Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 97 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Pavel píše:
Chtěl jsem se zeptat. Neví náhodou někdo, když si budu chtít pořizovat roční šalinkartu, tak jestli můžu s platností od 27.12.2007 nebo nejdřivější platnost je až od 1.1.2008. Obávám, že jelikož je tarif platný až od 1.1.2008, tak že asi nebudu moct. Dík moc.



Upozorňujeme cestující, že i u roční průkazky si mohou zvolit počátek platnosti. Opakuji....

Spíš pochybuju, že mi te´d někdo prodá šalinkartu na další měsíc, 1/4 rok,... se starým tarifem. A na něco teď jezdit musím.


Offline
1071
09 lis 2006 18:16
Chtěl jsem se zeptat. Neví náhodou někdo, když si budu chtít pořizovat roční šalinkartu, tak jestli můžu s platností od 27.12.2007 nebo nejdřivější platnost je až od 1.1.2008. Obávám, že jelikož je tarif platný až od 1.1.2008, tak že asi nebudu moct. Dík moc.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Rop píše:
O 50 to stojí víc, kolenama se mlátim o sedadlo přede mnou ... a o hodinu bych jel dýl (kdybych si troufnul na bus ktery na ktery mam 5 min na prestup v Mechove, jinak je to skoro o dvě hodiny) :-D

vyjimka potvrzujici pravidlo

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Martan: musí tam zastavovat, jinak bys asi těžko prokázal, že jsi v té neobsazené zastávce nastoupil. Něco jiného je koupit si jízdenku u průvodčího ve vlaku s přirážkou (teď je to 30 Kč).


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
anarchia99 píše:
Jezdi busem, a mas to levnejsi, pohodlnejsi a nekdy i rychlejsi :)

O 50 to stojí víc, kolenama se mlátim o sedadlo přede mnou ... a o hodinu bych jel dýl (kdybych si troufnul na bus ktery na ktery mam 5 min na prestup v Mechove, jinak je to skoro o dvě hodiny) :-D

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
609
24 čer 2005 20:56
pd píše:
Kuba: no ale to by fungovalo jenom u osobáků (resp. jen u vlaků, které v té poslední neobsazené stanici zastavují) a to jenom tehdy, když tě do té doby nechytne průvodčí...

Bohudík to tak není! Vlak v té neobsazené stanici NEMUSÍ zastavovat, takže si můžu koupit lístek třeba Řečkovice - Tišnov a mít šalinkartu 100+101 a je to platné a je jedno, jestli si to koupím ve vlaku nebo u ženské v kukani na hlavasu. Nebo si můžu koupit lístek Tišnov - Praha a IDS-lístek na 3 zóny když mám šalinkartu (ale je to takhle trochu dražší než rovnou lístek ČD.

po2367 píše:
Kuba.: my jsme se bavili o R, ktere jedou z Prahy do Brna. Ne z Prahy do Blavy/Splitu, chapes ???? Ja doufam ze jo. Zde jsem vysvetloval, ze nelze R Praha HB Brno protahnout do Breclavi nebot ty soupravy jsou Bohuminske a prechazeji pak na R do Bohumina, tzn. ze napr. loni prijela z Prahy souprava s R677 do Brna v 15:34 a v 16:03 jela do Bohumina (byt to byla brnenska souprava).

V minulém GVD jezdil takhle pouze ten 1 konkretni vlak, v tomto GVD se to týká už všech. Ostatně zavedení rychlého spojení Brno - Břeclav by dnes už snad neměl být problém. Osobně bych byl pro podobu:
- zastávkové Os vlaky Vranovice - Brno - Tišnov - ZR (int. 30 minut, v sedle 60 minut s prokladem s vlaky Hrušovany - Kuřim)
- Os vlaky Břeclav - Vranovice - (zrychleně - pouze zast. Hrušovany, Modřice) - Brno (int. 30 min., v sedle 60 s návazností ve Vranovicích na zkrácené Os)
- Sp vlaky Wiener Neustadt - Wien - Břeclav - (se zast. Podivín, Zaječí, Vranovice, Hrušovany, Modřice) - Brno (int. 60 minut mezi Os Břeclav - Brno)
Je to pouze hrubý nástřel - bez zkoumání dalších vazeb vzhledem k rovnoměrnému rozložení spojů, proklady s EC a nákladní dopravou*)

* která zřejmě v budoucnu naroste a bude mít o hodně vyšší nároky než teď na kapacity dopravních cest

_________________________________
I cesta může být cíl.


Offline
304
12 lis 2007 20:03
No vsak aby bylo mozne klidne cestovani za cenu bez mistenky tak tu mistenku daji v eshopu na tyhle vlaky zadarmo. Vyresili to panove oklikou :lol:


Offline
Uživatelský avatar

11624
07 bře 2005 23:57
Brno
Angel píše:
No já chtěl třeba poukázat na to že při jízdě z Brna do Prahy zaplatíte 514Kč a to je celkem dost to kdybych neměl režíjku jel radši busem a trasa Brno Břeclav PENDOLINEM? Druhá třída 279Kč. Kdyby tam byla aspoň ta elektrická přípojka nebo nějaký občerstvení ale tolik peněz za nic? To fakt radši busem nebo R.

Rušit nebo slevňovat místenky na SC by byla naprostá zvrácenost. Stejně jako je zvrácenost zrušení příplatku na EC/IC. Přecijen obsahují vozy vyšší kvality, má vyšší preferenci a je rychlejší, než obyčejné rychlíky, tak proč by měly stát stejně? Mne, coby častého uživatele, to netěší vůbec, protože klidné cestování těmito vlaky bez místenky nebo připlacenou 1. třídou už nebude možné.

Režijkářům koukám nestačí, že mají jízdenku, za kterou obyčejný smrtelník, který nemá nejbližší rodinu u dráhy, zaplatí 20 tis...


Offline
36
14 lis 2007 12:04
Kuba.: my jsme se bavili o R, ktere jedou z Prahy do Brna. Ne z Prahy do Blavy/Splitu, chapes ???? Ja doufam ze jo. Zde jsem vysvetloval, ze nelze R Praha HB Brno protahnout do Breclavi nebot ty soupravy jsou Bohuminske a prechazeji pak na R do Bohumina, tzn. ze napr. loni prijela z Prahy souprava s R677 do Brna v 15:34 a v 16:03 jela do Bohumina (byt to byla brnenska souprava).


No já chtěl třeba poukázat na to že při jízdě z Brna do Prahy zaplatíte 514Kč a to je celkem dost to kdybych neměl režíjku jel radši busem a trasa Brno Břeclav PENDOLINEM? Druhá třída 279Kč. Kdyby tam byla aspoň ta elektrická přípojka nebo nějaký občerstvení ale tolik peněz za nic? To fakt radši busem nebo R.


Offline
Uživatelský avatar

1189
23 úno 2006 15:26
Rop píše:
No když už jsme tu u těch českých drah tak přihodím jednu perličku ... před změnou jsem měl přímý vlak doba jízdy 2 h 12 min ... po změně to mám s jedním přestupem doba jízdy 2 h 30 min ... a dneska jsem to stihnul za 2 h ... a to vše díky zpoždění .... takže děkuji ČD že od nového grafikonu nezrušili zpoždění, ale naopak je přidali (dneska 40 min a 25 min) ... jestli to tak bude i příští týden ... tak už se na to těším

Jezdi busem, a mas to levnejsi, pohodlnejsi a nekdy i rychlejsi :)

_________________________________
"Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. Tou první si tím však nejsem tak jist." (Albert Einstein)


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
No když už jsme tu u těch českých drah tak přihodím jednu perličku ... před změnou jsem měl přímý vlak doba jízdy 2 h 12 min ... po změně to mám s jedním přestupem doba jízdy 2 h 30 min ... a dneska jsem to stihnul za 2 h ... a to vše díky zpoždění .... takže děkuji ČD že od nového grafikonu nezrušili zpoždění, ale naopak je přidali (dneska 40 min a 25 min) ... jestli to tak bude i příští týden ... tak už se na to těším

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Angel píše:
... ale teď je SC povinně místenkový i pro nádražáky a tak si radši počkáme na EC/IC nebo R anebo na normální Os protože ty 200 za místenku jsou fakt moc.

No ještě že tak :pray: To je jedna z mála výhod pendolina, že tam nejezdí moc režijkářů.


Kuba: no ale to by fungovalo jenom u osobáků (resp. jen u vlaků, které v té poslední neobsazené stanici zastavují) a to jenom tehdy, když tě do té doby nechytne průvodčí...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
je vidět že to místenkování má aspoň důvod. Nemyslím si že pendolino by mělo být určeno pro režijkáře.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


No s tím EC/IC/SC na Břeclav.Já jsem pro zaintegrování nebo aspoň pro zrušení místenky v SC. Ségra i já máme režíjku a v pohodě se to dalo stihnout za těch 30minut ale teď je SC povinně místenkový i pro nádražáky a tak si radši počkáme na EC/IC nebo R anebo na normální Os protože ty 200 za místenku jsou fakt moc.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
pd: Při použití tohoto triku nemusíš stát dlouhý fornty na jízdenky.
po2367: A Slovan/Jadran podle tebe nejezdí Brno - Praha?


Zlaťák: myslím, že to napadnutelné je. Nástupem do vozidla souhlasíš s nějakými pravidly (tarif a SPPO), kde je uvedeno, co je platná jízdenka. Je to ze strany DPMB nebo Kordisu takový malý podvůdek, že při nákupu jízdenky nevíš, jak dlouho bude platná. Ale kdyby existovala možnost "projezdit kdykoliv", tak mám ještě pár neprojetých jízdenek z 80. let :lol:
Jinak ty současné jízdenky platí do 15.1.2008.

Kuba:
Citace:
Ať jedete, kterýmkoliv směrem, kromě směru na Blansko, tak je poslední zastávka na území zón 100+101 neobsazená - jízdenku si můžete koupit ve vlaku bez příplatku.

A to má jaký význam?


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
Co si myslíte o právu, pokud bych (já= obecně) jel třeba v únoru na starou jízdenku? Vlastně jsem si koupil lístek na 10 minut jízdy a najednou "někdo" řekne, že to co jsem si koupil, už neplatí. Je to napadnutelné? na lístku nikde není napsáno "platnost do:". Tudíž si myslím, že by měl mít člověk možnost již koupené jízdenky projezdit "kdykoliv".


Druhá věc: Možnost si koupit zlevněnou šalinkartu třeba 14 dní před před 26. rokem narozenin (pokud splňuji v době koupě podmínky = ještě mi není 25, jsem student). Vlastně takhle musím platit třeba už o 14 dní plné jízdné (šalinkartu ani na poměrnou část mi neprodají a na zlevněné jízdenky těch 14 dní jezdit nemůžu).


Offline
36
14 lis 2007 12:04
Kuba: my jsme se bavili o R typu Praha - Brno, ne o Slovanovi a Jadranovi. No loni ještě třeba Panonia, už nevím jak letos, cosi zase mělo přejít na Euronacht.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Ať jedete, kterýmkoliv směrem, kromě směru na Blansko, tak je poslední zastávka na území zón 100+101 neobsazená - jízdenku si můžete koupit ve vlaku bez příplatku. :shock:

po2367: Jeden pár je protaženej až do Břeclavi, resp. do Bratislavy (Slovan/Jadran).

Adam_r: Na té 250, to bylo zcela logické - Os a Sp byly zaintegrovaný a R nebyly.


Offline
36
14 lis 2007 12:04
ROP: no R Praha - HB - Brno ti nikdo do Břeclavi neprodlouzi nebot tyto R jezdi nove Bohumin a po prijezdu z Phy do Brna dale za 30 min pokracuji do Bohumina takze se bojim ze posileni nebude. R Praha Smichov - Pce - CT - Brno pak zase prechazeji na R do olomouce takze i zde neni z ceho brat. No a ty nove slavne expresy z Brna do Prahy ti nikdo do Breclavi neprodlouzi pac by byly potreba dalsi 2 soupravy a ty uz ti nikdo nesezene obzvlaste ted kdyz je vagonu malo. No a aby kordis platil za EC tak to by pro nej bylo asi docela kontraproduktivni, byt pro cestujiciho by to bylo prima.


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
No od Břeclavi ... když smočíte oko do jízdního řádu, tak tam těch rychlíků moc nenajdete ... 1x noc ... 5x den (prakticky 4x protože dva jedou krátce po sobě) .... a ono táhnout se osobákem hodinu deset ... nebo rychlíkem 38 minut (EC 32 min, SC 30 minut) je sakra rozdíl ... a ECcek tam jezdí 6 kusů a 3 kusy pinďolína ... a nevím jestli rychlíky Praha - Havl. Brod - Brno by někdo protahoval do Břeclavi (snad po integraci s nějakým rozumným zastavením) ... každopádně integrace ECcek by byla zrovna v tomhle úseku košer :-)

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
36
14 lis 2007 12:04
no je pravda ze se zaintegrovanim rychlika to neni zadna sranda protoze R, Ex, EC a IC ma ve sprave stat a se statem se musi vyjednavat o tom zdali se muze integrovat ci ne jednou mi to nejak vysvetloval kamos z kordisa ale uz si to presne nepamatuju. proto taky integrace posledni linky (R3 tisnov - Brno) trvala tak dlouho ale muze za to prave ta skutecnost ze R jsou financovane statem. V danem useku (Tisnov - brno) ted plati naklady Kordis. Mozna casem bude integrace az do Breclavi, tam se zvazuje ze by se ale EC neintegrovalo pac to uz by byla asi uplna kravina staci jen zruseni tech priplatku ponevadz takove vlaky nejsou pro usekove cestujici (tot muj nazor).


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Teoreticky máte pravdu se zaintegrováním Rychlíků ... ale prakticky se ten vlak tváří v daném úseku jako spěšňák ... rychlíky zaintegrovat totiž opravdu nelze :-)

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
32
02 pro 2007 10:53
Brno-Bystrc
po2367 píše:
ROP: asi tak kdyz ten R Praha - Havl Brod - KR Pole - Hln nebyl zaintegrovan do 8.12.2007, tak to znamena ze musis mit jizdenku CD takze i kdyz bys chtel jet treba z Kr Pole do Brna hln tak sis musel koupit za 22Kc jizdenku CD protoze salinkarta ci jizdenka ids byla na tento nezaintegrovany R neplatny doklad. Od vcera je od Tisnova do Brna kazdej R zaintegrovanej takze muzes jezdit na tarif IDS JMK (jizdenky a salinkarta), ovsem jen ve 2. vozove tride.

jj, myslim ze nebyl zadnej R zaintegrovanej na 250. Konecne udelali neco rozumneho jestli zaint. vsechny R na Tisnov :-)

_________________________________
Videli jste nekdo cerneho Mikulase ...
... pokud ano tak vezte, ze to je pouze rekvalifikovany cert ...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 16:39
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]