Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 32 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
P. Haluza: Cestující je snad povinnen předložit jízdní doklad i v okamžiku výstupu z vozidla. To, jak se to vymáhá v praxi, to už je druhá věc.


Offline
Uživatelský avatar

3700
08 čer 2005 23:12
A do toho si ještě Brno zavedlo linku 51, která je sama o sobě takovým oříškem, začíná i končí v zóně 101, ale jede přes zónu 410.


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
No ale hlavně vznikne právnický oříšek, protože revizor přece nemá právo kontrolovat lidi na zastávce (ani ty, co právě vystoupili), takže ve voze bude vše OK a výstup ho nemusí zajímat. Tohle zase někdo nedomyslel. Živě si dokážu představit opatření, jak na těchto spojích bude výstup předem a ven bude puštěn jen ten, kdo má správnou jízdenku. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Já prostě nechápu, proč se třeba v tom případě Vranova ta sleva nepočítá jen za mimobrněnskou zónu?


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
MicKys píše:
Zľavy 75% ale nebudú platiť pre študentov 15-26, či?

No právě to. Takže ano, cesta studenta ve věku 18 až 26 let na Vranov za 6 Kč a stejným spojem jen na Útěchov za 25 Kč! Už vidím, jak se nově revizoři zaměřují na tyhle linky ...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
113
08 led 2016 19:16
Zľavy 75% ale nebudú platiť pre študentov 15-26, či?


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
V úterý ale rada města schválila, že sleva 75 % bude platit i v Brně, takže tyto absurdity přece tím pádem nakonec nebudou.


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ovšem největší perla je ta přímo záminka k podvádění na linkách končících mimo Brno. Pro mládež jedoucí z nádraží do Slatiny t-31 je cenově výhodnější koupit si lístek až do Šlapanic. Absurdistán :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Richie: Je to tak, se státní slevou pouze 31 a v Brně nevystupovat. Ale podle tarifu mi vyplývá, že na zlevněnou A má stále možnost jet do Černoviček z centra 701 nebo 702, na kterých platí zlevněná A bez omezení.

Samozřejmě, že při schvalování této slevy tarify IDS (kterých je už u nás plno) nikdo neřešil. Chaos vzniká tím, že MHD a silniční linková doprava jsou u nás legislativně (v příměstské dopravě jejich funkční význam často splývá) naprosto odlišné typy dopravy. A každý IDS se je snaží nějakým svým způsobem v mezích zákona integrovat. A teď je nová vyhláška od sebe zase více diferencovala.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
A co když třeba pojede 33kou do Slatiny, něco si někde vyřídí/koupí a pak bude pokračovat dál v rámci časové platnosti 3 zónové jízdenky? To zas musí mít tu dražší? To by bylo absolutně proti principu IDS...

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

218
11 srp 2012 21:46
Aladin: No jestliže dcerka pojede z Brna do Ponětovic či Blažovic, s využitím vlaku, případně kombinace tbus31 a regbus710 s přestupem ve Šlapanicích, neměl by být žádný problém, pokud tbus31 bude mít cíl mimo zóny 100 a 101, tzn. jela by za tarif "Zlevněné A". Problém by ovšem nastal, jestliže by ještě po Brně chtěla cestovat na jednu tutéž jizdenku. To by si pak musela zakoupit jízdné dle kategorie "Zlevněné B", platící i pro jizdy jen po Brně.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Začínám být skoro rád, že se mě momentálně žádná sleva netýká (vyjma dotace od města na šalinkartu), protože tady bude člověk nárokující si slevu riskovat pokutu jen proto, že něco z toho guláše pochopil trochu jinak...

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
200
27 pro 2004 12:45
No myslím, že bude po 1.9. pořádně "veselo". Pro ty 75%-ně zvýhodněné jízdenky pro děti , mládež a seniory nad 65 mají napsáno: Jízdenku mohou využít i osoby od 15 do 18 let, studenti do 26 let a osoby nad 65 let, u těchto skupin jízdenka neplatí pro jízdu začínající a současně končící na území zón 100 nebo 101 linkou s provozním označením 1 až 99 (včetně linek začínajících písmeny E, H, N, P, Š, X bez ohledu na velikost písmena). Nárok na slevu je nutné prokázat dle Tarifu IDS JMK. ... Takže když po 1.9. své 16-ti leté dceři koupím pro cestu po Brně (např. z hl. nádr. do Slatiny) jízdenku ve variantě 6 Kč na 3 zóny, tak lze dovozovat, že třízónovostí této jízdenky prokazuji úmysl pokračovat po nástupu v zóně 100 jízdu např. do zóny 610, i když vystoupí ještě ve Slatině. Nebo jsem něco přehlédl a je to pojištěno ještě nějakým dalším opatřením? Z toho, co jsem zkopíroval z ceníku, to omezení totiž nevidím. Brňák totiž vždy při cestě např do Ponětovic či Blažovic musí logicky vždy označit jízdenku 3-zónovou v busu DpmB, kde jízdu započal a není povinen si značit drahou brněnskou jízdenku na 2 zóny 100+101 a pak dokupovat samostatně zbývající třetí pásmo. No fakt jsem na to zvědav ugeek


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
No ##MLUVÍM SPROSTĚ## sarcastic ](*,) :sick:

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Leták s tarifními změnami ke stažení
Nový tarif

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
7155
27 úno 2010 07:40
Řidiči regionálek by měli být vybaveni telefonem s aplikací, která kontrolu umožňuje. Co ovšem nezkontrolují, jsou QR kódy k elektronickým ročním šalinkartám pro zóny 100+101. Zde se jen kontroluje, zda cestující má QR kód. Že je z reklamy na letáku, už ovšem odhalit nemůže.


Offline
74
17 lis 2012 23:31
Ad QR kód: má řidič autobusu vůbec šanci zkontrolovat platnost jízdenky na základě QR kódu? Nebavím se jen o 303, ale o všech regionálních linkách.
Pokud si koupím jízdenku přes aplikaci Poseidon, aplikace mě v záložkách IDSJMK nebo Řidič ukáze QR kódy, ale řidič to kontroluje vždy pouze okem. On má copak šanci ověřit bez čtečky, že je kód platný na danou trasu/zónu?


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Sůra ve svém článku ale nezmiňuje něco, co se píše v článku na iDNES.cz s názvem: Na MHD v Brně ušetří důchodci a děti. Od září začnou platit nové slevy

„Nové slevy jízdného představují částku asi 20 milionů korun ročně,“ podotkl šéf tarifního odboru DPMB Vít Prýgl s tím, že platit budou také od 1. září.

O tuto sumu tak dopravní podnik ve svém hospodaření přijde. Přesto vedení Brna neplánuje ztrátu pokrýt z rozpočtu města na kompenzacích, které podniku každoročně posílá. Loni to totiž byly necelé dvě miliardy korun.

„Čekáme, že těch dvacet milionů bude dopravní podnik schopen získat jinak. Třeba trvalým zaváděním plynobusů, díky čemuž ušetří na palivu,“ poznamenal brněnský primátor Petr Vokřál (ANO).

Výborně, takže co nás čeká za úspory? A co takhle už dořešit kontrolu platebních karet v autobusech? Nedávno jsem jel a-303 na Rokli a řidič nevypadal, že by ho můj QR kód v mobilu zajímal ...

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
P. Haluza: Nechápu, vždy dodnes to tak platilo (studentská sleva byla pro cestu do školy), tedy u nás vázána zónami, kterými projíždí. Oproti tomu nové vládní nařízení zavádí celoplošnou celostátní slevu (bez ohledu na dojíždění do školy). V Evropě je běžná spíše obecná studentská sleva v dopravě než pouze na konkrétní trasu (naopak sleva pouze pro dojíždění byl spíše český unikát).

To, co navrhuješ, ale není věc Kordisu ani DPMB. Osobně jsem za tuto obecnou slevu rád (sleva na dojíždění systém komplikuje, trasa do školy je prostě vágní a ne zcela jednoznačná, ale 75 % sleva je nepřiměřeně velká. Kdyby raději stát zavedl slevu nižší (původních 40 % nebo 50 % by stačilo), ale kompenzoval ji i v MHD provozech, udělal by lépe.


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A tady bych byl nekompromisní a uznával jim slevu pouze na kupóny pro zóny, kterými jezdí do školy. Klidně i Brno, je-li tomu tak.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
P. Haluza: Částečně to systém sice zpřehlední, ale ne pro všechny věkové kategorie. Toto rozhodnutí města se vůbec netýká studentů 15-26 let, kteří nejspíš budou mít stále různé jízdné v MHD a v regionu.


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Hurá, konečně se někdo zamyslel. Pozdě, ale přece. Teď jen doufat, že ti vydrží dlouho. Aby se za rok nezjistilo, že je to dráhy luxus, na který město ani kraj nemají.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Pravděpodobně jediné logické rozhodnutí města jako reakce na to, co vláda "si vymyslela a nedomyslela".


Offline
Uživatelský avatar

3087
29 srp 2009 19:30
Brno se přidá ke vládním slevám, dříve přiložený a diskutovaný tarif je tedy již neplatný.
https://zdopravy.cz/brno-naskocilo-na-v ... onu-14575/

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

2567
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Cracatit píše:
Volby se blíží, možná i proto ty Babisconiho koblížky v dopravě. :evil:

Už zase? Já jel na kole do práce, tak jsem nikde koblihy neviděl biggrin

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
113
08 led 2016 19:16
Mouka píše:
Ten manipulační poplatek je nějaká novinka?

Ja som myslím kedysi platil pár centov, ale bolo to už dávno. Je dosť možné, že som si to splietol s preukazom potvrdzujúcim vek na zľavu v autobusoch (vážne významná zľava - plné 0,70; polovičné 0,55), takže za mystifikáciu sa omlúvam. Každopádne kartičku vlastniť je nutné, u detí/mladistvých aj s fotkou.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 kvě 2024 17:14
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]