Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 72 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
7
28 zář 2008 17:27
Tady není nad čím spekulovat, dítě do 6 let se přepravuje zdarma. Doprovod ZTP/P se přepravuje zdarma. Neplatí tedy ani jeden ani druhý.


Offline
7162
27 úno 2010 07:40
chat-maniac píše:
Vidíš, jakej bordel v tom my řidiči máme? A to roční přeškolení nestačí, stejně tam člověka nenapadnou všechny otázky, který by chtěl položit a některý věci zapomene.

Přesně tak, toto tě napadne, až k tomu dojde. Snad si to budu do jara pamatovat.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Vidíš, jakej bordel v tom my řidiči máme? A to roční přeškolení nestačí, stejně tam člověka nenapadnou všechny otázky, který by chtěl položit a některý věci zapomene.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7162
27 úno 2010 07:40
Jasně, naúčtovat někomu ZTP jízdenku zvládám :-)
Šlo mi o to, jestli jsem ji měl naúčtovat člověku, který normálně jezdí vzhledem k věku zdarma, když z jeho průkazky vyplynula bezplatná jízda pro doprovod. Jeli z mimobrněnské zóny.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7586
17 pro 2006 22:32
Brno
Ano, měl, když se podíváš na kasu, máš tam v menu výběru hodinových jízdenek 2z60 2d60 2i60, což první je základní, druhý dětský a třetí invalidní (ZTP). Nevím jak to máte vy u jiných dp (ČSAD), ale my to tak máme.
Jedině v rámci Brna/DPMB se přepravují zdarma, takže k Olympii jezdí zdarma.

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
7162
27 úno 2010 07:40
Po dnešním prvním setkání s revizorem Kordisu mě napadla jedna věc. Onehdy mi na lince 109 nastoupil tatínek s malou, asi tříletou, holčičkou, která byla držitelkou průkazu ZTP/P, což mi také bylo důrazně připomenuto, že průkazka je její. Tehdy jsem je pustil oba zdarma, nicméně jsem pak nad tím přemýšlel po zbytek dne a dnešní revize na linkách 505, 522 a 612 mě donutila nad tím zauvažovat znova. Neměl jsem náhodou toho kindoše zpoplatnit dle ceníku pro držitele ZTP? Skoro bych řekl, že ano, protože v tu chvíli neměl žádný jízdní doklad. Nebo máte jiný názor?


Offline
3342
21 led 2011 14:19
... proč?

Když už to mocí mermo chcou táhnout do Litvínova, ať to táhnou přes Litvínov město do Mostu... tam to dokonce už elektrifikovaný je...

Ale budiž, není to útlum železničního provozu, už to je pokrok.

(za předpokladu že nebudou jezdit dva spoje za hodinu).

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
Fafner: ne, nechtěli napsat Most, ty 2 km do Litvínova se budou elektrifikovat.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
3342
21 led 2011 14:19
Tak to mě fakt zajímá, jak to chtějí dotáhnout do Litvínova, kde není elektrifikovaná trať...

Tam asi chtěl někdo napsat Most. Pokud ano, hurá, možná začnu konečně jezdit domů vlakem.

_________________________________
Definitivně možná.


Offline
1546
06 lis 2009 10:30
V Ústeckém kraji bude sedm třívozových jednotek nasazeno na tratích Litvínov - Ústí nad Labem a Kadaň - Most - Ústí nad Labem - Děčín. V Pardubickém a Královéhradeckém kraji bude jezdit pět třívozových souprav mezi Pardubicemi - Hradcem Králové a Jaroměří. Čtyři nové dvouvozové vlaky využije Jihočeský kraj na trati Strakonice - České Budějovice - České Velenice a tři třívozové Olomoucký kraj na tratích Šumperk - Zábřeh na Moravě a Olomouc - Prostějov - Nezamyslice.

zdroj: http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-ce ... 5-miliardy


Offline
Uživatelský avatar

6916
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Co se psalo dřív, tak to v JMK moc jezdit nebude. Pokud se něco změnilo, byla by to příjemná změna; ale to, co je na fotkách informačních panelů na idnes, není směrodatné.


Offline
100
12 dub 2009 18:15
Máme se na co těšit :D

http://technet.idnes.cz/obrazem-podivej ... ortaze_rja


http://technet.idnes.cz/dnes-poprve-o-k ... ortaze_rja


Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
V Plzni mají SMS jízdenky řešeny také dobře, info na všech zastávkách, tuším, že v Ostravě zrovna tak a v Ústí přímo na každém JŘ

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

4738
23 dub 2010 00:41
BRONX
Myslím, že například v Praze (jinde nemám s SMS jízdenkami zkušenosti) to je propagováno dobře. Na automatech, na zastávkách, na vozech.
Já je třeba nepoužívám, protože přes mobil zásadně neplatím (platím měsíčně pevnou částku a nechci v tom mít bordel), takže ani nevím, zda mají SMS jízdenky cenu.
Každopádně to, že ve všech větších provozech je zavádějí znamená, že to asi zákazníci chtějí... Já bych spíš uvítal možnost platby přes RFID čipy, tuto technologii nám budou do několika let cpát na každém rohu. Jenže zde by byla infrastruktura mnohem složitější (a proto nákladnější)(např. každý označovač by musel mít čtečku RFID čipů).


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
To už je úkol pro marketingové oddělení, aby dokázalo sms jízdenky zpropagovat tak, aby se prodávaly...


Offline
Uživatelský avatar

6916
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Hafan: myslel jsem spíš, že turista, co přijede do Brna a neví o SMS jízdence, si radši najde nějakou prodejnu (stánek, předpodej), než by to kupoval až u řidiče. A v poslední době se setkávám s dost častým kupováním právě u řidiče, navzdory výši přirážky.


Offline
Uživatelský avatar

2109
20 zář 2006 19:51
Taky raději používám v jiných městech SMS jízdenku. Je to pohodlnější a třeba v Ostravě i výhodnější. Běžná jízdenka na 60 minut stojí 22,-, zatímco za SMS jízdenku zaplatíte o tři koruny víc, ale platí na 75 minut. Ve výsledku je myslím si jedno, jestli mi ty peníze zmizí z peněženky, nebo později z účtu.

A při nákupu u řidiče sám řidič upozorní, jestli si nechce cestující raději koupit SMS jízdenku, takže o propagaci bych se nebál...


Offline
Uživatelský avatar

6916
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Peno: jak sám píšeš, je SMS jízdenka něco jako prodej u řidiče. Ano, takže s přirážkou. A u celodenní je to 10 %. Je pravda, že tuto jízdenku si většinou koupí lidé, kteří do Brna přijíždí pouze svátečně, např. turisté. Je otázkou, jestli budou o formě SMS vědět.
peno píše:
A DPMB na tom akorát prodělá kalhoty.

Nevím, jakbude probíhat placení operátorovi, ale neměla to být daná částka za kus jízdenky? Pak by DP nic neplatil, pokud by se nekoupila žádná jízdenka.


Offline
Uživatelský avatar

9269
10 čer 2004 11:19
Peno : pokud si budu moct vybrat mezi SMS jizdenkou a jizdenkou od ridice, tak pri stejny cene si zvolim tu SMS . DPMB uspesne likviduje sit prodejnich automatu a ten zbytek je vic v poruse nez funkcni. A mit nejaky 3-4 automaty na sidliste a to navic v okrajovych castech taky moc neprida.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2491
28 lis 2007 23:00
Brno
stuřík píše:
Peno, nebuď tak skeptickej. Já bych řekl, že to za ten komfort stojí. Jen chudáci my, co máme kredit, kdo to má pořád dobýjet... Jediný o co jde, je o to kolik lidí vůbec používá celodeňky, což nedokážu posoudit, sám jsem ji cvakal jen 3x a z toho 2x v Praze ;-)


Nechci být hnidopich ale ¨dobýjet¨. #-o

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

3088
29 srp 2009 19:30
Peno, nebuď tak skeptickej. Já bych řekl, že to za ten komfort stojí. Jen chudáci my, co máme kredit, kdo to má pořád dobýjet... Jediný o co jde, je o to kolik lidí vůbec používá celodeňky, což nedokážu posoudit, sám jsem ji cvakal jen 3x a z toho 2x v Praze ;-)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Tak pozor, pánové, já nekritizuji SMS jízdenku jako takovou. Jen souhlasím s Pavlem v tom, že nikdy nenahradí papírové jízdenky a bude jen doplňkovou službou, jako peodej jízdenek u řidiče. To je v pořádku, ale měla by tomu odpovídat i nabídka. Jednorázová jízdenka za 29 je v pořádku, 24 hodinová ale opravdu na odbyt nepůjde. Pokud si ji za rok koupí 2 lidé, bude to podle mě zázrak. A celkově se to DPMB asi nevyplatí. Ale je to můj názor a chápu, že vy máte jiný.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
Pavel: úplně stejně to bylo v Praze, ovšem oni si tu službu holt nezaúčtovali do ceny SMS jízdenky a dost těžce na tom tratili. Teď už je to taky samozřejmě o něčem jiném.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1626
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: Nikdo nikoho nenutí si tu jízdenku kupovat. Fakt, že jízdenku získáte kdykoliv bez nutnosti kamkoliv chodit, v kteroukoliv denní dobu, 24 hodin denně 365 dní v týdnu nepovažujete za komfort? Když zde kritizujete tuto doplňkovou službu, tak proč nekritizujete doplňkový prodej u řidiče?
Karlos: záleží na jednotlivém DP. Když udělám to co ty tyk se zeptám, proč v Budějicích je celodenní za 40 a SMS za 60 a jsme zase na začátku :D

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
1075
09 lis 2006 18:16
peno: A myslíš si, že sms jízdenka může stoprocentně vytlačit papírovou jízdenku? To se asi nepovede - turisti, lidi co mají pokažený mobil. Takže stejně budeš platit dvě distribuce. A logicky, ta kterou bude využívat méně lidí, bude dražší. Pokud budou lidi vyžívat převážně sms jízdenky, tak jistě operátor dokáže slevnit z ceny. Ale na druhou stranu pokud trafikant prodá místo 50 jízdenek denně jen 2, tak bude chtít mít víc peněz, jinak se může na prodej vykašlat. Každý má svý. SMS jízdenku beru jako začátek, pokud se to chytne, tak to bude pro operátora zajímavé a dokáže třeba jít s cenou dolů v rámci konkurence. Teď na začátku si prostě může diktovat podmínky on. Věřím, že se to časem srovná ty ceny. Prostě rozjetí služby něco stojí a DPMB se rozhodl, že to zaplatí ten, kdo ji bude využívat. Ohledně 24 hodinové sms jízdenky, je výhodnější za 99 Kč sms nebo za 90+20Kč papírová (aby jsi dojel někam, kde ji budeš moct koupit)?

A když už jsme u těch sms jízdenek, jak probíhá jejich kontrola. Revizoři mají nějaké čtečky, které poznají, že sms je pravá. Nejsem na to odborník, ale myslím, že jistě nebude problém se speciálním programem nasimulovat přijetí smsky požadovaného tvaru.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 24 kvě 2024 00:37
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]