtít.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Oznámím, že jsem ho ztratil a hotovo.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Robert píše:
A jak mi dokážou, že ten kupon využívám/zneužívám?


I kdybys ho nevyužíval, tak podle nějakého ustanovení ho musíš vrátit, pakliže pomine právo jej využívat (přestaneš studovat).


Offline
439
16 led 2015 11:18
Ještě doplním, že dohoda je jen s DPMB, takže u ČD bohužel údajně pouze buď ISIC, nebo oranžový žákovský průkaz.


Offline
439
16 led 2015 11:18
Z FB FSI VUT (odkaz)

FSI píše:
Přinášíme aktuální informace z DPMB!
Mezi VUT a DPMB došlo k nové dohodě. Při požadavku na vyřízení šalinkarty je kromě ISIC průkazu akceptována také karta VUT s QR kódem. Její kontrola proběhne při vyřízení průkazky i u každého nákupu kupónu. V případě, že karta s QR kódem nepotvrdí, že se jedná o studenta, nebude studentská jízdenka prodána.


Takže jde o novou dohodu a snad to taky připíšou do Tarifu / SPP / informačních letáků.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
A jak mi dokážou, že ten kupon využívám/zneužívám?


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Ne-e. Na porizeni kuponu je potřeba ISIC dle tarifu platného od 1. 9. 2018.
Revizor nezjišťuje nic. Revizora zajímá platná kupon a platna prukazka.
To zjišťuje nějaké oddělení DPMB ať jsi kontrolovaný nebo ne, to s tím nesouvisí. Prostě by to mělo fungovat tak, ze cas od casu (treba jednou tydne) automatizovane projedou svoji databazi studentskych salinkaret a zjisti, jestli stale maji vsichni, kteri maji u zakoupeny kupon, pravo ho vyuzivat podle toho, zda jim ISIC vrati, zda je dana osoba stale student. Pokud ne, zašlou ti dopis s nějakým pěkným psaním... aspoň tak jsem to pochopil já.


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
TMB píše:
To já mám jiný problém. Dcera studuje první rok na VUT FEKT. Má z loňska roční šalinkartu do 30.11.2018, průkaz do 30.9.2018. Při nákupu jízdenky byla upozorněna, že si musí vyřidit včas novou průkazku.

No, podle zprávy, která proběhla na oficiálním fb DP, postačuje i běžná VUT karta. Jde tedy jako obvykle o špatnou informovanost pokladních, každá pak chce něco jiného... Doporučuji jít ale pro průkazku na pokladny ČD, člověk ušetří spostu nervů.
Zmíněný příspěvek na fb: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2227249217302982&id=263365403691383

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

179
15 zář 2017 18:12
Hustopeče
Takže když ke mně, studentovi na jazykovce, přistoupí ve voze DPMB revizor a já mu ukážu šalinkartu (se 6 zónami, kterou si vždy zařizuji na pokladně ČD), on si hned bude zjišťovat jestli jsem pořád student a jestli mám ISIC?

Edit: Když mi průkazka platí do konce září, můžu si koupit například zítra ještě kupon (třeba čtvrtletní), co by platil od zítřka, a mezitím bych si do konce září vyřídil novou průkazku, až bych měl ISIC kartu?

_________________________________
Celovozové reklamy jsou moje vášeň :D


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Ověřuje si to DPMB - dříve namátkově. Teď to možná dokáže systémově. Mají uloženo číslo toho ISICA, přes které by teda prý měli být schopní ověřit aktuální statut studenta (alespoň to DPMB tvrdí), mají tvé osobní údaje, které jsi jim dal při zakládání šalinkarty, takže ti můžou napsat... a řešit to. A prý občas řeší. Jestli se nepletu, tak chtějí i občanku, při vyřizování průkazky, takže osobní údaje, které mají, by měli být pravdivé.

M píše:
Mě je uplně jedno co kdo ověřuje či ne, podvádělo se, tak se tomu zamezilo, tečka. Tak to je. Víc to není třeba řešit.

Super :-) sice tomu zamezily. Ale asi tak férově, jako kdyby řekli, že nárok na studentskou šalinkartu má jen ten student, který prokáže, že má univerzitní mikinu. Taky stojí peníze a taky ji mají jen některé školy. Je to fér?
Nevím, kolik % podvádělo, ale celkem ne překvapivě to znepříjemnili těm, kteří nepodvádí.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
Mám ten dotaz zopakovat? Klidně. Když si student s ISICem koupí roční kupón(y) a za týden se školou sekne, jak se po zbytek platnosti koupených kuponů ověřuje, že je stále studentem?


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
Mě je uplně jedno co kdo ověřuje či ne, podvádělo se, tak se tomu zamezilo, tečka. Tak to je. Víc to není třeba řešit.


Offline
7134
27 úno 2010 07:40
A když si student koupí roční kupón, tak čemu to zabrání? On snad někdo při kontrole jízdenek ověřuje příslušnost pasažéra k řadám studentstva?


Offline
2811
01 úno 2006 10:39
Nemůžete se divit, studentíci to falšovali po skončení studia, tak se není čemu divit.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 27 dub 2024 14:15
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]