Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 73 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Nechápu proč v Praze stojí celodenní SMS jízdenka 110 Kč bez příplatku a v Brně bude za 99 Kč namísto 90 Kč?

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Komfort? Musím poslat SMS, za kterou zaplatím navíc, ještě k ceně té jízdenky, k tomu to neplatí v příměstských autobusech a vlacích? Hmm, mě to tedy komfortní moc nepřipadá. A sehnat zrovna tu 24 hodinovou není problém. Dá se koupit i na vybraných nádražích mimo Jihomoravský kraj, jak se tu nedávno řešilo. Takže ano, opravdu si myslím, že tohle nikdo nekoupí a DPMB na tom akorát prodělá kalhoty a tudíž by bylo lepší to ani nezavádět.
Jednorázovou za 29, při vyšší časové platnosti, proč ne, ale tu 24 hodinovou opravdu ne.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: no tak třeba DPP platil 8Kč za jednu jízdenku v době, kdy jim stála jízdeka 20Kč. A to se fakt vyplatí. Proč asi drtivá většina měst má SMS jízdenky dražší, než jízdenky papírové? Názor, že celodenní jízdenku za 99Kč přes SMS si nikdo nekoupí opravdu neberu, těch 9Kč se už ztratí, za ten komfort. Hlavně, že vám záleží na každé babičce, které díky brně zdraží doprava (viz minulé zdražení), ale to, že DPmB přirazí k nadstandardní službě náklady navíc už neberet? Vždyť by na to v konečném důsledku opět doplatila babička, co nemá z Brnem nic společného.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Určitě? Vy víte o kolik jsou náklady na SMS jízdenku vyšší než na papírovou a jestli jsou vůbec vyšší? Já ta čísla k dispozici nemám a mohu jen spekulovat. Pokud Vy nespekulujete, uveďte ta čísla. Jak říkám, já ta čísla nemám, ale nemyslím si, že by pro dopravce byly SMS jízdenky výrazně dražší než papírové.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: obraťte se na DPmČB. Ale zavádět SMS jízdenky a nechat jim ceny ostatních jízdenek by znamenalo to, že by DPmB z toho taky mohl mít méně peněz, než kdyby nezaváděl nic a nechal staré ceny.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk píše:
Peno: ta jízdenka za 16Kč bude vypadat stejně jako nyní jízdenka za 14Kč, tedy v předprodeji to samé co teď mimo Brna, u řidiče buďto tato, nebo dvouúseková, stejně jako nyní, tzn. jízdenku z předprodeje za 16Kč nelze použít jako jízdenku dvoúsekovou.

To je přesně to, o čem mluvím. Ta jízdenka bude mít několik možností podle použití a ještě i podle toho, kde ji koupím. Zbytečně překombinované a jen to lidem zamotá hlavu. A to nemluvím o univerzálce, kde si to VŽDY musím označit sám. Cestující to prostě musí zajímat, i kdyby nechtěli.
Zdeněk píše:
...ve většině případů má cestující co si u busů DPmB koupit jízdenku má smůlu? Tak to jste už asi hodně dlouho nejel busem DPmB mimo Brno.

Často jezdím do Modřic, občas i do Kuřimi a ani u 49, ani u 78 jsem kasu neviděl a u 71 jenom u ČSAD Tišnov a Tourbusu. Ale možná se to ještě do ledna změní. Mimochodem zrovna v těch Modřicích by ty úseky byly nejvíce potřeba, protože je blbost, aby člověk v Modřicích platil ve 49 dvakrát víc než v 510 (511 teď při té výluce) a to jen když si tu jízdenku koupí předem. O předplatních úsekových raději ani nemluvím.
Zdeněk píše:
Ž ebude SMS jízdenka dražší je ta nejrozumnější věc, co mohl DPmB udělat, neb on poplatek poskytovateli zcela jistě nebude nezanedbatelný. V Českých Budějovicích stojí celodenní SMS jízdenka o 50% procent více než klasická a lidi si to taky kupují.

A vy máte nějaká čísla, že se to v těch Budějicích kupuje? Já bych je tedy docela rád viděl, protože tomu opravdu nevěřím.
A mimochodem, tisk a distribuce klasických jízdenek a údržba automatů také něco stojí, takže tento argument tak trochu plave na vodě.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Do tarifu DPP máme ještě hodně daleko. Ty úsekové jízdebnky a výjimky cestujícího ani zajímat nemusí, pokud řidiči řekne jen cíl cesty, jak se děje poměrně často, obvzláště, když jede cestující kratší úsek. Dokud nezačnou vznikat dvouzón, popřípadě Brno za čtyři zóny, je to ještě dobrý...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Peno: ta jízdenka za 16Kč bude vypadat stejně jako nyní jízdenka za 14Kč, tedy v předprodeji to samé co teď mimo Brna, u řidiče buďto tato, nebo dvouúseková, stejně jako nyní, tzn. jízdenku z předprodeje za 16Kč nelze použít jako jízdenku dvoúsekovou.
...ve většině případů má cestující co si u busů DPmB koupit jízdenku má smůlu? Tak to jste už asi hodně dlouho nejel busem DPmB mimo Brno.
Ž ebude SMS jízdenka dražší je ta nejrozumnější věc, co mohl DPmB udělat, neb on poplatek poskytovateli zcela jistě nebude nezanedbatelný. V Českých Budějovicích stojí celodenní SMS jízdenka o 50% procent více než klasická a lidi si to taky kupují.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zpět k IDS JMK. V tom tarifu je hned několik zajímavých věcí. Ta kola už byla rozebrána, takže k těm se už vracet nebudu.
Ta jízdenka za 16 Kč je IMHO přesně to, co vzniknout raději nemělo, protože to komplikuje tarif. Platnost 10 minut nebo 2 úseky mimo Brno, 2 zastávky/30 minut ve vlaku i v Brně a k tomu ještě jako doplatek jedné zóny, to je tak komplikované, že se v tom asi moc lidí nevyzná. A opět to tarif IDS JMK v různých výjimkách začíná přibližovat k překombinovanému tarifu PID. A to není dobře.
Další věc, mají se zavádět úseky u všech autobusových linek mimo Brno, tedy i těch s dvoumístnými čísly, ale úsekové jízdenky v autobusech DPMB půjde koupit, jenom pokud v něm bude pokladna, tedy ve většině případů má cestující stejně smůlu. Už vidím ty dohady řidičů a cestujících o tom, proč zrovna v tomto buse není kasa, i když jede mimo Brno a má prodávat úsekové jízdenky.
A ke kasám ještě jednou, v tarifu je nově článek, který říká, že pokud je v autobuse DPMB pokladna, prodává řidič jízdenky z ní jen, pokud dotyčná linka jede mimo Brno. Pozor, linka, ne spoj. Takže např. na lince 49 bude prodávat jízdenky z pokladny i když jede jenom do Přízřenic. Nebo jsem to pochopil špatně?
A k jízdenkám prodávaným řidiči DPMB, nově se budou u řidičů prodávat jízdenky na 3 zóny/90 min. Dobrý nápad, podle mě. Jen je otázka, zda je to skutečně zdražení, když se vlastně zvyšuje její časová i zónová platnost.
Z pasáže o kombinaci jízdenek zmizela zmínka o nepřenosných jízdenkách, což znamená, že už konečně bude možné beztrestně kombinovat i např. 24 hod. jízdenku pro Brno. Že to ale trvalo, pánové z Kordisu.
A také se pozastavím u SMS jízdenek. 29 Kč za 75 minut oproti 25 Kč za 60 minut, proč ne, i když 90 minutová papírová stojí jen 27, ale budiž, je to služba navíc. Ale 24 hodin za 99 Kč, když papírová 24 hodinová pro Brno stojí 90? Nejenže ta jízdenka bude znevýhodněna cenou, ale i platností, protože nebude platit ve vlacích a příměstských autobusech. To se ani nemusí zavádět, protože si to nikdo nekoupí.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6894
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
K OT a Táboru: ještě tam píší, že v Pze má mládež do 15 let jízdné zdarma. No víme, jak to je. Každý si potřebuje upravit fakta a zformulovat tu "svoji pravdu".


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Co jiného než populismus čekat od komunistů.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Tohleto je skutečně už naprostá debilita. Sice mimo IDS, ale dám to sem. I u nás se řešily přepočty cen na minutu ohledně Prahy, ale tohle jsem ještě neviděl:
http://www.kscm.cz/stanoviska-tiskove-k ... iska/59295 > MHD v Táboře sedmkrát dražší než v Praze. To je fakt už demence, srovnávat jízdenku s platností 4 minuty a jízdenku s platností 90 :mrgreen: :mrgreen: minut

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Zdeněk píše:
h8crew: prý se v prosinci budou měnit jízdní řády mimo jiné i kvůli změně tarifu, takže je možné, že budou nějaké takové spoje


Kéž by - přesně to by bylo tím myšleným "milým překvapením".

miropiro píše:
No hlavně jestli to chápu dobře, tak budu moci vozit kolo s šalinkartou i ve vlaku po Brně, to je fajn...


Chápu to také tak,a ta výhodnější cesta na dvě zóny znamená mimo Brno samozřejmě pouze potenciální doplatek v kombinaci (tj. např Adamov, Kuřim nikoliv však už třeba Tišnov nebo Blansko). Nicméně jako strašidelný tarifní úlet chápu jednorázovou jízdenku pro přepravu kola pro cestu přes 9 a více zón (71 / 78 resp. 86 CZK) - nebylo by lepší tam uvést odkaz na nákup výhodnější varianty, tj. celodenní jízdenky ?


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
No hlavně jestli to chápu dobře, tak budu moci vozit kolo s šalinkartou i ve vlaku po Brně, to je fajn... :mrgreen:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
h8crew: prý se v prosinci budou měnit jízdní řády mimo jiné i kvůli změně tarifu, takže je možné, že budou nějaké takové spoje

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
358
20 čer 2008 14:08
Mě zaujala v tarifních novinkách přeprava kola, kdy tarif s ní počítá i u vybraných regionálních autobusů, je-li tento v JŘ takto označen. Základní dotaz - existuje v systému IDS JmK alespoň jeden takový spoj? Nebo mě Kordis od 10.12. mile překvapí?
Jinak cenově přeprava kola nic moc. Než se možnost přepravy kola autobusem rozšíří (o čemž pochybuju) tak až na výjimky (cesta na max. dvě zóny) je výhodnější použít klasický drážní tarif - např. celodenní 70 CZK u IDS vs. 50 CZK u drah.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Takže nebude nejlevnější jízdenka na vlak za 16Kč, jak na to zde Peno strašně nadával, ale za 16Kč na dvě zastávky, již je info na webu Kordisu. Takže jízdenka za 16Kč - doplatek na jednu zónu, jízdenka na dvě zastávky vlakem, dvouúseková jízdenka a nakonec desetiminutová jízdenka mimo 100+101 :mrgreen:
Je zde i cena elektronické jízdenky - 29Kč, celodenní 99Kč. Jsem velmi rád, že má alespoň v tomto DPmB rozum. DPP za jednu tuto jízdenku platil svého času 8Kč poskytovateli.
http://www.idsjmk.cz/cenik/Tarif2012.pdf

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
ReZ píše:
dík. já si to myslel. jen mladá začala vyšilovat, že co když jí tu synátorovu šalinkartu v r-5 nebude chtít průvodčí uznat.
holt normálně se k tchýni jezdí autem (teda mladá s malým v týdnu a já za nimi v pá vlakem) a malý tentokrát hrozně škemrá, že chce jet k babi vláčkem... (co bychom pro ty jeho modré oči neudělali, že...)

Jen ho pěkně k VHD vychovejte, mě taky za mlada občas naši svezli vlakem :applause:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
dík. já si to myslel. jen mladá začala vyšilovat, že co když jí tu synátorovu šalinkartu v r-5 nebude chtít průvodčí uznat.
holt normálně se k tchýni jezdí autem (teda mladá s malým v týdnu a já za nimi v pá vlakem) a malý tentokrát hrozně škemrá, že chce jet k babi vláčkem... (co bychom pro ty jeho modré oči neudělali, že...)

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
69
08 zář 2006 14:22
Šalinkartu pro doprovod dítěte do tří let, který platí v zónách 100 a 101, lze použít i ve vlacích. tzn. pro cestu do Břeclavi stačí označit na univerzální jízdence osmé pole a vznikne tím kombinace na 9 zón...


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Martan píše:
Myslím, že rozhodující jsou následující části Tarifu IDS JMK: část VI. odst. 1 písm. a), b) a část III. odst. 19 písm. e)
Pokud jsem někde nějakou výjimku nepřehlédl, tak mi z toho plyne: dítě se přepravuje až do Břeclavi zdarma, rodič bohužel za plné jízdné (nezaleží jestli Univerzální nebo základní). Jízdenku lze směrem z Brna do Břeclavi označit nejpozději ve stanici Brno - Horní Heršpice.

Přesně, děti do 3 let se vozí zdarma ve vlaku, rodiče pak podle toho, zda mají nějakou verzi škrabkarty nebo ne.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
609
24 čer 2005 20:56
Myslím, že rozhodující jsou následující části Tarifu IDS JMK: část VI. odst. 1 písm. a), b) a část III. odst. 19 písm. e)
Pokud jsem někde nějakou výjimku nepřehlédl, tak mi z toho plyne: dítě se přepravuje až do Břeclavi zdarma, rodič bohužel za plné jízdné (nezaleží jestli Univerzální nebo základní). Jízdenku lze směrem z Brna do Břeclavi označit nejpozději ve stanici Brno - Horní Heršpice.

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
mám dotázek: žena má doprovodnou šalinkartu pro synátora (takový ten gratis kupon pro doprovod dítěte do tří let v brněnských zónách). Teď chce jet s mladým k tchýni na Břeclav vlakem a ptám se, jestli je možné kombinovat tuto šalinkartu s univerzálkou? Dík.

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1111
05 čer 2005 13:18
Stačí se podívat na výběrová řízení stavebích prací v Brně. Vyhraje Skanska, která posléze rozdělí práci menším firmám. Např. Pionýrská - bude stát 110 milionů a trvat rok. Co tam na těch 400 metrech budou rok dělat? Už vím ono je potřeba tu dotaci prošustrovat, tak jako pokaždý a se vším. Je to jedna velká mafie - tak důležitou komunikaci by jinde ve světě měli hotovou za 4 měsíce (dobře ať nežeru) za půl roku se vším všudy a stálo by to polovinu. Protože to je důležitá komunikace, tak by se tam dělalo od 7 do 19, aby to bylo co nejdřív. Ale dělalo a ne jak ze začátku, že tam nebylo nikoho vidět. Jen v našem Tatarstánu se to dělá tak, jak se to dělá. Ono kdyby to bylo tak brzy hotový, tak by si nemohli zainteresovaní namazat kapsu malou domů, jak se to děje u každé velké zakázky, že...

Pardon za OT


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Ukázka šetření:
Dělali nám teď v městském domě rekonstrukci elektroinstalace. Napřed psali, že je nutné vyměnit stoupačky za cca 400 000Kč. Výběrové řízení bylo vypsáno na dva domy současně v celkové ceně cca 1 200 000Kč.

U nás za těch (původně odhadovaných) 400 000Kč vyměnili elektroměrové skříně (o provedení raději nemluvím -nevyvázané dráty, neuzemněné kovové dveře,...) jističe a vypínače a světla na chodbě. Všechno to je na původním hliníku, kterej ani nedotáhli (krabice pod barvou).
Ať mi nikdo netvrdí, že cca 10 zazdívacích skříní, cca 50 jednofázových jističů a 10 nejlevnějších světel a 10 vypínačů se i s prací dostane na 400 000Kč.

A to je tak se vším.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:08
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]