Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 18 z 110    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 110  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Proč se vlastně ten viadukt zasypával (a kdy)? Neunesl by těžší vlaky/větší provoz?

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Asi takto.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Prznitel češšššššštiny
Uživatelský avatar

Prznitel češšššššštiny
1971
07 dub 2006 09:03
Památkově chráněná je secesní odbavovací budova, pošta, viadukt, most přes Úzkou a možná ještě něco. Odsunovači tvrdí, že by se odhrabal a sanoval zasypaný viadukt a že by na něm byla cyklostezka a na zbytku drážního tělesa park. Jsou z toho i vizualizace z architektonické soutěže, strýček google vyhledá.


Offline
Uživatelský avatar

757
27 úno 2015 21:19
Zlín
Mam takovou otazku do diskuze - i kdyby se postavilo nové nadrazi u reky, zmizi to stare? Neni nahodou pamatkove chranene? Takze stejne by se prostor neuvolnil a zustalo by tam navzdy? Byt treba nepouzivane? Coz mi prijde jeste horsi - mit mrtve misto v centru...
Jen se ptám, tak mě to napadlo.


Offline
Uživatelský avatar

496
31 led 2011 13:46
A co kdyby se to referendum uskutečnilo jenom jako nezávazná anketa, aby se konečně alespoň zjistilo, co lidé chtějí (zatím byly jen pochybné průzkumy a zmanipulovaná referenda). Něco ve smyslu:

Občané Brna se usnesli, že si přejí:
a) nechat nádraží spadnout a zrušit vlakovou dopravu
b) odsunout nádraží kamsi daleko do pryč (viz příloha ABC.1 vyhlášky XYZ o pořádání tohoto referenda)
c) rozkopat na sto let centrum a mít moderní nádraží v centru (viz příloha ABC.2 vyhlášky XYZ o pořádání tohoto referenda)


První otázkou k úvaze je, proč by o tom měli rozhodovat zrovna Brňané a ne pravidelní cestující. Na druhou stranu právě Brňané jsou ti, jimž se rozkope město, a také ti, jimž do města začne ještě více lidí dojíždět auty, když se to udělá blbě.
Druhou otázkou k úvaze je, proč by o tom měli rozhodovat zrovna Brňané, když to bude platit stát a možná i unie.

_________________________________
*** I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.


Offline
2667
23 říj 2012 11:06
na křížení trolejbusu 25 s devítkou
A já třeba ani hlasovat nemohl, když mám bydliště kousek za hranicí města. Takže je to referendum jenom pro město, kde nádraží použijou lidi pětkrát do roka, když jedou do Prahy, nebo kamkoli jinam mimo region.

_________________________________
Jaro, léto, podzim a zima: nejlepší podnební pás.


Offline
Uživatelský avatar

1337
17 črc 2010 21:41
Krno
Tak já třeba v referendu nehlasoval ani ne tak kvůli otázkám (i když u první otázky si pořád nejsem jistý, jaká varianta je tím vlastně myšlena, jestli jen ta nulová nebo i pod Petrovem (která rozhodně není celá podél Nádražní ulice)), ale proto, že mi tam chyběla možnost "Je mi už celkem jedno, kde to nádraží bude, hlavně ať už se někde postaví a konečně se zbavíme té ostudy, kterou tvoří celá tato oblast Brna". Proto bych si třeba netroufal vyvozovat závěry ohledně toho, že většina Brňáků chce nádraží pod Petrovem na základě toho, že takto sice většina lidí hlasovala, ale nebylo jich zdaleka 50 procent. Spíš mi to vyznívá tak, že většina lidí je ochotna přistoupit na kteroukoliv variantu a jen menší část je zatvrzelá pro jednu nebo druhou variantu.

_________________________________
Ano, jsem to já, Fantomas...


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Jenže čím komplikovanější otázka, tím větší je šance, že se na takové referendum lidé vybodnou. A co si budeme povídat, u některých referend je to i záměr ;-)

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
To není o výši inteligence, to je jen o nenapadnutelnosti pripadneho rozhodnutí.


Offline
1779
04 bře 2012 23:26
M: Nedělá mi problém ty otázky pochopit, jen mi přijde, že chodí okolo horké kaše. Nejdou do jádra problému. Pak jsou taky psaané právnicky-kompletním jazykem, což není vhodné, když většina populace je inteligenčně…no…níž.

_________________________________
1901 – 1919 = 13TA (ty špatný)
1920 – 1949 = 13TB (ty dobrý)


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Já jen reaguji na otázky, co tu předkládáš, a které jsou podle mě do referenda nepoužitelné. Bohužel právničina je natolik specifický jazyk, že otázky, které by byly právně nenapadnutelné, tady my dva nemyslíme. Oprosti se od emocí a smiř se s tím.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Robert: je to marné, pochybuju, že jsi tak hloupý, že to nechápeš o co jde, nebo to nechceš pochopit, nebo děláš, že to nechápeš, nemá smysl se dohadovat. Je to zbytečná ztráta času toto tady řešit. Doporučuji moderátorům toto celé smazat.


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
Trochu z jiného soudku: Šťastné pondělí se zastavilo u tématu přesunu brněnského hlavního nádraží (první polovina videa)

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Opět. Nijak nezavazujici otázky, navic by to vyžadovalo vysvětlení pojmů centrum a u řeky.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Robert: tak ještě jednodušeji:
1, chci nádraží v centru
2, chci nádraží u řeky


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
6158
11 dub 2010 15:05
Juliánov
Hlavně to referendum bylo scestný už kvůli tomu, že nádraží využívá daleko víc lidí, než kteří mohli v referendu hlasovat.

_________________________________
Šotouš bez foťáku, je jako tělo bez duše. :-)

"fejsbůk" BMHD.cz


Offline
7090
27 úno 2010 07:40
Těmito dvěma otázkami jsi ovšem vyloučil variantu Petrov. Nemluvě o tom, že tvé otázky nikoho k ničemu nezavazovaly, místo referenda jsi udělal anketu.


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
Tak ono stačí, když je otázka ohledně referenda schválně napsaná tak, aby tomu téměř nikdo nerozuměl.

1,Souhlasíte s tím, aby město Brno podniklo bezodkladně všechny kroky v samostatné působnosti k modernizaci železniční stanice „Brno hlavní nádraží“ v dosavadní poloze podél ulice Nádražní? ANO nebo NE
2,Souhlasíte s tím, aby město Brno podniklo bezodkladně všechny kroky v samostatné působnosti s cílem prosadit, aby se nejlepší řešení modernizace železniční stanice „Brno hlavní nádraží“ určilo prostřednictvím soustavy otevřených návrhových soutěží? ANO nebo NE

přitom stačilo tu otázku položit takto:
1, chcete aby se modernizovalo nádraží v současné podobě?
2, chcete nové nádraží v odsunuté poloze u řeky?
Ale něco tak lehkého politici nevymyslí, musí to být napsané co nejméně srozumitelně, pak se díví, že je malá účast.


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
No, ono k poslednímu referendu nešlo i dost příznivců varianty Petrov, protože jim bylo jasné, že nešlo o referendum řeka versus Petrov, ale o referendum současná poloha (tedy nicnedělání) versus řeka a tedy by v případě volby pro centrum podpořili Patočku a jeho zcestný názor, že nic nedělat je pro Brno nejlepší.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
2809
01 úno 2006 10:39
A nebo jsou těma rokama tahanic o nádraží už totálně znechuceni.


Offline
Uživatelský avatar

Administrátor
2482
28 lis 2007 23:00
Brno
Pravděpodobné je, že ti co nešli volit v referendu, tak je jim úplně jedno, kde bude nádraží stát a nebo svojí neúčastí podpořili odsunutou variantu.

_________________________________
Smyslem života je, aby byl rozum a instinkt v rovnováze.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Že k referendu přišlo málo lidí je jasný, o to se nepřu. Jenom zpochybňuju názor, že jestliže by se účastnil zbylý počet voličů potřebný k závaznosti referenda pro zastupitelstvo města, že by ti volili tak, že by se čísla pro a proti posunula k těsnému výsledku. To je nepravděpodobné.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3084
29 srp 2009 19:30
A kde vydíš přesvědčivé výsledky referenda? Snad ne v tom, že víc jak polovina lidí, co byla u současně probíhajících krajských voleb v Brně, se nezúčastnila referenda...

_________________________________
Brnem hrne šmirgl, trajf a basík. Vo tym ani nedéché.


Offline
Uživatelský avatar

3971
25 led 2006 16:11
všudezdejší
Jakub S. píše:
Osobně si myslím, že by byl výsledek těsný, což ukazuje velkou rozpolcenost obyvatelstva.


Pochybuju. Kde vidíš velkou rozpolcenost obyvatelstva? Zdejší fórum není reprezentativní vzorek.

_________________________________
Zkratka je většinou delší, zato horší cesta


Offline
Uživatelský avatar

3207
14 čer 2004 18:56
blekfild
M píše:
Každopádně studie ukázaly, že odsun je špatná volba


Bohužel ve studiích a "expertních posudcích" si každá skupina najde to, co chce a co se jí hodí, aby si potvrdila svůj neměnný a "evidentní" postoj. Proto tady ty srovnávací studie a "expertní" posudky nemůžou nikdy nic vyřešit. Nicméně jsem příjemně překvapen, že někteří politici dokázali změnit názor, jakkoliv budou určitě peskování za to, že se nechali koupit, zkorumpovat atd.

_________________________________
přeprava šotoušů je povolena pouze ve schránkách s nepropustným dnem


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2733 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 110  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 28 bře 2024 18:05
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]