Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 25 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Tak potom by se měl celej Poseidon zrušit, protože aplikace, která funguje jenom, když se jí zachce, je jaksi k ničemu, protože se na ni člověk nemůže spolehnout.

Je zajímavé, že se mi ještě nikdy nestalo, že by mi nefungovala aplikace Můj vlak nebo Jízdenky (RJ). A to vlakem jezdím mnohem častěji než brněnskou MHD.

Stejně je nákup přes Poseidon zbytečně složitý. Vůbec nechápu, proč si musím předem dobíjet nějaký kredit jak někdy v 90. letech. Nejednou se mi stalo, že jsem při nákupu jízdenky zjistil, že nemám dost kreditu, a dobít ho, to je piplačka! Nechápu, proč nemůžu platit jízdenky přímo, prostřednictvím Masterpass. Asi by to bylo příliš jednoduché a to přece nemůžeme dopustit.

Vůbec nejpohodlnější pro cestujícího by bylo placení jízdenky přímo ve voze platební kartou. Žádné automaty, žádné aplikace, žádné SMS jízdenky, žádné jízdenky u řidiče. Už to mělo dávno fungovat. Jsem přesvědčený, že by výrazně přibylo platících cestujících.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
xxx píše:
Člověk si říká, k čemu si ty jízdenky vlastně kupuje.


Tohle mě mrzí, když to někde vidím/slyším.
Jízdenky si kupuješ, protože je normální za cestu (službu) platit. Ne proto, abys ji mohl ukázat revizorovi.

Je to možná nefér, pokud se spoleháš na svůj obvyklý způsob zajištění jízdenky, a ten ti není umožněn. Ale v dnešní době, kdy máš x dalších možností je to opravdu jen výmluva, a revizor není od toho, aby zjišťoval, zda nemáš jízdenku z dobrého nebo špatného důvodu. Neznám nikoho, kdo by si nebyl schopný koupit v případě nouze jízdenku u řidiče nebo SMS, když nemá drobné.
Jiná situace je podle mě, když ti není umožněno více způsobů (třeba navíc nejede automat a řidičovi jízdenky došly - pak si myslím, že je oprávněné jet zdarma, protože jsi snahu rozhodně vyvinul - se souhlasem řidiče - což se mi právě stalo a řidič souhlasil, že můžu jet i tak).
Když jsem byl na brigádě za kasou v Lidlu, tak jsem taky nemohl dát nákup zdarma tomu, kdo chtěl platit kartou ve chvíly, kdy nefungovaly platební terminály, a neměl u sebe hotovost...

Jinak osobně potkávám revizora tak 1-2x do měsíce. Nejčastěj v d-1, d-4 nebo d-12 někde blízko centra.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Jo aha, výmluva. Já jsem si ten lístek koupit chtěl, ale dopravce mi to neumožnil!


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
Zrovna večer v okružkách jezdí dost, z Mendláku do Komína, akorát někteří si jen cvaknou kontrolní lístek a nic...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
xxx píše:
No, vzhledem k tomu, že během více než dvou let, co jezdím po Brně na jízdenky, jsem nepotkal revizora, by byla velká náhoda, kdybych ho potkal zrovna včera. Člověk si říká, k čemu si ty jízdenky vlastně kupuje. Už jsem za ně utratil více než 1500 korun. Jezdit načerno by mě vyšlo výrazně levněji. (Asi tak o 1500 korun.)

Záleží taky, kdy jezdíš. Já třeba potkal revizora nedávno ráno v devítce cestou do práce. Ale potkat revizora večer v okružce, eh, to asi nehrozí.

Každopádně tvá výmluva by ti neprošla.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
Takže nemusel, chtěl. Tak si příště odpusť ten srdceryvný výlev.

A jak by se postupovalo? Dostal bys flastr a bylo by to vyřešeno.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
No, vzhledem k tomu, že během více než dvou let, co jezdím po Brně na jízdenky, jsem nepotkal revizora, by byla velká náhoda, kdybych ho potkal zrovna včera. Člověk si říká, k čemu si ty jízdenky vlastně kupuje. Už jsem za ně utratil více než 1500 korun. Jezdit načerno by mě vyšlo výrazně levněji. (Asi tak o 1500 korun.)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
xxx: opravdu jsi musel jet na černo? trafika s jízdenkama nikde nebyla? Sms jízdenky taky nefungovaly? Automaty na lístky nikde nebyly a ani řidič neměl lístky? Porucha nebo výpadek jedné služby se může stát, ale že by nešlo si jízdenku koupit vůbec nikde a musel jsi být přinucen jet na černo? Tomu nevěřím. Nevím, ale tuším, že by ti revizor řekl, že je ještě x jiných možností jak si získat lístek.


Offline
Uživatelský avatar

2525
13 črc 2009 13:42
Co se to včera stalo, že nefungoval Poseidon? Byl jsem nucen jet načerno. Jak by se v takových případech postupovalo při přepravní kontrole? K čemu taková aplikace je, když funguje jenom někdy?


Offline
Uživatelský avatar

177
23 kvě 2006 21:30
Zdravím pánové, jako uživatel šalinkarty jsem ztratil přehled o papírových jízdenkách. Je platná papírová jízdenka, která byla vydána za platnosti tarifu z roku 2012 (Jízdenka za 25 Kč), byť cena této jízdenky se nezměnila? Díky za info.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
Je určena pro děti do 15 let a seniory nad 70 let. I ti studenti ji mohou využít, pokud se po Brně budou přepravovat výhradně vlakem a regionálními linkami. :mrgreen:

Ach so :-) :mrgreen:

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
miropiro píše:
A k čemu tedy ta jízdenka za 22 Kč je, když platí jen v zónách 100 a 101 a nemůžu současně začít a skončit jízdu v brněnských zónách? Nějak mi uniká význam této jízdenky pro studenty?


Je určena pro děti do 15 let a seniory nad 70 let. I ti studenti ji mohou využít, pokud se po Brně budou přepravovat výhradně vlakem a regionálními linkami. :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, karty nebral už hodně dlouho (určitě víc než rok). A vzhledem k tomu, že je to tak trochu atyp, tak bych se ani nedivil, kdyby nešlo o poruchu, ale definitivní konec :-(

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Izidor píše:
P. Haluza: Zlevněnou celodenní na 100+101 za 22 Kč nesmí mít ti, které jsem vyjmenoval v předchozím odstavci.

Což je tedy vysvětleno tak přehledně, že je to jako číst ve sbírce zákonů. Prostě je to celkově krok zpět proti duchu ids. Pro určité skupiny se zavádí dvojí jízdné pro město a mimo město. A po náročném sjednocení jízdného všech integrovaných dopravců tu máme zase jakési dělení a výjimky a poznámky, kterých neustále přibývá na úkor přehlednosti a srozumitelnosti. Myšlenka dobrá, ale provedení katastrofální.
U zlevněného A by tedy mělo být na první pohled jasné a snad i napsané, že je v Brně - zónách 100+101 JIŽ NEPŘESTUPNÍ

A k čemu tedy ta jízdenka za 22 Kč je, když platí jen v zónách 100 a 101 a nemůžu současně začít a skončit jízdu v brněnských zónách? Nějak mi uniká význam této jízdenky pro studenty?
peno píše:
V tom na Joštově ty 24 hodinové za 150 a 190 šly koupit vždy. Problémem jsou ty novější na hlaváku a maliňáku ve kterých tyto jízdenky skutečně chybí a myslím, že je to škoda.
Ten poslední obrázek jsou právě ty jízdenky A a ty nikdo nerozporoval že tam jsou. Řeč byla ale o skupině B, která tam chybí.

Aktuálně na Joštově z automatu nic koupit nejde, bo automat je asi rozbitý, nebere karty a obrazovka je vyplá.

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
To Kordis na Facebooku raději nepíše.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
A důvod?


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Robert píše:
https://www.idsjmk.cz/#lock13390
Dělají si srandu? Trošku mi tam chybí Hodonín, Vyškov a další (aspoň) okresní města.

Protože je podle KORDISu možné jen na pracovištích, kde je ČD Centrum ...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Bohužel to asi myslí vážně. No, což o to, Hodonín je uprostřed mezi Břeclaví a Veselím, takže hodonínský student si holt zajede tam nebo tam Ale horší to bude z toho Vyškova a to raději nemluvím o tak vzdálených částech kraje jako Boskovicko.

Ale z jiného soudku, na Facebooku Kordisu se objevila informace, že nové palubní počítače dodá Herman systems a spuštění jejich zkušebního provozu nového se očekává na podzim příštího roku.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
https://www.idsjmk.cz/#lock13390
Dělají si srandu? Trošku mi tam chybí Hodonín, Vyškov a další (aspoň) okresní města.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
miropiro: Ne, to není nešťastně formulováno, to je úplně celé překroucené a navíc tam ignorují skupinu 65 až 70, u které tvrdí, že musí mít bez průkazky na Brno vždy plné jízdné -- tedy ignorují cestování linkospojem mimo Brno v tarifu A a také samotný tarif B.


Offline
Uživatelský avatar

2553
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
P. Haluza píše:
A perlička na závěr: interní materiály DP obsahují větičku, že na linkách 1 až 99 v linkospoji jedoucím mimo Brno je možné cestovat na zlevněnou A i mezi zastávkami, které leží na území města, tedy opět proti oficiálním SPP Kordisu! Ovšem platí to jen pro studenty, ne pro důchodce do 70 let. Podívejte se sami...

Nevím, kde řešit tyhle absurdní nesmysly, které si DP vymýšlí. Už jsem poslal jeden podnět na odbor dopravy kvůli těm stupidním intervalům na jízdním řádu 44/84, asi pošlu další. :mrgreen:

Já bych řekl, že je to jen nešťastně formulováno s chybou.
P. Haluza píše:
Ano, přesně o tomto celou dobu hovoříme, Mlho. :mrgreen: Jestli toto není diskriminace, tak jsem papež.

A co teprve lidi z obcí, kam jim vlak nebo bus nejezdí vůbec? To není diskriminace sarcastic ?

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ano, přesně o tomto celou dobu hovoříme, Mlho. :mrgreen: Jestli toto není diskriminace, tak jsem papež.


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Izidor: Ujetí kilometru nemusí být dražší, ale stát nastavil nějaká pravidla. Pokud by došlo k uznávání levnějších jízdenek v MHD, stát by to neproplatil. Otázkou ale je, jak by se to dokazovalo, když jízdenky je možné využít v MHD i regionálních busech a vlacích.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
P. Haluza: Izidor: S tou nepřestupností to taky není pravda, na vlak nebo linku nad 100 přestoupit můžu. Dokonce i na linku pod 100, pokud jede mimo Brno. Nesmím akorát přestoupit na linkospoj linky pod 100, který neopouští hranice města.

Takže jinými slovy jsou diskriminování ti cestující, co přijedou z regionu do Brna a dále musí k cíli své cesty použít ještě přestup na MHD. Ti šťastnější, co mají svůj cíl v docházkové vzdálenosti Hlavního nádraží, židenického nebo královopolského nádraží, Zvonařky, Mendláku či Osové a nebo mohou přestoupit na vlak či linku nad číslo 100 jedou ty samé kilometrické vzdálenosti levněji.
Je snad ujetí kilometru po Brně o tolik dražší, než ujetí kilometru mimo Brno, že musel vzniknout takový paskvil s dvojím jízdným?

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tin: Ale ano, k takové makové předplatní lze dokoupit co chybí, ale tady se řešilo dokoupení jednorázové k jiné jednorázové. To nelze.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 10:40
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]