Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 15 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Na Kloboukách 15metry normálně jezdily, a to nejen kloboucké, ale i hodonínské.


Offline
Uživatelský avatar

209
24 lis 2015 22:09
peno píše:
Moc ne. Trochu se při změně a-40 na a-74 škrtalo do Újezdu, což v kombinaci s faktem, že tam teď nejezdí kloubák, ale sólo a také, že některé spoje a-109, které dřív jezdil BORS s 15m, teď jezdí BDS-BUS s 12m, způsobuje problémy u sokolnické rozvodny, kdy se prý do některých spojů na Brno nejde dostat, za což si Kordis taky vysloužil kritiku. Jinak jsme ale v regionu více-méně zpět na předcovidových spojích, jen s minimálními omezeními.


Já mám spíš pocit, že si některé ##MLUVÍM SPROSTĚ## na periferii Brna hrají na velkoměsto ... nevím proč by měl být Újezd součást brněnské MHD ... po půl hodině tam jezdí autobusy s návazností na vlak. Zas takovej Václavák to není aby se tam jezdilo po minutě. Stejně tak můžou začít řvát třeba z Lipůvky, že by se tam mohla protáhnout a-42, protože 301 v krátkých autobusech je přece pro takovou "velkou" dědinu nekomfortní a cestující chcou bez přestupu na nákupy do Globusu ... ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Robert: Oběhy reálné, nebo oběhy Kordisí? Vzhledem k tomu, že u BORSu často přejížděly 15m i na spoje do Klobouk, na které je nasazovat nemusel, zatímco ČSAD Hodonín teď nemá v odpolední špičce, té která by pomohla studentům sokolnického učiliště, žádný takový spoj, tak je jasné, že se ty reálné oběhy, ne ty fiktivní, které si namaloval Kordis, prostě změnily. Nadto mám pocit, že BORS jezdil 15m i na některých spojích, které teď ČSAD Hodonín zajišťuje na 109 hrbáčem. Ale to se mi možná jen zdá. Nicméně 15m spoji do Klobouk, které jsou teď v sólu BDS si jist jsem, to není domněnka, to je fakt.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Peno: Oběhy 15metrů jsou stále stejné, tam se nic nezměnilo.


Offline
Uživatelský avatar

135
09 kvě 2014 17:24
Nowy Dwór Mazowiecki
peno ... kdy se prý do některých spojů na Brno nejde dostat...

Bohužel ne prý, víceméně se to stává velmi často, když přijede spoj a109/74 přibližně v čase konce vyučování více tříd z nedalekého učiliště zaráz, opravdu by se tam minimálně na dvě, tři kola v nejvíce exponované časy spoj zajišťovaný kloubem uživil, klidně jen v trase Sokolnice - Brno. Přichomýtl jsem se shodou okolností nedávno k průzkumu spokojenosti pro Kordis, a z mnou vybraných obětí na vyzpovídání mi všichni, kteří bydleli v Sokolnicích, uvedli shodně zrušení a-40 jako pro ně největší komplikaci v používání VHD... :-k


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Moc ne. Trochu se při změně a-40 na a-74 škrtalo do Újezdu, což v kombinaci s faktem, že tam teď nejezdí kloubák, ale sólo a také, že některé spoje a-109, které dřív jezdil BORS s 15m, teď jezdí BDS-BUS s 12m, způsobuje problémy u sokolnické rozvodny, kdy se prý do některých spojů na Brno nejde dostat, za což si Kordis taky vysloužil kritiku. Jinak jsme ale v regionu více-méně zpět na předcovidových spojích, jen s minimálními omezeními.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Jinak k mému obhajování zdražení, samozřejmě ruku v ruce s tím jsem také pro posílení minimálně ranních špiček, to je katastrofa, alespoň v Brně (byť to nemá pořádně kdo odjet a pauzy už pomalu není kde zkracovat). V rámci IDS takové škrty nejsou, či se pletu?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Karty DPMB jsou dle průvodčích nejhorší, co se načítání na POPce týče. V podstatě jsou to jediné, se kterými problémy jsou.


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Sorry, ale držet systém v době papírový, kvůli pár jedincům je nesmysl. A pokud vím, tak časový jízdenky se dají i na kartu sále kupovat i na pokladně. A DPMB sám nabízí kartu, na kterou se dají nahrát. Bez závislosti na bankovním účtu. Spíš by to chtělo dořešit čtečky QR na pokladnách u autobusů. Odzkoušeno, že některý displeje to čte strašně mizerně. Když to šlo v Ostravě..


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk: Je mi jasné, že toto je jen první krok a nejspíš v lednu, až se ustálí městské koalice, zejména pak ta v Brně, přijde radikálnější zdražení. Je to logické a bohužel nutné, protože i já souhlasím s tím, že současné ceny jsou dlouhodobě neudržitelné. O to méně pak ale chápu, proč teď dělají tady toto, co do systému přinese minimum peněz navíc a lidi to jen naštve. Z marketingového hlediska je tak toto "zdražení před zdražením" naprostý nesmysl, který jen poštve lidi proti Kordisu, i když on za to reálně prakticky nemůže, protože jen plní nařízení kraje. Kdyby zdražili vše najednou v jednom termínu, dávalo by mi to větší smysl.

P. Haluza: Pořád jsou tu lidé, kteří platební karty a online platby používat nechtějí, nebo dokonce nemohou. O to méně chápu zatvrzelý postoj kraje a Kordisu proti nějaké jednoúčelové kartě, na kterou by kupony šly nahrávat za hotové na pokladnách, nebo i u řidičů. Naopak, městům jako Břeclav, či Znojmo takové karty, na které si tam zvykli třeba i důchodci, Kordis zatrhl. Nechápu tento přístup. Je to cesta do pekel, protože za takovýchto podmínek se některé skupiny cestujících prostě zatvrdí a odmítnou krajskou IDS používat.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Já se spíš divím, proč ty papírové definitivně nezaříznou. A byl by klid.


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
peno: právě díky současné ekonomické situaci by mělo přijít razantní zdražení. JMK nezdržoval nejdéle z krajských systémů a jízdné za hubičku nelze držet navěky. A aby to bylo výhodné... Do práce mám jednu cestu autem jen za naftu 95 Kč, veřejnou dopravou za 49, takže i po zdražení je stále motivace využívat VHD.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Hmm, už začínám pomalu chápat, proč Kordis vypnul možnost komentování na jejich Facebooku. Chápu, že chtějí lidi dohnat k jízdenkám na kartě, ale nejsem si jist, jestli tohle je ta nejšťastnější volba. Spíš měli nechat ceny papírových kuponů a zlevnit ty elektronické, protože sleva vypadá vždycky líp, než zdražení ;-) A o to víc v současné ekonomické situaci.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1621
10 čer 2006 20:45
Brno
Od 1.11. se zdražují papírové předplatní jízdenky, netýká se provozů MHD. Elektronické předplatní zůstávají v aktuálních cenách.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7580
17 pro 2006 22:32
Brno
Tarifně... ](*,)

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
1589
18 led 2009 10:06
P. Haluza píše:
A XS2 je vlak.

Ani jedna z linek řady xS2 skutečně není vlak ale vždycky autobus... sarcastic

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Tak já teda nevím, ale z logiky věci, pokud mám na sobě hadry s logem nějakého dopravce a vypadám jako řidič, případně se ukážu nějakou zaměstnaneckou průkazkou, tak je mi celkem jedno, jestli má nárok na zdarmajízdné nebo ne, prostě jede zadarmo a zdarec. A je to nepsané pravidlo, podle kterého se řídí tak nějak všichni, vč. revizorů. To, že toho někteří zneužívají, je věc druhá, ale...


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Stejně jako řidič regionální linky, který si chce projet trasu třeba 48. Ale v obou případech existuje institut řidiče v zácviku s vypsanou puťovkou. To by mu to ovšem musel někdo platit. A mimochodem režijka pro bus stejně ve vlaku neplatí. A XS2 je vlak.


Offline
Uživatelský avatar

3691
28 úno 2006 19:00
Takže, když si řidič v munduru DPmB bude chtít projet trasu, kterou dostal "z okna" na druhý den, zaplatí si lístek na vlak.
Jo, to dává smysl...


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Promiň, jestli se tě dotknu, ale mám občas dojem, že DPMB považuješ za božskou firmu s maximem neoddiskutovatelných výhod.
Neříkám, že je to nějak výrazně jinak, ale po debatě ohledně zaměstnaneckého jízdného a havarijního pojištění mám dojem, že si fungování Tvého zaměstnavatele dost idealizuješ. Což by asi nevadilo, nakonec není náš spokojeného zaměstnance, ale to napadání ostatních s jiným (a často správným) názorem, je asi zbytečné. Což?


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Jazour: už jsem četl info na extranetu, po 17ti letech co tu pracuju je to poprvé jinak, ale ok, omlouvám se za špatné info.


Offline
1109
21 zář 2009 15:23
M píše:
Tak když to všichnui víte nejlíp, ikdyž v 99,9% nemáte pravdu tak proč se ptáte a proč já vůbec na ty debaty tady reaguju, už jsem si 1000x říkal a dost a vždy zas napíšu, prostě marný.
Pravidla DPMB na šalinkarty jsou jasný a platí všude uplně stejně, nějaká logika věci či lecence a další ptákoviny nehrají roli. Každej kdo pracuje u DPMB to ví i rodinný příslušník Lukáše S.



Kolega se omylem spletl, uz je informovan, zamestnanecke jizdne ani ve spojich zajistenych DPmB opravdu neplati, jedna se o licenci na ND za drazni vlakovou dopravu. Ridici kurzu 300 jsou informovani a zamestnaneckou jizdenku neuznavaji a uz vubec ji neuznavaji revizori KORDISu ani ČD.


Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Logika věci hraje dost roli. Spoje NAD jsou objednané a placené ČD, tedy dopravce nemá pravomoc jen tak ze svého rozhodnutí tam uznávat něco jiného než jízdní doklady IDS JMK. Co si dělá DP na linkách 1--99 placených městem, to je jeho problém. Tady jsme v regionální rovině.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Jo, ti rodinní příslušníci to věděli vždycky nejlíp, když jsem je vyhazoval v Rajhradě z autobusu...


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Tak když to všichnui víte nejlíp, ikdyž v 99,9% nemáte pravdu tak proč se ptáte a proč já vůbec na ty debaty tady reaguju, už jsem si 1000x říkal a dost a vždy zas napíšu, prostě marný.
Pravidla DPMB na šalinkarty jsou jasný a platí všude uplně stejně, nějaká logika věci či lecence a další ptákoviny nehrají roli. Každej kdo pracuje u DPMB to ví i rodinný příslušník Lukáše S.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 10:35
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]