Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 96 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Spy píše:
Honny: a můžeš si ji koupit třeba až z Nedvědice (zóna 350), akorát nevím jestli ušetříš ještě víc nebo ne :wink:

Tam bych IMHO zas nemoh nikde rozumně (tj. né vyběhnout z vlaku, cvaknout a dobíhat ujíždějící vlak) cvaknout lístek.

A na černo se mi nece...

Dík za odpovědi;)

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Honny: a můžeš si ji koupit třeba až z Nedvědice (zóna 350), akorát nevím jestli ušetříš ještě víc nebo ne :wink:


Plán trhlinu nemá, na každém nádraží jde koupit lístek z libovolné jiné stanice.


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Děkuju moc.

Dá se v Brně na Hl. N. koupit lístek s platností z jiné stanice? Viz následující...

Né, že bych chtěl ušetřit za každou cenu... :mrgreen: Ale vypadá to tak... O:)

Cesta do Nového Města na Moravě - zpáteční = 187,-
---
Cesta do Tišnova a zpět = 38,-
Cesta z Tišnova do NMnM - zpáteční = 117,-
Celkem: 155,-


Jo, je to blbejch 32 korun, ale proč platit to, co už zaplacený mám... Nebo má můj plán trhlinu? Je možná ještě nějaká sleva? InKartu nemám. V Tišnově přestupuju, takže ta chvíle cvaknutí lístku by neměl být problém.


Dík za přečtení a odpovědi, dlouho sem nejel vlakem za něco jinýho, než měsíční kupón.

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
SYN: Když je pokladna zavřená, tak si můžeš jízdenku koupit bez příplatku u průvodčího.


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
Tak? Zbožná přání se stávají skutkem, kam to ten svět spěje :-)
Dík za info!


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Od letošní změny jízdních řádů jsou rychlíky z/do ostanice Tišnov zaintegrovaný jako linka R3.


Offline
214
03 srp 2006 06:41
Brno, CR
pd píše:
Pro Honnyho je ale podstatné, ve které zóně si tu jízdenku označí. Protože jestli pojede z hlavního nádraží a bude mít na jízdence označenou zónu 100, tak bude platit jenom jako pětizónová, tzn. jen 120 minut.

Jo s tou časovou platností to bude trochu problém, kdyby se vlak trochu víc loudal tak raději vyskočit a doběhnout to pěšky aby to vyšlo :-)
Jinak do Tišnova s doplatkem 19Kč k běžné šalinkartě (100+101) jezdím tak jednou za měsíc, bez problémů. Čistě teoreticky by si Honny měl označit jízdenku při zahájení jízdy, tedy už při nástupu u domova / u školy atd., pochybuju že opravdu začíná až na hlavasu. Je to sice vcelku kosmetický rozdíl, ale já osobně toho rád využívám jelikož mi občas dělají docela problémy ty označovače na železničních nádražích (zde konkrétně v Kr. Poli stejně jako v Tišnově), někdy je to až skoro detektivka když vlak už přijíždí a já stále ještě marně přemlouvám označovač aby mi to orazil... Naproti tomu v klidu po cestě a-84 to není problém.
Jen upozorňuju Honnyho aby si nevybral omylem pro jízdu do Tišnova rychlík, ty (ještě?) nejsou do IDS zaintegrované, já jsem se takhle sekl asi před půl rokem když v Tišnově ohlásili že před tím spojem co na něj čekám pojede zpožděný rychlík, říkám si fajn to beru budu v Brně rychleji ale ouha, oražená jízdenka mi nebyla nic platná musel jsem zaplatit ještě jednou. Ale zas tak hrozné to nebylo, a ten vlak to bral fakt hopem, za deset minut jsem vystupoval v Kr.Poli, a byl skoro prázdnej takže luxus kupéčko jen pro sebe (s kolegou), tak mi to ani nevadilo...
Skoro jsem si říkal že bych pro jistotu kupoval vždycky jízdenku ČD, se zpáteční pro dva by rozdíl vůči IDS byl vcelku zanedbatelný, a mohl bych využít ten rychlík kdykoliv se podaří, hlavní problém je ovšem v tomto případě zavřená prodejna jízdenek na nádraží Kr.Pole (jezdím večer), na nějakej prodej po internetu jsem zatím moc línej :-)


Ještě pro studenty, co brzo oslaví 26. narozeniny: klidně si kupte měsíční kupón a třeba za týden ho můžete vrátit. Ale vrácená částka nebude přesně v poměru spotřebované platnosti kupónu.


Pro Honnyho je ale podstatné, ve které zóně si tu jízdenku označí. Protože jestli pojede z hlavního nádraží a bude mít na jízdence označenou zónu 100, tak bude platit jenom jako pětizónová, tzn. jen 120 minut.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Zkrátka pro Honnyho je zcela irelevantní že má nějaké kupóny na druhou stranu Brna. Jinak informaci o tom, kolikazónová jízdenka je potřeba pro majitele šalinkarty na cestu z Brna, dává prostřední číslice čísla zóny cíle cesty (Tišnov=330, tedy 3 zóny).

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
Tak nemáš jízdní doklad na zóny 310, 320, 330, tj. 3 zóny. Zakoupíš si tedy jízdenku na 3 zóny/90 min. za 19 Kč, která Ti v kombinaci s Tvou šalinkatou vytvoří kombinovanou jízdenku na 7 zón (z nichž 4 máš dané na šalinkartě a další 3 jsou libovolné) s platností 150 minut, jízdenka se označuje už před nástupem do vlaku... Snad to za 2 a půl hod. do Tišnova stihneš... :-D


Offline
Uživatelský avatar

1406
29 dub 2006 12:26
Sebrowitz
Mohl bych se na něco zeptat?

Situace: honny jede do Tišnova. Má šalinkartu na 100+101+410+425. Linkou S3 je to přes zóny 100, 101, 310, 320, 330.

Jak mám na Hl. Nádraží postupovat? Co mám koupit a cvaknout a kdy? :D

_________________________________
… účastníkům provozu v tomto pořadí důležitosti - chodci, veřejná osobní doprava, cyklisté, motorová vozidla.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Na čipových kartách v MHD se mi nelíbí ten další velký bratr - jako by nestačily archivy databází ISP, mobilních operátorů nebo mýtného systému.

Zlaťák: jezdím na běžné jízdenky. O vánocích tolik nejezdím, tak mi jich stačí jen pár.
Ad revizoři: za posledních ~ 10 let po mě chtěli něco víc než dobu platnosti jednou - to když jsem měl rýpavou náladu, revizorovi bylo zatěžko předpisově pozdravit a řekl jsem nahlas něco ve smyslu "Pozor, je tady revizor". Na oplátku mě pak sprdnul za nevyplněné číslo na kupónu. :-D


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
A jsme zas u toho. Kdyby šalinkarty byly čipové, tak to jen sejmeš a vidíš platí -neplatí a nemusíš řešit platnost kuponu, platnost průkazky, zóny,....


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Kurnik, já to nechápu. To jako že kupón může mít jinou platnost než průkazka k tomu kupónu? Kdo to má proboha studovat????? Tohle celý IDS vymyslela fakt bedna, teda spíš to množství úsekových zónových a ještě jinak datumově rozdílných cestovních dokladů, k ještě lepší srozumitelnosti pro změnu každou s jiným datem počátku platnosti ](*,) ](*,) ](*,)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Smolda68 píše:
A může být studentská roční průkazka také v klouzavém tarifu???

Samozrejme :wink:

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
A může být studentská roční průkazka také v klouzavém tarifu???

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
P. Haluza píše:
Je-li to studentská šalinkarta, platí jen pro studenty. Čili čistě teoreticky v okamžiku zakončení studia nebo i přerušení (!) bych ji měl správně vrátit. Ovšem já jsem se docela divil, když jsem v polovině prosince kupoval na Novobranské roční šalinkartu pro studenty, že po mě nechtěli vůbec žádný doklad o studiu (ani ISIC). Kdybych k 1. 1. na rok přerušil, tak jsem byl vysmátej. :-D

Jenze kdyz se poradne podiva na prukazku, tak ta ti plati jenom do 30.09.2008, takze kupon bez platne prukazky je ti na nic :)

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No jenže to je to, že ti ju třeba i prodají, třeba i 9 revizorů se podívá jen na kupon a pak 10 to chce vidět pořádně. Jsem už potkal takového, co mu to nestačilo vidět jen přes obal od dokladů, ale chtěl to vytáhnout a studoval to fakt důkladně.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Zlaťák píše:
No díval jsem se na to na stránky IDS, ale pokud jsem to dobře pochopil, tak oni ti ju (teoreticky) prodají, ale dnem dovršení 26. let ztrácí platnost.


Je-li to studentská šalinkarta, platí jen pro studenty. Čili čistě teoreticky v okamžiku zakončení studia nebo i přerušení (!) bych ji měl správně vrátit. Ovšem já jsem se docela divil, když jsem v polovině prosince kupoval na Novobranské roční šalinkartu pro studenty, že po mě nechtěli vůbec žádný doklad o studiu (ani ISIC). Kdybych k 1. 1. na rok přerušil, tak jsem byl vysmátej. :-D


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No díval jsem se na to na stránky IDS, ale pokud jsem to dobře pochopil, tak oni ti ju (teoreticky) prodají, ale dnem dovršení 26. let ztrácí platnost.


Pavel: Roční šalinkarta jde koupit klidně i 31.12. za starou cenu na celý příští rok, ale nevyplatí se to, když od 1.1. bude o stovku levnější. U čtvrtletních je to cenově nastejno, ale vyplatí se koupit si takhle měsíční za starou cenu.
Jinak řečeno, pokud si koupíte předplatní jízdenku s počátkem platnosti v roce 2007, platíte starou cenu, ale samozřejmě ta jízdenka pak platí celou svou vyznačenou platnost. Pokud si dnes koupíte jízdenku s počátkem platnosti v roce 2008, platíte novou cenu. Vyjímka je studentská roční šalinkarta, která taky jde pořídit i dnes, ale s platností nejdříve od 1.1.2008, protože do té doby fakticky neexistuje.

Zlaťák: studentskou ti musí prodat (nebo ať ti ukážou, kde je napsáno, že musíš mít míň jak 26 let po celou dobu platnosti kupónu; já jsem to teda nikde nenašel). Kdyžtak to zkus na nádraží, tam jsou rozumnější (anebo spíš tam takové detaily moc neřeší).
Dokonce bych řekl, pokud jsem to pochopil správně, tak < 26 musíš mít v době koupi průkazky, která pak platí do 30.9. příštího roku. A po celou dobu si můžeš kupovat zlevněné kupóny (jen bys měl býti stále studentem..).

Já třeba mám kupón do 10.1., ale ještě se starou průkazku, která má najednou přestat platit 31.12., což asi budu jednoduše ignorovat... (novou průkazku si u DPMB vyřizovat nebudu, protože způsob zacházení s osobními daty u DPMB, a.s. jaksi nemá mou důvěru..)


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
A na co teď jezdíš?

Já spíš přemýšlím, na co budu jezdit, když mi skončí šalinkarta 4.1. a 19.1. mi bude 26. Studetskou už mi nechcou prodat (i když v době nákupu podmínky splňovat budu) a dětské jízdenky si k šalinkartě cvakat nemůžu.


Offline
Uživatelský avatar

2009
28 čer 2007 16:54
Mě to se studentskou neprošlo - prý protože tento kupón začne platit až s novým tarifem...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 21:46
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]