Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 14 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
... současná verze... Jen co chvíli je verze, co se trhá. Nicméně osobně bych čekal, že se spíš přestanou tisknout jízdenky na 3-5 zón a postupně i ostatní, které by mohly být k dostání jen v automatech, pokladnách ČD a případně jako univerzalky. Již nějakou dobu se mluví o omezení jízdenek z předprodeje, tak se to k tomu teď přímo vybízí.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Současné verze univerzálek se už netrhají. Nikdy se mě nezasekla ve validátoru. A ani nezmokla, to nevím jak vy vůbec šlo, aby mně napršelo do peněženky kterou mám v kapse :)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, je fakt, že ve validátorech jsem ještě univerzálku necvakal, ale v klasických označovačích se mi nezasekla nikdy. I když, v těch nových označovačích je to víc na fest, než v těch starých, ale i tak tam toho místa je dost. Jestli ve validátorech ne, pak asi soudruzi z Mýta udělali někde chybu.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2515
13 črc 2009 13:42
Richie píše:
Nejde jenom o stav, univerzáka se ti nevybije, nezasekne, nezanikne....

Univerzálka se ti nezasekne? A proto každou chvíli nějaký validátor hlásí zaseknutý papír?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zmoknout může i ten mobil. A ne každý je voděodolný, aby to přežil :-(

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Roztrhne, zmokne...


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Nejde jenom o stav, univerzáka se ti nevybije, nezasekne, nezanikne....

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, mě tedy nejvíc zajímá univerzálka. Doufám, že zůstane. Používat Poseidon v jeho současném stavu se mi opravdu nechce.
A pak mě zajímají 24 hod. jízdenky na všechny zóny a všechny zóny mimo Brno. Ty od jejich uvedení dosud nikdy nezdražovali, čímž se stávaly stále výhodnějšími. Ale nemyslím si, že je to nadále udržitelné. Tipuji tedy 230-250 pro tu první a 180-200 pro tu druhou. Schválně, jestli se trefím.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Spíš by mě zajímalo a to v článku není, jak moc zdraží elektronický nákup.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Jízdenky v krajské dopravě na jižní Moravě zdraží od března téměř o pětinu

Citace:
Dvouzónová jízdenka bude stejně drahá v kraji jako v Brně, a to za dvacet korun. Zatímco v Brně však platí patnáct minut, v kraji to bude jen deset.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Jojo, to se dalo čekat. Ještě by to chtělo Ids-Jmk až do Žďáru nebo do Třebíče, když dneska platí třeba někam ke Hrotovicím a od Tišnova za Řikonín. Místní by byli určitě radši, než používat uživatelsky nepřátelskou VDV.
Jinak mě baví taková věc už trochu mimo téma, že Ids-Jmk má čtyřstovkové zóny do Bíteše (okr. Zr), zatímco VDV má čtyřstovkové body od Žďáru k Tišnovu, resp. k Nedvědici, takže taky okres Zr. :mrgreen:

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Citace:
Od prosince bude možné jet s jízdenkou IDS JMK až do Křižanova, naopak tarif kraje Vysočina začne platit také z Tišnova do Níhova nebo Nedvědice.


Zdroj: Krajský dopravní plán omezuje vlaky na Boskovicku a Hodonínsku


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Peno, já teda nevím, fakt nevím, ale když se dívám na oběhy BORSu vs. ostatních dopravců na 109, a mám to tu černé na bílém na papíře, a jsou to oběhy od dopravců, nikoliv od Kordisu, tak ten rozdíl fakt nikde nevidím. Dej prosím konkrétní příklad, je samozřejmě možné, že jsem něco přehlédl.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tohle jsou ale operativní záležitosti související s poruchou, nehodou a nebo jednoduše s nedostatkem řidičů, takže se to lepí všude možně. V poslední době bývalo zcela běžné, že polovina záložních vozidel místo toho, aby držela hotovost, jezdila za neobsazené služby jiného dopravce, případně alespoň za část služby, pokud se ten zbytek nějak rozpustil mezi ostatní vozy. Takže pokud chceme něco hodnotit, tak v první řadě uvažujme "normální" situaci tak, jak byla projektována konstruktéry jízdních řádů.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
No, Adosa měla vůbec občas vtipnou vypravenost, jezdí u nás některé spoje pro BDS (linku 153 z Tišnova do Zastávky, potažmo Ivančic) a na spoji, kde bych čekal staršího Crosse najednou ejhle, starší Tráboš SOR C12 s vysokýma sedačkama. Borec říkal, že by jel i s novějším Crossem, ale měl jakousi závadu a starší asi kroužil někde jinde. Už je to tak měsíc zpátky, jen jsem si tak na to vzpomněl po Zdeňkově poznámce o 431, která je mimochodem docela tradiční pro Adosu.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
...taky by mě to zajímalo. V těch obězích je občas vtipno, o prázdninách nám na 431 jezdili papírově 4 dopravci, díky subdodávkám se oběhy měnily za chodu, například jeden vůz Adosy jel v jednom dni spoje za více dopravců.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Když dojde na lámání chleba, tak se peno najednou začíná zdráhat a utíká... Škoda, těšil jsem se na pravdu, ať by byla na jakékoliv straně nebo někde uprostřed.

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mohl bych to napsat, ale asi to nemá smysl, protože vy byste mi to stejně vyvrátili už jen z principu, abyste tu pravdu nemuseli přiznat. Takže si dovolím toto OT uzavřít, protože to stejně nikam nevede.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
45
24 říj 2011 23:31
peno: prosím ještě jednou, který spoj byl dříve zajištěn 15m vozem a nyní ho jede BDS nebo ČSAD HO krátkým vozem?

A prosím, neprezentuj své domněnky jako pravdu. Tvrdit, že máš něco vypozorováno, když to není pravda....


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio: Pár věcí se najde. Třeba tarif mi vcelku vyhovuje (abych se vrátil k tématu) biggrin Ano, mohl by být místy jednodušší, ale jsou i mnohem horší tarify. Otázka je, jestli totéž napíšu i po zjevně nevyhnutelném zdražení, ale to se uvidí, až to přijde :lol:
A najde se i pár dalších věcí. Třeba s řidiči, nebo průvodčími většinou taky problém nemám, i když sem tam nějaký blbec se najde, ale to jsou spíš výjimky. Vůbec, celkově si myslím, že IDS JMK je nejlépe fungující IDS v Česku. Ale to neznamená, že by nemohl být ještě lepší. Mezer má totiž pořád víc než dost.

Mirek: To, že je stejný počet neznamená, že jezdí na stejných spojích. Oběhy jsou totiž jedna z mála věcí v IDS JMK, ve kterých mají zatím dopravci svobodu. Proto se třeba v minulosti daly u BORSu vidět i přejezdy mezi 505 a 109, prostě proto, že to tak BORSu zrovna personálně vyšlo ;-)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Jenom doplněk ke kapacitním problémům na linkách 109/74 v důsledku nárazové poptávky studentů z ISŠ Sokolnice. Nebylo by vůbec od věci tam v exponovaný čas poslat otočit kloub z a-40, tedy ne posilovat a-74, ale prodloužit některé vybrané spoje z Tuřan k rozvodně, klidně v nějakém režimu "školní spoj". To by snad takový problém nebyl.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Peno, je nekde neco, co ti na IDS nevadi? Pripadne nekdo, kdo podle tebe dela alespon jednu vec spravne?


Offline
45
24 říj 2011 23:31
peno: prosím, napiš, který spoj (v jaký čas) byl jinak?
BORS měl v délce 15m 6 autobusů "vyjíždějících" z Hodonína a 3 autobusy z Klobouk a měl oběhy podle toho, jak to chtěl KORDIS.
ČSAD HO má v délce 15m 6 autobusů "vyjíždějících" z Hodonína a 3 autobusy z Klobouk a má oběhy podle toho, jak to chce KORDIS.
Jasný rozdíl, je pochopitelné, že Tě nepřesvědčíme, protože Robert ani já o tom nic nevíme.
Božínku můj, "jak to vycházelo personálně".


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mirek: Ale jezdil. Vím to, mám to vypozorováno. Nepřesvědčíte mě, pánové, že těch 15m nebylo na 109 za prakticky monopolního působení BORSu víc, protože ono bylo. BORS totiž opravdu nestavěl oběhy podle toho, ve které skupině daný spoj byl, ale jen a pouze podle toho, jak jim to vycházelo personálně.

Robert: Ano, jezdí tam, ale v časech, kdy je to studentům sokolnického učiliště (a nejen těm) k ničemu. Za BORSu tam jezdily i tehdy, kdy tam jezdili ti studenti ;-)

Ono by ale možná stačilo poslat ten 15m na jeden kurz a-74 odpoledne a možná by bylo po problému. Ráno tam je, tak by mohl být i odpoledne. Akorát kde ho vzít, aby nechyběl. To asi nebude tak snadné.

Vlasta: Újezd a Sokolnice si dříve za a-40, teď za a-74 připlácejí nad rámec toho, co normálně kraji platí. A ona ta linka je hlavně pro spojení těchto obcí s Tuřany a Komárovem, kde jsou pak přípoje například na Černovické terasy, nebo k bohunické nemocnici, což jsou cíle s Globusem nesrovnatelné. Pokud by si ale Popůvky za linku ke Globusu připlácely, pak pro mě za mě ať si ji mají. Ale ochota k tomu asi z Popůvek moc velká nebude, předpokládám :lol:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
45
24 říj 2011 23:31
peno: asi nejsem z těch, co by chválili ČSAD z Tvého města na HO a ani firmu z VB, ale co to plácáš o změnách oběhů? Oběhy, na kterých jezdí patnáctimetry na lince 109 nyní za působení ČSAD HO, jsou, jak píše Robert, pořád stejné jako za BORSu. A BORS určitě nejezdil s patnáctimetry na spojích, na kterých nemusel.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 17:23
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]