Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 30 z 111    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 111  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
Ještě doplním, že to hamižé Brno ma právo si upravit tarif pro Brno stejně jako i ostatní města s MHD, stačí se podívat do Břeclavi a Znojma... Viz tarif IDS

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Peno: Ani ty nemáš pravdu. Já jsem to zobecnil, to byla blbost, ale zní to přesně takto (je to tady o pár příspěvků níže):

"4. V případě městské hromadné dopravy, kterou tvoří zejména linky městské autobusové
dopravy, dopravní služby na tramvajových a trolejbusových dráhách a na dráhách speciálních,
není stanovena povinnost dopravců poskytovat zvláštní jízdné, s výjimkou linek
provozovaných za hranice tohoto města, kde se toto jízdné přiznává v rámci spoje; avšak při
cestě dovnitř města jen do prvního tarifního bodu na území města, nebo do místa přestupu
na městskou hromadnou dopravu, určí-li tak dopravce po dohodě s objednatelem
předmětných veřejných služeb, a při cestě z města až z posledního tarifního bodu na území
města, případně z místa přestupu z městské hromadné dopravy, určí-li tak dopravce po
dohodě s objednatelem předmětných veřejných služeb."

Čili u linek 1-99 sleva pouze mimo Brno do první zastávky v Brně by byla plně postačující.


Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
Za jízdenku zaplatí co doposud děleno dvěma. Za slevu zaplatí co doposud krát dva. Navíc pokud za rok dotyčný pojede víc jak 85x za rok, zaplatí méně než doposud.

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Pravda, matematika nebyla nikdy moje silná stránka, ale když se doposud poskytovala sleva 50% a teď se poskytuje 25%, tak já za dvojnásobnou cenu nevidím dvojnásobnou slevu.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
... Zdvojnásobit cenu a dát za ni dvojnásobek ceny mi nepřijde jako nehoráznost... Navíc pokud dotyčný udělá například 100 cest za rok, tak na tom oproti doposavadnímu stavu ušetří...

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Zdeněk: Za prvé, slevy neposkytuje DPMB ale město. To o nich rozhoduje a jeho daňoví poplatníci je platí.
Za druhé, zdražit kupón na slevu na dvojnásobek a poskytovat na ni jen o 25% vyšší slevu neokecáte. To je prostě nehoráznost.
Za třetí, DPMB si neustále vykládá tarif a přepravní podmínky tak jak vyhovuje jemu, ne ve prospěch cestujících. Ukázkovým případem je absence pokladen na 202 a 302, neprodávání jízdenek z pokladny, i když ji vůz má, na linkách které jedou mimo Brno, protože daný spoj mimo Brno nejede, přestože tarif jasně mluví o lince, nikoliv o spoji atd. atp.
Mohl bych dlouho pokračovat, ale nemá to smysl. Všichni víme, že DPMB si může v rámci IDS JMK dělat co se mu zlíbí a Kordis to pro jistotu neřeší. A říkejte si co chcete, ale podle mě je to špatně, protože pravidla by měla platit stejně pro všechny.

P. Haluza: Bohužel takto výnos ministerstva nezní. Výnos ministerstva zní tak, že slevu je nutné poskytovat ve všech spojích, které jedou za hranice jednoho města, bez ohledu na to, zda mají status MHD nebo ne. Proto vzniklo to co vzniklo. Za to opravdu DPMB ani Kordis nemohou a není to nad rámec výnosu, ale je to naopak přesně v souladu s ním.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Už jsem to tu psal, chyba je v tom, jak se to pojalo. Kdyby se kraj i Brno držely striktně toho výnosu ministerstva, tak by sleva i u regionálních linek (včetně vlaků) končila na první zastávce v Brně. Pak by jakákoli cesta do Brna (nejen po Brně, ale i samotný vjezd do města) čímkoli byla automaticky za tarif B a byl by pokoj (mám na mysli ty rizikové skupiny s dvojí slevou, všichni ostatní jsou A a tam není problém). Takto to bylo požadováno, vše ostatní je nad rámec a akorát způsobuje bordel.


Offline
Uživatelský avatar

1624
10 čer 2006 20:45
Brno
Však 65 až 70 s průkazkou za zlevněné co je jak v automatech, tak v předprodeji, bez průkazky po Brně jako do teď za obyčejné, při cestě z Brna ven jízdenka z pokladny ČD, koupě u řidiče v tarifu B, nebo univerzální, kde je problém?
DP je hamižný? V čem? Že poslytujeme slevy nad rámec toho co musíme?

_________________________________
Připravte si prosím jízdenky a průkazy na slevu!


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Obávám se, že těch důchodců bez průkazek bude přibývat, protože 840 za průkazku, aby člověk mohl platit nižší jízdné, je už moc, když roční pro tuto skupinu stojí 1187 a pokud bydlí v Brně, tak z té roční mohou ještě něco dostat zpět, nemýlím-li se. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle už mi hraničí s praktikami šmejdů, obzvlášť když se to týká důchodců.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Protože většina cestujících potřebuje A. Důchodců 65-70 bez roční průkazky v Brně moc není. A pak ti studenti, ale ti mívají průkazky taky.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
DPMB dodnes nebyl do automatů s dotykovou obrazovkou schopen nahrát ani 24 hodinové jízdenky za 100, 150 a 190 Kč. Že by byl schopen nahrát do svých automatů dvě kategorie zlevněných jízdenek jsem opravdu nečekal. Na druhou stranu, při hamižnosti a sebestřednosti DPMB jsem spíš čekal, že tam nahrají pouze B a na A se vykašlou. Že to udělali opačně mě trochu překvapilo, abych pravdu řekl.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Zkusím napsat na FB, třeba je to jen mezistav než naprogramují nové nastavení s novým tarifem. Takto se jen změnily ceny. Ale pokud ne, tak to svědčí o tom, že DP chce studentům 15-26 let prodávat dál základní jízdenky a ty zlevněné A jen pro důchodce a děti do 15 let (jak to odsouhlasilo město). Což by bylo zase proti principu jedné jízdenky.

Nevíte někdo, co prodávají ČD u pokladen? Tam by to předpokládám měli mít kompletní.


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A tebe to překvapuje? Mě už ne, po posledních pár dnech neskutečného bordelu a ignorace ze strany Kordisu.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Všiml jsem si, že jízdenkové automaty nově prodávají pouze zlevněné jízdenky A, tj. na úrovni 25 % plné ceny. V žádném, ani v tom novém dotykovém, jsem nenašel žádnou zlevněnou B, tedy takovou, která by pro žáky
a studenty platila i Brně. ](*,)
Navíc automaty ty jízdenky prodávají jako "zlevněné" bez rozlišení nebo upozornění na platnost. Jak se v tom pak má cestující vyznat?
A byl by snad takový problém nahrát do automatů 3. cenovou kategorii? Minimálně do těch digitálních?


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7582
17 pro 2006 22:32
Brno
Přestávám kontrolovat jízdenky...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Cvrknul jsem si na jejich oficiální FB, tak uvidíme, co se stane. :mrgreen:


Offline
7131
27 úno 2010 07:40
Ještěže už dělám do včel...


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
To je to nejmenší zlo. Ale třeba hláška, že A "neplatí pro jízdu z regionu do 100+101 nebo zpět" je lživá, stejně jako "platí také v linkách 1-99 - linkospoj jedoucí mimo Brno", protože ono to snad platí i obousměrně a není tam zdůrazněno, že pouze v případě, že je zakoupena i zóna mimo Brno. A to vůbec nemluvím o tom, že si odporují ty dvě vyznačené věty samy o sobě. Ach jo.


Offline
7131
27 úno 2010 07:40
Chápu to správně, že když si někdo neřekne o dražší jízdné, má automaticky dostat levnější?


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tak to je bizár! Přikládám oficiální pokyny od Kordisu k ovládání strojku.
Schválně, jestli přijdete na to, v čem je problém. :mrgreen:
Už se těším na sobotu, mám hned ráno 509, to bude žůžo.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Tenhle problém řeší tarif zlevněná B. A přesně to odpovídá tomu, že 2 brněnské zóny jsou za plnou cenu a při vyšším počtu zón je započítávána sleva na ty další zóny, proto ty ceny začínají na stejné hodnotě jako základní jízdné, ale pak prudce klesají. Takže 3zónová = 2 zóny bez slevy a doplatek se slevou, proto stojí 26 místo 27 Kč.

A kdyby se DP tohoto striktně držel, nevznikly by takové absurdity, jako cesta ze dvou různých částí Brna na to stejné místo za dvě brutálně odlišné ceny jen proto, že v jednom případě je nutný přestup a ve druhém ne.


Offline
Uživatelský avatar

1338
17 črc 2010 21:41
Krno
Nemyslím si, že je to přímo v rozporu, spíš si tam DPMB přidal navíc něco, co to nařízení nevyžaduje. Ale on by to byl paskvil i tak. Jak si mám jako koupit zlevněnou jízdenku na půlku trasy? To si po přejezdu hranice zóny 101 půjdu znova označit další jízdenku nebo si to nějak napočítám dopředu a pak si vytvořím kombinaci zlevněná/nezlevněná jízdenka? Tak jako tak to rozbíjí systém IDS.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
A tady ještě přímo citace z cenového věstníku Ministerstva financí:

4. V případě městské hromadné dopravy, kterou tvoří zejména linky městské autobusové
dopravy, dopravní služby na tramvajových a trolejbusových dráhách a na dráhách speciálních,
není stanovena povinnost dopravců poskytovat zvláštní jízdné, s výjimkou linek
provozovaných za hranice tohoto města, kde se toto jízdné přiznává v rámci spoje; avšak při
cestě dovnitř města jen do prvního tarifního bodu na území města, nebo do místa přestupu
na městskou hromadnou dopravu, určí-li tak dopravce po dohodě s objednatelem
předmětných veřejných služeb, a při cestě z města až z posledního tarifního bodu na území
města, případně z místa přestupu z městské hromadné dopravy, určí-li tak dopravce po
dohodě s objednatelem předmětných veřejných služeb.

Takže to, co vymysleli, je totální paskvil a přímo to odporuje vládnímu nařízení.
To jen, kdyby někdo zas vyřvával, že za to může Babiš.


Offline
2792
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
"Kde všude sleva platí?
Zlevněné jízdné platí po celé republice s výjimkou tras městské hromadné dopravy. U té existuje výjimka. Pokud vozy MHD zajíždějí za území vlastního města. V takovémto případě platí sleva alespoň na tu část trasy, která se nachází mimo městskou tarifní zónu. Slevu je možné uplatnit i při cestách povrchovou hromadnou dopravou (v letadle slevy neplatí) do zahraničí. V takovém případě je možné požadovat zlevněné jízdné do poslední zastávky v Česku."

Zdroj: https://ekonomika.idnes.cz/slevy-studen ... oprava_cfr

Novináři to zas blbě pochopili, a nebo naopak je tady správně implementováno vládní nařízení?
Podle tohoto textu totiž v linkách 1-99 platí sleva pouze na doplatkovou jízdenku za mimobrněnskou zónu. Žádných 6 Kč až do centra jen proto, že to je bez přestupu z místa mimo Brno. Tohle by totiž dávalo jako jediné smysl a bylo by to skutečně spravedlivé.


Offline
480
14 úno 2014 15:19
Brno
Domis a Zdeněk píše:
Ve výtahu ceníku je že skupina A neplatí pro cesty v rámci Brna, nicméně v kompletním tarifu je uvedeno, že zlevněná A platí do 15 lrt všude s tím, že v Brně je vyžadován průkaz na prokázání věku, mimo Brno se věk prokazovat nemusí, což je podle mě dost na hlavu. Skupina B platí pro studenty nad 15 let využívající i Brno.
Ano, to je tím, že Brno se rozhodlo pro tuto věkovou skupinu (do 15 let) kompenzovat slevu 75 % ze svého. Viz: Brno naskočilo na vlnu vládních slev v dopravě, vyjde ho to na 20 milionů

Zdeněk:Mouka: ano, samozřejmě vím, že je to vládní nařízení, jen jsem poukazoval na to, že je postavené na hlavu. Kdokoliv může říct, že mu ještě nebylo 15, včetně mě, a nikdo mi nemůže nic...

Má to svou logiku. V regionu je nárok na slevu do 18 let (dle státu), tudíž děti do 15 let bezpečně poznáš. Jsou-li starší, musí se prokázat, že jim nebylo 18.
V Brně bude nárok na slevu jen do 15 let (asi město na víc peníze nenašlo), takže obdobně děti o něco mladší by se měly prokázat.


Všichni si tu hrají jen na krizi, ale přitom žádná neni to jenom vedení dělá otroky z českých lidí.


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2769 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 111  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 26 dub 2024 07:25
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]