Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 4 z 35    Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Další
Autor Zpráva
Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Tasa Tak já su pitomec, dobrá - a co je J. Seitl, který se holedbal, že se kontroly nedotknou poctivých cestujících! Trvám na tom, že pitomec je ten, kdo kvůli jednomu člověku zpozdil celý město.
Ježour: Nějak jsem si nevšiml, že by v nočních busech (mluvím o nocích před nepracovním dnem) výrazně ubylo cestujících. Do 90/91 se často skoro nedá dostat. O lecčem svědčí posiloé spoje 90 a 92 ve 23.55.
Chlapci, chtělo by to méně radikalismu.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Alespoň jednu jedinou věc z toho, co jste napsal, jsem řekl KDY a KDE?


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Jediné štěstí, že šotouši nemohou o ničem rozhodovat na vyšší úrovni, než je kecání na diskusních fórech. To by pak ta veřejná doprava vypadala - vozy nejméně padesát let staré, rozpadající se a za šílené jízdné, takže by jimi nikdo nejezdil a raději by si vážil svého soukromého plechového miláčka.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Ano, chci, aby v rozjezdech bylo malo cestujicich, ale slusnych, kteri nehulakaj, neblijou na podlahu a toho, ze muzou jet jen za 50 a ne za komercni taxi ceny, si budou vazit. Za 6,50 denne si nikdo niceho vazit nebude a bude to v rozjezdech vypadat tak, jak to vypada i nyni.


:applause: :applause:


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Velke mnozstvi spokojenych? Ja rikam velke mnozstvi ozralych, kteri jedou za cizi penize (mesta Brna). Ano, chci, aby v rozjezdech bylo malo cestujicich, ale slusnych, kteri nehulakaj, neblijou na podlahu a toho, ze muzou jet jen za 50 a ne za komercni taxi ceny, si budou vazit. Za 6,50 denne si nikdo niceho vazit nebude a bude to v rozjezdech vypadat tak, jak to vypada i nyni.

A na otazku proc? je jednoznacna odpoved - bo letosni suma 1,7 mld/rok pro DP uz tohle mesto s novym zakonem o RUD bude hledat jen horko tezko... A tady se da usetrit bezbolestne nemaly peniz.


Offline
Uživatelský avatar

637
08 kvě 2008 15:15
Brno - Žabokvaky
Jezour píše:
Neni, ten for spociva v tom, ze by cestujicich prudce ubylo...
To je teda fakt super reseni kdyz prudce ubyde cestujicich... Pokud si mam vybrat mezi velkym mnozstvim spokojenych zakazniku a malym mnozstvim spokojenych zakazniku, tak je snad jasny ktery stav je lepsi? Nechapu smysl zlepsovaku, diky kterym by spoustu cestujicich ubylo...
Ubydou cestujici --> mensi trzby, delsi interval a tim i mensi komfort... proboha proc?

Jinak pokud jde o cenu jizdneho...
Brno ma prumer cca 12 km... Pokud beru naklady na jizdu na skutru cca 2 Kc/km za benzin (a to neni nejak podhodnoceny), vychazi mi, ze cena zakladni jizdenky v hromadne doprave je ve vetsine pripadu vetsi nez naklady na cestu skutrem (nanejvys v par pripadech to vyjde sul nul). V lete nejspis casem nebudu mit co resit...
Osobne jsem momentalne v situaci, kdy mam salinkartu, ale obcas jezdim cca 3 zastavky do mimobrnenske zony (konkretne Modrice)... Kvuli kousku, kterej ujdu pesky za 15 minut bych mel cvakat doplatkovou jizdenku za 16 Kc... Smutny na tom je, ze naklady na cestu na skutru az od nekud z krpola me vyjdou jenom maximalne o 5 Kc vic (a to je docela pesimisticky odhad).
To jen tak na okraj k cenam jizdneho... Zpoplatnit jeste nocni odjezdy a pokouset se hresit na vetsi ochotu zakazniku platit (priopiti nemuzou jet sami), to bych osobne povazoval za velkej krok vedle...

_________________________________
Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno... (Cato)


Offline
176
01 lis 2010 18:43
Brno-Líšeň
A není to právě podstata dopravních podniků zajišťovat dopravu? Kdyby se zrušily rozjezdy, tak ubyde cestujících.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Rozjezdem ve 23 mozna jedou pracujici, ale rozjezdem linky 99 v 1:30 z nadrazi na TPa jedou v totalne drtive vetsine lidi z hospody, a to za penize mesta Brna


Pane bože to jsou kecy jak noha. Děkuju bohu, že už nemusím jezdit nočním brněnským rozjezdem. Mluvíte totiž o ožralcích, ale co normální pracující? Dělal jsem v Tescu a jezdil jsem běžně rozjezdem. Dělal jsem v Schenkeru a také jsem jezdil rozjezdem. Teď dělám v Daikinu a když mám odpolední jezdím nyní vlakem v 23:00. Podle Vašeho myšlení o zpoplatnění bych pak radši zůstal na pracáku než platit za rozjezdy


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Neni, ten for spociva v tom, ze by cestujicich prudce ubylo, na pokryti Brna by stacilo tak 4-5 linek v 120 minutovem intervalu, a kazdy si hodne dobre rozmysli, jestli za 50 Kc vubec rozjezdem pojede a jestli neni lepsi, kdyz se ctyri ozrali studaci domluvi a zaplati si (ciste ze sveho, tedy bez dotace mesta!!!) soukromy taxik. Vsichni tady povazujete rozjezdy jako beznou soucast MHD, me teda pripada, ze je to zatracene vysoky nadstandard, ktery nema byt provozovan za cenu denni salinkarty 13 Kc (studenti dokonce jen 6,50 !).


Offline
Uživatelský avatar

3395
12 čer 2007 02:11
Doma
Nástup předními dveřmi je blbost, nedejbože ještě s příplatkem. Při tom objemu cestujících, co nočními rozjezdy jezdí by odbavovací doby byly tak dlouhé, že by se z vydýchaného vzduchu v autobusu poblil i střízlivý.

_________________________________
Medlánky jsou elita a Pisárky jelita


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
6665
26 říj 2005 00:04
Brno-Bohunice
Nevím, co vám na dnešním systému tak strašně vadí. Všechno funguje, jak má. Já jsem spokojený.

Nástup předními dveřmi by podle mě byl velmi neefektivní. Prodloužily by se jízdní doby a na některých linkách bychom museli přidat i další kurz (= další řidič atd.). Rychlost je jedna z velkých výhod nočních rozjezdů a měli bychom se spíš snažit, aby se zvyšovala. Ne naopak.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Mauricio, jsi naivní, pokud si myslíš, že zpoplatnění pomůže. Naopak, jen to vyprázdní noční autobusy a bude víc ožralů na silnicích, protože jsme koneckonců v Česku, zemi s jedním z největších počítačových pirátství na světě a zemi, kde ČSSD může vyhrát krajské volby slibem na placení regulačních poplatků. Platbou navíc akorát noční dopravu zlikviduješ, pokud ne úplně, tak na torzo dnešního, protože tím prostě nikdo nepojede.
Důsledné, časté kontroly i mimo centrum, spolu s nástupem předem bohatě postačí. Netřeba noční dopravu hned likvidovat neférovým "poplatkem za krádeže".

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
Mauricio: naprosto souhlasim


Offline
9986
15 led 2005 23:41
A to já si klidně za noční linku připlatím, když to k něčemu bude vypadat. A kdo nechce, tak nechce. I tím se trochu vytřídí "cestující" od cestujících.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
peno: Naprosto souhlasím.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Osobně jsem zásadně proti následnému zpoplatnění nočních linek nad rámec denního tarifu, protože jednou jsem si tu MHD zaplatil, tak proč bych měl pykat za to, že DPMB nedokáže udržet ve vozech pořádek a platící zákazníky. To je přenášení problému na slušného zákazníka a to je vždy špatně. To je totéž, jako by supermarket účtoval paušální přirážku na kradené zboží 30 Kč ke každému nákupu, protože nechce platit ochranku a/nebo kamerový systém. Extra zpoplatnění noční linek je pro mě stejná zlodějna.
Nicméně nástup pouze předem u nočních linek schvaluji. To, spolu s důslednými kontrolami nejen v centru, ale i v odlehlejších částech, je přesně ten správný postup na eliminaci problémů nočních linek.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
9986
15 led 2005 23:41
To všechno lze časem vyladit, až si na to lidi zvyknou.


Offline
Uživatelský avatar

738
27 bře 2010 10:37
Brno Bohunice - 6, 8, 10, 50, E50, 60, 61, 69, 82, N90, N91 a N96
Navíc bych nechtěl vidět ty jízdní doby...

_________________________________
Suzuki Swift Sedan 1.6i 16V (1994)

RT6N26 --> colt274


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Když otevřeš zadní dveře, pokaždé ti tam nějakej dement vleze a pak se s ním hádej a hlídej to při odbavování. Stačilo mi to sledovat ve Šlapanicích při nástupu do nočáku na 4, 4,5 a 5 spojení, když jsem tam bydlel. Jak otevřel náhodou zadek, už se všichni, co stáli spořádaně u předních, cpali jako stádo dozadu. Kua já tam sedět, už to drbu.
No Modřičáci by mohli povídat, když jsem měl nedávno náááhodou po dlouhé době 49 :-)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak nějaký pokladny už jsou :-) A daj se koupit i použitý za dobrej peníz. To už spíš software (na jeden druh jízdenky je zbytečný kupovat drahý pokladny s tisícem funkcí) a obsluha. A riziko, to je otázka. Spíš by se časem snižovalo.


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Mauricio: To by si zas musel vybavit každý bus pokladnou. Navíc by tím dost vzrostlo riziko pro řidiče.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
+1


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Pokud člověk jede do práce nebo má na spěch, tak mu bude vadit každé zpoždění, i kdyby mělo jednu minutu.

Já bych se spíše zabýval myšlenkou nástupu předníma dveřma a platbou jízdného u řidiče - a klidně i 30 Kč za každou osobu, i tu, co má šalinkartu. Funguje to tak v některých menších městech, mohlo by to možná fungovat i v Brně. Nevýhody - úbytek "cestujících" a zpoždění linek (hold by se musel upravit JŘ), výhody - každej bude platit a pak si už rozmyslí, jestli bude dělat ve voze bordel nebo ne.


Offline
Uživatelský avatar

1105
28 pro 2008 00:10
613 00
Taso, přesně tak. Raději jednou za uherský rok skousnu zpoždění kvůli přepravní kontrole, než pak poslouchat návrhy na rušení nočních spojů z důvodů nerentability či značného procenta černých pasažérů.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 870 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 35  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 19 dub 2024 14:09
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]