Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 10 z 145    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 145  Další
Autor Zpráva
Offline
2788
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Zrovna univerzálka je první typ jízdenky, kterých bych v papírové podobě zcela zrušil. Blbě se to kontroluje, zdržuje to, jako řidič nemám čas u každého počítat políčka a ještě kontrolovat správnost údajů. Když už je možné platit kartou nebo využít aplikaci, ztrácí tahle jízdenka trochu smysl.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Ne, ta je pro pravidelné cestující s menším počtem jízd či do různých směrů. Pro nepravidelné je jízdenka z automatu nebo od řidiče. Pár měsíců univerzálku nikdo tahat nebude.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Právě pro nepravidelné cestování univerzálka je, ona se v té peněžence nezkazí když tam bude ležet i několik měsíců netknutá

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
A na tom hlavasu mají jedinou možnost v automatu? Protože okýnko s prodejem jízdenek asi na zastávce autobusu nebude. A mít u sebe stále zásobu drobných, z nichž mi ještě půlka propadá, není úplně pohodlné a pro použití VHD motivující. A člověk, co jede jednou za čas neplánovaně, u sebe fakt nebude mít zásobu jízdenek nebo univerzálku.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
b1 píše:
Víš, že na ty autobusy se dá nastoupit i mimo Brno?
Myslel jsem jenom na brněnských zastávkách (minimálně zóny 100+101, co je "brněnská zastávka" je zase na další diskusi - podle katastrálnícho uzemí nebo tarifní zóny?).
b1 píše:
Když musím jet z Brna regionálním autobusem, tak obvykle nastupuju na zastávce Kosmonautů, na kterou dojdu pěšky. Co bys se mnou dělal?
A to je problém si tu jízdenku dojít koupit na Osovou? Nemáš nikdy cestu přes trafiku či předprodej jízdenek, aby sis koupil ideálně univerzální jízdenku a nebo zásobu konkrétních jízdenek? Já mám permanentně v peněžence minimálně jednu univerzálku, takže sám vím, že to není to problém, stačí jenom chtít. Pokud se stane že jízdenka dojde, jdu do autoamtu/předprodeje/trafiky. Počet jízdenek koupených u řidiče bych az rok spočítal doslovo na prstech jedné ruky. Když jedu třeba na dovolenou někam v rámci IDS JMK, koupím si zásobu univerzálek na cestu tam, zpět i na místě.
b1 píše:
Vymlouvali... já už zažil tolik automatů mimo provoz... dokonce i situaci, kdy jsem na Hlavním nádraží musel obejít nástupiště trolejbusů i všechna hlavní tramvajová nástupiště (koleje 1-4), než jsem našel funkční automat. (Asi si dokážete představit, jaká u něj byla fronta.)
Pokud vím, automaty DPMB samy odesílají na DP informace o tom, že jsou v poruše, takže by snad nebyl problém tuto informaci posílat na kasy reg. autobusů, podle nějaké ikonky by hned řidič viděl, že tam nejede automat. A zrovna na tom nádraží máš i trafiky a předprodej ČD a hlavně vozidla MHD, kterýms na to nádraží přijel.
b1 píše:
A když už je podmínka, že v nových železničních vozidlech má být automat, proč taková podmínka není i u nových železničních stanic/zastávek? Například Starý Lískovec, kde není ani automat IDS, ani ČD, tudíž se od tam jezdí bez přirážky.
Máš rozhodně pravdu!

A vůbec, automaty nejsou jediný způsob, většinou lidi jednou na regionální autobus MHD, kde si můžou jízdenku koupit ve validátoru. Jde jenom o to je nastavit na to, na co jsou zvyklí u vlaků - tam ví, že si musí třeba na hlavasu koupit jízdenku předem, jinak dostanou přirážku. A ono to jde, tak proč ne u autobusů?

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
U zadních dveří jsou povinné jen u autobusů jezdících do Brna. Právě kvůli možnosti nástupu zadními dveřmi pro cestě z regionu.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
B1, měl bys to bez přirážky nejspíš. :smile: Je to prostě blbost, další kategorie, kterou by řidiči regionálek museli rozlišovat. Na Moravie jsem zvědav, ale čuju za tím systém, kdy jízdenky bude prodávat automat a pokud je prodá průvodčí, tak budou dražší, pokud nepůjde o dálkové jízdenky někam mimo Ids-Jmk.
Jinak by naopak bylo fajn, kdyby ty terminály byly funkční i v regionálních busech a člověk, když nastoupí zadníma dveřma, aby si hnedka připlácl kartu. Vím, že označovače jsou i v regionálních busech u zadních dveří, ale netuším, jestli jsou funkční, málokdy jsem narazil na situaci, že by je někdo použil, když jdou lidi stejně k řidiči.
Jo a automaty bych úplně odstranil, když je po městě plno trafik, na hlavní nádraží obchody jako Pont a k tomu všude uvnitř města Pípni a jeď, no a k tomu ještě zbytečnost v podobě SMS jízdenek, ty bych taky odboural.
Prostě jen bezhotovostní styk a komu to nevoní, má si lupen koupit za drobáče někde předem, nebo může jít z nádraží třeba na Novobranskou na předprodej.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

3687
08 čer 2005 23:12
Richie píše:
Přirážku du autobusů bych dal proto, že na ten regionální autobus se lidé většinou dostanou MHD, tak jaktože si kupujou další lsítek, he?

Víš, že na ty autobusy se dá nastoupit i mimo Brno?
Richie píše:
navíc u většiny zastávek reg. autobusů v Brně jsou jízdenkové automaty
Když musím jet z Brna regionálním autobusem, tak obvykle nastupuju na zastávce Kosmonautů, na kterou dojdu pěšky. Co bys se mnou dělal?

Mouka píše:
Jenže oni by se lidi vymlouvali, že automat je zrovna mimo provoz a řidič nemá čas, aby to ověřoval.
Vymlouvali... já už zažil tolik automatů mimo provoz... dokonce i situaci, kdy jsem na Hlavním nádraží musel obejít nástupiště trolejbusů i všechna hlavní tramvajová nástupiště (koleje 1-4), než jsem našel funkční automat. (Asi si dokážete představit, jaká u něj byla fronta.)

A když už je podmínka, že v nových železničních vozidlech má být automat, proč taková podmínka není i u nových železničních stanic/zastávek? Například Starý Lískovec, kde není ani automat IDS, ani ČD, tudíž se od tam jezdí bez přirážky.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Nevím, jak to Richie myslel nebo nemyslel, ale mně to prostě připadá jako blbost, na kterou řidič regionálky nemá čas, zjišťovat, jestli lidi splnili podmínky té přirážky.
Bezpapírový systém bych s tím nespojoval, ten by šlo zavádět postupně už dneska, kdyby se sw v kasách naučil, že nemá tisknout, ale strhávat z debetních karet a nebo je akceptoval jako nosiče Ids předplacených lístků (měsíčník, čtvrtletník, roční šalinkarta), no a kdyby třeba ve 401, 402 a dalších regionálních linkách začínajících v Brně fungovalo Pípni a jeď.
Jsem zvědav, kdy tohle pronikne do zón jako 410, 510, 610, jestli s příchodem Morávií nebo později, ale prý se na tom pracuje, pravil jeden oficiální zdroj na můj mailový dotaz.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
PvvS píše:
Zrušit prodej v autobusech by asi byl podstatně dražší problém. Osadit tolik vozidel / zastávek by bylo podstatně dražší.


Spíše si myslím, že Richie to myslel na podobným principu jako u vlaků - máte možnost si v zastávce, kde nastupujete koupit jízdenku, zaplatíte přirážku. Jenže oni by se lidi vymlouvali, že automat je zrovna mimo provoz a řidič nemá čas, aby to ověřoval.

Jinak zkušenost ze Slovenska: Stejně jako u nás se na některých lokálních tratích jezdí bez průvodčího. U nás má fíra pokladnu, nebo je v motoráku automat. Na Slovensku nikoliv. Když si nezajistíte jízdenku předem (např. přes internet, přes telefon), musíte si u fíry koupit celodenní jízdenku za 2 €.
ZSSK: Samoobslužný výpravný systém


Offline
Uživatelský avatar

9266
10 čer 2004 11:19
Je to marný. I ten bl*ej Poseidon mi podle vyhledanýho spoje nabídne jízdenku. A bere v potaz i šalinkartu. Spíš mě od používání poseidonu odrazuje to, že pokladny v autobusech mají silnej problém s načítáním kódů. Málokdy se to povede napoprvé. A kód je jinak normálně čitelnej, schválně jsem to zkoušel s několika čtečkama kódů, i s kamerama. Docela by mě zajímalo, jakej šmejd tam do pokladen nainstalovali. Ve vlacích problém není.

A k těm přirážkám. V Moráviích budou už automaty, tak se dá lístek koupit tam. A tuším se svýho času uvádělo, že stejný požadavky na automaty by měly být u nově objednávanejch vlaků
Zrušit prodej v autobusech by asi byl podstatně dražší problém. Osadit tolik vozidel / zastávek by bylo podstatně dražší. A jakmile se začnou likvidovat i papírový jízdenky, tak se to lidi budou muset stejně naučit.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Ne, Richie, netrklo by je to. Je to blbej nápad. Nákup u řidiče tak funguje léta a bude fungovat i dál. Je to nejlogičtější. Kdo jezdí pravidelně, koupí si šalinkartu, kdo nejezdí, koupí si jednorázovej lístek.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
Cracatit píše:
Richie: s podobnýma blbýma nápadama zalez do krytu! Nejprv, ať vylepší nepoužitelnej Poseidon a pak se můžeme bavit dál. V digitálu je Kordis dost neschopnej, resp. neochotnej, takže by potřebovali dost po*jeb z kraje, aby jen nepindali a taky něco dělali.

Však já su proti tomu aby se prodej u průvodčích rušil, ať už s přirážkou nebo bez, prtotože není povinností ani reálnou vlastností všech cestujích vlastnit dotykový telefon s daty....
Přirážku du autobusů bych dal proto, že na ten regionální autobus se lidé většinou dostanou MHD, tak jaktože si kupujou další lsítek, he? Třeba by je to pak trklo.... A hlavně by nezdražovali, navíc u většiny zastávek reg. autobusů v Brně jsou jízdenkové automaty, ale ty ovečky raději 15 minut stojí ve frontě... Hnus, velbnosti....

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
Richie: s podobnýma blbýma nápadama zalez do krytu! Nejprv, ať vylepší nepoužitelnej Poseidon a pak se můžeme bavit dál. V digitálu je Kordis dost neschopnej, resp. neochotnej, takže by potřebovali dost po*jeb z kraje, aby jen nepindali a taky něco dělali.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
1589
18 led 2009 10:06
To snad nemyslí vážně... To jako každý musí mít Android a data? To skutečně neodpovídá realitě... Já bych naopak přirážku dal i do autobusových linek začínajících v Brně, kde jsou mraky možností si koupit jízdenku v MHD, v automatu, trafice...)

_________________________________
Děkujeme, že používáte IDS JMK. Šetříte životní prostředí pro své děti.


Offline
Uživatelský avatar

2550
05 úno 2007 18:12
Malečkův rajón
Zrušte nákup jízdenek ve vlacích bez přirážky, žádá kraj. Lidi už umí s mobilem

_________________________________
Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian

Můj nový web o severním okolí Brna


Offline
Uživatelský avatar

384
05 lis 2007 18:35
Bystrc
Tak vida, dočkáme se! :dancing:

Velká premiéra se blíží. Jihomoravský kraj představí na konci srpna jednotky Moravia


Offline
200
27 pro 2004 12:45
V návrhu nového GVD je ráno v 7.30 a 8.30 veden ze Šlapanic na hlavní spoj v prac. dny; ten druhý s wifinou na palubě :D


Offline
307
21 dub 2009 20:30
pepola píše:
Zaslechl jsem, že výluka Brno-Blansko se protáhne - nejméně o 4 měsíce.


V rozhovoru se Svobodou je upřesnění:

V polovině letošního prosince ho (Brno - Blansko) znovu zprovozníme jednokolejně pro dálkovou osobní dopravu a možná částečně i pro další typy dopravy.


Offline
Uživatelský avatar

6603
21 pro 2005 17:01
Lipoš píše:
Nevíte od kdy bude výluka Brno - Svitavy a trochu více o náhradní dopravě, zda bude jedna linka Brno-Skalice-Letovice-Březová-Svitavy a k tomu bus Blansko-Skalice-Letovice-Březová-Svitavy.
Docela mě zajímá, kdo bude jezdit ty výluky... kór když se teď v pce kraji mění dopravci a řidičů má nový dopravce zatím málo...


Výlukový JŘ

1.-7.6. bude navíc výluka Blansko - Rájec-Jestřebí. Vlaky jsou v IDOSu.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
tr píše:
Určitě budou prodlouženy odklony přes Vysočinu do červnové změny. Vývoj stavby v Adamově a okolí je zatím brzo hodnotit. Že tam jsou komplikace je už připouštěno i oficiálně...

Každopádně výluky na odklonové trase se nezahájí dokud nebude úsek přes Blansko hotový. Očekával bych i delší zpoždění. Reálně ale může nastat souběh výluky Brno - Blansko s výlukou na Zastávku u Brna.

Pokud je to opravdu tak, že zahájení výluky KrPole bude čekat na zprovoznění trati na Blansko, alespoň bude víc času na přípravu stavby novýho mostu na Merhautce. Aneb všechno špatný je pro něco dobrý.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
19
09 čer 2008 21:02
Brno
Nevíte od kdy bude výluka Brno - Svitavy a trochu více o náhradní dopravě, zda bude jedna linka Brno-Skalice-Letovice-Březová-Svitavy a k tomu bus Blansko-Skalice-Letovice-Březová-Svitavy.
Docela mě zajímá, kdo bude jezdit ty výluky... kór když se teď v pce kraji mění dopravci a řidičů má nový dopravce zatím málo...


Offline
487
07 úno 2006 10:26
Určitě budou prodlouženy odklony přes Vysočinu do červnové změny. Vývoj stavby v Adamově a okolí je zatím brzo hodnotit. Že tam jsou komplikace je už připouštěno i oficiálně...

Každopádně výluky na odklonové trase se nezahájí dokud nebude úsek přes Blansko hotový. Očekával bych i delší zpoždění. Reálně ale může nastat souběh výluky Brno - Blansko s výlukou na Zastávku u Brna.


Offline
428
24 lis 2017 11:40
On se bez tak protáhne i start kr.polskýho nádru, takže všechno v pořádku, vesmír je v rovnováze! sarcastic
Ne vážně, ono se má začít na tom už dělat? Jsem měl v hlavě, že je to ještě relativně daleko.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
To souhlasí a nejlepší na tom je, že se dostane do souběhu se začátkem výluky kvůli reko nádraží v Kéniku. Prostě SŽ (spolek žabařů, neplést s čučkaři).Cestování na západ dostane další nepřekonatelnou dimenzi a po skončení výluky budeme rádi, když dosáhneme původních časů. Pokrok nezastavíš.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3605 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 145  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 12:31
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]