Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 105 z 107    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107  Další
Autor Zpráva
Par postrehu k zamysleni:

Citace:
No je potřeba zmínit hlavní výhodu zavedení IDS - a to je především DOSTUPNOST, to znamená že se kamkoliv dostanu v relativně kteroukoliv dobu (viz třeba Lovčičky a Milešovice o víkendu), bohužel nic není zadarmo, a tak je to za cenu přestupu.

To ale potom znamena ze by doprava mela byt dostupna pro kohokoliv, tedy i pro toho kdo jede na chatu.
Citace:
Za prve, myslim si že IDS má zkvalitnit dopravu vesnic s krajským Brnem, tedy obyvatel Lovčiček, Dambořic apod. A vaše sobotní cesty na chalupy jsou až následným problémem.

Citace:
Za prve, myslim si že IDS má zkvalitnit dopravu vesnic s krajským Brnem, tedy obyvatel Lovčiček, Dambořic apod. A vaše sobotní cesty na chalupy jsou až následným problémem.

No sam Kordis tvrdi, ze tomu tak neni. Ale taky mi pripada, ze jezdit do prace treba z Damboric do Brna je vyhodnejsi nez treba z Damboric do Slavkova.





Citace:
No zajimavy je Kordis leckde navazi lidi primo k tem vlakum a zavadi na trati taktovou dopravu. prave kvuli prebirani cestujicich . Vlak je totiz v celkovem meritku levnejsi a navic zavazi cestujici az do centra.

To jestli je vlak levnejsi, to nemohu posoudit, ale ceny jizdneho na uzemi kde jeste neni IDS tomu neodpovidaji.
Kvalita cestovani je ve vlaku horsi (predevsim proto, ze jsou vlaky mnohem starsi nez busy a odpovidaji spise trendum doby, kdy byly vyrobeny, nez soucasnosti), nez mezimestskeho autobusu. Pokud bych si mohl vybrat, tak bych volil bus pred vlakem.




Citace:
K tomu prodlužování 40/610. Konkrétně večerní spoje na 40 přímo navádí k tomu, aby je konal bus IDS, krásně to stihne na Úzkou a zpět. Stejně by jinak trčel v Sokolnicích... Ale o tom my nerozhodujeme.

Tak tohle taky nechapu. Nechapu, jak muze byt levnejsi radeji poslat dalsi bus, na ktery museji vsichni prestoupit a pritom by to slo tak jednoduse.
Citace:
Já si myslím, že by klidně 40a610 mohla být spojená, ale jde o to že cestující při cestě do Brna nebudou využívat přestupu v Sokolnicích a vlaku. A o to jde především, Kordis nedovolí aby busy přebíraly vlakům cestující. A navíc linky typu 403 či 151 nejsou páteřní, spíše bych řekl doplňkové k hlavním proudům a hlavně se nekřižují s vlakem tak aby jeli stejnou trasou.

No pokud pro ty lidi bude vyhodnejsi prestoupit na vlak, tak to udelaji, ale pokud ne, tak to nebudou delat ani kdyz tu linku rozdeli. Resenim se pro ne stane IAD. A o to jde Kordisu predevsim :(




Citace:
Podle tech prvotnich navrhu budou i v X v pozdnim odpoledni a vecer lidi z Brna prestupovat v Sokolnicich na 610 a potom jeste jednou v Otnicich na 611, ktera prijede od Slavkova. Ja vim, do Lovcicek nejezdi tolik lidi jako do Damboric.

Nebudou prvni ani posledni - viz treba Nuzirov - Brno


ZIP píše:
[
Za prve, myslim si že IDS má zkvalitnit dopravu vesnic s krajským Brnem, tedy obyvatel Lovčiček, Dambořic apod. A vaše sobotní cesty na chalupy jsou až následným problémem.

Na chalupu jezdím samozřejmě autem.
ZIP píše:
[
Co se týče i v X večer a pozde odpoledne nejde do Lovčiček nic, teď se jim značně rozšíří počet spojů i za cenu druhého přestupu. Jde o to že Dambořice-Brno je páteřní autobus. linka s velkým proběhem osob a km, kdežto Lovčičky ne.

Takže občan Lovčiček může 2x přestupovat a nesmí mu to vadit a občan Dambořic píše petice a nemůže přestupovat ani jednou, protože prostě Dambořice leží na hlavním přepravním směru a Lovčičky mají tu smůlu, že tam končí silnice?!


Kvalitní spojení IDS do Radostic není hlavně o víkendech kvalitní mohli by to spravit a ještě něco linka 79 když má spoje z ČSAD-Brno město tak přijede na Labskou a jede na 403,stejně pak jezdí někdy poloprázdný.O víkendu tam byl i z 50 na jednu trasu autobus myslím že 7264,ale nevím to jistě,jenom mi to řekl kamarád a tu 151 by taky mohli upravit,protože je hrozná!


PvvS píše:
ZIP píše:

Já si myslím, že by klidně 40a610 mohla být spojená, ale jde o to že cestující při cestě do Brna nebudou využívat přestupu v Sokolnicích a vlaku. A o to jde především, Kordis nedovolí aby busy přebíraly vlakům cestující. A navíc linky typu 403 či 151 nejsou páteřní, spíše bych řekl doplňkové k hlavním proudům a hlavně se nekřižují s vlakem tak aby jeli stejnou trasou.


No zajimavy je Kordis leckde navazi lidi primo k tem vlakum a zavadi na trati taktovou dopravu. prave kvuli prebirani cestujicich . Vlak je totiz v celkovem meritku levnejsi a navic zavazi cestujici az do centra.


S tou 403 a 151 jsi měl pravdu,ale tyhle linky jsou zase nejvíc přervané,hlavně ve špičce prac.dnů a kvůli pracím v Mariánském údolí to má 151 stěží. 8-)


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
ZIP píše:

Já si myslím, že by klidně 40a610 mohla být spojená, ale jde o to že cestující při cestě do Brna nebudou využívat přestupu v Sokolnicích a vlaku. A o to jde především, Kordis nedovolí aby busy přebíraly vlakům cestující. A navíc linky typu 403 či 151 nejsou páteřní, spíše bych řekl doplňkové k hlavním proudům a hlavně se nekřižují s vlakem tak aby jeli stejnou trasou.


No zajimavy je Kordis leckde navazi lidi primo k tem vlakum a zavadi na trati taktovou dopravu. prave kvuli prebirani cestujicich . Vlak je totiz v celkovem meritku levnejsi a navic zavazi cestujici az do centra.


P. Haluza píše:
No je potřeba zmínit hlavní výhodu zavedení IDS - a to je především DOSTUPNOST, to znamená že se kamkoliv dostanu v relativně kteroukoliv dobu (viz třeba Lovčičky a Milešovice o víkendu), bohužel nic není zadarmo, a tak je to za cenu přestupu.


To je daleko složitější, než jak to říkáte. IDS musí v první řadě zajistit základní dopravní obslužnost. IDS platí Kraj, Obce a cestující svým jízdným. Jsou definované standarty a nadstandarty dopravní oblužnosti IDS. Ale někdy se jízdní řády dělají od stolu a dochází pak k nepřesnostem.


No je potřeba zmínit hlavní výhodu zavedení IDS - a to je především DOSTUPNOST, to znamená že se kamkoliv dostanu v relativně kteroukoliv dobu (viz třeba Lovčičky a Milešovice o víkendu), bohužel nic není zadarmo, a tak je to za cenu přestupu.


Jaroslav píše:
Porad diskutujete o Damboricich, ale podivejte se treba na Lovcicky. Podle tech prvotnich navrhu budou i v X v pozdnim odpoledni a vecer lidi z Brna prestupovat v Sokolnicich na 610 a potom jeste jednou v Otnicich na 611, ktera prijede od Slavkova. Ja vim, do Lovcicek nejezdi tolik lidi jako do Damboric.
Na druhou stranu v dnesni dobe v So a Ne nejede do Lovcicek vubec zadny spoj. A IDS zajisti aspon neco. Pojede to pres Milesovice (to vymyslel uz bolsevik) a jen s jednim prestupem v Sokolnicich.
Spojeni ve smeru Lisen-Sokolnice-Lovcicky se mi libi, protoze mame chalupu prave tam :-)

Za prve, myslim si že IDS má zkvalitnit dopravu vesnic s krajským Brnem, tedy obyvatel Lovčiček, Dambořic apod. A vaše sobotní cesty na chalupy jsou až následným problémem.
Co se týče i v X večer a pozde odpoledne nejde do Lovčiček nic, teď se jim značně rozšíří počet spojů i za cenu druhého přestupu. Kdežto v Dambořicích je situace jiná, tam je doravní obslužnost jakž takž dobrá i o víkendech, takže IDS sem přinese jen nepatrné zlepšení a přestupovat musíme taky. Jde o to že Dambořice-Brno je páteřní autobus. linka s velkým proběhem osob a km, kdežto Lovčičky ne.


Pro p. Haluzy: No tak jak Vám vyšly počtY spojů např. z Bošovic do Brna zavedením IDS a v současnosti?


P. Haluza píše:
ZIP píše:
No a jak říkám příměstské busy610 nedokážou prý z kapacitních důvodů (jedny dveře míň oproti busům MHD) obsloužit území linky 40 na Úzkou.


No to je zajímavý, že na jiných linkách to nevadí - viz 45/151, 69/403 a 404... Já to nemyslel tak aby na 40 byl interval 10 minut a jeden ze spojů jel IDS, spíš aby ten interval byl 10-10-6 (IDS)-8-10... (třeba)

Bydlím v Brně, ale chalupu máme v Otnicích, takže vím o co jde. Pamatuji dokonce i "autodopravce" Mráze, sice se tvářil jako levný dopravce, ale řidičům dlužil ohromné peníze a nakonec zkrachoval.

K tomu prodlužování 40/610. Konkrétně večerní spoje na 40 přímo navádí k tomu, aby je konal bus IDS, krásně to stihne na Úzkou a zpět. Stejně by jinak trčel v Sokolnicích... Ale o tom my nerozhodujeme.


Já si myslím, že by klidně 40a610 mohla být spojená, ale jde o to že cestující při cestě do Brna nebudou využívat přestupu v Sokolnicích a vlaku. A o to jde především, Kordis nedovolí aby busy přebíraly vlakům cestující. A navíc linky typu 403 či 151 nejsou páteřní, spíše bych řekl doplňkové k hlavním proudům a hlavně se nekřižují s vlakem tak aby jeli stejnou trasou.


Porad diskutujete o Damboricich, ale podivejte se treba na Lovcicky. Podle tech prvotnich navrhu budou i v X v pozdnim odpoledni a vecer lidi z Brna prestupovat v Sokolnicich na 610 a potom jeste jednou v Otnicich na 611, ktera prijede od Slavkova. Ja vim, do Lovcicek nejezdi tolik lidi jako do Damboric.
Na druhou stranu v dnesni dobe v So a Ne nejede do Lovcicek vubec zadny spoj. A IDS zajisti aspon neco. Pojede to pres Milesovice (to vymyslel uz bolsevik) a jen s jednim prestupem v Sokolnicich.
Spojeni ve smeru Lisen-Sokolnice-Lovcicky se mi libi, protoze mame chalupu prave tam :-)


ZIP píše:
No a jak říkám příměstské busy610 nedokážou prý z kapacitních důvodů (jedny dveře míň oproti busům MHD) obsloužit území linky 40 na Úzkou.


No to je zajímavý, že na jiných linkách to nevadí - viz 45/151, 69/403 a 404... Já to nemyslel tak aby na 40 byl interval 10 minut a jeden ze spojů jel IDS, spíš aby ten interval byl 10-10-6 (IDS)-8-10... (třeba)

Bydlím v Brně, ale chalupu máme v Otnicích, takže vím o co jde. Pamatuji dokonce i "autodopravce" Mráze, sice se tvářil jako levný dopravce, ale řidičům dlužil ohromné peníze a nakonec zkrachoval.

K tomu prodlužování 40/610. Konkrétně večerní spoje na 40 přímo navádí k tomu, aby je konal bus IDS, krásně to stihne na Úzkou a zpět. Stejně by jinak trčel v Sokolnicích... Ale o tom my nerozhodujeme.


No a ještě k tomu 610+40: Nikdy nedojde k protažení této linky 1 busem, protože Kordis chce co nejvíc lidí dostat na vlak, no a komu by se chtělo vystupovat v Sokolnicích, když byste dojel v teple autobusu až na Úzkou.
A ještě jsem zapomněl na jedno: Obráceně to s vozovým parkem taky nejde, nikdo nepošle městský bus MHD z Úzké do Milešovic či Dambořic.A taky o to nikdo nestojí.
myslím, že celková vize nuceného přestupování před hranicemi Brna na vlak, ze všech stran je ke škodě věci a snižuje úroveň a kulturu cestování.
610+40 bude možná spojena o víkendu, protože vlak jede málo a i intenzita na a-40 nebude tak vysoká(myslím tím prodloužené spoje do Sokolnic).


Docela by mě zajímalo, v které obci bydlíte. Vidím, že vás problematika dopravy silně zajímá. Pokud máte zájem mohu Vám daný Rozbor-Analýzu obcí Dambořice,Hostěrídky a Bošovice zaslat na email. Můj email je: pastyrik@damborice.cz


P. Haluza píše:
Jak nad tím tak uvažuju, tak by se mi docela líbila varianta, která asi doposud nikoho nenapadla - provázat a-40 a a-610 podobně jak jsou provázány linky 403, 404 a 69, tzn. linku 610 protáhnout po trase a-40 až na Úzkou. Tedy jinak řečeno některé spoje linky 40 protáhnout až do Milešovic/Sokolnic/Dambořic pod číslem 610/611. Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.

Totiž problém není úsek Dambořice-Sokolnice, ale ta nejspíš dobytkoidní a-40. To je fakt, ale to je problém DPMB...


Tato varianta je stará již od počaátku, již v červenci, když byla u nás schůzka s Kordisákama jsem se na to ptal, proč to nejde spojit 610+40. je to zakotveno dokonce v oficiálním dopisu obcí Dambořice,V.H. a Bošovice jako 1. bod návrhu opatření: Nelze samozřejmě kvůli různým typům autobusů. Ale podle mě by šlo o to, že ze Sokolnic by v prac. dnech vyjel sólo bus40 a za ním by jela 610, která by v úseku Sokolnice-Brno, KOmárov či Úzká, zastavovala jen jako dosud na několika vybraných zastávkách.Tímto by však vznikla nepřijatelná duplicita a-40 a a-610. No a jak říkám příměstské busy610 nedokážou prý z kapacitních důvodů (jedny dveře míň oproti busům MHD) obsloužit území linky 40 na Úzkou.
610+40 je totiž alfou a omegou celého problému zavádění 2.etapy IDS. Stávající příměstský bus Dambořice-Brno je násilně rozdělen, s nuceným přestupem. A víte že dochází např. dopoledně k prodloužení jízdní doby? vystoupením z 610 čekáte dopoledne i 10 minut na odjezd 40 ze Sokolnic.


P. Haluza píše:
Samozřejmě mi teď namítnete, že nemůžu sčítat všechny spoje během dne, protože odpolední z Dambořic jsou jaksi jen operativní nutností, protože autobus se nějak musí vrátit zpátky. Ano, souhlasím, tak si to vememe v inkriminované době:

Ráno 5:00 až 8:00 z Dambořic - nyní 5 spojů v intervalu 20 až 55 minut, nový návrh 5 spojů v intervalu 30 až 60, tedy tady téměř žádná změna.

Odpoledne 13:30 až 17:30 do Dambořic - nyní 6 spojů v intervalu 20 až 60 minut, nový návrh 8 spojů v intervalu 30 minut - aha, tak kdo má pravdu?


No jo, ale musíte vzít v úvahu , že původní spoje vykrývají lépe špičku. Např. z dambořic jezdí opravdu nejvíc lidí na 7 hod. do Brna. a spoj školáků na 8 hodinu(odj.6:15) je v Bošovicích posílen, a tak bych mohl pokračovat. Kdežto znovu opakuji Kordis se snaží dopravu unifikovat do taktů, které spíše svým pojetím svědčí městské hromadné dopravě. A ne to tak lámat přes koleno u regionálních linek. Stejně tak mohu argumentovat že večer od 17 do 19 z Brna je v současnosti 1 spoj navíc oproti návrhu.


P. Haluza píše:
Tak jsem si dal tu práci a zjistil si fakta:

současné spojení Dambořice-Brno
3:50, 4:30, 5:00, 5:20, 5:40, 6:15, 7:10, 8:30, 9:50, 11:50, 13:30, 13:55, 15:10, 15:25, 16:15, 16:25, 17:20, 20:00

současné spojení Brno-Dambořice
5:15, 6:15, 8:15, 10:30, 12:00, 12:40, 14:00, 14:25, 14:45, 15:10, 15:25, 15:45, 16:15, 16:40, 17:45, 18:15, 18:45, 20:10, 21:00, 22:30

nové spojení IDS Dambořice-Sokolnice-(-návaznost Brno)
3:48, 4:28, 4:58, 5:28, 5:58, 6:28, 7:30, 8:30, 9:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:20, 15:40, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30

nové spojení IDS Sokolnice-Dambořice
4:55, 5:35, 6:05, 6:35, 7:35, 8:35, 9:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 23:05

Dambořice-Sokolnice 18 proti 20
Sokolnice-Dambořice 20 proti 21
Navíc současně doplněno cestujícími z oblasti Otnice-Brno, což teoreticky odpadne, protože pro ně pojede z Lovčiček druhý a z Milešovic třetí autobus. Čili ty nové spoje budou z velké části pouze pro cestující v úseku Otnice-Dambořice.
Takže kde je to omezení?

Současných ranních 20 minut je nejspíš proto, že řidiči bydlí v oblasti Dambořic a začínají zde. Pamatuji si dobu, kdy spoj 5:00 z Dambořic nejel, takže tam byl interval 50 minut a nikomu to nevadilo. Ono je potřeba brát všechna fakta, a nejen tak, která se vám hodí.

Taky se mě moc nezamlouvá ta varianta s přestupem v Sokolnicích, ale podívejte se na zbytek Brna, všude to tak je, a všude to více či méně funguje. Jedinou výjimkou jsou linky SEBUSu, kde si místní důchodci asi berlama vydupali přímé spojení do centra, dle mého názoru zcela zbytečné - šlo by řešit ukončením na Podstránské s návazností na tramvaj 10, která vozí většinou jen vzduch.


Ano, máte pravdu, ale nevím proč jste se upnul na Dambořice. Totoplatí jen pro Dambořice: Za Otnicemi jsou Bošovice, V.Hostěrádky a Bohumilice. Zkuste si to samé s těmi spoji např. pro Bošovice nebo Hostěrádky a počty spojů se Vám otočí. A také jasně vidíte kde Kordis přidává spoje, nezhušťuje dopravní špičku, ale přibylo mnoho spojů ve večerním sedle z Damb. na Brno. Ona totiž ta filozofie Kordisu o dodržování taktů pro špičku/sedle není moc vhodná.
No a SEBUs je opravdu unikát, už v dobách kdy jezdili všichni na Zvonařku, on měl vyjímku na Úzké. Když chtěl to samé svého času autobuspřeravce MRáz na lice Dambořice-Brno, toto mu bylo po roce zrušeno a odjezdy byly povinně ze Zvonařky. Na 701/2 jsme Kordis upozorňovali, tvrdí že to jinak nelze.


P. Haluza píše:
a) No tak o výběrovém řízení zatím nevím, ale to prodloužení je fakt reálné. Říkal mi to nejmenovaný pracovník nejmenované firmy, který o tom ví hodně. Pokud mám být konkrétní, tak se jedná o spoj 16:09 z Jírové, který pokračuje ze Sokolnic 17:00 do Dambořic, opačný směr si nepamatuji, ráno tuším je to spoj s příjezdem 6:09 na Jírovu, ale ruku do ohně za to nedám. Je to totéž jak prolínání 404/510 v celé trase Starý Lískovec-Radostice-Olympia...

b) To co je na stránkách http://www.sokolnice.cz je jakási původní verze, novější obsahuje dublování v podstatně větším rozsahu, je tam více spojů a co si tak matně pamatuji, tak jedna kuriozitka - třeba ranní spoj z Dambořic závlekem přes Lovčičky :-) Novější verzi nemám, ale viděl jsem ji. Každopádně si stojím za svým, ve špičce pojedou v úseku Sokolnice-Újezd současně 3 vozy.

c) ČSAD Brno-město je minulost. Od 1. října vše přešlo pod Tourbus.


ad c) Máte spoustu informací, vím že v ČSAD Brno došlo k nějaké reorganizaci, ale nyní je polovina října a firma stále vystupuje jako ČSAD Brno-město a.s. a ani v Dopraváku (který jsem četl včera) nebylo o tomto ani zmínka.
ad b)o tomto vím, právě nyní čekáme, a máme příslib Kordisu,že nám na OÚ zašlou novou verzi JŘ 610. No on je problém v tom že v původní verzi na webu Sokolnic Kordis jaksi zapomněl na Bohumilice, takže teď se čeká co se vyvine. Proto bude asi více dublovaných spojů. (ono někteří řidiči BORSu jsou z Bohumilic).
ad a)Výsledek výběr,řízení nám zaslal Kordis, možná že to spletl, ale vyiděl jsem to na vlastní oči.


Jak nad tím tak uvažuju, tak by se mi docela líbila varianta, která asi doposud nikoho nenapadla - provázat a-40 a a-610 podobně jak jsou provázány linky 403, 404 a 69, tzn. linku 610 protáhnout po trase a-40 až na Úzkou. Tedy jinak řečeno některé spoje linky 40 protáhnout až do Milešovic/Sokolnic/Dambořic pod číslem 610/611. Vlk by se nažral a koza by zůstala celá.

Totiž problém není úsek Dambořice-Sokolnice, ale ta nejspíš dobytkoidní a-40. To je fakt, ale to je problém DPMB...


Samozřejmě mi teď namítnete, že nemůžu sčítat všechny spoje během dne, protože odpolední z Dambořic jsou jaksi jen operativní nutností, protože autobus se nějak musí vrátit zpátky. Ano, souhlasím, tak si to vememe v inkriminované době:

Ráno 5:00 až 8:00 z Dambořic - nyní 5 spojů v intervalu 20 až 55 minut, nový návrh 5 spojů v intervalu 30 až 60, tedy tady téměř žádná změna.

Odpoledne 13:30 až 17:30 do Dambořic - nyní 6 spojů v intervalu 20 až 60 minut, nový návrh 8 spojů v intervalu 30 minut - aha, tak kdo má pravdu?


Tak jsem si dal tu práci a zjistil si fakta:

současné spojení Dambořice-Brno
3:50, 4:30, 5:00, 5:20, 5:40, 6:15, 7:10, 8:30, 9:50, 11:50, 13:30, 13:55, 15:10, 15:25, 16:15, 16:25, 17:20, 20:00

současné spojení Brno-Dambořice
5:15, 6:15, 8:15, 10:30, 12:00, 12:40, 14:00, 14:25, 14:45, 15:10, 15:25, 15:45, 16:15, 16:40, 17:45, 18:15, 18:45, 20:10, 21:00, 22:30

nové spojení IDS Dambořice-Sokolnice-(-návaznost Brno)
3:48, 4:28, 4:58, 5:28, 5:58, 6:28, 7:30, 8:30, 9:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:20, 15:40, 16:30, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30

nové spojení IDS Sokolnice-Dambořice
4:55, 5:35, 6:05, 6:35, 7:35, 8:35, 9:30, 11:30, 12:30, 13:30, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00, 17:30, 18:30, 19:30, 20:30, 23:05

Dambořice-Sokolnice 18 proti 20
Sokolnice-Dambořice 20 proti 21
Navíc současně doplněno cestujícími z oblasti Otnice-Brno, což teoreticky odpadne, protože pro ně pojede z Lovčiček druhý a z Milešovic třetí autobus. Čili ty nové spoje budou z velké části pouze pro cestující v úseku Otnice-Dambořice.
Takže kde je to omezení?

Současných ranních 20 minut je nejspíš proto, že řidiči bydlí v oblasti Dambořic a začínají zde. Pamatuji si dobu, kdy spoj 5:00 z Dambořic nejel, takže tam byl interval 50 minut a nikomu to nevadilo. Ono je potřeba brát všechna fakta, a nejen tak, která se vám hodí.

Taky se mě moc nezamlouvá ta varianta s přestupem v Sokolnicích, ale podívejte se na zbytek Brna, všude to tak je, a všude to více či méně funguje. Jedinou výjimkou jsou linky SEBUSu, kde si místní důchodci asi berlama vydupali přímé spojení do centra, dle mého názoru zcela zbytečné - šlo by řešit ukončením na Podstránské s návazností na tramvaj 10, která vozí většinou jen vzduch.


a) No tak o výběrovém řízení zatím nevím, ale to prodloužení je fakt reálné. Říkal mi to nejmenovaný pracovník nejmenované firmy, který o tom ví hodně. Pokud mám být konkrétní, tak se jedná o spoj 16:09 z Jírové, který pokračuje ze Sokolnic 17:00 do Dambořic, opačný směr si nepamatuji, ráno tuším je to spoj s příjezdem 6:09 na Jírovu, ale ruku do ohně za to nedám. Je to totéž jak prolínání 404/510 v celé trase Starý Lískovec-Radostice-Olympia...

b) To co je na stránkách http://www.sokolnice.cz je jakási původní verze, novější obsahuje dublování v podstatně větším rozsahu, je tam více spojů a co si tak matně pamatuji, tak jedna kuriozitka - třeba ranní spoj z Dambořic závlekem přes Lovčičky :-) Novější verzi nemám, ale viděl jsem ji. Každopádně si stojím za svým, ve špičce pojedou v úseku Sokolnice-Újezd současně 3 vozy.

c) ČSAD Brno-město je minulost. Od 1. října vše přešlo pod Tourbus.


Tak za prvé, interval sice bude 30 minut, ale v úseku Otnice-Sokolnice budou busy zdvojené, v úseku Újezd-Sokolnice dokonce ztrojené (jeden Milešovice, druhý Lovčičky a třetí Dambořice). Logicky by byl lepší interval 15 minut, ale na to zas nenavazuje vlak, takže proto.
No a v úseku Dambořice-Otnice sice jezdí po 20 minutách, ale z vlastní zkušenosti vím, že nejvíc natřískané jsou busy od Újezda po Brno, takže kulturu cestování z Dambořic to rozhodně nenaruší.

To ztrojení je spíše fikce... jak víte prostudováním JŘ, jedná se jen o pár spojů ráno, kdy se sjedou všichni tři busy naráz v Sokolnicích, či odpoledne 2x že pojedou tři ze Sokolnic.
Navíc, zkuste si cestovat denně z Dambořic do Brna. Je to 1 a 1/2 až 2 hod, záleží kde v Brně pracujete.


Takže popořádku: Tourbus je jedna z dceřiných společností ČSAD Brno-holding a.s. a provozuje jen mezinárodní autobus. dopravu + linku do Prahy. Region. linky provozuje ČSAD Brno-město a.s. Tato firma je v současnosti stále platná. Výběrové řízení na spoje 610 Dambořice-Sok. vyhrál BORS Břeclav. Ranní posilové spoje Lovčičky-Sokolnice ČSAD B-M a.s. (Takže 151 bude obsluhovat také ČSAD B-M, tím pádem asi nedojde k vaší vizi a dlouhému spoji Dambořice-Líšeň).
Nejvíce natřískané jsou opravdu nyní busy v úseku Újezd-Brno, ale to je přirozené. Problém je že v místě max. výkonu autobus. linky se bude nově přestupovat na vlak či a-40. Jestliže v současnosti z Dambořic jede ráno spoj po 20 minutách a Újezdem na Brno projíždí další "nabalující se" spoje z Lovčiček, Milešovic apod. Tak je jasné že IDS nabídku nerozšiřuje. újezdem a Sokolnicemi v současnosti projíždí ráno více jak 3 spoje za hod.
Kultuře cestování a zhoršení dopr. obslužnosti zákonitě dojde, jestliže zavedením IDS z Dambořic-Bošovic dojde k natáhnutí ranního taktu spojů na 30 minut. Zásadním problémem však je jak jste zmínil že Busy již nepojedou přímo na území Brna (Tuřany, Komárov) což cestující veřejnost nese značně nelibě. V Bošovicích již v červenci byla spontálně vytvořena petice.
Závěrem k vašemu prvnímu řádku: Tj. právě problém systému IDS že vše se točí kolem vlaku-tvorba jízd. řádů atd. Vlak jaksi nestíhá převzít závazek dopravy v plném rozsahu- A to je problém.


ZIP píše:
Ještě k IDS : Vlaky v 2. etapě Brno-Sokolnice S2 mají jezdit ve špičce po 30 min. Ví však někdo, že v současnosti jezdí autobusy po budoucí trase 610 (Dambořice,Hostěrádky, Bošovice, Otnice) v ranní špičce po 20 minutách? Na toto nikdo, a už vůbec Kordis nepomyslel. Takže sice na železnici vzroste doprava, ale kultura cestování se zhorší (nuceným přestupem) a dokonce se ZHORŠÍ dopravní obslužnost, když v prac. dny ve špičkách klesne zavedením IDS počet spojů do Brna.


Tak za prvé, interval sice bude 30 minut, ale v úseku Otnice-Sokolnice budou busy zdvojené, v úseku Újezd-Sokolnice dokonce ztrojené (jeden Milešovice, druhý Lovčičky a třetí Dambořice). Logicky by byl lepší interval 15 minut, ale na to zas nenavazuje vlak, takže proto.
No a v úseku Dambořice-Otnice sice jezdí po 20 minutách, ale z vlastní zkušenosti vím, že nejvíc natřískané jsou busy od Újezda po Brno, takže kulturu cestování z Dambořic to rozhodně nenaruší.

No a co se dopravců týče, tak to zatím neví nikdo, ale z kuloárů zní, že 610 by se měla podělit mezi ČSAD Vyškov a Tourbus (tedy bývalé ČSAD BM). A ty ranní a odpolední prodloužený spoje budou 100%, to mi věřte. Zkuste si udělat kurzák nové 151 a zjistíte, že jeden spoj ráno a jeden odpoledne v obou směrech vám jaksi přebývá a není ho čím obsadit (a to není jediný argument pro mé tvrzení)...


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2675 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 13:43
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]