Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata



Odpovědět na téma Stránka 37 z 108    Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 108  Další
Autor Zpráva
Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Mně se ten terminál taky líbí, dokonce si nemyslím, že by byla podmínkou vlaková trať a nová zastávka, vlak by stejně nesloužil jako napaječ pro busy, protože lidi pojedou do centra, ne na odsunuté nádraží. Na druhou stranu bez té trati ta stavba trochu ztrácí "politický" význam. Ale směrová nabídka linek z Životského/Tržní není vůbec špatná. ;-)

Ale doufám, že jako hlavní přivaděč by sloužila tramvaj. Trolejbusová linka na hlavák je sice pěkná, ale určitě ne kapacitní. Do současné smyčky by se vlezla těžko, navíc pro to stačí současná 33. Radši posílit ve špičkách linku 13 na Geislerovu, jako je v současnosti posílená d-12 na Zvonařku (třeba i na úkor té 12ky). Bez nové linky v intervalu cca 10 minut ve špičce by byly současná d-8 a d-13 neúměrně přetěžovány.


Offline
2803
01 črc 2006 22:24
Bedřichovice
Ad terminál Černovice: Dobrý nápad, ale co dál? Přestup na vlak? To na tom kousku už ani snad nemá smysl. Docela bych si dokázal představit napájecí nízkopodlažní trolejbusovou linku 35 v trase Hlavní nádraží--Černovice, nádraží.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Domis píše:
Nevím, jestli jste ten dokument někdo viděli, ale myslím, že je to zatím nejlepší a nejodbornější dokument o IDS JMK. Opravdu zajímavé čtení. Je to ze stránek kraje. :applause:

Plán dopravní obslužnosti Jihomoravského kraje pro období let 2012 až 2016 :arrow:
http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.a ... 2&TypeID=7 (je to PDF dokument)

Na stránkách kraje je k vidění aktualizovaná verze. http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.a ... 4&TypeID=1

Pro ty, kterým se to nechce číst, vybral jsem nejzajímavější část o připravovaných a plánovaných změnách v IDS JMK. 8-)

1.1.5 Předpokládané úpravy dopravního řešení

V souvislosti s novým výběrovým řízením na dopravce pro oblast Boskovicko jsou ke změnovému termínu jízdních řádů k 9. 12. 2012 připravovány tyto změny dopravního řešení:
 Vybrané spoje linky 256 budou mezi Rozsečí nad Kunštátem a Olešnicí vedeny přes obce Louka a Křtěnov
 Vybrané spoje linky 257 budou zajíždět navíc do Lhoty u Olešnice
 Linka 280 (Olešnice – Lhota u Olešnice) bude zrušena – nahradí ji vybrané spoje linky 257

V souvislosti s novým výběrovým řízením na dopravce pro oblast Jihovýchod (etapy E4B – Vyškovsko-východ, E5 - Hodonínsko, Břeclavsko, Veselsko, Kyjovsko a Hustopečsko) jsou ke změnovému termínu jízdních řádů k 15. 12. 2013 připravovány tyto změny dopravního řešení:
 Linka 541 (Velké Hostěrádky – Klobouky u Brna – Hustopeče – Šakvice) bude zkrácena o úsek Šakvice, žel. stanice – Šakvice, ObÚ)
 Bude zavedena nová linka 543 v trase Šakvice, ObÚ – Šakvice, žel. stanice – Hustopeče, aut, nádr.
 Linka 930 nebude obsluhovat obec Žeraviny
 Linka 931 bude navíc obsluhovat obec Žeraviny
 Vybrané spoje linky 753 budou prodlouženy z Pačlavic do Morkovic-Slížan
 Bude zavedena nová linka 757 v trase Vyškov – Ivanovice na Hané – Nezamyslice

V rámci přeshraniční spolupráce se Slovenskem a Rakouskem pokračuje snaha o realizaci přeshraničních spojení a rozšíření tarifu IDS JMK do dlouhodobě plánovaných oblastí. Jedná se o následující záměry, které by mohly být v průběhu platnosti tohoto dopravního plánu zavedeny:

Slovenská republika:
- rozšíření IDS JMK na železniční lince S53 z Lanžhota do Kútů

Rakouská republika:
- rozšíření IDS JMK na železniční linku S82 z Šatova do Retzu s možností ev. doplnění autobusovou linkou 818 v době, kdy vlak nejede.
- prodloužení autobusové linky 816 v letní sezóně z Vratěnína do sousedního Drosendorfu

V následujících letech jsou předpokládány následující úpravy dopravního řešení, které jsou však podmíněny investičními akcemi

Elektrizace železniční trati Brno – Zastávka
Po realizaci této akce je předpokládáno zvýšení podílu přepravní práce železniční dopravy na úkor dopravy autobusové ( snížení četnosti spojů na linkách 403, 405 a 406).

Tramvajová trať k Univerzitnímu kampusu u Bohunické nemocnice
Po realizaci této akce je předpokládáno zkrácení linek 405 a 406 ve směru od Rosic pouze po přestupního terminálu Brno, Bohunice, nemocnice s přestupem na tramvaj. Tyto linky by již nebyly vedeny do přestupního uzlu Brno, Mendlovo náměstí.
Do přestupního terminálu Brno, Bohunice, nemocnice by byly přesměrovány i linky 401 a 402 místo jejich stávajícího ukončení ve smyčce Brno, Starý Lískovec, Kyjevská

Přestupní terminál Brno, Černovice
Po realizaci této akce je předpokládáno zkrácení linek 601, 602, 701, 702 pouze do tohoto přestupního terminálu. Tyto linky by již nebyly vedeny do zástavek Brno, ÚAN Zvonařka ev. Brno, Úzká.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Karlos píše:
Kdyby udělali závlek nebo prodloužili 702 ze Šumic, tak by si lidi za ten týden zvykli, že mají přímé spojení s Brnem a už by to chtěli na furt sarcastic

No právě o to mi jde, aby to tak i zůstalo. sarcastic
Teď vážně, tou silnicí ze Šumic autobus projet ani nemůže, je strašně úzká, navíc je po cestě most s omezením do 3,5tuny. Ale čekal jsem třeba nějaký minibus na trase Rousínov - Vítovice přes Šumice (bez zastavoáíní).


Offline
Uživatelský avatar

6604
21 pro 2005 17:01
Všimli jste si někdo nějakého upozornění na uzavírku silnice mezi Lhotou Rapotinou a Skalicí nad Svitavou? Jezdí zde v pracovní den 4 spoje (1 tam a 3 zpět) ar-258, zajímalo by mě, kudy jsou odkloněny, na Kordisu žádný výlukový JŘ není, přitom je zcela evidentní, že autobus tam nemůže projet, ten tankodrom je tak o urvání nápravy.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Kdyby udělali závlek nebo prodloužili 702 ze Šumic, tak by si lidi za ten týden zvykli, že mají přímé spojení s Brnem a už by to chtěli na furt sarcastic

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Od soboty na týden bude uzavřena silnice mezi Královopolskými Vážany a Vítovicemi (obě části Rousínova): http://idsjmk.cz/#120826 jízdní řád 731

Citace: "V době výluky je zcela uzavřena komunikace do místní části Rousínova Vítovic, proto linka 731 nebude zajíždět do této místní části. Vítovice budou po dobu výluky bez dopravní obslužnosti."
Výborně to vyřešili, nejlevnější možné řešení, nejbližší zasávka Královopolské Vážany je daleko 2km pěšky. ](*,)


Offline
Uživatelský avatar

6911
15 dub 2008 16:23
Žlutý kopec
Brněnský deník: nové zasávky v IDS. Částečně z peněz EU.


Offline
1710
22 led 2006 12:56
Brno
No... docela by mě zajímalo, co by mi na vybledlej kupon řekli na DPMB, když mi pokaždé tvrdí, že plastový obal je součástí průkazky a musím ji v něm nosit. Už vidím, tu zamítlou stížnost, protože jsem termopaír skladoval v plastovém obalu.


Offline
9986
15 led 2005 23:41
Jak kterej. Přijďi se někdy podívat, ukážu ti ve fóliích (nebo jen tak na vzduchu) pár termopapíru různého stáří - některý jsou jak nový, některý jsou úplně vybledlý - a nezávisí to zase až tak na věku. Ono hodně udělá i kvalita papíru, kvalita tisku nebo třeba dejme tomu i ono uskladnění. Třeba to, na co tisknou jízdenky průvodčí ve vlaku, bledne prakticky hned, je-li okraj hnědý. Když je oranžový, vydrží víc, modrý jsem ještě nezkoumal. IDS jízdenky z autobusů - nevím, jestli na to má vliv i pokladna, ale těch pár EmTestích, co mám, jsou úplně mrtvý, byť novější než třeba Tišnovácký, který jsou i po letech ve výtečném stavu. Pak tu mám třeba nějakou jízdenku z r.1997 na TP - skladována ve tmě s přístupem vzduchu a je jak nová. Dlouhodobým zkoumáním jsem zjistil, že je úplně jedno, kde a jak to uskladňuješ, není an itak důležitý to, že to je na TP papíru (ale ano, samozřejmě časem to vybledne úplně), důležitá je opravdu víceméně a především ta kvalita tisku a asi tedy i to, z jaké je to pokladny, jak se to při tistku pohřeje a jak je kvalitní ten papír (upřímně - ty IDSkový jsou na houby). A experimentálním zkoumáním jsem dále zjistil, že k úplnému a okamžitému smazání údajů na papíře stačí voda, šampón méně kvalitních značek a slivovice. Teď momentálně experimentuju s úplnou archivací - zatím jsem ale na nic nepřišel.


Offline
Uživatelský avatar

6348
11 říj 2005 14:03
Brno - Kohoutovice
Přesně tak, buďte rádi za starý vzor, dokud je. Je mnohem přehlednější a termopapír po vložení do PVC nebo něčeho podobného velice ochotně poměrně rychle bledne...

_________________________________
Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí!
Karel Čapek


Offline
140
11 pro 2011 18:53
Brno hl. n. je jedna z mála stanic v Jihomoravském kraji, kde pořád tisknou po staru. Nicméně není o co stát, protože vytištěný kupón na teplocitlivém papíru rozhodně nedosahuje potřebné životnosti (měsíc ještě ok, ale 3 měsíce, případně rok už moc ne).


Offline
Uživatelský avatar

2965
04 pro 2008 10:07
tam, kde mám postýlku...
Karlos píše:
Akorát ČD by teď měly celoplošně přecházet na nový vzor kupónů

Nevím jak kde, ale mladé jsem 1.7 kupoval na hlavasu v ČD centru měsíční kupón na 100+101, "těšil" se na nový vzor a hádejte, co jsme dostali. Klasiku ČD jízdenku...
Nebojte, přežil jsem to. Nejsem ultras a je mi vcelku jedno, jak ten lupeň vypadá...

_________________________________
Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.


Offline
Uživatelský avatar

1082
22 pro 2008 22:51
PoŠuKov, 2. část
Nevím, jestli jste ten dokument někdo viděli, ale myslím, že je to zatím nejlepší a nejodbornější dokument o IDS JMK. Opravdu zajímavé čtení. Je to ze stránek kraje. :applause:

Plán dopravní obslužnosti Jihomoravského kraje pro období let 2012 až 2016 :arrow:
http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.a ... 2&TypeID=7 (je to PDF dokument)


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
To bude asi ono. Bylo na čase, kupony ve tvaru klasických jízdenek jsou děsné.


Offline
Uživatelský avatar

2994
09 zář 2009 20:14
Akorát ČD by teď měly celoplošně přecházet na nový vzor kupónů

_________________________________
Správce evidencí dopravců v IDS JMK
seznam-autobusu.cz | Karlos


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
Ony jsou zavedeny nějaké nové IDSkové kupóny? dnes mi byl předložen jakýsi světlešedý, měl obvyklé bezpečnostní prvky, nicméně vypadal jako vytažený z nějakého automatu.


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
Peno: Máš, prosím pěkně, řidičák?


Offline
Uživatelský avatar

3700
28 úno 2006 19:00
vojtik píše:
Přes plnou čáru je možné objet stojící vozidlo, ne?

Samozřejmě!
I když třeba na zastávce Křivánkovo náměstí, směr Mendlák, kolikrát stojí za mnou poslušně i tři auta! biggrin


Offline
1161
06 kvě 2007 13:02
ČR
Přes plnou čáru je možné objet stojící vozidlo, ne?


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Omlouvám se a sypu si popel na hlavu. Nicméně jeden rozdíl tu je, na Sokolnické je přerušovaná čára, tudíž je možné autobus předjet. Na Hanácké je plná čára a tudíž tam všechno musí stát i kdyby z druhé strany nejelo ani kolo (což tam, pravda, nehrozí, ale čistě hypoteticky).

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
7150
27 úno 2010 07:40
Přesně tak, zastavuje se přímo na silnici.


Offline
Uživatelský avatar

Moderátor
7585
17 pro 2006 22:32
Brno
Zastávka Tuřany, smyčka žádný záliv nemá! Ani v jednom směru...

_________________________________
7375 -> 7467 -> 7653 -> 7812 -> 7614 -> 7474 -> 7438 -> 7474 -> 7436 -> 7474 -> 7074 -> 7087 -> DAF LF55


Offline
Uživatelský avatar

1577
11 lis 2008 15:56
Hodonín, zóna 900 IDS JMK
Neblokuje, protože tam je záliv do kterého si ten autobus zajede a ostatní doprava může dál jezdit. Na Hanácké záliv není a tudíž tam stojící autobus zastaví dopravu.

_________________________________
Zákaz kouření není zádná sranda!

Ares: To nejlepší z Irisbusu ;-)


Offline
Uživatelský avatar

865
14 lis 2007 11:01
Brno-Juliánov
Na zastavce Turany, smycka prece taky blokuje uplne tu stejnou silnici. :-k

_________________________________
Naděje umírá poslední!


Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2676 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 108  Další

Nepřečtené příspěvky | Zobrazit aktivní témata


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
Právě je 14 kvě 2024 13:28
Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Fórum běží na systému phpBB
Pro BMHD.cz vytvořil mceza | © 2011-12 [mceza.com]