Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 35 z 35    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Zpráva
Tak ja mám s revizorama úplně jiné zkušenosti. Jsou vlažní, neaktivní, pasažéři řeknou že jízdenku nemají, zapoměli atd. ( i doklady) a revizor si nedělá námahu.


Ono je to asi jiné s kontrolama na hranicích pásem 101 a mimobrněnského od kontrol uvnitř Brna


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Zajimavy mel sem spoustu kontrol a vsechny v pohode.


Tak mé tetě se stalo, že chtěla vystupovat na poslední zastávce v pásmu 101, na které měla šalinkartu a revizor jí v té zastávce nechtěl nechat vystoupit, tak ho musela vytlačit z vozu ven, ale na zastávce ji chytl a nechtěl pustit, dokud nepřijela policie. Tomuto revizorovi se samozřejmě nic nestalo, policie odjela, neudělila mu žádnou pokutu, a teta díky tomu ujel autobus. Tak tady na straně DPMB opravdu nikdo nebude! A že se takto chová většina revizorů je známá věc.


Shorty, když už jsi jednou nastoupil, tak by tě přepravní podmínky zajímat měly... Obč. zákoník stojí spíš na straně DP, protože ty mu zasahuješ do jeho práva, a tuhle hrozbu může DP odvrátit přiměřeným způsobem, nebo tak nějak. Jinak nevím kolik má DP revizorek, ale jedna je mírně řečeno velmi neodbytná. U ní teda nevím, jestli to nepřehání, nejsem právník...


Shorty píše:
Ono je to s revizorama tezky, zrovna dneska me chytla jedna zenska kousek pred zastavkou. Ja na ni ze budu vystupovat, at si vystoupi se mnou. Najednou si stoupla kolem me a znemoznila mi jakykoliv pohyb takze jsem musel jet dal. To sem si nenechal libit a svezl se na konecnou, kam jsem si zavolal policii. To snad ani neni mozny, jak si muze dovolit mi znemoznit vystoupit? Za to bych na ni klidne mohl podat trestni oznameni, jejich prepravni podminky me nezajimaji, tohle je snad porusovani obcanskyho zakoniku, ne?


Tak z toho nedelej katastrofu. Zavolej na DPmB a rekni jim to a ne ze obrátís celej svet vzhuru nohama. Sice by se mi to nechtelo stát, ale na DP se te budou ptát na:
cas,ev.c.,linku...a asi i kurz :(


Ono je to s revizorama tezky, zrovna dneska me chytla jedna zenska kousek pred zastavkou. Ja na ni ze budu vystupovat, at si vystoupi se mnou. Najednou si stoupla kolem me a znemoznila mi jakykoliv pohyb takze jsem musel jet dal. To sem si nenechal libit a svezl se na konecnou, kam jsem si zavolal policii. To snad ani neni mozny, jak si muze dovolit mi znemoznit vystoupit? Za to bych na ni klidne mohl podat trestni oznameni, jejich prepravni podminky me nezajimaji, tohle je snad porusovani obcanskyho zakoniku, ne?


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
Bacil píše:
Myslím, že řešením by byli "jednotní celosíťoví" revizoři. Kdyby jich bylo dost, mohla by se kontrola lístků řidičem odbourat úplně, zrušit nastupování jen předními dveřmi a tím podstatně zlepšit možnost dodržovat v mimobrněnských autobusech jízdní řády. Samozřejmě by to taky pak chtělo zrušit v těchto autobusech možnost nákupu lístků za stejnou cenu jako v předprodeji (to by ale znamenalo vybavit celý kraj prodejními automaty). Myslím, že rozpočítání pokut jednotlivým dopravcům by se snad vyřešilo, když už se vyřešil IDS jako takový.


Moznost nakupu listku za normalni cenu beru jako sluzbu cestujicimu, a jeji zruseni by bylo krokem zpet. Ono je docela rozdil koupit si listek ve meste, kde clovek potrebuje 1 typ a je mozne ho koupit temer kdekoliv, nebo nekde na vesnici, kde jsou moznosti omezene + clovek potrebuje 10 ruznych typu jizdenek ...

Co se tyce cernych pasazeru, tak by vami popisovany krok vedl spise k jejich navyseni. Takhle ma kazdy v autobuse alespon nejakou jizdenku (tedy je cerny jen trochu). Osobne bych zavedl nastup prednimi dvermi i na mene frekventovanych linkach ve meste a ve vecernich hodinach. Neni treba chodit daleko. V Ostrave tento system snizil vyrazne pocet cernych pasazeru ve vecernich a nocnich hodinach.


Kolik by těch revizorů asi muselo být?


Offline
279
29 říj 2004 11:26
Brno-Tuøany, Vítìzná 8
Myslím, že řešením by byli "jednotní celosíťoví" revizoři. Kdyby jich bylo dost, mohla by se kontrola lístků řidičem odbourat úplně, zrušit nastupování jen předními dveřmi a tím podstatně zlepšit možnost dodržovat v mimobrněnských autobusech jízdní řády. Samozřejmě by to taky pak chtělo zrušit v těchto autobusech možnost nákupu lístků za stejnou cenu jako v předprodeji (to by ale znamenalo vybavit celý kraj prodejními automaty). Myslím, že rozpočítání pokut jednotlivým dopravcům by se snad vyřešilo, když už se vyřešil IDS jako takový.


Nedávno psali v novinách že počet černých pasažérů v brněnské MHD meziročně klesá. No jestli revizoři přistupují ke kontrolám s takovou "razantností" tak se ani nedivím. Větší problém však spatřuji s kontrolou vně MHD (mimo 100+101) případně v kombinaci. To přece není prakticky ani možné pořádně zkontrolovat. Navíc není kým. (revizoři DPMB lítají jen po městě, průvodčí ve vlacích mají svých starostí dost, a o státních revizořích v autobusech a jejich namátkových kontrolách ani nemluvě - to jsou revizoři také z Prahy --- už vidím jak se učí tarifní podmínky jednotlivých dopr. systémů v celé ČR).


adam_r píše:
ds píše:
Celkově ti řidiči ani moc nezkoumají zóny atd. Když si už méte nějakou jízdenku koupenou předem, tak ji nezkoumají. Vrcholem byl řidič na lince a-157, který nechal ve Křtinách nastupovat lidi pouze zadními dveřmi (asi aby mu nebyla zima - což se, vzhledem k tomu, že ta Vrakosa netopila, zase tak nedivím) a nekontroloval nic.... Máte někdo vůbec zkušenost s nějakým řidičem nebo průvodčím, který jízdenku zkoumal opravdu důkladně?


Na 303 (CSAD BM) jsem potkal ridice, co kontroloval listky, ktere si cestujici oznacovali pred nim jestli nejsou vygumovane, prelepene, ... Pak se o tom bavil s kolegou a rikal, ze to cas od casu dela. Krome toho vykladal, jak si lidi podavali ve Vev. Bytysce listek oknem ven zpatky apod.

Mozná na a-303.Ale na a-401,402,403,404,510 vubec ridic nekontroluje jestli je na salinkarte platný kupón.A revizori normálne to taky moc nekontrolují :evil: :evil: !!!


Offline
Uživatelský avatar

925
14 čer 2004 18:43
Brno - Bystrc
ds píše:
Celkově ti řidiči ani moc nezkoumají zóny atd. Když si už méte nějakou jízdenku koupenou předem, tak ji nezkoumají. Vrcholem byl řidič na lince a-157, který nechal ve Křtinách nastupovat lidi pouze zadními dveřmi (asi aby mu nebyla zima - což se, vzhledem k tomu, že ta Vrakosa netopila, zase tak nedivím) a nekontroloval nic.... Máte někdo vůbec zkušenost s nějakým řidičem nebo průvodčím, který jízdenku zkoumal opravdu důkladně?


Na 303 (CSAD BM) jsem potkal ridice, co kontroloval listky, ktere si cestujici oznacovali pred nim jestli nejsou vygumovane, prelepene, ... Pak se o tom bavil s kolegou a rikal, ze to cas od casu dela. Krome toho vykladal, jak si lidi podavali ve Vev. Bytysce listek oknem ven zpatky apod.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Mam a ne jednu. Hlavne pruvodci ve vlaku seo obcas hoodne zvedavi :) kor kdyz clovek ma nejakou atyp jizdenku vicezonovou...


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
Celkově ti řidiči ani moc nezkoumají zóny atd. Když si už méte nějakou jízdenku koupenou předem, tak ji nezkoumají. Vrcholem byl řidič na lince a-157, který nechal ve Křtinách nastupovat lidi pouze zadními dveřmi (asi aby mu nebyla zima - což se, vzhledem k tomu, že ta Vrakosa netopila, zase tak nedivím) a nekontroloval nic.... Máte někdo vůbec zkušenost s nějakým řidičem nebo průvodčím, který jízdenku zkoumal opravdu důkladně?


Tak to porostou na IDS linkách vně Brna pěkně ztráty z jízdného. Nastupování předními dveřmi to nezachrání. Jindy (ČSAD) řidič přesně vydla jízdenku a člověk by se divil týpci kteří si jeli dál si i pamatovali a párkrát je i vyhmátli. Kdežto v IDS před řidičem zamáváte průkazkou či kupónem a není čas sledovat zda známka z druhé strany je platná. některým řidičům to ani žíly netrhá, dokonce i na městských linkách - červené autobusy mimo zóny 100 a 101.


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
No jo, motivační složku, ale od čeho se bude odvíjet? Jestli podle počtu odhalených černých pasažérů, tak pochytají malé ryby, které zapomenou jízdenku, 4. v měsíci ještě nemají kupón apod. Oproti tomu kdejaká pakáž, která neplatí nikdy (a často je navíc na obtíž ostatním cestujícím) bude jezdit na černo dál, protože takových se revizoří bojí (a u jisté utlačované etnické menšiny je problém s vymahatelností pokuty, protože jim projde všechno). Je třeba více spolupracovat s městskou policií, která tak může být aspoň někde užitečná, ne jak teď).


To fakt teda nechápu, asi by to chtělo motivační složku mzdy či tak něco. nechápu proč teda těma vozama lozijou. Akorát zhoršujoiu pověst dopravního podniku- dnes v podstatě celého IDS. Takový revizoři jsou úplně na h****, měli by jít někam pracovat rukama když se jim nelíbí tato práce (respektive ji neodvádějí pořádně).


No to je fakt, někdy to revizoři vzdají rychle i když nehrozí žádné problémy s kontrolovaným individuem, ale jindy jsou zas dost neodbytní.. Možná že když jim končí směna a mají již "navybíráno" tak se nechtějí dlouho s nikým otravovat a potřebují akorát zkontrolovat vozy, aby splnili plán (mají-li nějaký). Ale fakt nevím...


Tak jsem jel včera šalinou a nestačil jsem se divit. To že mě zkontroloval revizor beru, ale že vedle seděl mladej týpek, kterej mu jen řekl že jízdenku nemá asi zapomněl doma, a revizor ho obešel. Za ní seděla borka, která prej si šalinkartu zapomněla na koleji. Revizor na to - tak ukažte občanský průkaz a ona prej že to nechala vše na tý koleji. A revizor jen: Hm tak podruhý. a vystoupil. Šli dva revizoři. Placku jsem viděl.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 15:52
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]