Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 95 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
fajn takze od novyho roku tedy stejnou funkci bude plnit ta za tech 10 korun chapu-li to dobre?

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
V kombinaci s šalinkartou je platnost stejná jako u 2zónové jízdenky tj. 40/60 minut.


Offline
Uživatelský avatar

406
15 čer 2006 13:44
Brno Bystrc
mimochodem kdyz jedu od Zoo 302 do Kurimi ma mi udajne stacit k me salinkarte 100+101 listek za 8 korun...zda se mi to ale malo (a jezdim na 13 korunovej) muze mi to nekdo objasnit jak to tedy je? protoze ja tedy z tech dopravnich podminek nikdy nic poradne nepochopim 8-[ jde mi predevsim o to ze 8kc listek ma (tedy uz jen zitra ze) pouze 10 minutovou platnost...

_________________________________
děckama nezatopíš a důchodci nehoří....

http://astroh.wz.cz - web konečně doplněn a zaktualizován, blog...


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Myslím, že je jasně daný, že lístek na dvě zóny označený v zóně 101 platí v zóně 101 a v sousedních zónách. A neříká se nic o tom, na kterou stranu máš jet.
Akorát bych chtěl vidět blbca, kterej si z hlavasu načerno zajede označit lístek řekněme na Bělohorskou, pak se s označeným lístkem vrátí zase na hlavas a pojede do šlapek

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


No ale co když revizor pojede s někým 31 od hlaváku a na lístek se podívá až ve Šlapanicích? To mu pak bude jasný, že ti jedna zóna chybí, ale zas to nemá jak prokázat.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
TMB píše:
Ono je to vlastně úplně jedno - jízdenku pro mimobrněnské zóny mám v každém případě, rozdíl v kombinaci se šalinkartou může být jen v časové platnosti - pokud potřebuji delší čas, označím si ji až v zóně 100. Zajímavější by bylo třeba jet z Lískovce do Šlapanic na dvouzónovou jízdenku, respektive obecně jet mimo Brno na jednorázovou jízdenku. Kontrolní otázka z Heršpic do Tišnova potřebuji 4, 5 nebo 6 zónovou?

No já si myslím, že s čistým svědomím můžeš ,pokud to za 40 min stihneš, jet z Lískovca do Šlapanic. Zónově je to vždy v pořádku, neboť jízdenka platí vždy v dvou zónách sousedních, tedy 101 sousedí se 100, 100 se 101 a 101 se 610.
Nebýt to časově omezené, tak se vlastně dá jezdit za Brno i přes 100 na dvouzónové.
Od nového roku , kdy se z 40minutové stane 60min by se to dalo odzkoušet :-k :-)

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Časová platnost, je podle jednorázvé jízdenky na stejný počet zón jako je kombinace= šalinkarta(100+101) tedy 2 a jednorázová např. za 19,- 3 zóny. Dohromady 5. Podívám se kolik minut platí 5 zónová jednorázová jízdenka ( za 29,-) a vidím ,že 120min, tudíž je kombinace platná 120min.

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

469
09 kvě 2007 14:55
Daleko
Trochu zony zbytečně kombinujete
Ale dobře ... mám 100 + 101 šalinkartu ... a chci jet z Líšně do Moravských Bránic ... takže mám jízdenku na zonu 101 a 100 a chybí mi jízdenka na 510, 427 a 437 ... z toho vyplývá, že si v Líšni cvaknu tří zonovou jízdenku ... tak mám po celou dobu jízdy platnou jízdenku ... akorát by mě zajímalo, kolik mám času na celou cestu ... tam se to nějak přepočítává, ale nevím jak
Pokud bych je z Heršpic a mám stejné jízdenky v ruce tak si v Heršpicích cvaknu opět třízonovou jízdenku (protože, pro zonu 101 mám šalinkartu a chybí mi zony 510, 427 a 437) ... to že mám šalinkartu i na 100 se nikterak nezohledňuje, neboť do této zony nevstoupím, ani se mi neodečítá od jiné zony ... nepočítejte číslem kolik zon mate a kolik vám chybí ... počítejte které zony máte a které vám chybí ... pak ten systém bude srozumitelnější

Z Heršpic do Tišnova potřebuju 5ti zonovou jízdenku ... neboť za tu trasu navštívím zóny 101, 100, 310, 320, 330 ... to že navštívím zonu 101 dvakrát nehraje žádnou roli ... zkrátka je potřeba mít jízdenu v každé chvíli cesty platnou jízdenku ... ale řekněmež si to jak by na to koukal revizor (průvodčí).
V Heršpicích (101) - 5ti zonovka cvaklá v zoně 101 - ano - je v první zoně
Na hlaváku (100) - 5ti zonovka cvaklá v zoně 101 - ano - je v druhé zoně
V krpoli (101) - 5ti zonovka cvaklá v zoně 101 - ano - je v první zoně
V tišnově (330) - 5ti zonovka cvaklá v zoně 101 - ano - je v páté zoně

_________________________________
Jsem mladý, krásný, inteligentní recidivista :-)
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Izidor: Průvodčí IDS jízdenky neprodávají, v jiných IDS (např. olomouckým) ale ano.
Co třeba, když pojedu z Lesné do Modřic (přes zónu 100) - pro cestu tam stačí 2zónová jízdenka (v Modřicích mi nikdo nedokáže, že jsem jel přes zónu 100), ale pro cestu zpět 3zónová, samozřejmě předpokládám, že to stihnu během časové platnosti. Je to podobný případ jako Heršpice - Tišnov.
Zastávka Horní Heršpice by se měla na jihlavské trati (linky S4 s S41) přesunout pod most k zastávce Bohunická a na břeclavské trati (linka S3) zrušit.


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Samozřejmě že 5-ti zónovou :wink: 101 se počítá pouze jednou!!!
TMB píše:
Ono je to vlastně úplně jedno - jízdenku pro mimobrněnské zóny mám v každém případě, rozdíl v kombinaci se šalinkartou může být jen v časové platnosti - pokud potřebuji delší čas, označím si ji až v zóně 100. Zajímavější by bylo třeba jet z Lískovce do Šlapanic na dvouzónovou jízdenku, respektive obecně jet mimo Brno na jednorázovou jízdenku. Kontrolní otázka z Heršpic do Tišnova potřebuji 4, 5 nebo 6 zónovou?

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
790
25 led 2006 09:46
Ono je to vlastně úplně jedno - jízdenku pro mimobrněnské zóny mám v každém případě, rozdíl v kombinaci se šalinkartou může být jen v časové platnosti - pokud potřebuji delší čas, označím si ji až v zóně 100. Zajímavější by bylo třeba jet z Lískovce do Šlapanic na dvouzónovou jízdenku, respektive obecně jet mimo Brno na jednorázovou jízdenku. Kontrolní otázka z Heršpic do Tišnova potřebuji 4, 5 nebo 6 zónovou?


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Smolda68 píše:
Nebo jet oklikou z Líšně kolem zóny 100 do Heršpic a pak vlakem... :lol:

To by bylo zdlouhavé, ale ne nemožné,akorát by to z MHD v oblasti Heršpic a Přízřenic bylo na vlakovy ještě kus cesty pěšky :-)

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Miky píše:
Já bych si to cvakl až na hlaváku před vlakem a nestaral bych se o nějaký zahajování cesty doma...

Zapomněl jsem dodat, že tak to právě dělám, ale čistě teoreticky hledám slabé místo systému :mrgreen:

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Já bych si to cvakl až na hlaváku před vlakem a nestaral bych se o nějaký zahajování cesty doma...


Offline
Uživatelský avatar

665
18 zář 2007 15:40
Brno
Nebo jet oklikou z Líšně kolem zóny 100 do Heršpic a pak vlakem... :lol:
Izidor píše:
Dvě věci :-D :
1. Zkoušel někdo, zda pruvodčí ve vlaku prodává i jízdenky dle tarifu IDS JMK?
2. Jak si vysvělujete atypičnost zóny 101 v tomto případě: Mám šalinkartu pro Brno (100+101) a bydlím ve 101, jedu za město vlakem (S41) do Moravských Bránic přes zóny 410,427,437. Kombinace je jasná: přikoupím 3 zónovou za 19Kč.
ALE pokud bych měl se řídit přesně dle návodu na kombinaci, mám tu 3 zónovou označit při zahájení cesty = tedy při odjezdu z domu ve 101, vlak započíná cestu na hlavasu,tj. 100 a jede přes H. Heršpice (101),Střelice (410), Silůvky (427), do mého cíle Moravské Bránice (437). Potřebuji pětizónovou, to je zřejmé, ale na té za 19Kč je označena 101(ze šaliny v Líšni)-tj. stejná zóna jako H. Heršpice(101)= jako bych započal jízdu v HH.
Otázka zní: Je tato kombinace jízdenek neplatná v zóně 100? Citace z kombinace na kordisu:"U předplatní jízdenky se počítají pouze zóny, kterými cestující projede po označení jednorázové jízdenky".
Tedy zda je rovnocenné jet tu cestu napřímo z 101 tedy z Heršpic a nebo z Líšně z 101 ,ale přes 100? Nebude daná kombinace jen čtyřzónová?
Doufám, že mi rozumíte :lol:

_________________________________
Až dosloužím, chci do šrotu!


Offline
Uživatelský avatar

588
20 říj 2006 16:11
Újezd u Brna
Dvě věci :-D :
1. Zkoušel někdo, zda pruvodčí ve vlaku prodává i jízdenky dle tarifu IDS JMK?
2. Jak si vysvělujete atypičnost zóny 101 v tomto případě: Mám šalinkartu pro Brno (100+101) a bydlím ve 101, jedu za město vlakem (S41) do Moravských Bránic přes zóny 410,427,437. Kombinace je jasná: přikoupím 3 zónovou za 19Kč.
ALE pokud bych měl se řídit přesně dle návodu na kombinaci, mám tu 3 zónovou označit při zahájení cesty = tedy při odjezdu z domu ve 101, vlak započíná cestu na hlavasu,tj. 100 a jede přes H. Heršpice (101),Střelice (410), Silůvky (427), do mého cíle Moravské Bránice (437). Potřebuji pětizónovou, to je zřejmé, ale na té za 19Kč je označena 101(ze šaliny v Líšni)-tj. stejná zóna jako H. Heršpice(101)= jako bych započal jízdu v HH.
Otázka zní: Je tato kombinace jízdenek neplatná v zóně 100? Citace z kombinace na kordisu:"U předplatní jízdenky se počítají pouze zóny, kterými cestující projede po označení jednorázové jízdenky".
Tedy zda je rovnocenné jet tu cestu napřímo z 101 tedy z Heršpic a nebo z Líšně z 101 ,ale přes 100? Nebude daná kombinace jen čtyřzónová?
Doufám, že mi rozumíte :lol:

_________________________________
Ze země nic nespadne.


Jo, píšu si... Spy má u mě černý puntík :mrgreen:


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
pd: A ten bod? :-D


Hm, se ZTP je to nějaké složitější..

Ještě pro TMB: ve vlaku se můžou přepravovat až dvě děti do 6 let zdarma, pokud se pro ně požaduje pouze jedno místo k sezení. Takže ve vlaku bych to neřešil vůbec.


Offline
Uživatelský avatar

425
06 kvě 2006 00:52
Brno-Řečkovice a Mokrá Hora
http://www.idsjmk.cz/cenik/letaky/Ztp.pdf
Příklad 3: Držitel průkazu ZTP cestuje z Jedovnic do Blanska
Zakoupí si zlevněnou nepřestupní úsekovou jízdenku pro ZTP za cenu 1 Kč, která mu platí do Lažánek. Odtud může stejným
autobusem pokračovat zdarma po celém Blansku (resp. zóně 235). Při zpáteční cestě nemůže využít kombinace jízdného a proto si
u řidiče autobusu na blanenském autobusovém nádraží zakoupí koupí jízdenku s platností 2 zóny / 60 minut pro ZTP v ceně 3 Kč.
Pokud by nastupoval v Blansku, Lažánkách, postačovala by mu pouze úseková jízdenka pro ZTP za 1 Kč.


Tyhle nesrovnalosti, že pro někoho cesta jedním směrem stojí jinak než cesta zpátky už myslím byly odstraněny. Ale jestli najdeš nějaký takový platný leták, tak máš u mě bod :wink:


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Na kordisím webu nebu na nějakém letáku jsem četl o tom, jak má vozíčkář platit, když jede do/z Blanska (blanenskou zónu má zadarmo), pamatuji si, že jedna jízda byla dražší. Myslím, že to je obdobný problém.


Řešeno to asi není nijak... Kdybych se na to podíval z pohledu kombinovaných jízdenek, tak by se dalo předpokládat, že každé dítě do 6 let má automaticky "virtuální" průkazku pro zóny 100+101. S tou by pak fungovaly kombinace jako s běžnými průkazkami. Dokonce bych řekl, že průměrný průvodčí ve vlaku by to mohl pochopit a uznat, horší by to asi bylo, kdybych s tím chtěl ještě dál přestupovat na nějakou vesnickou autobusovou linku... No ale nezkoušel jsem to. Každopádně je to námět pro tvůrce tarifu, aby takový případ nějak ošetřili. Prakticky totéž jsou třeba příslušníci městských policií, kteří mají ve své zóně přepravu zdarma - jak pak kombinovat, když jedou někam dál?


Offline
790
25 led 2006 09:46
Rád bych se zeptal, jak je řešena jízda dospělé osoby s dvěma dětmi do 6 let ze zón 100 + 101 do mimobrněnských zón. V Brně jedou obě děti zdarma, mimo Brno musí mít jedno dítě jízdenku. Při cestě do Brna je to jasné - stačí jízdenka pro potřebný počet mimobrněnských zón, ale v opačném směru by dle tarifu bylo nutno jízdenku označit již v poslední zastávce v zóně 101, takže by pak byla potřebná jízdenka dražší (o jednu zónu).
V ostatních případech je to ošetřeno kombinovanou jízdenkou, ale u dítěte do 6 let není s čím jednorázovou jízdenku kombinovat. Asi bych ji označil až v mimobrněnské zóně a doufal, že případný revizor bude rozumný. Ve vlaku je to ale neřešitelné.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Honny: V Nedvědicích všechny vlaky (výjimkou je víkendovej spěšňák) od Novýho Města do Tišnova stojí pět minut (křižování), takže by neměl být problém si cvaknout.

ČD jízdenka Nedvědice - Nové Město (zpáteční): 83,-
2 IDSJMK jízdenky na 5 zón (Brno - Nedvědice): 58,-
celkem: 141,-
Ceny IDS jízdenek jsou podle starýho tarifu (platí do konce roku). Kdybys tam jel náhodou o víkendu, nebylo by na škodu využít jízdenku SONE+, která je, tuším za 130,-


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 22:42
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]