Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 74 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
9986
15 led 2005 23:41
Lidi budou protestovat, svrhnou vládu.

Není potřeba, ona se "svrhne" sama. Počkejme do ledna...


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Jo, to je další věc, kterou páni politici lidem ordinujou, že je jediný místo kde se dá šetřit, a to na službách. Uvědomujete si ale kolik ta státní mašinerie má děr a odtoků?

A tyhle odtoky se nejlíp ucpou tak, že se o nich nikomu neřekne a to co z nich vytejká se svalí na ty všechny ostatní.

Až někdo zveřejní, jakej rozpočet má a s čím pracuje např. armáda a policie, což jsou takový dva největší molochy, tak možná budu věřit tomu že se šetří.

Faktem bohužel je (a to neplatí jen na armádu, ale skoro na všechno), že se v rámci šetření snižuje počet pěšáků, kteří nás stojí málo a jsou důležití. A zvyšuje se počet jejich šéfů, kteří sedí v kanclech, berou mnohem vyšší plat a ve výsledku dělají sprominutím hovno.

A dokud se tohle nezvrátí, nezměním názor na to že se šetření jen předstírá.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
89
24 čer 2011 15:16
Fafner píše:
Tahle myšlenka vede do záhuby, smůla je že nás s tím z novin očkují tak že tomu už všichni věříme. Šetřit se ale dá nejjednodušším možným způsobem - nezadlužovat se. Ono to jde, ne že ne, ale musí se chtít. A když ono je o tolik jednodušší těm lidem naordinovat, že se šetří, a stejně jsou obrovský dluhy...

Taky odběhnu od tématu, ale zajmalo by mě, jak to má stát udělat aby si nepučoval, když lidi odvedou na daních x peněz, ale chcou po státu za 10x peněz služeb? Má stát zvýšit daně aby vybral 10x peněz? Lidi budou protestovat, svrhnou vládu. Má stát lidem poskytnout o 10x peněz míň služeb (o což se teď "šetřením snaží")? Odbory budou stávkovat proti snižování platů státních zaměstnanců, propouštění, na BMHD se bude odsuzovat zdražení jízdného... Otázkou je, co a jak by tu jezdilo za MHD, kdyby měla jezdit jen za vybrané jízdné a za poměrnou část vybraných daní - kdyby si na ni stát nepůjčoval. A tak je to se vším - co si můžeme jako stát dovolit, kdyby sme si nepůjčovali ročne 100miliard. Byl jsem v několika chudých zemích kde je uplně jiný standart života a lidi jsou tam šťasní-mnohdy šťastnější než u nás. Ale lidi jsou holt rozmazlení a chcou víc než si můžou dovolit. Státe, pořeš si to jak chceš, ale poskytuj víc. A nezadlužuj se při tom! :pray:


Offline
9986
15 led 2005 23:41
(jakási snaha na vládě vidět je)

:-D :-D :-D :-D


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Fixi píše:
Myšleno to bylo tak, že jízdné může buď zaplatit stát, nebo lidé. A když stát šetří (jakási snaha na vládě vidět je), tak zbývá druhá varianta - lidé. Podle mne by se teda ale mělo šetřit úplně jinde, než na dopravě, ale s tím nic nenaděláme.

Tahle myšlenka vede do záhuby, smůla je že nás s tím z novin očkují tak že tomu už všichni věříme. Šetřit se ale dá nejjednodušším možným způsobem - nezadlužovat se. Ono to jde, ne že ne, ale musí se chtít. A když ono je o tolik jednodušší těm lidem naordinovat, že se šetří, a stejně jsou obrovský dluhy...

Ale to už odbíhám od tématu.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Říkali, říkali, ale to je tak všechno, co pro to udělali sarcastic

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: nezřídka kdy cestuji MHD po Brně mezi 45 a 60 minutami, kde je 60minutová jízdenka akorát.
peno píše:
Už teď patří jízdné v Jihomoravském kraji mezi nejvyšší v Česku.

Alespoň takoví ti stříhači pásek a přiťukávači šampaňským se tváří, že chtějí mít nejlevnější jízdné v zemi (resp. ze všech integrovaných systémů).


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk: No, ZID by byl kapitolou samou pro sebe. Pokud vím tak bylo i několik pokusů ZID zlikvidovat, takže tam bych považoval za úspěch už jenom to, že to ještě existuje ;-)
A ano, přiznám se, že jsem si také myslel, že se změnou tarifu dojde k tomu, že současná 10 min. jízdenka bude změněna na 15 min. 45 min. zůstane jen 45 min. pro všechny a 60 min. se zruší, protože by to stejně skoro nikdo nepoužíval. Holt naivita, no. Ale určitě by to bylo lepší řešení, než to, co teď vzniklo.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
k té ceně jízdenky ve vlaku, třeba i v ZID bude k 1. 1. 2012 nejlevnější jízdenka platná ve vlaku za 20Kč a nyní je rovněž za 14Kč, takže v tom nejsme samotní
Peno: chudáci průvodčí - to jako proč? Spíš chudáci cestující, viděl jsem změnu tarifu jako dobrou možnost zbavit se onoho paskvilu na 15/45 minut. Navíc si myslím, že tarif ČD je mnohem komplikovanější, než nějaká jízdenka která platí v Brně jinak než v kraji. Když kolikrát vidím jaký problém průvodčí mají vydat mi jízdenku dle mého přání... (ovšem obvykle je v tom nenechám a pomůžu jim, jako například doplatek do PC, ještě nedávno neuměl skoro nikdo vydat IN50...)

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7105
27 úno 2010 07:40
PvvS píše:
MartinV : Proboha co to je za vrak ? Ozvi se mi tak v prosincu, budu mit motor navic.. Spotreba do 8l po meste a najeto neco malo pres 307k Km ..

Sousedovi stará Felda žere taky dost přes 10...


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
MartinV : Proboha co to je za vrak ? Ozvi se mi tak v prosincu, budu mit motor navic.. Spotreba do 8l po meste a najeto neco malo pres 307k Km ..


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Abych zase nebyl pochopen špatně, já netvrdím, že to zdražení nechápu, chápu, zejména s ohledem na zvyšování DPH, ale i dalších nákladů. Jen mi připadá, že je moc velké. Už teď patří jízdné v Jihomoravském kraji mezi nejvyšší v Česku. Pokud stoupne takto výrazně skokově, bude to bohužel pro mnohé impuls přesednout do aut. Ostatně, PvvS to napsal docela hezky, jakmile člověk sedne do auta, složitě ho budete dostávat zpět do veřejné dopravy.
Navíc, ten způsob, kterým se to dělá, mi také nepřijde nejšťastnější. To, že ve vlaku bude nejlevnější použitelná jízdenka za 20 Kč a to ještě s rozdílnou platností v Brně a mimo něj (chudáci průvodčí), tím se Kordis sám obírá o tržby z kratších železničních spojení.
Ale abych jenom nekritizoval, velice se mi líbí zavedení ročních úsekových předplatných jízdenek. To je krok správným směrem.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
No to auto je konkétně stará felicia. A pokud ne 12, tak na 10 litrů se dostává bez problémů.


Offline
Uživatelský avatar

9268
10 čer 2004 11:19
10-12 litru ? I stara felicia se pohodlne vleze do 8 litru na 100 . Auto se spotrebou 12l/100 znam akorat jedno a dotycny ma stejne rezijku :) .
Ano, auto je drazsi, kor kdyz se pripocita i povinny , pneumatiky... Ale kolikrat proste MHD nevyhovuje, nebo je clovek limitovan trebas jenom jednim vhodnym spojem. A jak jednou clovek sedne do auta, tak jen tezko se hleda cesta zpet. Vzdycky nekde usetri aby se nemusel vracet.

Edit: salinkarta je zbytecnost ..


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Pokud člověk auto má a používá šalinkartu, tyto náklady nepočítám. :wink:


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
MartinV: ono by VHD vyšla levněji i kdyby to auto mělo poloviční spotřebu. Navíc za ten rok do toho auta taky ještě něco vrazíš, to máš třeba jen přezutí na zimu, provozní kapaliny...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

6898
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Ne ve všech případech vyjde auto levněji (pokud bychom se o tom bavili ceteris paribus jenom po cenové stránce).
Znám člověka, který má starší auto. To má spotřebu 10-12 litrů na 100 km. Do zaměstnání to má něco přes 6 km, dejme tomu, že denně ujede 12 km. Pokud bych počítal pouze jízdu do zaměstnání, je to 3000 km za rok, to odpovídá cca 330 litrům. Cena benzínu se pohybuje okolo 35 korun. Přijde mi to (11550,-) o něco více, než 4750,- za roční základní šalinkartu (dle nového tarifu). Pokud jsem nikde neuvažoval chybně.


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
Myšleno to bylo tak, že jízdné může buď zaplatit stát, nebo lidé. A když stát šetří (jakási snaha na vládě vidět je), tak zbývá druhá varianta - lidé. Podle mne by se teda ale mělo šetřit úplně jinde, než na dopravě, ale s tím nic nenaděláme.


Offline
3342
21 led 2011 14:19
mceza: Je to implikace a jelikož se stát nesnaží šetřit, je pravdivá.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Peno: Vzhledem k tomu, že hustota obyvatelstva v Brně je teď asi tak poloviční co třeba v Berlíně (podle wp), a ještě méně proti jiným městům, tak si to představit umím, a nijak ani v nejmenším mě to nešokuje… Ale o to mi tak nešlo, spíš o to, zda opravdu ty peníze jsou vynakládány efektivně. Cena jízdenky je čistě politické rozhodnutí, ale náklady na tu dopravu ne, a když je vidím, a vidím tu dopravu, tak bych v životě nedokázal říct, že doprava je jakkoliv podfinancovaná. Ona je jenom přímo zvráceně neefektivní.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
> "Pokud se stát snaží šetřit => i lidé musí sáhnout hlouběji do pěněženek"

Tohle nějak nepobírám.


Offline
Uživatelský avatar

1623
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: 156Kč za univerzálku moc? Vždyť zdražuje méně než většina univerzálek.
Jo, taky už jsem přemýšlel o tý univerzálce, je fakt, že ty dvě políčka asi budou jen doplatek a tři políčka pak 45 minut

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

3059
15 čer 2004 08:24
V době, kdy rostou ceny všeho, zejména pohonných hmot a zvyšují se daně, tak se to asi někde projevit musí ... a lístky logicky zdraží. Neříkám, že se mi to líbí, ale považuji to za nevyhnutelné. Notabene pokud se stát snaží šetřit (nechci rozebírat proč musí šetřit, nezastávám se státu), tak musí sáhnout hlouběji do peněženek i lidé ...

... to že je u nás doprava dlouhodobě podfinancovaná a nemělo by se na ní šetřit ani v nejhlubší krizi, protože mobilita obyvatelstva je jedna ze základních potřeb pro zvýšení zaměstnanosti, to je věc druhá ...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk: 156 je trochu moc, ale ano, výhodnější bude. Ale zda bude 15 min. za 13, o tom si dovolím pochybovat. Spíše si myslím, že za 13, tedy za dvě políčka, bude ten nový doplatek jedné zóny. Protože těch 13 by oproti 20 bylo moc výhodné. Ale uvidíme, počkejme jak budou podmínky přesně nastavené. Možná Kordis něčím překvapí.

Thingie: Kdyby se všichni ti, co teď dojíždějí do Brna, do toho Brna přestěhovali, dokážete si představit, jak by to v něm vypadalo? Brno také není nafukovací a praktické zdvojnásobení počtu obyvatel Brna by pro něj byla katastrofa. Buďte rád, že do Brna lidé dojíždějí. I když teď bude bohužel asi více lidí, kteří do něj budou dojíždět autem než autobusem či vlakem :sad:

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

409
27 lis 2007 03:31
Pořád někde jinde
Nojo. Já si třeba nemyslím, že by 80 korun za cestu z Hodonína do Brna bylo moc. Spíš naopak, je to hrozně málo. Lidi to vůbec nemotivuje přemejšlet nad tím, co udělat jinak, než jestli jet autem nebo vlakem. To je naprd. Oboje má stejnej dopad, je třeba k tomu dosypávat obrovský peníze z veřejných rozpočtů, který pak nezbydou na vůbec nic jinýho. Co třeba ať se ty lidi zkusí přestěhovat, nebo najít práci v té jejich vesnici, nebo tam třeba podnikat, aspoň ten krám, ať i ostatní nemusí taky nekonečně trajdat sem a tam? To samý po Brně… můžu si jezdit sem a tam, ale není tu nic, kam by mělo vlastně smysl jezdit, protože skoro všechno už tu je dobré jenom k tomu ježdění.

_________________________________
Máte dopravní problém. Řeknete si, aha, postavím další silnici! Teď máte problémy dva.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 18 dub 2024 11:49
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]